Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauka języków u dzieci (i dorosłych)

2»

Komentarz

  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Daj na priv. 

    T

    Twój?
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    Po roku była min. w stanie zdać egzamin z katechizmu, żeby przyjąć I Komunię św. 
    Egzaminy z katechizmu oddalają od Pana Boga a nie zbliżają. 

    T
    Być może  :)
    Zależało nam na sakramencie to się trzeba było podporządkować.
  • edytowano kwiecień 2021
    My walczymy z francuskim od dwóch miesięcy:)  Małe dzieci (3,4) w francuskim przedszkolu bardzo ok - po przedszkolu bawią się mieszaniną francuskiego i polskiego z sąsiadkami.  Chyba najważniejsze to znaleźć dobrych przyjaciół z sąsiedztwa - mamy ogromnie dużo szczęścia.

    Starszaki nieco gorzej - nadrabiają polskie zaległości z angielskiego, niemieckiego i od zera zaczęły francuski.  Trochę stresu ich to kosztuje ale jestem zadowolona. Po roku edukacji zdalnej trochę stresu im nie zaszkodzi.  Wręcz przeciwnie. Specjalnie im nie ułatwiamy -  załatwiłam tylko w szkole dodatkowe lekcje 1:1 z każdego języka. Najbardziej jęczy córka która ma łacinę po francusku:)

    Sama się uczę francuskiego od zera - wolnym czasie, którego mam mało niestety. 
    Podziękowali 2malagala Aneta
  • malagala powiedział(a):
    Dzięki @Hope
    Że względu na długość wyjazdu i miejscówkę, widzę to jako pół wakacje... I chce ograniczyć stresy do niezbędnego minimum.

    Ale te kilka godzin to było dziennie, tygodniowo? To jest w sumie ciekawy pomysł. 
    Masz może konto na Instagramie? Mogę Ci podrzucić jej konto bo więcej tam o tym opowiada. Doświadczenie ma chyba takie jak pisze Bagata, że nie było tak hop siup. 
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    O dzieci się nie martw. Po roku będą rozmawiać po francusku. Warunek. W domu rozmawiacie tylko po polsku. 

    T
    Zgadzam sie na 100%!
    Kazde nasze dziecko poszlo do fr szkoly nie znajac jezyka oprocz "Bonjour Madame, Merci Madame, Au revoir Madame czy Monsieur"
    A teraz miedzy soba, li i jedynie po francusku!
    A nasza najmlodsza (4L) poszla we wrzesniu do przedszkola i po 8 miesiacach sporadycznej obecnosci ( :( ) parluje parluje w najlepsze!
    Takze najlepiej skup sie na doroslych. ;) 
  • Ale jak już jesteśmy w temacie języków, to może wiecie jak słuchać audiobooków po francusku, hiszpańsku, angielsku? Są jakieś darmowe lub niedrogie aplikacje do tego? 


  • @Isako trafiłam na jakiegoś bloga kobiety mieszkającej we Francji i strasznie dużo tam pisała o tym, jaka to szkoła francuska trudna, że w 2 tygodnie dzieci muszą się nauczyć pisać itd...
    Nie wyobrażam sobie tego, o czym piszesz :)
    Jestem ciekawa, jak będzie u nas.
  • Byle nie dac do klas specjalnych dla obcokrajowcow.

    Podziękowali 1malagala
  • Male uaktualnienie.
    Jesteśmy 
    Dzięki za rady i porady
    Duuużo stresu wszystkich to kosztowało, niepotrzebnie. Próbowaliśmy zamówić nauczycielkę do domu jeszcze w Polsce, potem pojechaliśmy na camping z nadzieją na naturalne zabawy dzieci (skumaly się z kimś dosłownie na ostatnie 2h, jak pakowaliśmy namiot do auta...), zapisaliśmy na wakacyjne zajęcia na miejscu... Wszystko na nic

    Poszli, odkąd poszli, codziennie przychodzą i powtarzają jakieś słowa i zdania po francusku. Nie wiem, czy te nasze wcześniejsze podejścia coś dały, czy nie. Ale niepotrzebnie się stresowaliśmy 

    Syn jest w szkole, ma konkretną klasę, ale jest grupka dzieci z różnych klas, które nie znają języka - i na razie ma zajęcia głównie w tej grupce, do swojej klasy idzie na sport i plastykę głównie. Na początku roku zrobili mu test - trochę mi się to wydawało bez sensu, ale część testu była po polsku, pani się przekonała, że płynnie czyta, umie liczyć itd. No mam wrażenie, że ma to ręce i nogi że strony kadry nauczycielskiej.

    Innych rodziców nie znam jeszcze, ale domyślam się wyznania  B) no zobaczymy

    Jakby ktoś przejeżdżał przez Prowansję, to dawajcie znać ;) 
  • Haha, najlepsze jest to, że syn przez pół godziny potrafi opowiadać, co powiedziała pani, co kazała zrobić itd.,chociaz naprawde nie zna języka XD
  • @malagal Może na podstawie tego co robili się domyśla. Z lat dziecięcych i na podstawie dzieciaków ze swojej rodziny widzę, że młodziaki szybko chwytają język. Wy też dacie radę :) 

    Zawsze to fajne doświadczenie życiowe i poznanie osob z innych kulturz dla dziecka może to być cenne doświadczenie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.