Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zjedliście już kotlecik?

13»

Komentarz

  • Bywałam często u karmelitanek i trapistek, w Niemczech i u karmelitanek w Polsce.
    Mniszki prawie nie chorują, są w doskonałej formie - żyją ponad 80 lat i więcej.
    W karmelu, poza ścisłym postem, kiedy to nawet nabiał jest wyłączony z diety, codziennie podawano jajka na twardo. Poza tym były twarogi i ser żółty.
    Podziękowali 1babka4
  • edytowano wrzesień 2021
    Bo jajka są bardzo wartościowe , a żółtka w szczególności - zawierają prawie wszystkie aminokwasy i witaminy poza wit.c. .Mają najlepiej przyswajalne i wartościowe  białko, tłuszcz i węglowodany w najlepszych dla organizmu proporcjach.
    Nabiał - twarogi tłuste, kefir, jogurt - jeśli są bez dodatków, utrwalaczy, mleka w proszku itp. są wartościowe pod warunkiem, ze organizm je  toleruje. I najlepiej, żeby były robione samodzielnie z dobrego mleka. Być może siostry same wytwarzały te produkty. 
    Samo mleko w kartonie UHT jest NIC NiE WARTE. Szkodzi zdrowiu i jest bez wartości. 
    Podziękowali 3Klarcia Elf77 babka4
  • Wegetarianie a jeszcze bardziej weganie mają zazwyczaj niedobory witaminy z grupy B, szczególnie B12, której nie znajdziesz w warzywach.
    Podziękowali 3Klarcia babka4 zbyszek
  • gahana powiedział(a):
    Wegetarianie a jeszcze bardziej weganie mają zazwyczaj niedobory witaminy z grupy B, szczególnie B12, której nie znajdziesz w warzywach.
    Dlatego weganie łykają mnóstwo suplementów, wit B, D, K, selen, wapno i inne
  • malagala powiedział(a):
    Ale jednak w niebie jagnię ma sie paść obok drapieżnika.ja myśle,ze to dlatego,ze będziemy mieć mięso z laboratorium…;)

    Coś pomieszałaś, w niebie nie ma zwierząt. Gdy pismo mówi o zwierzętach  to chodzi o ludzkie charaktery. Jeden jest drapieżnikiem, a inny owieczką.
    Podziękowali 2malagala Elf77
  • @zbyszek jestem w szoku, w niebie nie będzie zwierząt??? To co będziemy jedli? ;) 
  • @zbyszek a tak bardziej serio, to skąd to wnosisz, że ich nie będzie? 
  • Bo nie mają duszy nieśmiertelnej.
    Podziękowali 1Elf77
  • @malagala Nic nie wiadomo przecież. To jest tajemnica.
  • Ale nie chodzi mi o zmartwychwstałe zwierzęta, tylko o nowe
  • zbyszek powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    Ale jednak w niebie jagnię ma sie paść obok drapieżnika.ja myśle,ze to dlatego,ze będziemy mieć mięso z laboratorium…;)

    Coś pomieszałaś, w niebie nie ma zwierząt. Gdy pismo mówi o zwierzętach  to chodzi o ludzkie charaktery. Jeden jest drapieżnikiem, a inny owieczką.
    Chodzi o czas po zmartwychwstaniu. Wtedy będzie Nowa Ziemia i Nowe Niebo.
    I nie będzie już śmierci - czyli zwierzęta nie będą się pożerały.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @M_Monia To że jest bezdzietna może nie jest takie złe, to że broni zwierząt jest w porządku, choć dość radykalne, ale to że wspiera aborcję jest bardzo słabe, to że widzi takie zagrożenie w człowieku...
    Smutne trochę
  • paulaarose powiedział(a):
    @M_Monia To że jest bezdzietna może nie jest takie złe, to że broni zwierząt jest w porządku, choć dość radykalne, ale to że wspiera aborcję jest bardzo słabe, to że widzi takie zagrożenie w człowieku...
    Smutne trochę
    Dziewczyno, to nie jest słabe, czy smutne trochę.
    To jest tragiczne - świadczy o jej głębokim zaburzeniu psychicznym. Na 99,9 proc. obstawiam, że ma za sobą aborcję.
    Podziękowali 1Elf77
  • @M_Monia Na ogół mam wrażenie, którzy idą i krzyczą, narzucają jakąś ideę na siłę, mają jakiś problem w środku... A zwłaszcza ci, co chcą aborcji na zyzcenie
  • Pani Spurek - tak jak większość zielonych oszołomów - to gaiści w czystej postaci. Wyznawcy kultu matki ziemi. Nie ma sensu doszukiwać się tutaj jakiejś logiki, bo jej nie ma. To religia, wyznanie. Mają już swoje dogmaty, których nie wolno poddawać w wątpliwość, ewangelizatorów i ewangelistów (słynna Greta). Ba, dorobili się nawet swojego dnia postnego - to jest poniedziałek, piątek pewnie by przez gardło nie przeszedł. Im bardziej będą rośli w siłę, tym gorzej, bo dla nich nie ma rzeczowych argumentów. Możnaby książkę napisać o tym, ile dobrego dla przyrody robią koła łowieckie i wędkarskie, ale to na nic. Spurek i tak nie przyjmie do wiadomości.
  • Chciałbym, żeby tak było, ale oni w ewangelizowaniu są naprawdę skuteczni. 46% berlińskich studentów nie je mięsa. Ponad 60% Niemców boi się najbardziej tzw. katastrofy klimatycznej. Nie biedy, kryzysu, wojny itp. tylko właśnie tego. Świecka sekta końca świata. Owszem, w rozmnażaniu się są mało skuteczni, ale ci nawróceni pożyją jeszcze kilkadziesiąt lat, czyli dokładnie tyle, by zatruć nam resztę życia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.