Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klarcine wrażenia z Polski.

189101113

Komentarz

  • Ładniejsza. Nie wyglądasz, jak kołczan ze strzałami. Ani trochę.
    Podziękowali 2Odrobinka Rogalikowa
  • edytowano styczeń 2021
    W internetach wyglądam jak kołczan że strzałami?????  
  • No. Masz zamiast awatara.
  • Katarzyna powiedział(a):
    No. Masz zamiast awatara.
    Oj, zniknął mój rogalik. 

    Wobec tego, cofam, com napisała: na żywo jestem zupełnie inna niz kołczan ze strzałami.
  • Tak jak pisałam, wychodzi na to, że musimy przepraszać, bo mamy dziwny nos i to nam śmierdzi, jak ktoś smrodzi, ech...
  • Żałosne, panowie. Żałosne.  
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano luty 2021
    .
  • Na parafii, w którtej teraz jestem (Niepokalanego Poczęcia NMP) jest okropnie. 
    Księża uparci, jak muły - łamiąc zalecenia Sanepidu i Episkopatu, nie podadzą a Komunii na rękę i już.
    Wrrr.
    W Niemczech zawiadomiłabym Gesundsheitsamt i dostał by taki grzywnę, że by mu się wszystkiego odechciało.
    Franek powiedział, że gdyby to miało miejsce w Archidiecezji Katowickiej, to by księdza biskup wziął na dywanik, ale w diecezji szczecińskiej bp Dzięga rządzi się własnymi prawami.
    Jeżdżę na Eucharystię do dominikanów, tam jest normalnie.
    Niestety, to jest bardzo daleko - autobusem prawie godzinę w jedną stronę.
    Dzisiaj podpisałam petycję - "Domagamy się dymisji abp Andrzeja Dzięgi".

    I proszę nie mówić, że Klarci brakuje pokory, bo wzorcem dla mnie są pasterze naszego Kościoła. Jeżeli księżom pokora jest obca, to czuję się usprawiedliwiona.

    ***

    Gdybym mieszkała w Polsce, to Jezus miałby ze mną ogromne problemy; nie wykluczam, że zmieniłabym jednak denominację.
  • Chwała Panu, że @Klarcia nie mieszka w Polsce.
    Musi @Klarcia wiedzieć, że biskup jest gospodarzem swojej diecezji, a Klarcia jest tam jedynie gościem.
    Czy wchodząc do kogoś do domu Klarcia krytykuje i poucza gospodarzy?

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2021
    :D  

    Biskup (a tym bardziej księża) są zobowiązani przestrzegać zaleceń Sanepidu, a już tym bardziej KEP. W Kościele/kościele nie jestem żadnym gościem, jestem u siebie. Natomiast duchowni są powołani do tego, aby mi służyć.
    Mam nadzieję, że uda nam się (tym razem we współpracy z lewicą) odesłać Dziengę na zasłużoną emeryturę. Jeżeli zechcą go wsadzić (ukrywanie pedofilii) nie stanę w jego obronie.

    ***

    Mój kolega napisał: "W Katowicach to by taki ksiądz dostał mocno po nosie od biskupa, ale Szczecin to nie Katowice."
  • Atsd...
    Bylam dzis na Mszy goscinnie w obcej parafii.
    Komunia udzielana w trójnasób, o czym poinformowano przed:
    -w jednej z naw bocznych na ręke
    -w nawie głównej procesyjnie do ust
    -przy ołtarzu na kolanach do ust

    Podziękowali 1Elf77
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Atsd...
    Bylam dzis na Mszy goscinnie w obcej parafii.
    Komunia udzielana w trójnasób, o czym poinformowano przed:
    -w jednej z naw bocznych na ręke
    -w nawie głównej procesyjnie do ust
    -przy ołtarzu na kolanach do ust

    Tak jest w Poznaniu w Parafii św. Boromeusza - super.
    Ja przyjęłam tam, na kolanach do ust (klęcznik był), bo mi się nie chciało przez cały kościół drałować. Miałam ten komfort, że byłam wolna w swoim wyborze.
  • Klarcia, nie mieszkasz tutaj na stałe, czemu wiec zadasz dymisji mojego arcybiskupa? 
    A po drugie- księża z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NNP nie popełnili sanepidowskiego wykroczenia, w Polsce podawanie komunii do ust nie jest zabronione 
    Podziękowali 3Małgorzata32 Joannna Elf77
  • Milamama powiedział(a):
    Klarcia, nie mieszkasz tutaj na stałe, czemu wiec zadasz dymisji mojego arcybiskupa? 
    A po drugie- księża z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NNP nie popełnili sanepidowskiego wykroczenia, w Polsce podawanie komunii do ust nie jest zabronione 
    Ale ma być też dana możliwośc dawania jej do ręki i jeśli takiej możliwości nie ma, to jednak popełnili wykroczenie sanepidowskie.
  • Klarcia powiedział(a):
    Na parafii, w którtej teraz jestem (Niepokalanego Poczęcia NMP) jest okropnie. 
    Księża uparci, jak muły - łamiąc zalecenia Sanepidu i Episkopatu, nie podadzą a Komunii na rękę i już.
    Wrrr.
    W Niemczech zawiadomiłabym Gesundsheitsamt i dostał by taki grzywnę, że by mu się wszystkiego odechciało.
    Franek powiedział, że gdyby to miało miejsce w Archidiecezji Katowickiej, to by księdza biskup wziął na dywanik, ale w diecezji szczecińskiej bp Dzięga rządzi się własnymi prawami.
    Jeżdżę na Eucharystię do dominikanów, tam jest normalnie.
    Niestety, to jest bardzo daleko - autobusem prawie godzinę w jedną stronę.
    Dzisiaj podpisałam petycję - "Domagamy się dymisji abp Andrzeja Dzięgi".

    I proszę nie mówić, że Klarci brakuje pokory, bo wzorcem dla mnie są pasterze naszego Kościoła. Jeżeli księżom pokora jest obca, to czuję się usprawiedliwiona.

    ***

    Gdybym mieszkała w Polsce, to Jezus miałby ze mną ogromne problemy; nie wykluczam, że zmieniłabym jednak denominację.
    Brzmi jak roszczeniowość i kapowanie.
    Podziękowali 1Elf77
  • Dziś u nas na homilli. Przepiękne. Dzielę się
    .„Jedna z przypowieści chrześcijańskich opowiada o zakonniku, który w upalne popołudnie siedział w cieniu ogromnego drzewa przy drodze. Miał nadwagę. Był zmęczony, spocony i w milczeniu rozkoszował się chłodem. Drogą przechodził młody żołnierz. Gdy ujrzał otyłego zakonnika powiedział: Wyglądasz jak świnia! Ten mu odpowiedział: A ty wyglądasz jak Bóg! Dlaczego tak mówisz – spytał zaskoczony żołnierz. Usłyszał: Ponieważ widzimy to, co jest w nas. Ja myślę o Bogu codziennie i gdy spoglądam na świat, widzę właśnie Jego, każdy jest Jego obrazem. Ty najwyraźniej myślisz o czymś innym” (A. Zwoliński, Owoce Ducha, Kraków 2020, s. 44).
    Podziękowali 2beatak Elf77
  • Z Niemiec znajomi mówią ubolewają nad Panem Jezusem w salaterkach a dzieciom to równo czy spadnie Pan Jezus czy gdzie wyląduje. 
  • Bridget powiedział(a):
    Dziś u nas na homilli. Przepiękne. Dzielę się
    .„Jedna z przypowieści chrześcijańskich opowiada o zakonniku, który w upalne popołudnie siedział w cieniu ogromnego drzewa przy drodze. Miał nadwagę. Był zmęczony, spocony i w milczeniu rozkoszował się chłodem. Drogą przechodził młody żołnierz. Gdy ujrzał otyłego zakonnika powiedział: Wyglądasz jak świnia! Ten mu odpowiedział: A ty wyglądasz jak Bóg! Dlaczego tak mówisz – spytał zaskoczony żołnierz. Usłyszał: Ponieważ widzimy to, co jest w nas. Ja myślę o Bogu codziennie i gdy spoglądam na świat, widzę właśnie Jego, każdy jest Jego obrazem. Ty najwyraźniej myślisz o czymś innym” (A. Zwoliński, Owoce Ducha, Kraków 2020, s. 44).
    Piękne i mądre - dziękuję.
    Podziękowali 2Bridget Klarcia
  • Milamama powiedział(a):
    Nic nie doszło. :(
    Podziękowali 1Milamama
  • beatak powiedział(a):
    Milamama powiedział(a):
    Klarcia, nie mieszkasz tutaj na stałe, czemu wiec zadasz dymisji mojego arcybiskupa? 
    A po drugie- księża z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NNP nie popełnili sanepidowskiego wykroczenia, w Polsce podawanie komunii do ust nie jest zabronione 
    Ale ma być też dana możliwośc dawania jej do ręki i jeśli takiej możliwości nie ma, to jednak popełnili wykroczenie sanepidowskie.
    Przede wszystkim popełniają wykroczenie liturgiczne, bo Episkopat zaleca, że jeżeli wierny prosi, to należy podać Komunię na rękę.
    Poza tym - widzę, że na tej parafii księża chcą być świętsi od papieża.
  • Milamama powiedział(a):
    Klarcia, nie mieszkasz tutaj na stałe, czemu wiec zadasz dymisji mojego arcybiskupa? 
    A po drugie- księża z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NNP nie popełnili sanepidowskiego wykroczenia, w Polsce podawanie komunii do ust nie jest zabronione 

    Nie muszę mieszkać na stałe w Polsce, aby mieć prawo domagania się dymisji biskupa, który pedofilię ukrywał.
    Poza tym - pochodzę z diecezji szczecińskiej, do czasu opuszczenia Polski tutaj należałam.
    Przy tym - akurat ten hierarcha podpadł mi okrutnie, jeszcze z innych powodów, to jego dymisję będę popierała. W ogóle uważam, że profilaktycznie powinni wszystkich szczecińskich biskupów posłać na seniorat.
  • edytowano marzec 2021
    Klarcia mam dla Ciebie propozycję.
    Prośbę.
    Ponieważ w Niemczech nie znają Bożego Miłosierdzia, S. Faustyny, Koronki. A wiem że mało kto tam słyszal nawet wy Polacy mieszkający tam też nie znacie.
    Jeśli możesz i chcesz podasz adres gdzie bym wyslala folderki z Jezusem Miłosiernym modlitewniki fragmenty z Dzienniczka sw. Faustyny ty byś to rozprowadziła??
    Nie jak reklamy położyć tylko. Zapytać księdza np.
    Po znajomych twoich??
    Nic nie płacisz. Nic do stracenia nie masz.
    Tylko pomóc.
    Bo tam słabo znają. Tam grzech jest wykreślony jako slowo a w konfesjonał...
    Sama wiesz. 
    Poproszę Ciebie o to tu. 
    Co ty na to?? 
  • Bridget powiedział(a):
    Klarcia mam dla Ciebie propozycję.
    Prośbę.
    Ponieważ w Niemczech nie znają Bożego Miłosierdzia, S. Faustyny, Koronki. A wiem że mało kto tam słyszal nawet wy Polacy mieszkający tam też nie znacie.
    Jeśli możesz i chcesz podasz adres gdzie bym wyslala folderki z Jezusem Miłosiernym modlitewniki fragmenty z Dzienniczka sw. Faustyny ty byś to rozprowadziła??
    Nie jak reklamy położyć tylko. Zapytać księdza np.
    Po znajomych twoich??
    Nic nie płacisz. Nic do stracenia nie masz.
    Tylko pomóc.
    Bo tam słabo znają. Tam grzech jest wykreślony jako slowo a w konfesjonał...
    Sama wiesz. 
    Poproszę Ciebie o to tu. 
    Co ty na to?? 

    Tam, gdzie jestem (Carlsberg i Misja Polska) kult Bożego Miłosierdzia jest bardzo rozpowszechniony. W Carlsbergu jest co dziennie odmawiana Koronka, o godz. 15; na Misji Polskiej, Koronka jest odmawiana przed każdą Mszą lub zaraz po Mszy - zależy od miejsca. Nie znam osoby, która nie czytała by "Dzienniczka". Do spowiedzi także chodzą wszyscy praktykujący Polacy; moi znajomi raz w miesiącu.
  • Bridget powiedział(a):
    Z Niemiec znajomi mówią ubolewają nad Panem Jezusem w salaterkach a dzieciom to równo czy spadnie Pan Jezus czy gdzie wyląduje. 
    A co to jest "Pan Jezus w salaterkach"?
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Ostatnio zawitaliśmy na krótko do Polski. Inflacja jest galopująca. Język Polski strasznie schamiał. Ordynarne przeklinanie jest wszechobecne. Klną nawet ci, którym się to wcześniej nie zdarzało. 

    T

    Dla mnie, w Polsce jest tanio, a bluzgi? Byłabym zdziwiona, gdyby ich nie było.
    Zarazem, muszę przyznać, iż ostatnio w środkach komunikacji publicznej wulgaryzmy słyszę bardzo rzadko, może dlatego, że ludzie ze sobą prawie nie rozmawiają.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Ostatnio zawitaliśmy na krótko do Polski. Inflacja jest galopująca. Język Polski strasznie schamiał. Ordynarne przeklinanie jest wszechobecne. Klną nawet ci, którym się to wcześniej nie zdarzało. 

    T
    Za to na dzikim zachodzie wszystko cacy.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano marzec 2021
    @Tomasz i Ewa moze lockdown tak wplywa na język :)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia to chyba wyjątek jakiś. 
    Wysyłam do Niemiec to włosy dęba stają co tam się dzieje. 
    Salaterki miseczki do komunii świętej. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.