Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubóstwo menstruacyjne

Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«13

Komentarz

  • Ważne że na iPhona i airmaxy mają. 
  • ??? Kontrowersyjny ? Być może dla ciebie, bo go założyłaś.
    Temat wydumany, o czym tu dyskutować.
  • Takie środki powinny być dostępne na każdym przystanku, będziemy o to zgodnie walczyć.  
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Kto zalicza się do grona osób określanych przez autorkę wątku jako "Was"? Już któryś raz tak się zwraca. To tak jakby miała jakieś wyobrażenie o osobach piszących na tym forum że tworzą jakaś całość. Przy czym całość ta prezentuje przeciwne poglądy niż autorka. Czy tylko ja mam takie dziwne wrażenie. I jeszcze te tematy. Mimo że na forum jestem oficjalnie od nie dawna to czytałam je regularnie od kilku lat i jak sięgnę pamięcią wstecz to forum miało zupełnie inny charakter. Było naprawdę takie wielodzietne. Wspierające i pomocne. 
    Podziękowali 4Karolinka gahana Pipijo Leli
  • Normalnie jakbym miała doczynienia z natrętnym ankieterem
  • A nawet jak zapomni lub okres będzie dla niej niespodzianka to przecież ma koleżanki które jej pożycza. 
  • Wiedziałem że to twój wątek. 
    Podziękowali 3wpodskokach nowa Aniuszka
  • Pomysł ok, jednak dorabiania teorii zupełnie nie rozumiem.
    Ubóstwo menstruacyjne? Miesiączka to temat tabu? 
    Do papieru toaletowego też jest podobna teoria?
    Podziękowali 2gahana Aga85
  • @dziewczynarabina W pracy masz taką skrzyneczkę?
  • Z powodu ubóstwa defekacyjnego do szkoły się daje papier toaletowy (papier xero i ręczniki papierowe też) . A najbardziej mnie zdziwiło w warszawskim szpitalu onko i hematologii dziecięcej jak pielęgniarka na wejściu zapytała o kopertę. Bo nie mieli funduszy na wysyłanie wyników. Problem podpasek rangi czwartorzędnej.  Matka Polka nerkę sprzeda żeby dzieciakowi kupić kewina klajna ciuchy (w najgorsz razie  na stronie repliczkipl) i plecak Vans. Większość licealistów wapuje, mają na fluid 5 zł to i na podpaski mają. Rok czy dwa  temu jak akcja różowe pudełko ruszała, omawiany ten temat był, tutaj też . W większości szkół można pójść do pielęgniarki i ona da jak osoba miesiączkujaca zapomni. 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Powinny być zwyczajnie dostępne w każdej toalecie, tak samo jak papier toaletowy czy mydło. 
    Załóżcie jeszcze jedną fundację i zawalczcie o godną toaletę i dostęp do papieru toaletowego i mydła. Tu jest dopiero ubóstwo. I to zarówno w damskich jak i męskich toaletach. A temat bardzo krępujący, bo jak tu prosić o kawałek papieru kiedy w toalecie pusto. No i temat znacznie szerszy. Bo dotyczy również mężczyzn.  A jednak w jakiejś mierze tabu, krępujący i zbyt mało się o tym mówi.  
     

    Podziękowali 2Joanna36 nowa
  • Ja miałam wczoraj uboswo odzieżowe, bo zapomniałam swetra, a się ochłodziło. 
    Podziękowali 1gahana
  • malagala powiedział(a):
    Ja miałam wczoraj uboswo odzieżowe, bo zapomniałam swetra, a się ochłodziło. 
    To skandal! Swetry powinny być ogólnodostępne przy każdym skrzyżowaniu 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    @dziewczynarabina W pracy masz taką skrzyneczkę?
    Jak pracowałam jeszcze w biurze to tak, mieliśmy. 
    To ciekawa jestem jaką motywację miał pracodawca.
    Czy uważał, że same nie potraficie zatroszczyć się o podpaski lub jesteście za biedne, byście sobie je same kupowały, a może chciał w ten sposób przełamać tabu? 
  • Problemem nie jest akcja ale lewacka instytucja która tą drogą wpycha się do szkoły. 
  • Ubóstwo menstruacyjne to w naszym kraju margines. Powoływanie się na takie przypadki to granie na emocjach, podobnie jak sama nazwa w kontekście realiów w Polsce.

    Inną sprawą jest to, że całkiem sporo osób uważa, że skoro podnosimy standardy, przydatne są w damskich toaletach środki higieniczne - tampony i podpaski. Ze swojego doświadczenia szkolnego pamiętam, że byłoby to bardzo przydatne. To był koszmar, kiedy nieregularny jeszcze cykl (w gimnazjum) mnie zaskoczył, nie było w pobliżu koleżanki, której bym się nie wstydziła zapytać albo ona też nie miała.
    Podziękowali 1nowa
  • Jest milion pincset rodzajów podpasek, wkładek, tamponów i kubeczków, więc z punktu widzenia tzw standardu dużo to nie da
  • Za to cała sprawa z tym LO jest absurdalna: dyrekcja mówi, że podpaski i tampony są, ale u pielęgniarki i u wicedyrektorki (!). Trzeba powiedzieć hasło, a się je dostanie, za to nie zgadza się na umieszczenie ich w toalecie damskiej, która jest logicznym miejscem i nie wymaga tego, żeby lecieć przez pół szkoły z przeciekającą bielizną i opowiadać komuś obcemu o intymnej sprawie. Kiedy można załatwić sprawę szybko, blisko i możliwie dyskretnie.

    Można dyskutować, czy te tampony i podpaski w publicznej toalecie mają być normą w 2021 roku w Polsce, ale skoro już są, to dlaczego na litość nie w łazience?

    Podziękowali 1Hope
  • malagala powiedział(a):
    Jest milion pincset rodzajów podpasek, wkładek, tamponów i kubeczków, więc z punktu widzenia tzw standardu dużo to nie da

    No w publicznej toalecie ogólnie jest mniejszy standard niż w prywatnej, papieru też nie można sobie wybrać ani mydła, nie ma własnego, miękkiego ręcznika do rąk. Podczas okresu-niespodzianki lepszy inny model środka higienicznego niż preferowany - niż nic.
  • Jestem w stanie uznac  że dyrekcja nie chce ich umieścić w toaletach wyłącznie w tego powodu, ze obawia się, ze trafia wszystkie na raz do sedesu lub zostanie wyklejona podpaskami cala szkola  B)
    Tak wiem . Liceum i te sprawy. Ale nie maciw pojęcia, jakie pomysly potrafi miec młodziez.
    I dorośli też 
  • edytowano październik 2021
    Ano prawda :)
    Ale zwykle młodzież licealna nie obwiesza balustrady schodów papierem toaletowym ani nie owija się nim jak mumie. Zasadniczo :)

    Może jak tampony i podpaski w miejscu publicznym przestaną być egzotyką, to takie zagrożenie będzie za jakiś czas mniej prawdopodobne.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Dokładnie tak sobie wyobraziłam kulę z tamponów i podpasek w każdej muszli . Poza tym, wydaje mi się, może niesłusznie, że problem nieregularnych miesiączek i braku zabezpieczeń to raczej koniec podstawówki, w szkole średniej dziewczyny już lepiej panują nad zoopatrzeniem.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Rzecz w tym, że część ludzi uważa, że tampony i podpaski powinny być dostępne w toaletach tak jak inne artykuły higieniczne - papier, ręczniki papierowe, mydło. 

    Ja uważam, że w szkołach może to być ptzydatne dla bardzo młodych kobiet jako opcja awaryjna. Powinno to być w toalecie. Jak dla mnie może to być nawet płatne - jak automat. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • @joanna_1991 W sumie czemu nie. Na salach weselnych leżą takie akcesoria obok grzebieni do włosów, chusteczek i nikomu to nie przeszkadza. Wg mnie nic złego. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @joanna_1991 W sumie czemu nie. Na salach weselnych leżą takie akcesoria obok grzebieni do włosów, chusteczek i nikomu to nie przeszkadza. Wg mnie nic złego. 
    W wielu restauracjach tez

  • Ok, jeśli byłby to automat w toaletach starszych klas dla dziewczyn, do którego trzeba by wrzucić choć 50 groszy lub żeton, który dziewczynki dostawały by dyskretnie co jakiś czas, to mogło by się sprawdzać. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @joanna_1991 W sumie czemu nie. Na salach weselnych leżą takie akcesoria obok grzebieni do włosów, chusteczek i nikomu to nie przeszkadza. Wg mnie nic złego. 


    Ale ktoś tu sądzi, że to co złego ??? :o
    Albo, że komuś przeszkadza ??? 


  • edytowano październik 2021
    @gahana A czy ja tak napisałam, że komuś to przesazkadza a dla innych to coś złego???

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.