Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koszmar powraca

178101213

Komentarz

  • kociara powiedział(a):
    Konsultacje.
    Moze zapewnić. Nie musi. 
    To nie staow, systematyczne zajęcia, tylko np 1h/tydz
    O  ile zrozumiałam, nie jest tam napisane, że ogranicza się do 1 godziny.
  • Ale nauczyciel jest ograniczony planem lekcji. Jak miałby mieć więcej czasu dla klasy 8, to co z pozostałymi klasami, które uczy?
  • Dlaczego więcej? Normalnie według rozkładu.

  • To konsultacje, to po prostu lekcje z danym nauczycielem? Myślałam, że to dodatkowe zajęcia z przedmiotów egzaminacyjnych.
  • Zobaczę jak będzie u mojego dziecka, bo w klasie ma większość dojeżdżających=  dowożonych przez rodziców. 
  • U nas będzie kształcenie na odległość na terenie szkoły. Dla klas 5-8
  • Berenika powiedział(a):
    Dlaczego więcej? Normalnie według rozkładu.

    Normalnie wg rozkładu to ma lekcje online
    Konsultacje nie maja6byc lekcjami w normalnym rozumieniu tego słowa 
    I są dopuszczalne, nie obligatoryjne/obowiązkowe 
    No ale zobaczymy, jak bedzie to wygladalo w praktyce
  • Berenika powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Konsultacje.
    Moze zapewnić. Nie musi. 
    To nie staow, systematyczne zajęcia, tylko np 1h/tydz
    O  ile zrozumiałam, nie jest tam napisane, że ogranicza się do 1 godziny.
    Ogilnie niewiele tam i nie tylko tam precyzyjnych zapisów, co daje możliwości dowolnych interpretacji  B)
  • Beta powiedział(a):
    To konsultacje, to po prostu lekcje z danym nauczycielem? Myślałam, że to dodatkowe zajęcia z przedmiotów egzaminacyjnych.
    Nie, raczej jak dodatkowe tzw kółko zainteresowań
    Pojęcie  do tej pory nieistniejące w odniesieniu do uczniów szkol podstawowych, brak regulacji co do ich organizachi, wymogow itp
    Jak zresztą wiele innych potworków pandemicznoedukacyjnych i nie tylko edukacyjnych 
  • Moe by memem przedstawiajcym 1 osoba stoi i tekst Kiedy kto zapyta si ucznia co robi na zdalnych Ciko powiedzie czym my si tutaj dokadnie zajmujemy
    Podziękowali 1Elf77
  • Mój wnuk woli się uczyć online. Teraz ma już 18 lat, ale zaczynał rok wcześniej.
    Poza klasą jest mu łatwiej się skupić - i to nie jest tak, że może sobie olewać. Co 6 tyg. zdaje egzaminy w szkole - tak, jak dzieci z ED.
    Odkąd uczy się online, ma znacznie lepsze noty.
    A może pozytywny wpływ ma to, że uczy się w obecności narzeczonej? Tego nie wiem, ale tak jest znacznie lepiej.
    Młodzi uczęszczają do różnych szkół - ona do Gimnazjum (odp. polskiego LO) Waldorfschule; on do Realschule (nie ma polskiego odpowiednika); siedzą w tym samym pokoju, każde przed swoim kompem, ze słuchawkami na uszach.
    Młody kończy w tym roku i idzie na naukę zawodu - ciekawa jestem, czy nauka też będzie online? Ale chyba do tego czasu już będzie po pandemii.
  • @Klarcia
    Nie mogę tego spokojnie czytać.
    Fizycznie cierpię, gdy towarzyszę moim dzieciom na onlineach. A moje dzieci stają się "niewidzialne", uchodzi z nich życie z godziny na godzinę.
    Zdalna szkoła to zbrodnia przeciw przyszłości ludzkości.
    I ta bezradność, że nic nie można zrobić ( ED odpada, a szkołę już zmieniliśmy).
  • To zależy od dziecka, jeden rozkwita drugi więdnie. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Przy tylu zakażeniach i tak by miały kwarantannę, bo ktoś choćby jeden z klasy pójdzie na ten test.
    Podziękowali 1Klarcia
  • mamaw powiedział(a):
    To zależy od dziecka, jeden rozkwita drugi więdnie. 
    O dokładnie tak. 
    Wielu, naprawdę wielu rodziców błogosławi czas zdalnego z uwagi na trudności czy potrzeby ich dzieci. 
    Niezależnie od prywatnych osądów i doświadczen-nie można kategorycznie uznac, ze wszyscy uczniowie źle znoszą zdalne nauczanie
    Podziękowali 3mamaw Klarcia OlaW
  • W niektórych szkołach na czas zdalnego jest inny plan lekcji, np. bloki zajęć, żeby dzieci nie rozpraszać na 6 różnych przedmiotów, tylko skupić się na 3. Wtedy też można VIII klasę w dopasować z tymi konsultacjami, jaki lekcjami 
    Tylko musi chcieć to ruszyć dyrektor, umiejętnie przedstawić gronu i rodzicom korzyści zmian.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • @kowalka U nas dyrekcja tak zrobiła. Ale ma to tez minus. Jak nauczyciela nie będzie 1 dzień, to tracą dużo lekcji z jedego przedmiotu. Podobnie uczeń nie mogący uczestniczyć w jednym dniu. Przy rozproszeniu lekcji na tydzień te straty są rozłożone.
  • Od początku tej hucpy, wyglądało mi na to, że pod pretekstem pozytywnych testów utrąca się niewygodnych zawodników. Nie należało tam w ogóle jechać, bo takie sytuacje były do przewidzenia.
    Podziękowali 1Elf77
  • Nie wiecie może jak to jest ze skierowaniem na test przez lekarza? Nie wiem czemu, ale mam numer skierowania na test a na profilu pacjenta nic nie ma i w związku z tym kwaratanny też nie ma wystawionej. Czy jest możliwość, że jeszcze ktoś to przeprocesuje i dostanę papier o kwarantannie? Czy skierowanie przepadło w systemie?
  • A dlaczego samo skierowanie na test miałoby oznaczać kwarantannę? 
  • Tak jest na stronie żarowej:
    kwarantanna nakładana „automatycznie” w systemie EWP w dniu otrzymania skierowania na test – trwa do chwili uzyskania wyniku ujemnego, ale nie dłużej niż 7 dni. 

    I tak mi też lekarz powiedział.
    Podziękowali 1Berenika
  • Wszystko jest możliwe... 
    Musmy mieli tak, ze pomimo info o negatywnym teście, corka dalej była na kwarantannie.
    Trzeba dzwonic do sanepidu i zapytać co w takiej sytuacji.
  • Dzwoniłam "jesteś... ponad... setny w kolejce"  :|
  • Tytuł tego wątku jest jak najbardziej adekwatny  :s

    Jakby ktoś się próbował jednak dobić do sanepidu to na infolinii w nocy nie ma żadnej kolejki  :smiley:

    Ale, ale ... Ponoć w końcu idzie wiosna :love:

  • Nauka stacjonarna od 21 lutego,
    likwidują kwarantannę z kontaktu, będzie tylko dla domowników chorego.
  • Niedzielski mówi, że idzie koniec pandemii. Oby.
    Podziękowali 2Hope babka4
  • Likwidują kwarantanne z kontaktu <3
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.