Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pandemio trwaj! ;)

124»

Komentarz

  • Mnie się udało dzisiaj zapisać Tatę na specjalistyczne badania na NFZ na za tydzień. Myślę, że też "dzięki pandemii", bo pewnie ludzie nie walą na różne badania, jeśli nie muszą. Normalnie na takie badanie na NFZ z dopiskiem pilne nawet czekalibyśmy z miesiąc albo dłużej.
  • Pozytyw - tydzień temu w rodzinie był ślub. Młodzi zdecydowali się na niego, gdy ona, będąc pielęgniarką, musiała odbyć poza domem kwarantannę. Odbyła u niego, na wsi. Gdyby nie covid nie byloby tego małżeństwa.
    Podziękowali 3Cart Klarcia AgaMaria
  • Mnie się podoba to, że księża muszą podawać Ciało Pańskie na rękę. Chociaż przekonałam się, iż niektórzy próbują się stawiać.
  • Nie muszą. Mnie się podoba, że podają do ust.
  • Berenika powiedział(a):
    Nie muszą. Mnie się podoba, że podają do ust.

    W Niemczech muszą, odstępstwo kosztuje 800 Euro.
    Jeden z naszych carlsberskich księży nalegającym "duszom pobożnym" podawał do ust. Ktoś doniósł (nie była to Klarcia) do Gesundheitsamt' u; otrzymał ostrzeżenie wraz z informacją ile to kosztuje - teraz tylko na ręką podaje.
  • ale my jesteśmy w Polsce, może pisz o tym na niemieckim forum a nie tu.
    Podziękowali 1Katia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    ale my jesteśmy w Polsce, może pisz o tym na niemieckim forum a nie tu.

    W Niemczech wszyscy o tym wiedzą i mało kto ma coś przeciw. "Dusze pobożne", to raczej specjalność przybyszy z Polski.
  • @Klarcia ale musisz sobie zdać sprawę że nie jesteś ponad tymi duszami pobożnymi, nikt nie jest ponad w ogólnym rozrachunku, przynajmniej w sprawach duchowych :) 
    Podziękowali 1Berenika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.