Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego macie dzieci?

24

Komentarz

  • Zresztą widzę że część wypowiedzi jest trochę ironizująca w stronę autorki, że napewno założyła trollwątek

  • @paulaarose jak się ma doświadczenie w jakiejś dziedzinie ,
    to nie trzeba zjadać beczki soli.
    Sposób pisania bardzo dużo pokazuje.
    Widać kto szuka zaczepki,widać kto jest bardzo niedojrzały,
    widać kto ma życie bogate w doświadczenia ,widać kto jest ostrożny.
    Jak byłam młodsza,
    bardzo mnie irytowało jak  bogatsi w doświadczenia przeróżne,
    mówili : jeszcze musisz wiele zrozumieć,wiele się nauczyć.
    Dziś ,z perspektywy swoich najróżniejszych doświadczeń przyznaję im rację.
    Jak się mało wie,to się człowiekowi wydaje ,
    że zna rozwiązanie na każdy problem.
    A potem jest się samemu w takiej sytuacji i okazuje się ,
    że ojojoj:teoria sobie a praktyka sobie.
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano październik 2021
    @kasha Czy ja znam rozwiązanie na każdy wasz problem? Nie i szczerze nawet nie chcę. Jedynie zauważyłam pewien mechanizm, który jest tylko mechanizmem. A to, że sytuacje są różne i inne, to wiem, nie wchodzę w kompetencje jak z nich wyjsc 

    Napisałam tylko to, co już kiedyś zauważyłam, wy to co o mnie i ok, ale nazywanie kogoś nudzącym sie dzieckiem na zdalnym, czy mnie czy autorki jest zwyczajnie słabe. I jeśli mamy oceniać, czy sposób pisania coś świadczy (być może tak, najlepiej jakby wypowiedział się jakiś psycholog), to o osobie co to napisała też.

    Bo nawet jeśli wątek jest prowokacyjny, to takim ironizowaniem etc zwyczajnie do siebie zrażacie. Nie daj Boże autorka weszłaby do "innego miejsca reszty użytkowników" i dostałaby depresji na te pół godziny ;)

    Myśle, że niestety, ale ludzie wyłapują jakaś irytację, jakieś żale, złości itd i prowokują. I to myśle wie każdy. A o innych rzeczach się niE wypowiadam, az tak.
  • Bo z jednej strony jesteście otwarci, ale często z góry już boicie się, że przyszedł troll. Nawet jeśli, to od usuwania go są admini. Nic dziwnego potem, że co jakiś czas ktoś pewnie przychodzi i sobie podczytuje z uśmiechem. A no, podczytuje. 
  • edytowano październik 2021
    @Bea To, że świat jest szary widzę od dawna, tylko może bardziej daltonistyczmie. Ani ja ani wy nie jesteśmy nieomylni. Wy też zrażacie ludzi do siebie, tak samo jak mi się zdarza. Lubię upraszczać, to też prawda. 
  • @Bea Mspanc to nie tutaj

  • @Bea Ja już jestem przyzwyczajona do docinek ;) 
  • @Bea Na google sprawdzałam co znaczy ten skrót, bo za moich czasów nikt nie używał. Przyznaje ;) 


  • edytowano październik 2021
    @Bea I jaki kaganek oświaty? Kto tak postrzega świat, intencje drugiego człowieka z automatu? Prywatnie nie znam nikogo kto by używał takich sformułowań. To, że nie ufa się komuś, nawet czuję niechec, to jedno, ale... 

    Zresztą ja założyłam ten wątek? Nie.
  • @Bea Tylko napisze, że czytając jakieś różnorakie wątki nie tylko wobec siebie widziałam podobne reakcje czy wobec autorki watka. Zrozumiałe, ale mało przyjazne ;) 

    Nie kazdy niesie ze sobą "kaganek oświaty", nie każdy chce trollowac, nie każdy ma złe intencje. 
  • @Bea Tylko zauważ, że pełno różnorakich offtopow jest w każdym wątku. To autorka zadała to pytanie, a ja chciałam obronić jej pobudek, że nie chce od razu się otwierać. Każdy boi się wystalkowania czy czegoś. A jeśli to trollwątek, to lepiej osąd oddać administratorowi, po to jest.


  • edytowano październik 2021
    Co do tego, że nie podoba wam się zadane pytanie itd- nie wnikam, naprawdę nie wnikam. Wy tu naprawdę wiecie lepiej. Ale samo nieotwieranie się z góry jest raczej normalne ;)
    Chociaż zależy gdzie:) 

    To tak już kończąc, bo znowu wątek zszedł na to co nie trzeba.
  • edytowano październik 2021
    @Bea I nie musi nikt znać, wręcz wskazane byłoby pozostawać dla siebie nieznanym. To co pisałaś jest niezsbyt przyjazne dyskutantowi, ale nie przeżywam już tak tego. Niektórzy ludzie tacy są, w dyskusjach lub całościowo :)
  • Bea powiedział(a):
    A znasz nastolatki chcące mieć dzieci?  ;)
    O ja byłam nastolatką która chciala mieć dzieci ;) 
  • Ja jestem genealogiem, budowanie drzewa potomków to moja misja egzystencjonalna :D
    Podziękowali 2paulaarose Joannna
  • edytowano październik 2021
    @Bea Może kogoś jeszcze zachęcicie kogoś, by chciał z wami się przyjaźnić. Dobra atmosfera ściąga ludzi sama o:)
  • Ja planowałam zamieszkać razem z psiapsiołą z podstawówki i ratować chore i biedne zwierzęta. Duzo podróżować. Dzieci wydawały się zbędnym balastem :p ;)
  • Bea powiedział(a):
    Ale Cię wtedy nie znałam  :D
    Moje żadne nie chciały. Do czasu  ;)
    Coz poradzić taki pech :mrgreen: Moja Zosia mówi że będzie mieć dzieci ale na pewno wychowa je lepiej niż ja ją :joy: ma dziewczyna ambicje :joy: 
    Podziękowali 2Izka Agnieszka5
  • edytowano październik 2021
    @Calineczka27 Z tego co wiem na to nie ma polskiej nazwy. Zawsze można wymyślić a zjawisko jest poważne.
  • @Calineczka27 To zjawisko mi się nie podoba i się zgadzam, ale na to są określenia, Ana ten gaslighting nie było, ale zawsze można wymyślić.
  • Świecące gazy?
  • No nie wymyśliły, to wy wymyślcie jakaś adekwatna nazwe. 
  • Moja M. co prawda dopiero zaczyna być nastolatka, ale planuje ;) dwóch chłopców i dwie dziewczynki :)
  • Bóg dał to brałam.

    (odpowiadając na tytułowe pytanie ) ;)
    Podziękowali 2Karolinka madzikg
  • A może autorka wątku się wypowie? Dlaczego?
    Podziękowali 1Karolinka
  • Jest ale nie ma o czym pisać
  • Puki co czeka na beżowego księcia który ją ubogaci w drodze na Niemcy
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    wpodskokach powiedział(a):
    Puki co czeka na beżowego księcia który ją ubogaci w drodze na Niemcy
    Prosiłabym administracje o odniesienie się do tego wpisu. 
    Gdzież bym śmiała publicznie pochwalać popełnienie przestępstwa? Oszalałaś. Interpretuj sobie jak chcesz
  • Ale skoro już tu jesteś to może odpowiesz na zadane przez siebie samą pytanie w temacie tego wątku?
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    wpodskokach powiedział(a):
    Puki co czeka na beżowego księcia który ją ubogaci w drodze na Niemcy
    Jesteś w stanie spojrzeć w lustro?
    Nie wstyd Ci?

    Co to znaczy „ubogacic”? Życzysz mi, żebym została zgwalcona? 

    A i jeszcze jedno. Żeby był gwałt to musiałabyś nie chcieć. A przecież sama napisałaś " ja ich chcę" 
    Więc najpierw się zdecyduj a potem przeproś mnie za te twoje fałszywe oskarżenia wysnuwane pod moim adresem. Mam na myśli nazwanie mnie złym człowiekiem czy nadinterpretację moich słów. I oczywiście ten tekst o liceum. Czekam na przeprosiny
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.