Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dachówka ceramiczna, cementowa, blacha?

124»

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2015
    kolor reszty?

    Wzornik z firmy i przykładanie do tynku, tak sprawdzaliśmy,

    my mamy dachówkę rustykalną z robena, odcień kremowego dom, narożniki z kamienia

    może fotę zrobię jutro i wstawię,




  • bardzo chętnie popatrzę ;;)
    może ja tez zrobię zdjęcie mojej chałupy
  • edytowano wrzesień 2015
    @InSpe, wzornikowi bym nie ufała za bardzo. Po pierwsze bardzo mała powierzchnia, na dużej efekt jest zupełnie inny. Po drugie kolory wzornika nie zawsze dobrze odwzorowują faktyczny odcień farby/tynku. U nas w hurtowni mozna było wziąć spore próbki tynków Atlasa ( takie male wiaderka) Mozna sobie maźnąć różne kolory na desce/ styropianie i (po wysuszeniu, bo kolor się znacznie zmienia) przykładać do budynku. Może próbki farby też dają? Najlepiej do takiej wiekszej próbki przyłożyć równocześnie kawalek dachowki, rynny, parapetu, okna, podmurówki, podbitki i zobaczyć czy razem współgra. Szczególnie jesli planujemy wiecej niż jeden kolor ścian. Może nie wyjdzie idealnie tak jak się spodziewamy ( to wciąż mała powierzchnia w porównaniu ze ścianą), ale na pewno nie będzie się nic gryzło i efekt będzie przyjemny.
  • dziękuję
    właśnie coś takiego chodziło mi po głowie, żeby pomalować dwoma- trzema kolorami gdzieś po 1m2 i poobserwować :)
    Atlas mówisz? przyjrzę się :D
  • Fakt na wzorniki nie ma co patrzeć, przekonaliśmy się przy wyborze rynien. My chcieliśmy ciemniejsze, a dekarz uparł się, że nie będą pasować. Pojechał do hurtowni i przywiózł nam kawałki rynny. I okazało się, że miał racje. Próbniki miały zupełnie inne kolory.
  • Jadwiga, ja właśnie chciałam zielony domek, tylko nie taki groszkowy, czy trawiasty tylko złamany szarością, może oliwka. Pomysł aby kupić próbki ciekawy. Muszę poszukać u nas.
    A czy ocieplacie budynek?
  • na pewnym etapie podejmowania decyzji wszędzie chodziłam z aparatem i cykałam wszystko, co mi sie spodobało u ludzi- potem decydowalismy wspólnie, co z tych "podobasiów" nada sie dla nas :)
  • o matko! U mnie jest jednolity ciemny dach, nie taki "łaciaty", Chyba poszukam próbek
  • edytowano wrzesień 2015
    trochę dużo farby by wyszło poza tym dach trochę stromy :)) pomyślę nad elewacją
  • edytowano wrzesień 2015
    Właśnie mialam napisać, że jednolita ciemno- grafitowa albo czarna dachówka bardziej by do tego domu pasowała. I przegięli z zieloną konstrukcją dachu, podbitka, oknami i bramami. Złoty dąb by dali i mogłoby ciekawie wyglądać. Ale ponoć o gustach...
    Osobiście wolę jasne kolory, takie tradycyjne biele, beże, kremy itp. + ciemniejsze elementy, drewno
  • Pytałam o ocieplenie bo jeden fachowiec mówi " najlepiej Grafit" a drugi "wystarczy Styropian"
  • edytowano wrzesień 2015
    @beata2, najlepiej grafit i to w miarę mozliwosci nieoszukany. Pewnie lepszy dobry biały od bylejakiego grafitu. O tej porze roku jednak ponoc w ogóle trudno o dobrze wysuszony styropian, lepiej w okolicy lutego/ marca. :|

    Teoretycznie możesz dać cieńszą warstwę grafitu dla uzyskania takiej samej termoizolacji jak grubsza warstwa białego ( patrz współczynniki). Tyle że konia z rzędem temu, kto jest w stanie te współczynniki sprawdzić w rzeczywistości nie w deklaracji.
  • edytowano wrzesień 2015
    beata2
    my mamy wełnę, bodajże 17 cm

    sprawuje się super, zimą cieplutko
    latem przyjemnie w domu

  • @karolinka mnie się też marzy wełna, ale straszą dużą nasiąkliwością tego materiału, czy możesz powiedzieć coś kosztach, czy to dużo drożej
  • beata2
    wełna jest droższa, to fakt, nam wyszło o 1/3 drożej

    a jak poznać tą nasiąkliwość?

    u nas wszystko ok z wełenką
  • My też mamy wełnę, z tym,że dom drewniany, jest drewno i bloczke od środka, w śordku wełna, podobnie jak u Karolinki, zimą ciepło, latem chłodno.
  • edytowano wrzesień 2015
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.