Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Test na HIV dla każdej przyszłej mamy

13»

Komentarz

  • Lukasz, uczepiłeś się słowa "może".
    Po pierwsze użyłem sformułowania "szacuje się", więc nie stwierdziłem tego kategorycznie. Podany link nie jest jedynym, być może przeczytałem w innym lub przekręciłem. Za tę pomyłkę mogę przeprosić. Poza tym, jeśli się robi sensację i mówi "może" to muszą być jakieś podstawy.. muszą być przeprowadzone badania, szacunki
    Po drugie podpierając się ekspertami wkleiłem fragment, z którego można wnioskować, że przyczyną zakażeń są (prawdopodobnie) używane brudne, nie sterylizowane narzędzia. Tutaj również nie ma pewności, użyto określenia "typują", a jako przykład miejsc, gdzie takie narzędzia mogą być używane wymieniono gabinety dentystyczne, kosmetyczne, siłownie i coś tam jeszcze.
    Po trzecie w przedstawionych przez Ciebie danych jest osobna grupa "Mężczyźni homo- i biseksualni" i naprawdę nie chce mi się ich zliczać,żeby udowodnić, że to nie geje odpowiadają za wszystkie katastrofy na ziemi. Ciebie i tak nie przekonam.
    Po czwarte (wracając do głównego tematu) w Polsce w ciągu roku odbywa się od 100 do 200 porodów kobiet zarażonych wirusem. Istnieje blisko 30-procentowe prawdopodobieństwo, że urodzone dziecko będzie nosicielem.
    Ile Twoim zdaniem jest warte zdrowie i życie tych kilkudziesięciu dzieci rocznie? Dalej uważasz, że to doskonały interes?
  • @Magg

    nie, nie jestem dyrektorem szpitala (fajnie by bylo...)
    Pisalam o niemieckich realiach (bo te znam ciazowo), moze powinnam to jakos jeszcze bardziej uwypuklic, zeby nie bylo nieporozumien, aczkolwiek i tak zostalo dziwnie skomentowane.

    Pomijajac zycie kilkudziesieciorga dzieci rodzonych przez nosicielki, to jeszcze te nosicielki rodza w tych samych szpitalach, na tych samych oddzialach, co nienosicielki. I szczerze mowiac, uwazam, ze w tej sytuacji badanie na hiv jest rowniez w interesie nas wszystkich i naszych dzieci, niezaleznie od pogladow na przenoszenie wirusa.
    Intuicja mi podpowiada, ze obecnie to duzo wiekszy problem niz okoloporodowe zakazenie kila, a rutynowe badanie w kierunku kily jakos przechodzi bez echa i oburzenia. A kily to sie raczej nie zlapie u dentysty:wink: ...
  • Po czwarte (wracając do głównego tematu) w Polsce w ciągu roku odbywa się od 100 do 200 porodów kobiet zarażonych wirusem.

    dalej piszesz

    Ile Twoim zdaniem jest warte zdrowie i życie tych kilkudziesięciu dzieci rocznie? Dalej uważasz, że to doskonały interes?
    Fajna jesteś Osa...
    Ale chodziło Tobie o te dzieci czy o tamte...?
  • GEJOWSKI PORTAL OSTRZEGA PRZED WIRUSEM
    czwartek 28 maja 2009 12:38
    Epidemia żółtaczki wśród gejów

    Geje ostrzegają się nawzajem przed żółtaczką. Na gejowskich forach roi się od wpisów o żółtej pladze. Jeden z "tęczowych portali" podał informację, że w łódzkiej służbie zdrowia hospitalizowanych jest 40 homoseksualistów. Większość miała zarazić się wirusem w gejowskim klubie N.

    Według witryny geylife.pl wśród zarażonych wirusem żółtaczki jest gwiazda "tęczowej sceny nocnej", co ma potwierdzać przypuszczenia, że do zakażeń dochodzi w klubie. "Nie jest wykluczone, że N może zostać zamknięty przez Sanepid" - pisze serwis.

    Na forum pod artykułem zawrzało. Użytkownicy serwisu piszą o chorych, którzy trafiają do szpitala im. Biegańskiego na ul. Kniaziewicza w Łodzi: "Jestem jedną z niewielu osób, którzy po szczęściu lub nieszczęściu trafiły na oddziały wyżej wymienionego szpitala z zapaleniem wątroby typu A" - pisze internauta o nicku qbik.

    Inny internauta, o nicku galea dodaje: "Ja sam leżałem na WZW A na Kniaziewicza od 24 kwietnia, a teraz nawiedzałem chorych przebywających na oddziale... i rzeczywiście wszyscy to bywalcy N..."

    Mówi się również o epidemii w środowisku warszawskich gejów. "Wirus żółtaczki typu A przywędrował do naszego miasta z ukochanej towarzyskiej stolicy, gdzie masowe zakażenia wśród gejów trwają od początku roku" - twierdzi qbik.

    Portal geylife.pl zaapelował do wszystkich gejów, by w klubach myli ręce. Zaznaczył, że może to uchronić przed tzw. żółtaczką pokarmową. Dodał, że trzeba pamiętać o zasadach higieny również wtedy, gdy uprawia się seks w tzw. darkroomie.

    Proszę bardzo mówiłem że naciemniej pod latarnią :bigsmile:
  • [cite] Prayboy:[/cite] "Nie jest wykluczone, że N może zostać zamknięty przez Sanepid" - pisze serwis.
    No proszę, Sanepid za chwile zostanie powołany do sądu za homofobię
  • Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani :wink:
  • [/quote]
    No proszę, Sanepid za chwile zostanie powołany do sądu za homofobię[/quote]

    Niewykluczone, mieliśmy już taki przypadek z klubem LeMadame, zbulwersowani okoliczni mieszkańcy domagali się likwidacji klubu, na szczęście im się udało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.