Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubóstwo menstruacyjne

13»

Komentarz

  • Na fejsie ta organizacja ma więcej kwiatków... Jakby zamonowali w szkole, to byłabym pierwsza u dyrektora, że nie życzę sobie w szkole reklam tego rodzaju.

    Na miejscu dyrektora też bym się nie zgodziła. Bo ludzie są różni, niektórym zwisa, niektórzy popierają takie organizacje, ale on by miał telefon z kuratorium w ciągu tygodnia, bo wszędzie jest też taki beton jak ja. 
  • Ale wiecie co, nie jestem tu w ogóle potrzebna, ja nawet nie napisałam, że oni tak robią tylko skąd wynikają obawy, i że jeśli ktoś wie że są bezpodstawne, to niech napisze. Ale zostałam oskarżona o pomówienia. Szkoda życia na to forum   
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Nie znamy powodu . 
    Niemniej jest to temat do dyskusji . 
    JAK już wyżej napisałam , u mojej córki w liceum , podpaski i tampony są dostępne w toaletach . Pewnie samorząd to wprowadził już jakis czas temu i sprawdziło się. Moja córka uważa,że to fajny pomysł bo w sumie takie 15-łatki mogą jeszcze nie mieć uregulowanego okresu i czasem może zdążyć się, że w plecaku nie mają.
    Kazda szkoła może sama zorganizować taką akcję i zobaczyć czy się sprawdzi.
    Nie potrzeba do tego fundacji i wpłacania na nią datków .
    Myśle, że jeśli takie produkty higieniczne  byłyby dostępne normalnie w toaletach to tez  niektóre  dziewczyny może mniej by się wstydziły bo to byłoby na porządku dziennym . 

    Warto może porozmawiać z uczennicami i sprawdzić grunt 

    Podziękowali 2Joanna36 gahana
  • Na stronie skrzyneczek jest zdjecie skrzyneczki po prostu różowej, ale juz na zdjeciu w gazecie skrzyneczka ma nalepki fundacji Kulczyków i Kongresu Kobiet, nie jest więc zupełnie obojętna ideologicznie.
    Podziękowali 3Joanna36 Quintana gahana
  • Jak dla mnie w toalecie może być 10 rodzajów papieru do wyboru, tampony w każdym rozmiarze, podpaski ze skrzydełkami  i bez oraz jednorazowe ręczniki do rąk z bawełny egipskiej. Jest to wysoki i kosztowny standard.

    Ale w ogóle nie o to chodzi, kiedy ktoś chce te dobrodziejstwa obkleić swoim logo, a oprócz z włączania ubóstwa recznikowego zajmują go zgola inne tematy. 
    Podziękowali 3Joanna36 gahana Joannna
  • @dziewczynarabina Robienie z podpasek towaru trudnodostępnego, który wymaga istnienia specjalnej organizacji nie jest normalne.
    Takie sprawy normalnie załatwia się wewnątrz szkoły. 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    To jest już jakiś wyższy poziom syndromu oblężonej twierdzy, jeśli ktoś w podpaskach widzi ideologię. 
    Nie w podpaskach. W naklejce na skrzyneczce. Nie życzę sobie reklam takich organizacji w szkole i mam do tego prawo. Czego nie rozumiesz? 
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    No ale jak widać nie są załatwione. Dostępność u pielęgniarki to jakaś kpina. 
    Myślę, że pielęgniarce łatwiej będzie namierzyć ubóstwo menstruacyjne i faktycznie pomoc dziewczynie, której rodzice nie dają na podpaski, nie rozmawiają o dojrzewaniu itd. 
  • Beta powiedział(a):
    @dziewczynarabina Robienie z podpasek towaru trudnodostępnego, który wymaga istnienia specjalnej organizacji nie jest normalne.
    Takie sprawy normalnie załatwia się wewnątrz szkoły. 


    Oczywiście, i  żeby z powodu podpasek i tamponów zakładać fundację ? 

    Nikt nie neguje potrzeby ustawienia   pudełka ze środkami higienicznymi  w łazienkach szkolnych, weselnych, restauracyjnych itd. W wielu miejscach i od wielu lat spotykam takie koszyczki. Przecież to taki sam produkt jak mydło, papier toaletowy, chusteczki higieniczne. 
    A że jakaś grupa kobiet dorobiła do tego ideologię, założyła fundację, pozyskała fundusze i wyważa  drzwi już dawno otwarte - to prawda - to nie jest normalne. 


    Podziękowali 1malagala
  • I jeśli ktoś wierzy, że tym paniom chodzi tylko i wyłącznie o zapewnienie podpaski dla biednej nastolatki - to chyba strasznie naiwny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.