Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szczepienia - dzieci

13

Komentarz

  • ja bardzo lubię temat witaminy D3  :)
    czuję, że żyję odkąd utrzymuję poziom
    "toksyczny"
    Podziękowali 2gahana zbyszek
  • edytowano czerwiec 2021
    Ja też odżyłam  :) i to jak  :)
    In Spe, a jaki poziom utrzymujesz?
    Podziękowali 1mamaw
  • Czy tylko Wit D3 podnosiłyscie poziom, czy również opalaniem? W jakim czasie i ile Wam wzrosła?
  • Latem też bierzecie? Teraz dużo słońca, codzienne dlugie spacery. Odstawiłam wit D na lato, ale może niepotrzebnie?
  • Latem nie biorę, albo raz na tydzień z 50 tys. jak pochmurno i mało słońca. ZacZynam brać od września/ października , całą zimę do wiosny. 
    Brałam po 20tys.j , potem ok. półtora miesiąca po 50tys.j. , potem 2 tyg.przerwy i zrobiłam badania. Wyszło toksyczne  ;)170.  Ale nie wiem ile miałam na starcie. Chyba mało, bo czułam się fatalnie. 

    Latem wg lekarzy najlepiej 15-20min na słońcu między 11a 13 z odkrytymi partiami ciała  i powinno się wyprodukować 15tys.j  Nie wiem jak to liczą  :) Im niżej słońce tym mniej produkcji . Z jasną karnacją wystarczy krócej, z ciemną- dłużej. Grunt, żeby się nie poparzyć. I oczywiście żadnych filtrów, jedynie naturalne olejki.  I nie biec od  razu pod prysznic. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • gahana powiedział(a):
    Ja też odżyłam  :) i to jak  :)
    In Spe, a jaki poziom utrzymujesz?
    mam podobne wyniki
    i działam podobnie... siostro  :D
    Podziękowali 1gahana
  • @gahana końska firma? ;)
    Podziękowali 2Aneczka08 Joannna
  • Basja powiedział(a):
    @gahana końska firma? ;)
     :)  tak, między innymi  :)  ale bardzo sobie chwalę  
    Podziękowali 2Basja Joannna
  • @gahana czy ja również mogę prosić o informację na priv jakiej firmy Wit Do stosujesz? Czy taka samą podajesz dzieciom? I jakie dawki witaminy K przy tak dużych ilościach D? Będę bardzo wdzięczna
  • edytowano czerwiec 2021
    Co wtedy jeśli mam wit d razem z k? Jeśli będę brać więcej d to automatycznie też i k. Czy nie przedawkuję k? Czy może to mieć skutki uboczne, bo ona chyba taka "zakrzepowa"jest a mam rodzinne obciążenia ..
    Podziękowali 2Lome gahana
  • Cart powiedział(a):
    U nas 15-latek kazał się zaszczepić, więc go zawieźliśmy. 
    Ale dzień po szczepieniu przeleżał z takimi bólami, że miał dość i powiedział, że na drugą dawkę nie pójdzie.
    Teraz to ja jestem złą matką, bo powiedziałam, że drugiej dawki mu nie odpuszczę, niech będzie konsekwentny ;)
    No, ale nie dopuszczam, że reakcja organizmu może oznaczać, że na drugą dawkę iść nie powinien?

    A w takim wypadku upieranie się przy tej drugiej dawce jest nierozumne?


    Nic nie wiem na ten temat, ale wzięłabym pod uwagę, że reakcja organizmu wskazuje na coś, ma znaczenie informacyjne.


  • Ja mam sprawę prostą: tylko jedno dziecko ma lat mniej niż 18, zaszczepić nie pozwolę. Pozostali mają dowody osobiste, ponoszą odpowiedzialność karną, moralną itp. za siebie.
    Podziękowali 4gahana Joannna Aneta zbyszek
  • Ja od dwóch tygodni walczę z jakąś ostrą alergią u 8-latka ( była i wizyta na pogotowiu i dexaven itd) i w sumie, w kontekscie szczepień się cieszę z tego incydentu :#
    Bo jakby były jakieś naciski, to przecież alergika nie zaczepię...
    Jakich czasów dożyliśmy... :s
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano czerwiec 2021
    Berenika powiedział(a):
    Ja mam sprawę prostą: tylko jedno dziecko ma lat mniej niż 18, zaszczepić nie pozwolę. Pozostali mają dowody osobiste, ponoszą odpowiedzialność karną, moralną itp. za siebie.
    A chcą?
    Bo u mnie żadne się nie wybiera.
    Ta 17 coś wspomniała, ale ją przekonałem, że nie ma sensu.
  • PawelK powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Ja mam sprawę prostą: tylko jedno dziecko ma lat mniej niż 18, zaszczepić nie pozwolę. Pozostali mają dowody osobiste, ponoszą odpowiedzialność karną, moralną itp. za siebie.
    A chcą?
    Bo u mnie żadne się nie wybiera.
    Ta 17 coś wspomniała, ale ją przekonałem, że nie ma sensu.
    Dwoje już się zaszczepiło. Trzecia ma tymczasem pilniejsze zajęcia, np. rekrutację na studia.
  • gahana powiedział(a):
    Basja powiedział(a):
    @gahana końska firma? ;)
     :)  tak, między innymi  :)  ale bardzo sobie chwalę  
    o fajnie, też jestem w tej drużynie ;)
    Podziękowali 1gahana
  • @gahana, też poproszę namiary na mega duże dawki.
  • I ja też:)
  • Biorę D3+K2 i jestem zdrowszy.
    Podziękowali 1gahana
  • I ja też poprosze namiary
  • In Spe powiedział(a):
    Ja od dwóch tygodni walczę z jakąś ostrą alergią u 8-latka ( była i wizyta na pogotowiu i dexaven itd) i w sumie, w kontekscie szczepień się cieszę z tego incydentu :#
    Bo jakby były jakieś naciski, to przecież alergika nie zaczepię...
    Jakich czasów dożyliśmy... :s

    U nas podobnie. Uaktywniła się alergią nie wiadomo na co. Chyba wziewna, bo jak tylko wyjdziemy z domu to kichanie co chwilę, katar, czerwone oczy, drapanie skóry.
    Podziękowali 1In Spe
  • Mój też ma wysypkę drobna czerwoną, szczególnie w zgięciach łokci i na szyji. Na słońcu mocno swędzi.

  • Teraz pylą mocno trawy. Moja tez ma taką wysypkę, może od potu?
  • Ta od potu chyba tak by nie swędziała. 
  • edytowano czerwiec 2021
    Jak to podrapie to robi się takie jak od poparzenia pokrzywą. Kąpiel  w południe  trochę pomaga. Potem idzie spać bo to 4 latek i jak wstaje już jest ok. A jak wyjdziemy na spacer to znów w to samo.
  • Może uczulenie na słońce albo na pyłki traw skórna? Moje b. się drapią w nocy i łagodzi taki antyświądowy balsam Bioderma Atoderm Intensive Baume. 
  • Ja się przestraszyłam nie na żarty tej domniemanej alergii wziewnej ( dopiero robimy testy) i kupiłam oczyszczacz powietrza. Po 3 dniach używania zastanawiam się jak dotychczas żyłam bez niego? :D
    Jak dla mnie coś wspaniałego, świeżo jak w lesie, szczególnie podczas nocy.
    Podziękowali 1Joannna
  • In Spe powiedział(a):
    Ja się przestraszyłam nie na żarty tej domniemanej alergii wziewnej ( dopiero robimy testy) i kupiłam oczyszczacz powietrza. Po 3 dniach używania zastanawiam się jak dotychczas żyłam bez niego? :D
    Jak dla mnie coś wspaniałego, świeżo jak w lesie, szczególnie podczas nocy.
    Oczyszczacz to wspaniała rzecz dla alergików. Ja uwielbiam. Mój syn mocno uczulony na trawy śpi spokojnie przez całą noc.

    Trawy szaleją w tym roku, plus upał i suche powietrze ledwo moze wyjść z domu.
  • A jak używacie tego oczyszczacza powietrza? Samo oczyszczanie czy z nawilżaniem? Ja w opcji z nawilżaniem czułam się znakomicie, ale u nas jest i bez tego okropna wilgoć w domu. Zrezygnowaliśmy, bo nawet zapałki ciężko było zapalić. I grzyb na ścianie. Więc włączam opcję samo oczyszczanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.