UE szykuje się na ryzyko eskalacji Chiny-USA w związku ze wzrostem napięć na Tajwanie
Pekin ostrzegł przed „wojskową” reakcją, jeśli przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odwiedzi w tym tygodniu Tajwan.
„Unia Europejska musi również mieć możliwość śledzenia działań Chin, w tym w odniesieniu do Tajwanu” – powiedział Paet. „Pełna współpraca między UE a USA jest bardzo ważna zarówno w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę a także w związku z działaniami Chin w swoim sąsiedztwie”.
W omawianym aspekcie problem polega na tym, że ruscy nie odpuszczą. Gdyby Ukraina się poddała, ofiar będzie znacznie więcej. Zresztą, lepiej jednak jest zginąć w czasie wojennych działań, aniżeli zostać: żywcem wykastrowanym,;zgwałconym; poddanym torturom i wywiezionym na Syberię; itp.itd.
co by było, gdyby
ta sama argumentacja, co w przypadku powstania warszawskiego,
tylko że nie ma potwierdzenia w przykładach z historii
Potwierdzenie w przykładach z historii jest. Nie wiesz, jak ruscy potraktowali nas po "wyzwoleniu"? "Proces szesnastu", eksterminacja elit - wymordowali tych, których hitlerowcy nie zdążyli. Kolejne wywózki na Sybir. Znasz historię "Inki" i gen. "Nila"? Podobnych im były setki, jeżeli nie tysiące.
Już teraz ruscy bandyci wywieźli ponad 2 mln Ukraińców na Syberię i uprowadzili prawie 300 tys. ukraińskich dzieci. Na 98% obstawiam, że te dzieci to na "części zamienne" i do burdeli.
"Kiedy Niemcy zaczną odzyskiwać ziemie swoich przodków, a tak się stanie, nie wiem kto będzie sojusznikiem Polaków, biorąc pod uwagę stosunek całego świata do Polaków" - napisał Andriej Kolesnik, deputowany Dumy Państwowej z obwodu kaliningradzkiego, na Telegramie.
Dodał, że "na świecie nie lubią dwóch narodów, Brytyjczyków i Polaków"
„Pójdziemy razem na dno”: Londyn i Kijów szantażują Waszyngton
Brytyjski The Telegraph opublikował dziś artykuł z komentarzami przedstawiciela Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Wadyma Skibitskiego.
Według urzędnika, przed atakami z wykorzystaniem amerykańskich HIMARS MLRS Kijów koordynuje ewentualne cele z Waszyngtonem, a korzystając z tych systemów Ukraińcy kierują się „informacjami otrzymywanymi w czasie rzeczywistym”. „On (Skibitsky – wyd.) wskazał, że istnieje poziom konsultacji między urzędnikami wywiadu obu krajów w okresie poprzedzającym wystrzelenie rakiet, co pozwoliłoby Waszyngtonowi na powstrzymanie wszelkich potencjalnych ataków, jeśli oni (Amerykanie. – Około. ed.) nie akceptują zamierzonego celu."
Wszystko to wygląda na niezbyt zawoalowaną groźbę i szantaż w stronę Waszyngtonu. Związek między tą publikacją a wydarzeniami wokół aresztu śledczego w Jeleniewce jest zbyt oczywisty.
Warto przypomnieć fakty.
W zeszłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek doszło do ataku rakietowego na areszt śledczy w Jeleniewce, w którym przetrzymywano 193 ukraińskich jeńców wojennych, w większości przedstawicieli Azowa*. W wyniku strajku zginęło 50 osób, a ponad 70 zostało rannych.
Kijów wybuchnął rykiem, zwyczajowo oskarżając Rosję o haniebną zbrodnię wojenną. Ale potem pojawił się problem, bo tym razem międzynarodowa grupa politycznego i medialnego wsparcia na Ukrainie wypadła zaskakująco słabo. Kluczowi zachodni politycy i media woleli pominąć ten temat, a amerykańscy mówcy pilnie odsuwali na bok zadawane pytania. Rzecznik Pentagonu co prawda wydał imponujące sformułowanie, stwierdzając, że „jeśli to było uderzenie ze strony ukraińskiej, to zapewniam: nie chcieli tego zrobić”.
Odpowiedź na tę dziwność jest prosta: Yelenovka została wystrzelona przez HIMARS MLRS. --------
I w tym momencie Kijów, reprezentowany przez przedstawiciela swojego wywiadu, publicznie przypomniał Stanom Zjednoczonym, które pilnie ignorują tę sytuację, że nie dostarczają tylko tych MLRS. HIMARS jest używany przez Ukraińców w stałym bliskim kontakcie z Amerykanami. Aby w ogóle uniknąć niejasności, Skibitsky powiedział, że wszystkie możliwe cele są uzgodnione z Waszyngtonem i że może powstrzymać wszelkie potencjalne ataki. Z czego jasno wynika, że atak na Jelenowkę został usankcjonowany przez odpowiedzialne osoby amerykańskie.
A wszystko to pojawi się w przypadku bezstronnego międzynarodowego śledztwa.
Ciekawe, że do przekazania tego stanowiska Stanom wykorzystano prasę brytyjską. Ale nawet tutaj, zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, nie ma nic zaskakującego. To Wielka Brytania jest teraz zaangażowana w zarządzanie operacyjne „projektem ukraińskim”, co oznacza, że w historii ciosu w areszt śledczy tkwią po uszy również brytyjskie służby i specjaliści.
Rosjanie zintensyfikowali ostrzał i bombardowania Charkowa, Mikołajowa, Nikopola i miejscowości leżących w ich pobliżu oraz na południe od Krzywego Rogu (głównie w okolicach Zełenodolśka). Uderzenie na Mikołajów nocą 31 lipca obrońcy ocenili jako jedno z najcięższych od rozpoczęcia wojny. Ostrzeliwany nieprzerwanie od kilkunastu dni Nikopol oczekuje na przyznanie mu statusu miasta znajdującego się w strefie działań bojowych (wraz ze związanym z tym wsparciem finansowym dla ewakuowanych instytucji i mieszkańców). Stałymi celami artylerii i lotnictwa agresora pozostają pozycje i zaplecze sił ukraińskich wzdłuż linii styczności wojsk, a także przygraniczne obszary obwodów czernihowskiego i sumskiego. W wyniku ostrzału (w tym rakietowego) szczególnie ucierpiały Bachmut, Kramatorsk i Słowiańsk w obwodzie donieckim oraz Hulajpołe i Orichiw w obwodzie zaporoskim. Władze w Kijowie wezwały do ewakuacji całą ludność Donbasu, a lokalna administracja zaapelowała o to samo do mieszkańców leżących w rejonach działań wojennych miejscowości obwodu zaporoskiego. Najeźdźcy kontynuowali również uderzenia rakietowe na cele w obwodach odeskim i kirowohradzkim.
Ukraińskie Dowództwo Operacyjne „Południe” powiadomiło o kolejnych atakach z wyrzutni HIMARS, których celami stały się ponownie kolejowy most Antonowski na Dnieprze (miał zostać wyłączony z ruchu) oraz rosyjski wojskowy skład kolejowy w obwodzie chersońskim. Z kolei ukraińskie lotnictwo miało zbombardować pozycje agresora w rejonie Biłohirki na styku obwodów chersońskiego i mikołajowskiego. W wyniku ostrzału zaplecza sił rosyjskich w okupowanej części obwodu zaporoskiego miało dojść do wycofania ich jednostek z dwóch dotychczasowych pozycji (Werchnij Tokmak i Czernihiwka).
Najeźdźcy kontynuują natarcie na Bachmut, wychodząc na jego wschodnie przedpole w okolicy Pokrowśkego. Obrońcy odpierają ataki w rejonie Werszyna–Zajcewe i Jakowliwka–Sołedar, odpowiednio na południowy i północny wschód od miasta. Rosyjska grupa rozpoznawcza miała zostać odparta także na północ od Siewierska. Na południe od Bachmutu, po częściowym opanowaniu wsi Semyhirja, rosyjskie natarcie w kierunku zachodnim powstrzymywane jest w rejonie Dołomitne–Trawnewe. Walki trwają na północ i północny zachód od Doniecka – w pobliżu Awdijiwki, gdzie najeźdźcy mieli osiągnąć częściowy sukces, i miejscowości Pisky. Natarcie na północ od Awdijiwki w kierunku Kramatorska powstrzymano w rejonie Nowoseliwka Druha–Krasnohoriwka. Fiaskiem miały zakończyć się również próby przełamania obrony ukraińskiej na południowy zachód od Doniecka.
Od czasu wycofania sił z północnej Ukrainy oraz części obwodów charkowskiego i mikołajowskiego Rosja nie organizowała dużych przemieszczeń wojsk na teatrze działań ani nie sprowadzała nowych jednostek do graniczących z napadniętym krajem obwodów. Względnie stabilna sytuacja utrzymywała się od połowy maja. Według danych Pentagonu w operację zaangażowanych było 110 batalionowych grup taktycznych. Obserwowane obecnie natężenie ruchu sił agresora należy wiązać z jednej strony ze zwiększeniem zdolności armii ukraińskiej w zakresie precyzyjnych uderzeń na zaplecze przeciwnika (Ukraina dysponuje 12 wyrzutniami systemu HIMARS, do których otrzymała pociski naprowadzane na cel za pomocą GPS, w najbliższym czasie ma dostać kolejne cztery wyrzutnie), z drugiej zaś – z rosnącym prawdopodobieństwem podjęcia przez Kijów kroków o charakterze ofensywnym, wymuszonych dotychczasową polityką informacyjną.
Espreso ocenia, że uznanie Azowa przez Rosję za organizację terrorystyczną może utrudnić negocjacje na temat włączenia żołnierzy tego pułku do wymiany jeńców.
Żołnierze Azowa uczestniczyli w obronie Mariupola nad Morzem Azowskim wiosną tego roku. Gdy złożyli broń, trafili m.in. do obozu filtracyjnego w Ołeniwce na terenie separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej.
W nocy z czwartku na piątek w obozie tym doszło do wybuchu, za którym według ukraińskiej armii stały wojska rosyjskie. Moskwa usiłowała natomiast oskarżać o ten atak Ukraińców. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy, a 130 zostało rannych – informowała ukraińska prokuratura generalna.
ONZ w związku z wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie kieruje się rezolucją Zgromadzenia Ogólnego o „jednych Chinach”, powiedział na briefingu oficjalny przedstawiciel sekretarza generalnego organizacji Stéphane Dujarric .
Wizyta spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie jest nieodpowiedzialna i może negatywnie wpłynąć na sytuację w Ukrainie - pisze we wtorek na łamach "New York Timesa" Thomas Friedman. Publicysta zasugerował, że Chiny dotąd powstrzymywały się od wspierania Rosji pod naciskiem ze strony USA.
Turbina dla gazociągu Nord Stream nie zostanie jeszcze dostarczona do Rosji, powiedział dyrektor generalny Siemens Energy Christian Bruch na spotkaniu z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem.
Rosja nie ma powodu, by odmawiać pomocy Chinom w przypadku konfliktu zbrojnego na Tajwanie, jeśli o to poproszą - stwierdził członek rosyjskiej Rady Federacji Władimir Dżhabarow cytowany przez agencję TASS.
Według polityka Jednej Rosji "Chiny miały zdać sobie sprawę, że należy zbliżyć się do Rosji".
Źródła wywiadowcze: Rosja sfałszuje dowody ws. Ołeniwki
Rosja przygotowuje się do sfałszowania dowodów, aby obwinić siły ukraińskie o spowodowanie eksplozji w obozie jenieckim w Ołeniwce przed wizytą na miejscu tragedii dziennikarzy i przedstawicieli organizacji międzynarodowych - przekazała agencja Associated Press za źródłami w amerykańskim wywiadzie.
Dane amerykańskiego wywiadu wykazały, że Rosjanie mogą podkładać odłamki pocisków z systemów rakietowych HIMARS na miejscu zdarzenia, aby dowieść, że do ataku została użyta broń dostarczona Ukrainie przez USA.
Były niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder działa jako rzecznik Putina w Niemczech i jest celowo wysyłany przez Kreml w celu osłabienia pozycji rządu w Berlinie - powiedział w czwartek gazecie "Bild" sekretarz generalny współrządzącej w Niemczech liberalnej partii FDP Bijan Djir-Sarai.
Schroeder jest "nieodłącznym elementem systemu Putina" i wydaje się, że "całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, szerzy w Niemczech czystą propagandę kremlowską" - ocenił Djir-Sarai.
Rząd tymczasowy Bułgarii, powołany w poniedziałek przez prezydenta Rumena Radewa, poinformował, że sytuacja w sektorze gazowym jest krytyczna i w związku z tym utworzył sztab kryzysowy, który ma znaleźć rozwiązanie problemu dostaw gazu do kraju przed zbliżającym się sezonem grzewczym.
Z powodu wysokich cen importowanego gazu, po wstrzymaniu dostaw przez rosyjski Gazprom, Bułgargaz wpadł w poważne zadłużenie. Importowany od maja surowiec jest rosyjski, lecz sprzedawany przez pośredników o 20 proc. drożej. Azerski gaz również znacznie podrożał. Bułgarski zbiornik gazowy Cziren jest zapełniony zaledwie w 40 proc.
Organizacje pracodawców domagają się wznowienia rozmów z Gazpromem, mających na celu powrót do dostarczania gazu bezpośrednio z Rosji. Długoterminowa umowa z rosyjskim koncernem jest ważna do końca 2022 r. Rosja przedstawiła Bułgarii podobną propozycję.
Amnesty International bierze udział w rosyjskiej kampanii propagandowej i dezinformacyjnej – powiedział doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w reakcji na opublikowany w czwartek raport AI, w którym organizacja zarzuca wojsku ukraińskiemu łamanie prawa konfliktów zbrojnych.
Siły rosyjskie zintensyfikowały ataki na północ i zachód od Doniecka. Trwają walki na obrzeżach Awdijiwki – najeźdźcy podejmują próby przełamania obrony ukraińskiej na kierunku Kramatorska. Starcia prowadzone są też o kontrolę nad m. Pisky (u wylotu autostrady M04 z Doniecka do m. Dniepr) i na obrzeżach Marjinki. Rosjanie kontynuują natarcie na Bachmut i miejscowości na północny i południowy wschód od miasta. Głównymi rejonami walk są Sołedar i Werszyna, a także Kodema i Trawnewe na północ od Gorłówki. Obrońcy powstrzymali rosyjskie ataki na północ i północny wschód od Charkowa. Walki toczą się na południe od Bałakliji, zmniejszyło się natomiast natężenie ataków na pograniczu obwodów charkowskiego i donieckiego (w ostatnich dniach obrońcy odparli natarcie na odcinku Jaremiwka-Dołyna), gdzie Rosjanie przeszli do działań dywersyjno-rozpoznawczych. Najeźdźcy bezskutecznie mieli atakować pozycje ukraińskie w północno-zachodniej części obwodu chersońskiego, przy granicy z obwodami mikołajowskim i dniepropietrowskim. Rosyjskie artyleria i lotnictwo kontynuują ostrzał i bombardowania pozycji oraz zaplecza sił ukraińskich wzdłuż całej linii styczności, a także w przygranicznych rejonach obwodów czernihowskiego i sumskiego. Systematycznie niszczone (także za pomocą rakiet) są Charków, Czuhujew, Mikołajów, Nikopol i miejscowości na południe od Krzywego Rogu. Celem ataków rakietowych były ponadto południowe i wschodnie obrzeża Zaporoża, Synelnykowe w obwodzie dniepropietrowskim oraz jednostka wojskowa w rejonie czerwonohradzkim (d. Krystynopol) obwodu lwowskiego. W ostatnim z ataków obrońcy mieli zestrzelić siedem z ośmiu rosyjskich pocisków manewrujących. Ogień artylerii ukraińskiej skupiony był głównie na pozycjach rosyjskich w Donbasie (głównie w Doniecku i okolicach). Obrońcy uderzyli ponownie w Antonowski Most Kolejowy. Rosjanie przeprowadzili prowizoryczną naprawę Mostu Antonowskiego (samochodowego), umożliwiającą ruch pojazdów, nadal jednak sprowadzają do prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego nowe siły także za pomocą przepraw tymczasowych
W ukraińskim społeczeństwie pojawiają się otwarte oznaki niezadowolenia i sprzeciwu wobec powszechnej mobilizacji oraz zakazu wyjazdu za granicę mężczyzn w wieku poborowym. Organy ścigania stale wykrywają procedery uchylania się od mobilizacji oraz nielegalnego przerzutu mężczyzn przez granicę państwową. Równocześnie do prezydenta napływają kolejne petycje, domagające się liberalizacji restrykcji związanych z wyjazdem mężczyzn. Pomimo, że skala uchylania się od służby wojskowej i nielegalne wyjazdy za granicę są niskie to coraz częstsze protesty przeciwko mobilizacji pokazują, że zmęczenie wojną i obawy przed bezpośrednim udziałem w walkach zaczynają się nasilać, a ich otwarte wyrażanie przestaje być tematem tabu.
Z nowego sondażu Gallupa wynika, że zaledwie 1 procent Amerykanów postrzega Rosję jako poważny problem, z o wiele większym niepokojem wyrażanym w związku z inflacją, złym zarządzaniem i stanem gospodarki.
"Raport Amnesty International tworzy fałszywą równowagę między przestępcą a ofiarą" - napisał minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba. Polityk był oburzony raportem oskarżającym ukraińskie wojsko o narażanie ludności cywilnej na niebezpieczeństwo poprzez tworzenie baz i umieszczanie broni w szkołach i szpitalach.
Ołeksij Gromow, szef głównego departamentu operacyjnego Sztabu Generalnego Ukrainy, powiedział w czwartek, że wojsko ukraińskie musi wycofać się z rejonu Semigorye w kierunku Artomowska oraz z kopalni Butovka pod Awdijewką.
„Podczas masowego użycia rosyjskiej artylerii i ofensywy w rejonie Dolomitnoje i Uglegorsk TPP w kierunku Kodemy wróg zdołał wypchnąć wojska ukraińskie. Siły zbrojne zostały zmuszone opuścić Semigorye i przejść do defensywy na wschodnich obrzeżach Kodemy” – powiedział Gromov.
"W Niemczech wzrosła liczba przeciwników zwiększania dostaw broni na Ukrainę" - podaje Europejska Prawda.
39% Niemców uważa, że obecne dostawy broni na Ukrainę przez Niemcy są uzasadnione. W czerwcu było to 42%. Jednocześnie 32% badanych (+9 pp w porównaniu z czerwcem) uważa, że dostawy broni do Kijowa poszły za daleko, a tylko 23% (-6 pp) stwierdziło, że można je zwiększyć - czytamy.
Były niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder działa jako rzecznik Putina w Niemczech i jest celowo wysyłany przez Kreml w celu osłabienia pozycji rządu w Berlinie - powiedział w czwartek gazecie "Bild" sekretarz generalny współrządzącej w Niemczech liberalnej partii FDP Bijan Djir-Sarai.
Schroeder jest "nieodłącznym elementem systemu Putina" i wydaje się, że "całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, szerzy w Niemczech czystą propagandę kremlowską" - ocenił Djir-Sarai.
Rząd tymczasowy Bułgarii, powołany w poniedziałek przez prezydenta Rumena Radewa, poinformował, że sytuacja w sektorze gazowym jest krytyczna i w związku z tym utworzył sztab kryzysowy, który ma znaleźć rozwiązanie problemu dostaw gazu do kraju przed zbliżającym się sezonem grzewczym.
Z powodu wysokich cen importowanego gazu, po wstrzymaniu dostaw przez rosyjski Gazprom, Bułgargaz wpadł w poważne zadłużenie. Importowany od maja surowiec jest rosyjski, lecz sprzedawany przez pośredników o 20 proc. drożej. Azerski gaz również znacznie podrożał. Bułgarski zbiornik gazowy Cziren jest zapełniony zaledwie w 40 proc.
Organizacje pracodawców domagają się wznowienia rozmów z Gazpromem, mających na celu powrót do dostarczania gazu bezpośrednio z Rosji. Długoterminowa umowa z rosyjskim koncernem jest ważna do końca 2022 r. Rosja przedstawiła Bułgarii podobną propozycję.
Ciekawa jestem reakcji KE. Bruksela będzie miała pretekst, aby obwoławszy Bułgarów "sprzymierzeńcami Putina" wstrzymać im dotacje. Jak na razie, to tylko Orbana czepiają się za "ugadywanie się z Putinem".
W ukraińskim społeczeństwie pojawiają się otwarte oznaki niezadowolenia i sprzeciwu wobec powszechnej mobilizacji oraz zakazu wyjazdu za granicę mężczyzn w wieku poborowym. Organy ścigania stale wykrywają procedery uchylania się od mobilizacji oraz nielegalnego przerzutu mężczyzn przez granicę państwową. Równocześnie do prezydenta napływają kolejne petycje, domagające się liberalizacji restrykcji związanych z wyjazdem mężczyzn. Pomimo, że skala uchylania się od służby wojskowej i nielegalne wyjazdy za granicę są niskie to coraz częstsze protesty przeciwko mobilizacji pokazują, że zmęczenie wojną i obawy przed bezpośrednim udziałem w walkach zaczynają się nasilać, a ich otwarte wyrażanie przestaje być tematem tabu.
Tam jest wojna. Władze powinny maruderów wysyłać na pierwszą linię frontu, a odmawiających służby wojskowej stawiać przed plutonem egzekucyjnym. V Kolumnę należy deportować na granicę rosyjską. Prezydent Zelenski powinien zaapelować do rządów europejskich, aby nie udzielano pomocy Ukraińcom w wieku poborowym. Ubiegający się o azyl, powinni być ciupasem odstawiani do swojego kraju.
Orban: Polityka Zachodu zmniejsza szanse na pokój w Ukrainie
Strategia globalistycznych przywódców prowadzi do eskalacji i wydłużenia wojny w Ukrainie - oświadczył premier Węgier Viktor Orban podczas konferencji konserwatystów Conservative Political Action Committee (CPAC) w Dallas w Teksasie. Wezwał przy tym do negocjacji między USA i Rosją.
- W moim przekonaniu, strategia globalistycznych przywódców eskaluje i przedłuża wojnę, zmniejszając szanse na pokój - powiedział.
Orban: Polityka Zachodu zmniejsza szanse na pokój w Ukrainie
Strategia globalistycznych przywódców prowadzi do eskalacji i wydłużenia wojny w Ukrainie - oświadczył premier Węgier Viktor Orban podczas konferencji konserwatystów Conservative Political Action Committee (CPAC) w Dallas w Teksasie. Wezwał przy tym do negocjacji między USA i Rosją.
- W moim przekonaniu, strategia globalistycznych przywódców eskaluje i przedłuża wojnę, zmniejszając szanse na pokój - powiedział.
Komentarz
Pekin ostrzegł przed „wojskową” reakcją, jeśli przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odwiedzi w tym tygodniu Tajwan.
„Unia Europejska musi również mieć możliwość śledzenia działań Chin, w tym w odniesieniu do Tajwanu” – powiedział Paet. „Pełna współpraca między UE a USA jest bardzo ważna zarówno w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę a także w związku z działaniami Chin w swoim sąsiedztwie”.
https://www.politico.eu/article/eu-braces-for-china-us-escalation-risk-as-taiwan-tensions-rise/
https://www.zerohedge.com/geopolitical/china-ramps-aid-assads-syria-alarming-israeli-defense-officials
Nie wiesz, jak ruscy potraktowali nas po "wyzwoleniu"?
"Proces szesnastu", eksterminacja elit - wymordowali tych, których hitlerowcy nie zdążyli. Kolejne wywózki na Sybir.
Znasz historię "Inki" i gen. "Nila"? Podobnych im były setki, jeżeli nie tysiące.
Już teraz ruscy bandyci wywieźli ponad 2 mln Ukraińców na Syberię i uprowadzili prawie 300 tys. ukraińskich dzieci. Na 98% obstawiam, że te dzieci to na "części zamienne" i do burdeli.
a tymczasem piszą o nas, w Rosji
"Kiedy Niemcy zaczną odzyskiwać ziemie swoich przodków, a tak się stanie, nie wiem kto będzie sojusznikiem Polaków, biorąc pod uwagę stosunek całego świata do Polaków" - napisał Andriej Kolesnik, deputowany Dumy Państwowej z obwodu kaliningradzkiego, na Telegramie.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-160-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2774,akt,020741#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
„Pójdziemy razem na dno”: Londyn i Kijów szantażują Waszyngton
„On (Skibitsky – wyd.) wskazał, że istnieje poziom konsultacji między urzędnikami wywiadu obu krajów w okresie poprzedzającym wystrzelenie rakiet, co pozwoliłoby Waszyngtonowi na powstrzymanie wszelkich potencjalnych ataków, jeśli oni (Amerykanie. – Około. ed.) nie akceptują zamierzonego celu."
--------
https://ria.ru/20220802/shantazh-1806666468.html
w artykule jest też odnośnik do The Telegraf, ale trzeba się chyba zarejestrować by przeczytać
Rosjanie zintensyfikowali ostrzał i bombardowania Charkowa, Mikołajowa, Nikopola i miejscowości leżących w ich pobliżu oraz na południe od Krzywego Rogu (głównie w okolicach Zełenodolśka). Uderzenie na Mikołajów nocą 31 lipca obrońcy ocenili jako jedno z najcięższych od rozpoczęcia wojny. Ostrzeliwany nieprzerwanie od kilkunastu dni Nikopol oczekuje na przyznanie mu statusu miasta znajdującego się w strefie działań bojowych (wraz ze związanym z tym wsparciem finansowym dla ewakuowanych instytucji i mieszkańców). Stałymi celami artylerii i lotnictwa agresora pozostają pozycje i zaplecze sił ukraińskich wzdłuż linii styczności wojsk, a także przygraniczne obszary obwodów czernihowskiego i sumskiego. W wyniku ostrzału (w tym rakietowego) szczególnie ucierpiały Bachmut, Kramatorsk i Słowiańsk w obwodzie donieckim oraz Hulajpołe i Orichiw w obwodzie zaporoskim. Władze w Kijowie wezwały do ewakuacji całą ludność Donbasu, a lokalna administracja zaapelowała o to samo do mieszkańców leżących w rejonach działań wojennych miejscowości obwodu zaporoskiego. Najeźdźcy kontynuowali również uderzenia rakietowe na cele w obwodach odeskim i kirowohradzkim.
Ukraińskie Dowództwo Operacyjne „Południe” powiadomiło o kolejnych atakach z wyrzutni HIMARS, których celami stały się ponownie kolejowy most Antonowski na Dnieprze (miał zostać wyłączony z ruchu) oraz rosyjski wojskowy skład kolejowy w obwodzie chersońskim. Z kolei ukraińskie lotnictwo miało zbombardować pozycje agresora w rejonie Biłohirki na styku obwodów chersońskiego i mikołajowskiego. W wyniku ostrzału zaplecza sił rosyjskich w okupowanej części obwodu zaporoskiego miało dojść do wycofania ich jednostek z dwóch dotychczasowych pozycji (Werchnij Tokmak i Czernihiwka).
Najeźdźcy kontynuują natarcie na Bachmut, wychodząc na jego wschodnie przedpole w okolicy Pokrowśkego. Obrońcy odpierają ataki w rejonie Werszyna–Zajcewe i Jakowliwka–Sołedar, odpowiednio na południowy i północny wschód od miasta. Rosyjska grupa rozpoznawcza miała zostać odparta także na północ od Siewierska. Na południe od Bachmutu, po częściowym opanowaniu wsi Semyhirja, rosyjskie natarcie w kierunku zachodnim powstrzymywane jest w rejonie Dołomitne–Trawnewe. Walki trwają na północ i północny zachód od Doniecka – w pobliżu Awdijiwki, gdzie najeźdźcy mieli osiągnąć częściowy sukces, i miejscowości Pisky. Natarcie na północ od Awdijiwki w kierunku Kramatorska powstrzymano w rejonie Nowoseliwka Druha–Krasnohoriwka. Fiaskiem miały zakończyć się również próby przełamania obrony ukraińskiej na południowy zachód od Doniecka.
- Od czasu wycofania sił z północnej Ukrainy oraz części obwodów charkowskiego i mikołajowskiego Rosja nie organizowała dużych przemieszczeń wojsk na teatrze działań ani nie sprowadzała nowych jednostek do graniczących z napadniętym krajem obwodów. Względnie stabilna sytuacja utrzymywała się od połowy maja. Według danych Pentagonu w operację zaangażowanych było 110 batalionowych grup taktycznych. Obserwowane obecnie natężenie ruchu sił agresora należy wiązać z jednej strony ze zwiększeniem zdolności armii ukraińskiej w zakresie precyzyjnych uderzeń na zaplecze przeciwnika (Ukraina dysponuje 12 wyrzutniami systemu HIMARS, do których otrzymała pociski naprowadzane na cel za pomocą GPS, w najbliższym czasie ma dostać kolejne cztery wyrzutnie), z drugiej zaś – z rosnącym prawdopodobieństwem podjęcia przez Kijów kroków o charakterze ofensywnym, wymuszonych dotychczasową polityką informacyjną.
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2022-08-01/atak-rosji-na-ukraine-stan-po-158-dniachŻołnierze Azowa uczestniczyli w obronie Mariupola nad Morzem Azowskim wiosną tego roku. Gdy złożyli broń, trafili m.in. do obozu filtracyjnego w Ołeniwce na terenie separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej.
W nocy z czwartku na piątek w obozie tym doszło do wybuchu, za którym według ukraińskiej armii stały wojska rosyjskie. Moskwa usiłowała natomiast oskarżać o ten atak Ukraińców. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 40 ukraińskich żołnierzy, a 130 zostało rannych – informowała ukraińska prokuratura generalna.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-160-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2774,akt,021731#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
https://ria.ru/20220802/pelosi-1806792935.html
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-160-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2774,akt,030002#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
https://ria.ru/20220803/turbina-1806860261.html
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-161-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2776,akt,031759#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Źródła wywiadowcze: Rosja sfałszuje dowody ws. Ołeniwki
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,040804#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
https://ria.ru/20220804/brigady-1807188661.html
https://www.dagensmedia.se/medier/rorligt/svt-pudlar-efter-inslag-om-ukraina-borde-gett-tittarna-mer-kontext/
https://ria.ru/20220804/schaste-1807120910.html
Schroeder jest "nieodłącznym elementem systemu Putina" i wydaje się, że "całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, szerzy w Niemczech czystą propagandę kremlowską" - ocenił Djir-Sarai.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,040804#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
dzisiejsze Niemcy
Organizacje pracodawców domagają się wznowienia rozmów z Gazpromem, mających na celu powrót do dostarczania gazu bezpośrednio z Rosji. Długoterminowa umowa z rosyjskim koncernem jest ważna do końca 2022 r. Rosja przedstawiła Bułgarii podobną propozycję.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,040804#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,040804#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Rosyjskie artyleria i lotnictwo kontynuują ostrzał i bombardowania pozycji oraz zaplecza sił ukraińskich wzdłuż całej linii styczności, a także w przygranicznych rejonach obwodów czernihowskiego i sumskiego. Systematycznie niszczone (także za pomocą rakiet) są Charków, Czuhujew, Mikołajów, Nikopol i miejscowości na południe od Krzywego Rogu. Celem ataków rakietowych były ponadto południowe i wschodnie obrzeża Zaporoża, Synelnykowe w obwodzie dniepropietrowskim oraz jednostka wojskowa w rejonie czerwonohradzkim (d. Krystynopol) obwodu lwowskiego. W ostatnim z ataków obrońcy mieli zestrzelić siedem z ośmiu rosyjskich pocisków manewrujących. Ogień artylerii ukraińskiej skupiony był głównie na pozycjach rosyjskich w Donbasie (głównie w Doniecku i okolicach). Obrońcy uderzyli ponownie w Antonowski Most Kolejowy. Rosjanie przeprowadzili prowizoryczną naprawę Mostu Antonowskiego (samochodowego), umożliwiającą ruch pojazdów, nadal jednak sprowadzają do prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego nowe siły także za pomocą przepraw tymczasowych
W ukraińskim społeczeństwie pojawiają się otwarte oznaki niezadowolenia i sprzeciwu wobec powszechnej mobilizacji oraz zakazu wyjazdu za granicę mężczyzn w wieku poborowym. Organy ścigania stale wykrywają procedery uchylania się od mobilizacji oraz nielegalnego przerzutu mężczyzn przez granicę państwową. Równocześnie do prezydenta napływają kolejne petycje, domagające się liberalizacji restrykcji związanych z wyjazdem mężczyzn. Pomimo, że skala uchylania się od służby wojskowej i nielegalne wyjazdy za granicę są niskie to coraz częstsze protesty przeciwko mobilizacji pokazują, że zmęczenie wojną i obawy przed bezpośrednim udziałem w walkach zaczynają się nasilać, a ich otwarte wyrażanie przestaje być tematem tabu.
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2022-08-04/atak-rosji-na-ukraine-stan-po-161-dniach
https://www.zerohedge.com/political/poll-finds-only-1-americans-see-russia-major-problem
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,041546#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
żywe tarcze - z dzieci i ciężarnych
„Podczas masowego użycia rosyjskiej artylerii i ofensywy w rejonie Dolomitnoje i Uglegorsk TPP w kierunku Kodemy wróg zdołał wypchnąć wojska ukraińskie. Siły zbrojne zostały zmuszone opuścić Semigorye i przejść do defensywy na wschodnich obrzeżach Kodemy” – powiedział Gromov.
https://ria.ru/20220804/vsu-1807320954.html
Import z Rosji gwałtownie rośnie, na dodatek do rekordowych dostaw do Indii przecenionej rosyjskiej ropy
https://www.washingtonpost.com/world/2022/08/04/india-russia-fertilizer-oil-imports/
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,042013#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Ciekawa jestem reakcji KE. Bruksela będzie miała pretekst, aby obwoławszy Bułgarów "sprzymierzeńcami Putina" wstrzymać im dotacje.
Jak na razie, to tylko Orbana czepiają się za "ugadywanie się z Putinem".
Prezydent Zelenski powinien zaapelować do rządów europejskich, aby nie udzielano pomocy Ukraińcom w wieku poborowym. Ubiegający się o azyl, powinni być ciupasem odstawiani do swojego kraju.
Orban: Polityka Zachodu zmniejsza szanse na pokój w Ukrainie
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/nazywo/na-zywo-wojna-w-ukrainie-162-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2779,akt,042350#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Negocjacje z ruskimi są utopią, te bydlaki łamią wszelkie umowy.