Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

11314161819136

Komentarz

  • edytowano marzec 2022
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Klarcia, daruj sobie. Nie chcesz żyć w Polsce, bo w Niemczech Ci wygodniej. 
    Inni mają życie narażać, ale Ty swojego komfortu to nie.
    Jeżeli teraz nie zareagujemy, to niedługo podzielisz los Ukrainek, uciekając z dziećmi na wygnanie. Oczywiście, jeżeli zdążysz.
    @Klarcia o czym Ty piszesz? Wyzywasz tych, którzy wolą wyjechac niż walczyć. Myślisz, że Twoje bluzgi nie dotyczą Ciebie, bo Ty nie wyjedziesz, bo Ciebie TU nie ma?!




    Gdybym miała mniej lat, na pewno byłabym teraz na Ukrainie. W Polsce żyje moja rodzina i przyjaciele.
    Tyle razy mówiłam/pisałam, że nie mam już możliwości powrotu do Polski, ale Polką byłam, jestem i pozostanę.

    Od lat nie ma obowiązkowej służby wojskowej, a i wcześniej wielu nie odbywało żadnego szkolenia. Są tak samo gotowi do walki z wojskiem jak Ty. <

    Tak, tak - są młodzi, zdrowi, tylko bezjajeczni już; gotowych bić się za ojczyznę może będzie 40% wieku poborowego. W tym tak postponowane WOT.
    I tak będziesz miała wojnę, tego Polska nie uniknie, a do tego czasu okryje się hańbą - dzięki takim dekownikom, jak Ty.
    Idź, napij się dziurawca i odklep Różaniec.
    większą zasługą dla ojczyzny jest wychowanie dobrych, pracowitych, obywateli, niż wypisywanie głupot, czy danie się zabić. Martwy nie spłodzi dzieci ani nie utrzyma rodziny.
    Narody, wszystkie, trwają dzięki żywym.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Hamal powiedział(a):
    I jeszcze jedno, wedlug mnie większość Ukraińców wcale nie chce walczyć. Przecież Ukraina jest krajem przeżartym korupcją, rządzonym przez oligarchów w rosyjskim stylu. Większośc Ukraińcow to wie,
    Pierdolety, daj Boże Polsce takiego bojowego ducha w narodzie.
    To co teraz serwujesz nadaje kacapska telewizja publiczna.
    Na Ukrainie walczą prawie wszyscy do walki zdatni (jest jakiś procent dekowników), wśród walczących na froncie jest 20% kobiet, m.in. mistrzyni świata w łucznictwie.
    Oligarchowie wyjechali. A korupcja jest tam teraz mniejsza, aniżeli była w Polsce za rządów PO-PSL.
  • Klarcia powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    I jeszcze jedno, wedlug mnie większość Ukraińców wcale nie chce walczyć. Przecież Ukraina jest krajem przeżartym korupcją, rządzonym przez oligarchów w rosyjskim stylu. Większośc Ukraińcow to wie,
    Pierdolety, daj Boże Polsce takiego bojowego ducha w narodzie.
    To co teraz serwujesz nadaje kacapska telewizja publiczna.
    Na Ukrainie walczą prawie wszyscy do walki zdatni (jest jakiś procent dekowników), wśród walczących na froncie jest 20% kobiet, m.in. mistrzyni świata w łucznictwie.
    Oligarchowie wyjechali. A korupcja jest tam teraz mniejsza, aniżeli była w Polsce za rządów PO-PSL.
    a skąd Ty to wiesz?
  • Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Klarcia, daruj sobie. Nie chcesz żyć w Polsce, bo w Niemczech Ci wygodniej. 
    Inni mają życie narażać, ale Ty swojego komfortu to nie.
    Jeżeli teraz nie zareagujemy, to niedługo podzielisz los Ukrainek, uciekając z dziećmi na wygnanie. Oczywiście, jeżeli zdążysz.
    @Klarcia o czym Ty piszesz? Wyzywasz tych, którzy wolą wyjechac niż walczyć. Myślisz, że Twoje bluzgi nie dotyczą Ciebie, bo Ty nie wyjedziesz, bo Ciebie TU nie ma?!




    Gdybym miała mniej lat, na pewno byłabym teraz na Ukrainie.

    Idź, napij się dziurawca i odklep Różaniec.
    Gdybyś była młodsza to byś była juz na Ukrainie? A gdzie byłaś jak byłaś młodsza? W Polsce Ci sie źle żyło, ale teraz wydaje Ci się, że byłabyś gotowa pojechać na Ukrainę? Wmawiasz sobie bajeczki... Polskę opuściłaś, a na Ukrainę byś ruszyła? Już nawet nie śmieszna w tych swoich wymysłach na własny temat.

    W kwestii Różańca, to może powinnaś spróbować się nim modlić? Zajęłabyś się w końcu czymś sensownym i może byś się wyzbyła nienawiści.
  • W sumie mamy nieciekawą sytuację. Ameryka postawiła wojska nuklearne w stan 2, ostatnio tak było podczas kryzysu kubańskiego, całą zimną wojnę był wyższy. 1 - to już groźba użycia w każdej chwili. Na pierwszy ogień pójdzie pewnie Warszawa. W sumie to wygodnie decydować o walce nie na swoim terenie. 
    Mój 16-letni syn chce przenosić się do babci na wieś. Całą pandemię chodzili z tatą na strzelnicę, więc zapoznał się z całą bronią, z którą mógł. Na razie go nie puszczam, bo nie chcę, żeby zawalił naukę. Ale niepokoi mnie  sytuacja bardzo. 
  • Powiem Wam że zaczynamy myśleć o wyprowadzce spod Warszawy. Mieszkamy kilka km od lotniska przy samej granicy z Warszawą. 
    Myślicie że to przesada? Boję się o dzieci w wieku 0-11 lat.
  • edytowano marzec 2022
    ewaklara powiedział(a):
    Powiem Wam że zaczynamy myśleć o wyprowadzce spod Warszawy. Mieszkamy kilka km od lotniska przy samej granicy z Warszawą. 
    Myślicie że to przesada? Boję się o dzieci w wieku 0-11 lat.
    Na razie gruba przesada. Tak jak pisałem wcześniej Rosja nie dokonuje blitzkriegu Ukrainy w stylu niemieckim tylko zaspokaja się częścią wschodnią co widać już po sposobie prowadzenia napadu i po wyartykułowaniu listy żądań za zaprzestanie wojny.
    Zacytowałem 2 najważniejsze artykuły traktatu NATO, więc w razie napaści na Polskę NATO jest zobowiązane nas bronić. Chyba, że zdradzą tak jak Anglia i Francja w 1939, ale tego ani my nie wiemy, ani Rosja na szczęście nie wie, więc na razie nie powinna atakować.
    Podziękowali 1ewaklara
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    I jeszcze jedno, wedlug mnie większość Ukraińców wcale nie chce walczyć. Przecież Ukraina jest krajem przeżartym korupcją, rządzonym przez oligarchów w rosyjskim stylu. Większośc Ukraińcow to wie,
    Pierdolety, daj Boże Polsce takiego bojowego ducha w narodzie.
    To co teraz serwujesz nadaje kacapska telewizja publiczna.
    Na Ukrainie walczą prawie wszyscy do walki zdatni (jest jakiś procent dekowników), wśród walczących na froncie jest 20% kobiet, m.in. mistrzyni świata w łucznictwie.
    Oligarchowie wyjechali. A korupcja jest tam teraz mniejsza, aniżeli była w Polsce za rządów PO-PSL.
    a skąd Ty to wiesz?
    Na Ukrainie jest Centrala Ruchu Światło-Życie (coś takiego, jak Carlsberg), mam info z pierwszej ręki.
  • Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Klarcia, daruj sobie. Nie chcesz żyć w Polsce, bo w Niemczech Ci wygodniej. 
    Inni mają życie narażać, ale Ty swojego komfortu to nie.
    Jeżeli teraz nie zareagujemy, to niedługo podzielisz los Ukrainek, uciekając z dziećmi na wygnanie. Oczywiście, jeżeli zdążysz.
    @Klarcia o czym Ty piszesz? Wyzywasz tych, którzy wolą wyjechac niż walczyć. Myślisz, że Twoje bluzgi nie dotyczą Ciebie, bo Ty nie wyjedziesz, bo Ciebie TU nie ma?!




    Gdybym miała mniej lat, na pewno byłabym teraz na Ukrainie.

    Idź, napij się dziurawca i odklep Różaniec.
    Gdybyś była młodsza to byś była juz na Ukrainie? A gdzie byłaś jak byłaś młodsza? W Polsce Ci sie źle żyło, ale teraz wydaje Ci się, że byłabyś gotowa pojechać na Ukrainę? Wmawiasz sobie bajeczki... Polskę opuściłaś, a na Ukrainę byś ruszyła? Już nawet nie śmieszna w tych swoich wymysłach na własny temat.

    W kwestii Różańca, to może powinnaś spróbować się nim modlić? Zajęłabyś się w końcu czymś sensownym i może byś się wyzbyła nienawiści.
    Gdy byłam młoda, to nadstawiałam głowę walcząc o Polskę wolna od moskiewskich wpływów. Z Polski zostałam wyrzucona, opisywałam to tutaj na forum.
    W Polsce żyło mi się nie gorzej, aniżeli tutaj, tylko komuna okropnie uwierała i dokuczała bezsilność, gdy człowiek widział, jak nas kacapy wykorzystują.
    Klepanie "zdrowasiek" takim dewotom, jak Ty zostawiam.
  • edytowano marzec 2022
    "Spadaj szlampo, tutaj nie ring, ale mam nadzieję, ze podobnych Tobie w końcu szlag trafi."
    @Klarcia, to się raczej na ring nadaje. 
    @Maciek_bs, jak sądzisz?

    edit: szlampa to synonim kobiety lekkich obyczajów
  • edytowano marzec 2022
    @ewaklara, ja też mieszkam w nieciekawym pod tym względem miejscu  Na razie się nie wyprowadzam i "klepię zdrowaśki" jak to Klarcia ujęła, wierząc, że będzie dobrze. 
    Podziękowali 2ewaklara mamaw
  • Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @Klarcia, daruj sobie. Nie chcesz żyć w Polsce, bo w Niemczech Ci wygodniej. 
    Inni mają życie narażać, ale Ty swojego komfortu to nie.
    Jeżeli teraz nie zareagujemy, to niedługo podzielisz los Ukrainek, uciekając z dziećmi na wygnanie. Oczywiście, jeżeli zdążysz.
    @Klarcia o czym Ty piszesz? Wyzywasz tych, którzy wolą wyjechac niż walczyć. Myślisz, że Twoje bluzgi nie dotyczą Ciebie, bo Ty nie wyjedziesz, bo Ciebie TU nie ma?!




    Gdybym miała mniej lat, na pewno byłabym teraz na Ukrainie.

    Idź, napij się dziurawca i odklep Różaniec.
    Gdybyś była młodsza to byś była juz na Ukrainie? A gdzie byłaś jak byłaś młodsza? W Polsce Ci sie źle żyło, ale teraz wydaje Ci się, że byłabyś gotowa pojechać na Ukrainę? Wmawiasz sobie bajeczki... Polskę opuściłaś, a na Ukrainę byś ruszyła? Już nawet nie śmieszna w tych swoich wymysłach na własny temat.

    W kwestii Różańca, to może powinnaś spróbować się nim modlić? Zajęłabyś się w końcu czymś sensownym i może byś się wyzbyła nienawiści.
    Gdy byłam młoda, to nadstawiałam głowę walcząc o Polskę wolna od moskiewskich wpływów. Z Polski zostałam wyrzucona, opisywałam to tutaj na forum.
    W Polsce żyło mi się nie gorzej, aniżeli tutaj, tylko komuna okropnie uwierała i dokuczała bezsilność, gdy człowiek widział, jak nas kacapy wykorzystują.
    Klepanie "zdrowasiek" takim dewotom, jak Ty zostawiam.


    I nie zauważyłaś, że komuny już nie ma... Nie wróciłaś przez tyle lat, więc nie zabieraj głosu co do czyjegoś wyjazdu obecnie. 

    Co do Różańca, dla Ciebie to dewotyzm, ale to modlitwa, do której sama Maryja tak bardzo zachęca swoje dzieci. Odrzucasz? Możesz, masz wolną wolę. W sumie to pasuje do Twoich wypowiedzi. Mowa bierze się z serca. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    "Spadaj szlampo, tutaj nie ring, ale mam nadzieję, ze podobnych Tobie w końcu szlag trafi."
    @Klarcia, to się raczej na ring nadaje. 
    @Maciek_bs, jak sądzisz?

    edit: szlampa to synonim kobiety lekkich obyczajów
    Osoby takie jak Klarcia to zasługują na litość. 
    Nie jest w stanie mnie obrazić nawet wówczas, gdyby przez 100 wpisów wypisywała same wulgaryzmy. 
    I ona o tym wie. 
    I wie, że ja wiem, kim ona naprawdę jest 
    Żałosną, starszą panią z powikłanym relacjami rodzinnymi. 
    Klepie od lat tę legendę o bojach o Polskę. 
    A tymczasem czmychnela szybciutko, jak tylko się okazja nadarzyła. Ot i taka ta nasza Klarcia
    Od lat mogłaby tu wrócić, tylko nie chce ciepłego socjalu porzucić 
  • @kociara
    Skoro Klarcia zasługuje na litość, to nie wypisuj wyżej wymienionych.
    Podziękowali 1Leli
  • A to już sama ocenię 
  • Fragment książki „Słowa, z którymi was zostawiam”:
    Okrucieństwo staje się też czasami naszym udziałem, choć niby nazywamy siebie chrześcijanami, a chrześcijaństwo jest przecież religią miłości. Ile razy dzieje się tak, że z radością wbijamy komuś szpilę prosto w serce. Potem oczywiście usprawiedliwiamy się przed sobą, mówimy, że się temu człowiekowi należało…
    Ks. Piotr Pawlukiewicz
    Podziękowali 1Leli
  • Niedawno pewien ksiądz powiedział, że jeśli myślimy, że nie bylibyśmy zdolni popełnić takiego zła jak ktoś inny to znaczy, że jeszcze nie mamy w sobie wystarczającej pokory.

    W sumie taka prawda- osądzamy innych a tak naprawdę sami siebie nie znamy i nie zdajemy sobie sprawy jaki zwierz w nas mieszka. 
  • Ukraine-Krieg: Russland droht mit Gas-Stopp von Nord Stream 1

    /Wojna z Ukrainą: Rosja grozi zamknięciem gazociagu Nord Stream 1/

    https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/ukraine-krieg-russland-droht-mit-gas-stopp-von-nord-stream-1/ar-AAUKB2X?ocid=msedgdhp&pc=U531

     W przemówieniu wyemitowanym w telewizji państwowej 7 marca 2022 r. wicepremier Rosji Aleksander Nowak otwarcie zagroził wstrzymaniem dostaw gazu gazociągiem Nord Stream 1.
     Skomentował wstrzymanie gazociągu Nord Stream 2, który Rosja stara się oddać do eksploatacji.
    "Mamy pełne prawo do podjęcia "lustrzanej" decyzji i nałożenia embarga na przepływ gazu przez gazociąg Nord Stream 1, który obecnie działa z maksymalną przepustowością 100 procent" 
    Ostrzegł, że rezygnacja polityków UE z rosyjskich surowców, będzie miała katastrofalne konsekwencje w ich państwach.  "Europejscy politycy powinni uczciwie ostrzec swoich obywateli i konsumentów, że ceny tankowania, energii elektrycznej i ogrzewania gwałtownie wzrosną".
    Zapowiedział, że Rosja bez trudu znajdzie zbyt na innych rynkach.

  • Gosia5 powiedział(a):
    "Spadaj szlampo, tutaj nie ring, ale mam nadzieję, ze podobnych Tobie w końcu szlag trafi."
    @Klarcia, to się raczej na ring nadaje. 
    @Maciek_bs, jak sądzisz?

    edit: szlampa to synonim kobiety lekkich obyczajów
    To jest synonim określenia, którego na tym forum nie godzi się używać.
    Niech mi jeszcze raz ktoś powie, że żyję na niemieckim socjalu, to go tak zjadę, że nie będzie wiedział, jak się nazywa.
  • ewaklara powiedział(a):
    Powiem Wam że zaczynamy myśleć o wyprowadzce spod Warszawy. Mieszkamy kilka km od lotniska przy samej granicy z Warszawą. 
    Myślicie że to przesada? Boję się o dzieci w wieku 0-11 lat.
    Jak chcesz, to na czas zawieruchy możemy się zamienić. Ty się sprowadzisz do mojego mieszkania, w "bezpiecznych Niemczech", a ja pojadę do Twojego i tym samym wykażę, że apeluję o rozpoczęcie działań militarnych przez NATO, nie dlatego, że przebywam w "bezpiecznym miejscu".
  • Polícia Slovenskej republiky


    https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/5378957235467788

    Łzy cisną się nam do oczu. To największy bohater tej nocy. 11-letni chłopiec z Zaporoża sam przyjechał na Słowację, przekraczając ukraińską granicę. Z jedną plastikową torbą, paszportem i numerem telefonu zapisanym na ręce, przyjechał sam, bo jego rodzice musieli zostać w Ukrainie. Zaopiekowali się nim wolontariusze, ogrzali go, dali picie i jedzenie i spakowali je na następną podróż. Podbił serca wszystkich uśmiechem i determinacją godną prawdziwego bohatera - czytamy w poście.
  • edytowano marzec 2022
    wykład prof. Johna Mearsheimera o Ukrainie z 2015 roku




  • edytowano marzec 2022
    Rosyjscy żołnierze strzelali w powietrze, by rozproszyć grupę mieszkańców protestujących przeciwko zajęciu przez Rosjan ich miasta Chaplynka, około 78 kilometrów od miasta Chersoń.

    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-na-ukrainie-trzynasty-dzien-po-ataku-rosji-relacja-na-,nzId,1985,akt,080707#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    to tak w związku z porównywaniem Putina do Hitlera
  • mapka do 06.03

    Map of #Russia's overall progress so far - 06.03 in #Ukraine
    Zdjcie
  • Jednak to tylko gdybania  o stanie gotowości 2 dla wojsk NATO nuklearnych, oficjalnie jest wyższy (ale może stan ten będzie utajniony tak czy inaczej). Na lotnisko wojskowe w Mińsku to da się przerzucić i konwencjonalne rakiety z Białorusi. Pozostaje różaniec. 
  • edytowano marzec 2022

    Wielka Brytania poprze Polskę ws. myśliwców

    Brytyjski minister obrony Ben Wallace powiedział we wtorek, że Wielka Brytania poprze Polskę, jeśli zdecyduje się dostarczyć Ukrainie myśliwce, ale ostrzegł, że może mieć to bezpośrednie konsekwencje - informuje agencja Reutera.


    Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-na-ukrainie-trzynasty-dzien-po-ataku-rosji-relacja-na-,nzId,1985,akt,080707#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

    nie macie skojarzeń z 1939 rokiem?
  • @Pioszo54 ; każda sytuacja zagrożenia dla nas i opieranie się na sojusznikach rodzi skojarzenia. No cóż, taką mamy historię, a historia lubi się powtarzać.
  • @Klarcia Naprawdę Niemiaszki tak słabo ogarniają uchodźców w Berlinie, jak pisze nasza prasa? masakra jakaś... Ale oni nie umieją w pospolite ruszenie...
  • Klarcia powiedział(a):
    Ukraine-Krieg: Russland droht mit Gas-Stopp von Nord Stream 1

    /Wojna z Ukrainą: Rosja grozi zamknięciem gazociagu Nord Stream 1/

    https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/ukraine-krieg-russland-droht-mit-gas-stopp-von-nord-stream-1/ar-AAUKB2X?ocid=msedgdhp&pc=U531

     W przemówieniu wyemitowanym w telewizji państwowej 7 marca 2022 r. wicepremier Rosji Aleksander Nowak otwarcie zagroził wstrzymaniem dostaw gazu gazociągiem Nord Stream 1.
     Skomentował wstrzymanie gazociągu Nord Stream 2, który Rosja stara się oddać do eksploatacji.
    "Mamy pełne prawo do podjęcia "lustrzanej" decyzji i nałożenia embarga na przepływ gazu przez gazociąg Nord Stream 1, który obecnie działa z maksymalną przepustowością 100 procent" 
    Ostrzegł, że rezygnacja polityków UE z rosyjskich surowców, będzie miała katastrofalne konsekwencje w ich państwach.  "Europejscy politycy powinni uczciwie ostrzec swoich obywateli i konsumentów, że ceny tankowania, energii elektrycznej i ogrzewania gwałtownie wzrosną".
    Zapowiedział, że Rosja bez trudu znajdzie zbyt na innych rynkach.

    A kto im zapłaci? I czym to wyślą?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.