Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauka języków u dzieci (i dorosłych)

Polecicie jakieś materiały do samodzielnej/pół samodzielnej nauki języka francuskiego dla dzieci 7/4/2? Mogą być filmy, gry, cokolwiek. 

Czeka nas emigracja w ciągu kilku miesięcy i chciałabym ich chociaż osłuchać.

Miałam pomysł na "otoczenie się językiem", ale troche nie wiem, jak tego w praktyce dokonać. 

My korzystamy z Duolingo od dwóch tygodni i na początek wydaje się spoko. Startujemy od zera.
«1

Komentarz

• O dzieci się nie martw. Po roku będą rozmawiać po francusku. Warunek. W domu rozmawiacie tylko po polsku. 

T
  • Duolingo w porządku, dobre może byc słuchanie piosenek po francusku, oglądanie filmów lub seriali z napisami dla dorosłych, jakiś podręcznik z gramatyką i rozmówkami, dla dzieci jakaś książeczka. I myślę że jakiś kontakt z ludźmi czy to w szkole/przedszkolu jeśli tam są otwarte, w sklepie, z sąsiadami, w pracy może mieć dobry wpływ na naukę języka ( i na oswojenie się).
  • @paulaarose a masz jakieś doświadczenie? Czy piszesz, co Ci się wydaje?
  • @malagala Ja pisze o znanych mi sposobach nauki języka. Sama uczyłam się głównie angielskiego na zajęciach dodatkowych, z podręcznika i słuchając muzyki. Najłatwiej mi szło tak. Moi znajomi oglądają filmy z napisami po angielsku i to im pomaga, umieją nawet lepiej niż ja, bo ja dawno nie używałam to zanikło, ale rozszerzenie zdałam na niezły procent :)
    Mąż mojej kuzynki w pracy załapał angielski dość szybko, tak mi opowiadał. Mówię o angielskim bo nikogo kto mówi po francusku nie znam, ale myślę że inne języki mają podobne zasady nauki.

Na YouTube myślę że jest też pełno materiałów na ten temat

:)
  • Kiedyś też w telewizji słyszałam że dobre są książeczki, muzyka :). Najlepiej samemu będzie popróbować
  • @Tomasz i Ewa mamy kilku znajomych, u których to nie zadziałało. No i chcę trochę zmniejszyć stres przeprowadzkowy. 
  • @paulaarose ale Twoi znajomi mają 4 lata? Podręcznika używałaś w wieku dwóch? Pytam o małe dzieci i jakieś konkrety. 
  • @Malagala Napisałas także o dorosłych więc bardziej odniosłam się do dorosłych. 
    Moja kuzynka swojego czteroletniego syna uczyła języka sama w domu, ale ona już umiała. Mogę podpytać jak. Tu masz stronę internetową i porady
    https://pozytywka.com/blog/jak-uczyc-dzieci-jezykow-obcych

Ja sama w dzieciństwie uczyłam się z podręczników i piosenek, szło nieźle.
  • malagala powiedział(a):
    @Tomasz i Ewa mamy kilku znajomych, u których to nie zadziałało. No i chcę trochę zmniejszyć stres przeprowadzkowy. 
    FR czy CH, a może CAD?

T
  • Odniosłam się głównie do nawiasu (i dorosłych). Myślę że można poszukać też w google i na YT. Tutaj też na emigracji jest chyba @szczurzysko o ile kojarzę.
    Ja tylko chciałam pomóc, może nie wyszło, to trudno.
    Pozdrawiam :)
  • @paulaarose Skąd masz ten link? 
  • @malagala z wyszukiwarki  =)
  • @paulaarose myślisz, że ktoś nie wie, żeby użyć youtube albo googla? To jest forum wielo, czemu chcesz tu dawac porady? 
  • My FR, południe. Chyba są bardziej otwarci niż Szwajcaria, doczytałam, że mają nawet specjalne klasy dla dzieci imigrantów, które nie znają języka na tyle, by od razu pójść do szkoły 
  • @malagala Dpytalas się to napisałam. Sama uczyłam się języka,znam ludzi co się uczyli, to chciałam pomóc. Uważam że wystarczyłoby dziękuję, poradzę sobie czy coś..
  • @paulaarose nie myślisz, że to trochę żenujące wklejać link z wyszukiwarki? Gwarantuje Ci, że wszyscy tutaj umieją obsłużyć Googla...
  • edytowano 20 kwiecień
    .
  • Jak ktoś mi ma kolejny raz sugerować złe intencje, to wypowiadac się nie będę. 
  • edytowano 20 kwiecień
    Ja Ci nie sugeruje złych intencji.
    Ps:ale dobrymi jest piekło wybrukowane ;) 
    My FR, południe. Chyba są bardziej otwarci niż Szwajcaria, doczytałam, że mają nawet specjalne klasy dla dzieci imigrantów, które nie znają języka na tyle, by od razu pójść do szkoły 
    A, to na pewno. Jak dobrze pójdzie to wasze dzieci będą jedynymi białymi i chrześcijanami w klasie. To będzie szybkie wprowadzenie do multikulti i tolerancji. Ale nie chcę was oczywiście straszyć. ;)

T :)
  • Hehe, dlatego wolę pouczyć w domu i uniknąć tej integracji ;) 
    Hehe, dlatego wolę pouczyć w domu i uniknąć tej integracji ;) 
    Blondynki są bardzo lubiane przez muzułmańskich chłopców. Integracja was raczej nie ominie. 

• @malagala dodam tylko że to o podręczniku napisałam dla dorosłych :)
    Dla dzieci wydaje mi się że one szybko wszystko łapią, kiedyś nauczycielka mówiła że im mniejsze tym szybciej się udaje. Jak któraś z moich rad jest mylna, to przepraszam alfą i omegą i nie jestem.

Pozdrawiam :)

• Tomasz i Ewa powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Blondynki są bardzo lubiane przez muzułmańskich chłopców. Integracja was raczej nie ominie. 

Dobra, dobra. Rzecz czasowa. 2 lata. Może się nie zdążymy zintegrować aż tak ;) 
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    malagala powiedział(a):

Dobra, dobra. Rzecz czasowa. 2 lata. Może się nie zdążymy zintegrować aż tak ;) 
    Trzymam kciuki. Powodzenia!

Podziękowali 1malagala
  • @malagala ja bardzo lubię podcasty, słuchałam na Inspiro po angielsku a potem odkryłam google podcast, no i tam już jest całe morze do wyboru. Po fr zaczęłam słuchać Travail (en cours). 
    Podziękowali 1malagala
  • Co do dzieci to znajoma wyjechała za granicę i one długo czuły się tam słabo.jedli chodzi o język. Zatrudniła na kilka godzin opiekunkę, która mówiła tylko po ang i potem już poszło lepiej. @Monira pewnie najwięcej wie w temacie i jest na bieżąco.
    Podziękowali 1malagala
  • Dzięki @Hope
    Że względu na długość wyjazdu i miejscówkę, widzę to jako pół wakacje... I chce ograniczyć stresy do niezbędnego minimum.

Ale te kilka godzin to było dziennie, tygodniowo? To jest w sumie ciekawy pomysł. 
  • Dla dzieci proste bajki po francusku np Peppa Kajtus
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano 20 kwiecień
    @malagala, na jak długo wyjeżdżacie? Czy dzieci będą chodziily do szkoły? 

Jakieś tam mikro doświadczenie mam w temacie, to zapraszam na priv, to się bardziej szczegółowo wypowiem, jeśli  chcesz malagala.
    Podziękowali 1malagala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.