Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki liturgiczne

edytowano sierpień 2009 w Ogólna
Zabawmy się trochę w zgaduj-zgadulę
Do poniższego zdjęcia od razu kilka zagadek

image

1. Kto to jest (celebrans)?
2. Gdzie to jest?
3. ZFRR czy NFRR?
«134

Komentarz

  • Nie rozumiem pytania 3.
    Ale ja pospolity neon jestem..:cool:

    A pytanie 2 jest proste.
    Jasna Góra.

    Co do pytania 1, to nawet się nie podejmuję. Nie znam biskupów od tyłu.
    :wink:
  • No dobra. A co TO jest? :shocked::shocked::shocked:
  • @C&;P

    pytanie 3: to pytanie - jaki to ryt: Zwykła Forma Rytu Rzymskiego (inaczej NOM) czy Nadzwyczajna Forma Rytu Rzymskiego (inaczej: VOM/"trydencka")

    ad 1: Podpowiadam: nie żyjący kardynał. I zapewniam Cię, że go znasz. Chyba każdy forowicz go zna. Teraz to już powinno być proste...

    na pytanie 2: gratuluję, ja bym nie zgadł. (Dawno nie byłem)
  • @mona: wyprzedaż neonówek (@C&;P: Przepraszam, trudno było mi się powstrzymać)
  • Nie no. Za każdym razem, kiedy widzę coś TAKIEGO wnętrzności przekręcają mi się na drugą stronę i płakać mi się chce...
    Nie mogę się denerwować..........
  • Miałam wkleić zdjęcia, ale nie chcę na to patrzeć :angry::cry:
  • Na Jasnej Górze (zdaje się) codziennie o 8.00 sąÂ NOMy po łacinie i "tyłem do ludu" z chorałami gregoriańskimi. Pamiętam jeszcze z czasów "młodości" ;)
  • @mona: Daj se na luz, "najlepsze" to są te gdzie dziewczynka bierze "wypieki" z talerza i te gdzie neo-prezbiter nakłada ręce na świeckich (co jest gestem zarezerwowanym do sakramentu kapłaństwa, ZTCW).
  • [cite] mona:[/cite]Na Jasnej Górze (zdaje się) codziennie o 8.00 sąÂ NOMy po łacinie i "tyłem do ludu" z chorałami gregoriańskimi. Pamiętam jeszcze z czasów "młodości" ;)
    Czy to ma być odpowiedź na pytanie numer 3 ?
  • [cite] Gregorius:[/cite]@mona: Daj se na luz, "najlepsze" to są te gdzie dziewczynka bierze "wypieki" z talerza i te gdzie neo-prezbiter nakłada ręce na świeckich (co jest gestem zarezerwowanym do sakramentu kapłaństwa, ZTCW).

    A to jak popija trzymając kielich, no i te "tańce" z gitarrami wokół... stołu. Strój księdza... dużo, dużo by wymieniać..
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]Na Jasnej Górze (zdaje się) codziennie o 8.00 sąÂ NOMy po łacinie i "tyłem do ludu" z chorałami gregoriańskimi. Pamiętam jeszcze z czasów "młodości" ;)
    Czy to ma być odpowiedź na pytanie numer 3 ?

    Gregorius ... Nie wiem :(
  • [cite] mona:[/cite]A to jak popija trzymając kielich, no i te "tańce" z gitarrami wokół... stołu. Strój księdza... dużo, dużo by wymieniać..
    Te tańce masz prawie na każdej neo-eucharystii. Taki judaizujący zwyczaj, ale ja tam już siedzę cicho, bo potem będzie, że znów napadam...
  • Ja też jużÂ nic nie mówię, bo mi się ciśnienie podniosło...
  • @Gregorius:
    Wyglądał mi na Wyszyńskiego, ale bałam się palnąć.:wink:
  • @Mona:
    pominę wszystko milczeniem, bo macie prawo do własnych opinii.
    Ale powiem Ci jedno.
    Zdjęcia obrazują stan sprzed ubiegłorocznych zmian w postawie ludu w czasie przyjmowania Ciała i Krwi Pańskiej. I dziś, patrząc na zdjęcia stwierdzam....że zmiany idą w dobrym kierunku. Kurczę, zaczynam rozumieć, że drażniło Was przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej na siedząco. Dziś też mi już "nie gra".
  • @C&P zobrazowana w tej galerii kolejność przyjmowania Komunii też jest niezgodna z przepisami.
  • @C&P - oczywiście to Prymas Tysiąclecia:

    2603.jpg

    I uwaga, największa niespodzianka: to jest NOM, odprawiany przez kardynała Wyszyńskiego w 1974. (więcej zdjęć)
  • [cite] Gregorius:[/cite]"najlepsze" to są te gdzie dziewczynka bierze "wypieki" z talerza i te gdzie neo-prezbiter nakłada ręce na świeckich (co jest gestem zarezerwowanym do sakramentu kapłaństwa, ZTCW).
    Nie bierze, tylko przyjmuje. Widać to na zdjęciu nr 34. Zasadnicza różnica.

    Nałożenie rąk jest gestem błogosławieństwa. I bynajmniej nie jest gestem zastrzeżonym.
    W ten sposób ostatnio Abp Nycz pobłogosławił mojego syna.
  • Gregorius. Z tego co pamiętam, to tam jest jeden ołtarz...
    A wiesz kto to?
    d86i3112.jpg
  • Proszę załóż nowy wątek w dziale "Zaproszenia", bo tu może komuś umknąć...
  • [cite] mona:[/cite]Gregorius. Z tego co pamiętam, to tam jest jeden ołtarz...
    A wiesz kto to?
    d86i3112.jpg
    Strzelam: JPII?
  • [cite] mona:[/cite]No dobra. A co <a href="http://picasaweb.google.pl/sedziszowkapucynipl/20080607_IKomuniaNEOJulii#">TO</a>; jest? :shocked::shocked::shocked:
    Ładny świecznik i fajny dres jednego z gości.
  • TAK. JPII odprawiający Mszę św. (NOM) na Jasnej Górze...
  • [cite] Gregorius:[/cite]@C&P zobrazowana w tej galerii kolejność przyjmowania Komunii też jest niezgodna z przepisami.
    Nie rozumiem.
    Rozdawana jest wszystkim i adorowana przez tych, którzy już otrzymali Ciało Pańskie na dłonie. Potem kapłan mówi "Ciało Chrystusa niechaj nas strzeże na życie wieczne"
    Wtedy lud odpowiada "Amen" i wszyscy razem (w komunii) spożywają Konsekrowany Chleb.
    Jeśli jest jakaś niezgodność, to podaj, z jakimi przepisami i pisz do Watykanu, bo pięć dykasterii to przeoczyło!
  • [cite] mona:[/cite]Gregorius. Z tego co pamiętam, to tam jest jeden ołtarz...

    Ale zwróć uwagę na układ dłoni kardynała Wyszyńskiego, który jest wymagany w tej postaci tylko w Mszy "trydenckiej".
  • [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]No dobra. A co <a href="http://picasaweb.google.pl/sedziszowkapucynipl/20080607_IKomuniaNEOJulii#">TO</a>; jest? :shocked::shocked::shocked:
    Ładny świecznik i fajny dres jednego z gości.

    Ale przynajmniej 6 świec jest :cool::confused:
  • Ja tam widzę siedem, ale Ty się mona nie denerwuj....
    :wink:
  • Ja tam widzę 7 świec na świeczniku.
  • mona jutro świętujemy, więc się nie denerwuj i nie szperaj po tym internecie i w ogóle .... ja nie włażę tam , gdzie mnie wkurzają , no oprócz wielodzietnych :swingin:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.