Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Podatek od mediów

245

Komentarz

  • kociara powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    @kociara mnie lekko przeraża to co robi PiS. Niby niegroźni a jednak jest źle i lepiej nie będzie 
    Tylko lekko? 
    Nie wydają mi się aż tak groźni, ale kto wie. Lepiej nie jest, socjal teraz jest praktycznie wszędzie (mimo że jesteśmy biedni) i trzeba zdobywać środki. Gorzej będzie gdy zmienia nas w Rosję i Grecje. 
  • Tola powiedział(a):
    @Prayboy A jaka jest struktura własnościowa Agory? Albo tygodnika "Polityka"?
    antypolska postkomunistyczna i postubecka koryto czerwonych wieprzów i ich ubeckiego pomiotu
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • czerwony pomiot won z Polski
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Ktoś tu pisał, że dotyczy tez malutkich gazet i skromnych stron jak wielodzietni, no to jednak nie. Jak zwykle, jeśli Francja sobie uchwala, to ok, bo to Francja, Polska nie może i już.
    Podziękowali 2Elf77 Rejczel
  • Allegro działa :) Więcej dystansu polecam! Już jutro z powrotem będzie można surfować na wp.

    Podziękowali 1Elf77
  • Nie no, co to się porobiło, środowisko rodzin wielodzietnych broni interesów zagranicznych koncernów. Normalnie magia Pis... Kurcze, chyba jednak mamy w tej Polsce dobrobyt :D
  • Ale ja nie jestem za tym, żeby zniknęły. Zresztą:

    Zuzapola powiedział(a):
    Ktoś tu pisał, że dotyczy tez malutkich gazet i skromnych stron jak wielodzietni, no to jednak nie. Jak zwykle, jeśli Francja sobie uchwala, to ok, bo to Francja, Polska nie może i już.


  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Magia prezesa Polski, mistrza w dzieleniu Polaków i szczuciu jednych przeciwko drugim. To taki chiński sposób eliminacji słabszych. Głodzisz psy, zamykasz je w ciasnej klatce i rzucasz ochłap ścierwa. Potem już tylko patrzysz, jak się sobaki zagryzają. 

    T
    jaka może być zgoda z kimś, kto chce załatwiać nasze sprawy przy pomocy obcych?
  • Tola powiedział(a):
    Poza tym @Polly to jeśli ktoś jest wielodzietny, to już nie może mieć innego zdania niż zgodne z linią obecnie rządzących? 

    Może, może. Ale serio to mistrzostwo, żeby np. mama szóstki dzieci z przychodem powiedzmy 600 zł na głowę w rodzinie ujmowała się koncernem, którego przychód jest, hm ...ciut większy. Takie rzeczy to tylko Jaro potrafi.

    *Tylko że ja wielodzietność rozumiem jednak trochę inaczej niż 2+3, bo tu ciężko mieć po 500 na głowę nawet jak się stosunkowo niewiele zarabia.
    **Nie jest to stwierdzenie wartościujące, sama przez jakiś czas byłam mamą jedynaczki, potem bardzo długo (osiem lat) trójki.
  • MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    Na rp znalazłam artykuł na ten temat. Cytuję: "Politico.eu pisze też, że konstrukcja podatku jest taka, iż wiele prawicowych, prorządowych nadawców nie zostanie nim objęta." 
    "Politico.eu podkreśla, że pod listem podpisały się "43 organizacje medialne, w tym wydawcy największych polskich dzienników i tygodników oraz czołowe, niezależne telewizje".
    źródło: https://www.rp.pl/Media/210219993-Politico-Media-w-Polsce-protestuja-przeciwko-nowemu-podatkowi.html
    Hehe, czołowe, niezależne telewizje :) 
    Masz rację, jedyną niezależną i wolną od wszelakije progandy wśród nich wszystkich jest TVP.
    Jak rozumiem, za czasów PO, TVP była niezależna i wolna od wszelakiej propagandy. 
    PO nie miało takich pomysłów. Nie przyznawała też co chwila miliardów na propagandę (kosztem innych ważnych w danym momencie rzeczy, patrz psychiatria dziecięca, pomoc niepełnosprawnym, onkologia). A jeśli nawet ta propaganda była, to i tak do obecnych ,,ekspertów''  brakowałoby im lata świetlne. 
    "Raport pokazuje, ile rządowych pieniędzy otrzymały poszczególne media w latach 2008–2013. Wśród dzienników pierwsze miejsce zajmuje Gazeta Wyborcza, która na „ogłoszenia i komunikaty” wszystkich resortów zamieszczanych na swoich łamach dostała 6,88 mln złotych. Następne w tej kategorii są: Rzeczpospolita (4,38 mln), Dziennik Gazeta Prawna (1,1 mln), Super Express (257 tys.), Puls Biznesu (55 tys.), Polska The Times (53 tys.), Financial Times (46 tys.) oraz Fakt (40 tys.).

    Dane wśród tygodników również nie dziwią. Najwięcej rządowych pieniędzy otrzymała Polityka (603 tys.). Następne są: Newsweek (562 tys.), Wprost (106 tys.) oraz Tygodnik Powszechny (10 tys.)."

    Edit: I jeszcze ile na telewizję.: 

    "Jeśli chodzi o stacje telewizyjne, najwięcej publicznych pieniędzy otrzymała Telewizja Polska. Jednak następne w kolejce są: TVN, który w latach 2008–2013 dostał niemal 22 miliony złotych, a także Polsat, który z rządowej puli otrzymał prawie 10 milionów złotych. "

    źródło: https://m.telewizjarepublika.pl/jak-rzad-dotuje-glowne-media-bulwersujacy-raport,12446.html

    Edit2: TVP w tych latach dostała około 31 mln. Jest tam wykres na tej stronie :) 

    Rozsmieszylas mnie, dziękuję. 
    Te nędzne kwoty porównujesz do MILIARDÓW podarowanych przez obecnie rządzących na wyjątkowo prymitywny przekaz mediów tzw publicznych? I to w dobie koronawirusa? Gdy ludzie tracą pracę, nie ma psychiatrów i porzadnej opieki onkologicznej? 
    Podziękowali 1paulaarose
  • Tola powiedział(a):
    Poza tym @Polly to jeśli ktoś jest wielodzietny, to już nie może mieć innego zdania niż zgodne z linią obecnie rządzących? 

    Jak ktoś szuka powodu, żeby się nie zgadzać, to polecam "pochylić się" :D nad planowanymi zmianami w edukacji dzieci niepełnosprawnych. I tak, jak przejdzie, dotknie wszystkich, zdrowe dzieciaki także, bo szykuje się niezłe kombo. I nie mam wątpliwości, że żaden to ukłon w stronę niepełnosprawnych a raczej szukanie oszczędności, jak zwykle. Napisała zwolenniczka Pis ;)

    Gazetom i portalom dajcie spokój. Mają prawników, mają kasę, potrafią bronić się sami.
    Podziękowali 1beatak
  • MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    Na rp znalazłam artykuł na ten temat. Cytuję: "Politico.eu pisze też, że konstrukcja podatku jest taka, iż wiele prawicowych, prorządowych nadawców nie zostanie nim objęta." 
    "Politico.eu podkreśla, że pod listem podpisały się "43 organizacje medialne, w tym wydawcy największych polskich dzienników i tygodników oraz czołowe, niezależne telewizje".
    źródło: https://www.rp.pl/Media/210219993-Politico-Media-w-Polsce-protestuja-przeciwko-nowemu-podatkowi.html
    Hehe, czołowe, niezależne telewizje :) 
    Masz rację, jedyną niezależną i wolną od wszelakije progandy wśród nich wszystkich jest TVP.
    Jak rozumiem, za czasów PO, TVP była niezależna i wolna od wszelakiej propagandy. 
    PO nie miało takich pomysłów. Nie przyznawała też co chwila miliardów na propagandę (kosztem innych ważnych w danym momencie rzeczy, patrz psychiatria dziecięca, pomoc niepełnosprawnym, onkologia). A jeśli nawet ta propaganda była, to i tak do obecnych ,,ekspertów''  brakowałoby im lata świetlne. 
    "Raport pokazuje, ile rządowych pieniędzy otrzymały poszczególne media w latach 2008–2013. Wśród dzienników pierwsze miejsce zajmuje Gazeta Wyborcza, która na „ogłoszenia i komunikaty” wszystkich resortów zamieszczanych na swoich łamach dostała 6,88 mln złotych. Następne w tej kategorii są: Rzeczpospolita (4,38 mln), Dziennik Gazeta Prawna (1,1 mln), Super Express (257 tys.), Puls Biznesu (55 tys.), Polska The Times (53 tys.), Financial Times (46 tys.) oraz Fakt (40 tys.).

    Dane wśród tygodników również nie dziwią. Najwięcej rządowych pieniędzy otrzymała Polityka (603 tys.). Następne są: Newsweek (562 tys.), Wprost (106 tys.) oraz Tygodnik Powszechny (10 tys.)."

    Edit: I jeszcze ile na telewizję.: 

    "Jeśli chodzi o stacje telewizyjne, najwięcej publicznych pieniędzy otrzymała Telewizja Polska. Jednak następne w kolejce są: TVN, który w latach 2008–2013 dostał niemal 22 miliony złotych, a także Polsat, który z rządowej puli otrzymał prawie 10 milionów złotych. "

    źródło: https://m.telewizjarepublika.pl/jak-rzad-dotuje-glowne-media-bulwersujacy-raport,12446.html

    Edit2: TVP w tych latach dostała około 31 mln. Jest tam wykres na tej stronie :) 

    Rozsmieszylas mnie, dziękuję. 
    Te nędzne kwoty porównujesz do MILIARDÓW podarowanych przez obecnie rządzących na wyjątkowo prymitywny przekaz mediów tzw publicznych? I to w dobie koronawirusa? Gdy ludzie tracą pracę, nie ma psychiatrów i porzadnej opieki onkologicznej? 
    Ja wiem, że za PO to szpitale płynęły mlekiem i miodem. Chodzi o to, że wtedy też sporo kasy szło na "niezależne" media i wtedy to nikomu nie przeszkadzało, a ludzie nie umierali na raka itp. A skoro wtedy mogli dawać ile i komu chcą, to czemu teraz PiS nie może? 
    Masz rację, za PO było strasznie, a teraz jest cudownie.
  • @Prayboy czerwony pomiot won z Polski.           To połowa obecnej władzy musiałaby wyemigrować.
    Podziękowali 1beatak
  • MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    MamaRyba powiedział(a):
    Na rp znalazłam artykuł na ten temat. Cytuję: "Politico.eu pisze też, że konstrukcja podatku jest taka, iż wiele prawicowych, prorządowych nadawców nie zostanie nim objęta." 
    "Politico.eu podkreśla, że pod listem podpisały się "43 organizacje medialne, w tym wydawcy największych polskich dzienników i tygodników oraz czołowe, niezależne telewizje".
    źródło: https://www.rp.pl/Media/210219993-Politico-Media-w-Polsce-protestuja-przeciwko-nowemu-podatkowi.html
    Hehe, czołowe, niezależne telewizje :) 
    Masz rację, jedyną niezależną i wolną od wszelakije progandy wśród nich wszystkich jest TVP.
    Jak rozumiem, za czasów PO, TVP była niezależna i wolna od wszelakiej propagandy. 
    PO nie miało takich pomysłów. Nie przyznawała też co chwila miliardów na propagandę (kosztem innych ważnych w danym momencie rzeczy, patrz psychiatria dziecięca, pomoc niepełnosprawnym, onkologia). A jeśli nawet ta propaganda była, to i tak do obecnych ,,ekspertów''  brakowałoby im lata świetlne. 
    "Raport pokazuje, ile rządowych pieniędzy otrzymały poszczególne media w latach 2008–2013. Wśród dzienników pierwsze miejsce zajmuje Gazeta Wyborcza, która na „ogłoszenia i komunikaty” wszystkich resortów zamieszczanych na swoich łamach dostała 6,88 mln złotych. Następne w tej kategorii są: Rzeczpospolita (4,38 mln), Dziennik Gazeta Prawna (1,1 mln), Super Express (257 tys.), Puls Biznesu (55 tys.), Polska The Times (53 tys.), Financial Times (46 tys.) oraz Fakt (40 tys.).

    Dane wśród tygodników również nie dziwią. Najwięcej rządowych pieniędzy otrzymała Polityka (603 tys.). Następne są: Newsweek (562 tys.), Wprost (106 tys.) oraz Tygodnik Powszechny (10 tys.)."

    Edit: I jeszcze ile na telewizję.: 

    "Jeśli chodzi o stacje telewizyjne, najwięcej publicznych pieniędzy otrzymała Telewizja Polska. Jednak następne w kolejce są: TVN, który w latach 2008–2013 dostał niemal 22 miliony złotych, a także Polsat, który z rządowej puli otrzymał prawie 10 milionów złotych. "

    źródło: https://m.telewizjarepublika.pl/jak-rzad-dotuje-glowne-media-bulwersujacy-raport,12446.html

    Edit2: TVP w tych latach dostała około 31 mln. Jest tam wykres na tej stronie :) 

    Rozsmieszylas mnie, dziękuję. 
    Te nędzne kwoty porównujesz do MILIARDÓW podarowanych przez obecnie rządzących na wyjątkowo prymitywny przekaz mediów tzw publicznych? I to w dobie koronawirusa? Gdy ludzie tracą pracę, nie ma psychiatrów i porzadnej opieki onkologicznej? 
    Ja wiem, że za PO to szpitale płynęły mlekiem i miodem. Chodzi o to, że wtedy też sporo kasy szło na "niezależne" media i wtedy to nikomu nie przeszkadzało, a ludzie nie umierali na raka itp. A skoro wtedy mogli dawać ile i komu chcą, to czemu teraz PiS nie może? 
    Masz rację, za PO było strasznie, a teraz jest cudownie.
    Nie piszę, że jest cudownie. Ale od wielu lat media są finansowane z kasy państwa (czyli podatków). I wtedy nikt z wyborczej czy tvn chyba nie płakał. 
    Podziękowałam przez pomyłkę. 

    Wiadomo, że media publiczne muszą być pewnie finansowane z publicznych pieniędzy.
    Ale Ty naprawdę nie widzisz tych kwot? Nie widzisz MILIARDÓW? Teraz? W erze koronawirusa? Chodzi mi o kwoty i wstrętną hipokryzję. Miało być inaczej niż za PO i Twoje pytanie ,,to czemu teraz PIS nie może?'' rozwaliło system. Na szczęście - może i robi. Wszystko to, czego nie miało robić po dojściu do władzy.
    Podziękowali 2Izka joanna_1991
  • ale się starasz :)
  • podejrzewam, ze jest dużo gorzej :)
  • Tola powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    @Prayboy A jaka jest struktura własnościowa Agory? Albo tygodnika "Polityka"?
    antypolska postkomunistyczna i postubecka koryto czerwonych wieprzów i ich ubeckiego pomiotu
    @Prayboy Aha. Podasz jakieś podstawy prawne, na podstawie których można wyrzucać z Polski kogoś, kogo określisz mianem wieprza czy ubeckiego pomiotu?
    Tak. Jeśli ktoś jest wrednym antypolskim sługusem obcego państwa to won.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aneta powiedział(a):
    @Prayboy czerwony pomiot won z Polski.           To połowa obecnej władzy musiałaby wyemigrować.
    Kazimierz Kujda złożył fałszywe oświadczenie lustracyjne.IPN tak rzekł.
  • Raczej brak kogokolwiek lepszego choć ciut na horyzoncie,  może założysz partię,  będę na Ciebie głosować,  no na kogo głosować?
  • @Tomasz i Ewa PiS miał być czymś lepszym, innym. A są hipokrytami. Nie wszystko zrobili źle, bo część rzeczy była w porządku, ale ciągną Polskę w jakąś dziwną stronę :(

  • Jutro wszystko wróci do normy - "jak długo można być bez tvn24 i onetu" przecież ktoś musi te reklamy oglądać :-)
    Na Zachodzie wspomną o Polsce, że wolne media nie mogą być wolne i będzie jak wczoraj.

  • Rafa
    1,5401,344
    Dux

    14 min temu#4469

    Bardzo dobrze. Oby się udało. Od dawna na forumkach i poza postulowałem podatek od reklamy. Byłem zwykle ostro krytykowany za socyalizm, fiskalizm i wrogość wobec kutury, sztuki y informacji oraz ich ludziów.

    Reklama jest w swej istocie podejrzana. Nie jest informacją w sensie relacji o faktach tylko informacją świadomie i otwarcie tendencyjną. Nie wiedzieć czemu to się uważa za słuszne i służące ogółowi. Odmawia się zaś tego mediom informacyjnym, no w zasadzie ostatnio tylko publicznym, ale jednak.  Reklama operuje na emocjach, grzeszy przekazem podprogowym i jest wymuszana na odbiorcach prawdziwej informacji i rozrywki poprzez praktyczną niemożność ich odbioru bez odbioru reklamy. Jest więc sama w sobie towarem niechcianym i wmuszanym. Sama zaś służy wmuszaniu towarów i usług słabo chcianych. Z natury eliminuje małe i średnie firmy bo ich zwyczajnie nie stać na takie zasięgi. Służy więc monopolizacji. Jest nieuczciwa w mediach także dlatego że pobierają one opłaty nie za swoja pracę tylko za uwagę swoich odbiorców nic im za to nie płacąc. To reklama jest haraczem od odbiorców, a nie jej opodatkowanie. Media kłamliwie twierdzą że są bezpłatne dla odbiorców. Nie są. Wielkie media z wielkimi zasięgami pobierają opłaty od wielkich producentów i usługodawców za uwagę swoich klientów. Dominując na rynku nie pozostawiają im wyboru. To stąd teraz taki wściekły atak. Mamy już media publiczne, będzie ich więcej i media niezależne choć wciąż niszowe. To łamie monopol. Opodatkowanie reklamy jest bolesne głownie dlatego że wyznacza kierunek. Jest niebezpieczne bo zgodne z tendencjami w UE do opodatkowania wielkich mediów. Dlatego chcą one to zagłuszyć karząc przykładnie Polskę bo Polska jako obiekt karania jest bardzo popularna i przyciąga uwagę.

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/refluxye-jednorazowe-chwilowe-a-bie-ce-t8630-s4460.html#p190948
    Podziękowali 1Klarcia
  • Malgorzata powiedział(a):
    A na czym ma polegać ten podatek??
    Bo szczerze nie wiem.  


    Do zapłaty składki z tytułu reklamy internetowej mają być zobowiązani usługodawcy (usług cyfrowych) świadczący na terytorium Polski usługi reklamy internetowej, jeżeli łącznie będą spełniać poniższe warunki:

    * przychody usługodawcy bądź skonsolidowane przychody grupy podmiotów, do której należy usługodawca, bez względu na miejsce ich osiągnięcia, przekroczyły w roku obrotowym równowartość 750 mln euro;

    * przychody usługodawcy bądź skonsolidowane przychody grupy podmiotów, do której należy usługodawca, z tytułu świadczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej usług reklamy internetowej przekroczyły w roku obrotowym równowartość 5 mln euro.

    Zgodnie z założeniami zawartymi w projekcie składka z tytułu reklamy internetowej ma wynosić 5% podstawy wymiaru składki.

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    PiS rozdaje plusy i zadłuża kraj na potęgę. Budżetowi grozi zapaść. Stąd szukanie nowych źródeł finansowania. Na horyzoncie już tylko likwidacja gotówki i obieg bezgotówkowy oraz podatek katastralny. 

    T

    Na identycznej zasadzie działają wszystkie rządy, także ten w USA.
    Nie pier... więc.

    Nota bene - jak podała KE, Polska całkiem dobrze wypada:


  • A tak w ogóle - na 99.9 proc. obstawiam, że ów protest medialny wkrótce się zakończy, bo gra toczy sią o zbyt dużą stawkę. Zagraniczni mocodawcy nie wycofają się, ze swoją propagandą, bo inaczej mogli by już na zawsze pożegnać się z planem podporządkowania sobie Polski.
  • Przeczytałam "Podatek od mężów"
    Podziękowali 4paulaarose Aneta Agmar Katia
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Przeczytałam "Podatek od mężów"
    To byłby ciekawy podatek ale wątpię czy wszedłby w życie ;) 
  • Tak wygląda wolność słowa w lewackim wydaniu medialnych koncernów:

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.