Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam problem z JPII

1235»

Komentarz

  • W sumie aborcja też jest teraz na świecie legalna, a to takie samo zło jak pedofilia. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Moim zdaniem dobrze się dzieje, ze wychodzą takie skandale. Najpierw były filmy Sekielskich, teraz to. Kościół potrzebuje oczyszczenia z takich spraw.
  • JPII wychodząc z komuny miał przeświadczenie że trzeba sprawę rozwiązywać systemowo. Zrobić oficjalne instytucje, żeby ksiądz nie był pokrzywdzony niesłusznie.
    Świat zachodni był nieco inny jak już kogoś oskarżano to przeważnie coś na niego było.
  • edytowano marzec 2023
    Oddaję głos Adamowi Michnikowi.

    Michnik: Nie wierzę, że Jan Paweł II świadomie krył zbrodniarzy

    „Wojtyła był dzieckiem swojego czasu. I to, co dzisiaj jest dla nas oczywiste, czterdzieści lat temu oczywiste nie było”. „Nasze postrzeganie wielu problemów przeszło niesamowitą ewolucję. Weźmy stosunek do środowiska LGBT. Przed laty osoby o orientacji homoseksualnej nie walczyły o prawa LGBT. O tym się nie mówiło. Powiem więcej, byłoby nietaktowne wspominać o czyjejś orientacji seksualnej. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. I z tej perspektywy można mieć do mnie pretensje, dlaczego ja nie walczyłem o prawa LGBT. No nie walczyłem, byłem niewolnikiem ducha tego czasu, takiej, a nie innej świadomości społecznej i przekonania, że są to sprawy stricte intymne. Nie chodzi mi o proste porównania, lecz jedynie o wskazanie pewnej tendencji: różne grzechy z przeszłości są analizowane z pominięciem kontekstu historycznego i społecznego” 

    „Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić” – podkreśla naczelny „Wyborczej”. A na uwagę Dominiki Wielowieyskiej, że „domniemanie niewinności można stosować wobec zwykłego obywatela, a nie wobec człowieka posiadającego wielką władzę”, dopowiada: „Tak, niestety, i ja mam z tym wielki problem. To najsłabszy punkt mojej linii obrony. Ale przekonany jestem, że domniemanie niewinności dotyczy każdego człowieka, a już na pewno powinno dotyczyć człowieka, który skądinąd zasługuje na wielki szacunek”. 

    https://wiez.pl/2023/02/17/michnik-jan-pawel-ii-a-pedofilia/


  • Mieszkający w Polsce przyjaciele i znajomi, potwierdzają powyższe.
  • Warto obejrzeć.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Klarcia powiedział(a):


    Mieszkający w Polsce przyjaciele i znajomi, potwierdzają powyższe.
    Ja nie potwierdzam, u nas nic się nie dzieje, w B rycerze  Kolumba coś tam zorganizowali ale poza tym nic się nie dzieje
  • Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.