Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lefebryści znowu mącą

edytowano kwiecień 2009 w Arkan Noego
Tym razem namawiają do odmawiania różańca w ramach krucjaty, która ma doprowadzić do zebrania w ciągu roku duchowego bukietu 12 milionów różańców ofiarowanego Najświętszej Maryi Pannie. Dodatkowo chcą ofiarowywać swoje codzienne umartwienia w podobnej intencji. A ja się pytam - jak to się ma do rozwiązania problemu głodu na świecie i plagi AIDS?
«13

Komentarz

  • >>jak to się ma do rozwiązania problemu głodu na świecie i plagi AIDS?<<

    jak rozwiązanie
  • Ja bym się tym Maćku nie przejmował.
    Jeśli ludzie się modlą to nic złego.
  • Zbyszek. JesteśÂ niezawodny :swingin::thumbup:
    Ale to jest fajne w Tobie, że Ty wszystko tak dosłownie bierzesz :wink:
  • To dobrże oby z tej modlitwy pokory przybyło i posłuszeństwa papieżowi
  • Czy tajemnice światła tez odmawiają?
  • Nie sądzę. Tajemnice Światła niestety dość skutecznie rozwalają tradycyjną organizację modlitwy różańcowej.
  • [cite] Maciek:[/cite]Tajemnice Światła niestety dość skutecznie rozwalają tradycyjną organizację modlitwy różańcowej.
    :shocked:

    mnie tam nic nie rozwalają
  • [cite] _Joanna _:[/cite]
    [cite] Maciek:[/cite]Tajemnice Światła niestety dość skutecznie rozwalają tradycyjną organizację modlitwy różańcowej.
    :shocked:
    mnie tam nic nie rozwalają

    Maciek prawdopodobnie bazuje na tym, oraz częsci drugiej oraz trzeciej
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Czy tajemnice światła tez odmawiają?
    Czy tajemnice te były wspomniane przez Matkę Boską w któryś z oficjalnie uznanych objawień? Czy są dogmatem?
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Czy tajemnice światła tez odmawiają?
    Tajemnic światła to nawet w DK się nie odmawia.
  • "Jeśli Paweł VI mógł popełnić tak katastrofalny błąd, będąc w dobrym zdrowiu, co mogło zapobiec podobnej sytuacji w przypadku obecnego papieża, będącego w ostatnim stadium choroby Parkinsona, nie potrafiącego chodzić, odżywiać się samodzielnie czy nawet mówić dłużej bez utraty tchu? Trzeba również pamiętać, że w 50% przypadków choroba Parkinsona powoduje również otępienie umysłu."

    Żeby coś zdyskredytować, najłatwiej powiedzieć, że autor jest idiotą, albo (jakaż delikatność!) otępiałym umysłowo.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Czy tajemnice światła tez odmawiają?
    Czy tajemnice te były wspomniane przez Matkę Boską w któryś z oficjalnie uznanych objawień? Czy są dogmatem?
    Cz w ogóle różaniec jest dogmatem?
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]"Jeśli Paweł VI mógł popełnić tak katastrofalny błąd, będąc w dobrym zdrowiu, co mogło zapobiec podobnej sytuacji w przypadku obecnego papieża, będącego w ostatnim stadium choroby Parkinsona, nie potrafiącego chodzić, odżywiać się samodzielnie czy nawet mówić dłużej bez utraty tchu? Trzeba również pamiętać, że w 50% przypadków choroba Parkinsona powoduje również otępienie umysłu."

    Żeby coś zdyskredytować, najłatwiej powiedzieć, że autor jest idiotą, albo (jakaż delikatność!) otępiałym umysłowo.

    Zgadzam się. Warto więc podać nazwisko tego autora, aby o tym pamiętano:

    Christopher A. Ferrara, The New Rosary, The Remnant Press 2005. Przełożył Tomasz Maszczyk.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Czy tajemnice światła tez odmawiają?
    Tajemnic światła to nawet w DK się nie odmawia.

    W OD się odmawia.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]Czy tajemnice światła tez odmawiają?
    Tajemnic światła to nawet w DK się nie odmawia.

    W OD się odmawia.

    Bo OD wbrew pozorom nic wspólnego z tradycjonalizmem nie ma.
  • Mnie to pasuje
  • [cite] _Joanna _:[/cite]Mnie to pasuje
    Pasuje Ci też fakt, że do OD należą socjaliści i inni lewicowcy?
  • Wyczytałem, że autor artykułu podlinkowanego przez Gregoriusa jest przewodniczącym Amerykańskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich. I - jak można wnioskować z kolei z fragmentów tekstu - wcale nie jest lefebrystą, ale korzysta z posługi duchownych pozostających w pełnej komunii z Papieżem. Z kolei o gazecie The Remnant, z której artykuł został przedrukowany, można przeczytać tutaj.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]"Jeśli Paweł VI mógł popełnić tak katastrofalny błąd, będąc w dobrym zdrowiu, co mogło zapobiec podobnej sytuacji w przypadku obecnego papieża, będącego w ostatnim stadium choroby Parkinsona, nie potrafiącego chodzić, odżywiać się samodzielnie czy nawet mówić dłużej bez utraty tchu? Trzeba również pamiętać, że w 50% przypadków choroba Parkinsona powoduje również otępienie umysłu."

    Żeby coś zdyskredytować, najłatwiej powiedzieć, że autor jest idiotą, albo (jakaż delikatność!) otępiałym umysłowo.

    Ja bardziej to odbieram, że autor chce jakoś wytłumaczyć JPII, gdyż jeśli wprowadzał te zmiany świadomie - tym gorzej.
  • Jeszcze jest DN
  • DK = Domowy Kościół
    OD = Opus Dei
    DN = Droga Neokatechumenalna

    :wink:
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] _Joanna _:[/cite]Mnie to pasuje
    Pasuje Ci też fakt, że do OD należą socjaliści i inni lewicowcy?

    Jestem pewna, że są tam nie tylko socjaliści i lewicowcy, ale też ludzie z wielu innych opcji politycznych, społecznych i gospodarczych, i co z tego? Jest jakiś dogmat ustalony przez Kościół, na temat tego jakie trzeba mieć poglądy polityczne?
    Przede wszystkim ufam, że są to ludzie, którzy chcą dążyć do świętości i uświęcać się poprzez pracę.
    Na pewno wiesz, że w OD jest taki bardzo miły zwyczaj, że jak np. jesteśmy na dniu skupienia albo czymś podobnym, to akurat o polityce nie rozmawiamy. Do OD przychodzi się po formację duchową i tyle.
  • ...o polityce nie rozmawiamy. Do OD przychodzi się po formację duchową i tyle.
    Ale prawdziwa polityka to roztropna troska o dobro wspólne.
    Dlaczego o tym nie rozmawiać? Przecież to ma duży związek z duchowością człowieka.
    Prawdziwa polityka mieści się w moralności.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] _Joanna _:[/cite]Mnie to pasuje
    Pasuje Ci też fakt, że do OD należą socjaliści i inni lewicowcy?
    Jest jakiś dogmat ustalony przez Kościół, na temat tego jakie trzeba mieć poglądy polityczne?
    Są encykliki potępiające pewne opcje polityczne.
  • ...o polityce nie rozmawiamy. Do OD przychodzi się po formację duchową i tyle.
    Politykę zostawiacie mniej uduchowionym?
  • [cite] Bolka:[/cite]
    Ale dlaczego trzeba o tym rozmawiać na spotkaniach formacyjnych. Jest tyle innych miejsc by sobie pogadać o polityce. Jak przychodzę np na Opusowy Dzień Skupiena, to chcę pogadać, a właściwie posłuchać o Panu Bogu, pomodlić się, uczestniczyć we Mszy Świętej a nie rozprawiać o polityce.

    I całkiem słusznie, mój dziadek powiadał ponoć (nie słyaszałem, bo umarł w czasie II WŚ), iż polityka to stara k...a, i lepiej się od niej trzymać z daleka.

    Z innej beczki. Bolka, widzę, że masz kontakt z OD - to wytłumacz mi proszę czemu nie biorą przykładu z założyciela i nie odprawiają Mszy w rycie nadzwyczajnym?
  • I całkiem słusznie, mój dziadek powiadał ponoć (nie słyaszałem, bo umarł w czasie II WŚ), iż polityka to stara k...a, i lepiej się od niej trzymać z daleka.
    Pewnie Twój dziadek był piłsudczykiem?
  • [cite] Bolka:[/cite]
    [cite] Agnieszka63:[/cite]...o polityce nie rozmawiamy. Do OD przychodzi się po formację duchową i tyle.
    Ale prawdziwa polityka to roztropna troska o dobro wspólne.
    Dlaczego o tym nie rozmawiać? Przecież to ma duży związek z duchowością człowieka.
    Prawdziwa polityka mieści się w moralności.

    Ale dlaczego trzeba o tym rozmawiać na spotkaniach formacyjnych. Jest tyle innych miejsc by sobie pogadać o polityce. Jak przychodzę np na Opusowy Dzień Skupiena, to chcę pogadać, a właściwie posłuchać o Panu Bogu, pomodlić się, uczestniczyć we Mszy Świętej a nie rozprawiać o polityce.
    Tak, teraz wiem. Ja wcześniej zrozumiałam, że w ogóle w OD nie rozmawiacie o polityce.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    Pewnie Twój dziadek był piłsudczykiem?
    W przedwojennym Poznaniu nie było piłsudczyków (no, jakiś margines był).
    Tyle, że ówczesna endecja moim zdaniem się w grobie się się przewraca, widząc kto się nią sobie dziś gębę wyciera.
  • Ale chyba warto wiedzieć czym polityka powinna być: roztropną troską o dobro wspólne, a nie sztuką zdobywania i utrzymywania władzy nieprzebierając w środkach. W ten sposób oddajemy politykę ludziom nieuczciwym, gdy o niej w ogóle nie mówimy. Widzę często ludzi pobożnych glosujących na PO czy SLD., bo nie wiedzą na kogo glosują, bo polityką ani w ogóle sprawami społecznymi się nie interesują.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.