Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam problem z JPII

245

Komentarz

  • kolejny:

    dr hab. Michał Królikowski

    profesor w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat

    obecnie adwokat tego pana z PO:
    W poniedziałek CBA zatrzymało byłego ministra skarbu, sekretarza m.st. Warszawy Włodzimierza Karpińskiego (zgodził się na podawanie nazwiska oraz ujawnienie wizerunku). Jak zaznaczył sekretarz stanu w KPRM Stanisław Żaryn, K. jest podejrzany w śledztwie, w którym wcześniej zatrzymano byłego wiceministra Rafała Baniaka. Dotyczy ono załatwiania kontraktów ze stołecznym MPO. Karpiński był prezesem MPO w latach 2019-21. Potem został sekretarzem urzędu miasta, gdzie nadzorował prace kilku biur, m.in. bezpieczeństwa, prawnego i gospodarowania odpadami.

    Podziękowali 1zbyszek
  • moge tak po kolei ci opisać, Andrzej Friszke itd. masz zerowe pojęcie na temat Polski bo cię tu nie ma, mądrzysz się tylko
  • edytowano luty 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Rozumiem motywację Ks. Wierzbickiego. 
    Czy członkowie PO nie mają prawa do obrony? 

    Królikowski staje się tym kim Giertych, etatowym obrońcą mafii. Nie mieszkasz w Warszawie, nie znasz realiów, tyle co wyczytasz w internecie.
  • edytowano luty 2023
    Wracając do meritum, triumfem diabła jest to, że pierwszy papież który rozpoczął oczyszczanie kościoła z pedofilii ( co zresztą przeciwdział Słowacki w swym profetycznym wierszu o słowiańskim papieżu) jest teraz kłamliwie oczerniany i to przez ludzi którzy mówią o sobie chrześcijanie. Widziałem dziś lewaczkę na dworcu, miała kapelusik z przypiętymi kilkoma znaczkami z Janem Pawłem.
    Miałeś chamie złoty róg... zawsze aktualne, Polacy jak widać nie zasłużyli na takiego Papieża.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2023
    Mafia przenika wszystkie struktury, to definicja mafii. Problemem jest system sądownictwa w Polsce popierany przez UE który nie pozwala na osądzenie i skazanie winnych. Uważasz że w PiS są sami kryształowi? 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano luty 2023
    No to Jezus jest winny za zdradę Judasza i zaparcie Piotra. 
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
  • Czyli jeden człowiek ma odpowiadać za błędy setek tysięcy swoich pracowników? 
  • Oczywiście że istniał, był tylko mały, Jezus mówił o nim mała trzódka
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • @Tomasz ostatnio byłam w Kościele i tak sobie myślałam o JP II w kontekście ujawnianych informacji jakoby rzekomo to tolerował i doszłam do wniosku że skoro jest Święty to musiały zaistnieć jakieś cuda, a skoro zaistniały tzn. ze raczej  jest w niebie,  to co Bóg się pomylił? Przyjął do grona świętych i pozwolił działać więc musiał być święty (co całkowicie wyklucza prawdziwość zarzutów ) -- taka moja logika prostego człowieka
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • edytowano luty 2023
    Zdajesz sobie sprawę że bierzesz nieświadomie w celowej, zamierzonej akcji tzw.dewojtylizacji Polski? I że po obsraniu wraz z lewicą własnego (choc już odległego dla ciebie geograficznie) gniazda będziesz się potem zastanawiał czemu tu tak brudno i kto to posprząta? 

    Podziękowali 2Klarcia Joannna
  • edytowano luty 2023
    Pytam: co proponujesz w zamian? 
    Bo wygląda to jak rewolucja francuska, bolszewizm i dadaizm.. Wszystkim tym ruchom chodziło o zniszczenie tradycji i zbudowanie nowego człowieka.Wiemy jak to się skończyło. Przykre że świadomi chrześcijanie biorą w tym udział. Powtarzasz kłamstwa ...
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano luty 2023
    Kłamstwo czyli wskazywanie papieża jako winnego
  • edytowano marzec 2023
    "Dekompozycja mitu/legendy św. JPII podważy całość jego nauczania. Ignorowanie zjawiska „dewojtylianizacji” Polski lub walka z nim poprzez samo negowanie zarzutów nie przynosi pożądanych efektów." -
    Mówienie prawdy o JPII zawsze przynosi pozytywne owoce. Podobnie jak Goebelsowskie plujcie plujcie a i tak coś zostanie. Nikt nie jest idealny, a współczesna narracja na tym żeruje. 'więc dlaczego święty ?'

    "rzetelne badania fenomenu." - znasz kogoś komu na tym zależy ?
    Nawet jeśli jakaś grupa rzetelnych intelektualistów wyda książkę, to i tak nie przekona szerokich mas. To tak nie działa. Trzeba mieć media i wmawiać ludziom co się chce.

    Dzisiejsi inżynierowie społeczni są znacznie lepiej wyedukowani i dużo lepiej wpływaja na społeczeństwa niż kiedyś. Mają mocne narzędzia w ręku i dość naiwnych ludzi wierzących mediom jak Panu Bogu. Wiadomo - wiara rodzi się ze słuchania.

  • Mit – opowieść o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, przekazywana przez daną społeczność, zawierająca w sobie wyjaśnienie sensu świata itd itp Po drugie: nie podważy. Wielu już walczyło z Bogiem, czy Jego Sługami i się przeliczyło. 

    Po trzecie: nie ma czegoś takiego jak kościół PiS. Uczciwość wymaga dawania jasnych przekazów. Masz coś do PiS - jeżeli jasno powiesz co, to być może wyniknie z tego jakieś dobro. A takie rozdmuchiwanie emocji jest, w mojej opinii, wystąpieniem przeciw godności człowieka  B)   
  • A nie w pierwszym rzędzie polskim świeckim?
  • Tomasz powiedział(a):Niestety jest coś takiego, jak „kościół PiS”. Sympatycy tej partii obdarzają wręcz boskim kultem J. Kaczyńskiego i wierzą w partyjną propagandę jak w Ewangelię. Mają także swoje dogmaty. Np. wierzą w „zamach w Smoleńsku”. 

    TVN
  • zbyszek powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):Niestety jest coś takiego, jak „kościół PiS”. Sympatycy tej partii obdarzają wręcz boskim kultem J. Kaczyńskiego i wierzą w partyjną propagandę jak w Ewangelię. Mają także swoje dogmaty. Np. wierzą w „zamach w Smoleńsku”. 
    o, czyli Juszczenko jest w kościele Pis, ciekawe
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):Niestety jest coś takiego, jak „kościół PiS”. Sympatycy tej partii obdarzają wręcz boskim kultem J. Kaczyńskiego i wierzą w partyjną propagandę jak w Ewangelię. Mają także swoje dogmaty. Np. wierzą w „zamach w Smoleńsku”. 

    TVN
    To kolejny dogmat. Każdy, kto ośmiela się być przeciwko PiS musi być z PO i oglądać TVN. Nie, nie oglądam. A ty jesteś w kościele PiS. 
    TVN to skrót, uproszczenie, chodzi o bezmyślne łykanie i powtarzanie kłamstw, np. kłamiesz o karabinku Grot, jestes kłamcą
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2023
    ok.
    pisałeś w innym wątku czemu PIS nic nei robi z warszawską mafią
    https://tvn24.pl/polska/wlodzimierz-karpinski-trzy-miesiace-do-aresztu-dla-bylego-ministra-skarbu-zdecydowal-sad-6784520
    otóż robi
    co więcej, jeszcze dwóch mafiosów z warszawskiej PO siedzi za kratkami
    siedzisz sobie gdzieś tam daleko za granicą, tyle wiesz ile zjesz i mądrzysz się od tygodnia powtarzając internetowe brednie :-)
    gdy wskazuję że nie masz racji nie wracasz do tematu nawet.
    ale przynajmniej jest z kim pogadać i jest ruch na forum i o to chodzi.
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano marzec 2023
    tak, tak oczywiście wyroki wydane przez tzw. "wolne sondy"
    jesli złapanie za rękę podczas przyjmowania łapówki i ucieczka przed policją to dla ciebie domniemanie niewinności... jak mówię, siedzisz gdzieś tam i nie masz pojęcia o niczym.

  • Czy w rękach PiS-u jest cała inżynieria społeczna?  :o
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    tak, tak oczywiście wyroki wydane przez tzw. "wolne sondy"
    jesli złapanie za rękę podczas przyjmowania łapówki i ucieczka przed policją to dla ciebie domniemanie niewinności... jak mówię, siedzisz gdzieś tam i nie masz pojęcia o niczym.

    PiS ma pełnię władzy. Miał też 8 lat na reformę sądownictwa. Pogrążasz Jarozbawa!
    nie rozśmieszaj mnie. Przez UE i weta Dudy mamy związane ręce. Reforma jest blokowana. 
  • Tomasz powiedział(a):
    Domniemanie niewinności to zasada, że jazdy oskarżony pozostaje niewinny do czasu wydania PRAWOMOCNEGO wyroku skazującego. To podstawa systemu prawa. Czego tutaj nie rozumiesz?

    w kraju gdzie sądy są takie jakie są nie interesuje mnie to.
  •  brak wypłaty pieniędzy z funduszu odbudowy związany jest tylko z tym że nie rządzi rząd którego chce UE
  • niech sobie ją wsadzą i całą tą mafijną ujnię
    oczywiście że będzie 3 i kolejne kadencje. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    ominika powiedział(a):
    Jakkolwiek to brzmi, to bardzo mnie cieszy ten brak kasy z funduszu odbudowy. Jest szansa, że PiS tego nie zdeufrauduje na cele swojej kampanii wyborczej.
    Mam takie samo zdanie. Inaczej baronowie PiS mieliby problem z przeliczeniem swoich pałaców. 
    Oj tam, oj tam, od przybytku głowa nie boli.  A im się te wille , pałace i pieniądze po prostu należały.
  • a jakie wille, bo to znowu kolejne kłamstwo?
  • Prayboy powiedział(a):
    a jakie wille, bo to znowu kolejne kłamstwo?
    Dziennikarz nie wie? Oj, słabo.
  • no właśnie wie że to kłamstwo, w przeciwieństwie do czytaczy sieci
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.