Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Programowanie id3ologiczne

Czytając wątek http://wielodzietni.org/discussion/34194/programowanie-p0lek uświadomiłem sobie skalę manipulacji wymierzonej w zdrowe podstawy relacji damsko-męskich. W tym wątku będę wklejał artykuły, które są wymierzone w podstawy zdrowego społeczeństwa. Będę szczęsliwy jak komukolwiek uświadomi to skalę wysiłków, które są czynione, by niszczyć to społeczeństwo.

Dla mnie, jako katolika, najdoskonalszą podstawą wytyczającą granice zdrowego społeczeństwa są przykazania Boże. Są to proste wytyczne, o których zapomina się, że są one tak napisane, aby były zrozumiałe dla każdego. By nikt nie mógł powiedzieć, że czegoś nie rozumie. A więc są to: nie kradnij, nie zabijaj, nie cudzołóż, nie mów fałszywie oraz kochaj Stwórce swego, bo On kocha Ciebie, szanuj dzień Jemu poświęcony, nie odrzucaj (zdradzaj) Go, kochaj swoich rodziców, bo Oni są widzialnymi przedstawicielami Boga na Ziemi,  kochaj bliźniego swego, czyli każdego człowieka napotkanego na Ziemi.

Przykazania Boże są podważane przez ideologie. Ideologie mają dwie twarze, prawdziwą oraz fałszywą. Prawdziwą twarzą ideologii jest zniszczenie któregoś z wytycznych Bożych. Fałszywą twarzą jest zrealizowanie któregoś z Bożych wytycznych. Ale tylko pozorne zrealizowanie, bo w celu uwiedzenie i oszukania możliwie wielu osób w celu zrealizowania prawdziwych założeń.

Ideologie wdrażane są za pomocą manipulacji. A manipulacje sprowadzają się wykorzystania poczucia winy lub poczucia krzywdy u drugiego człowieka. Dzięki tej prostej teorii (trójkąt karpmana) łatwo zorientować się co jest, a co nie jest manipulacją.
«13

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.