Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki liturgiczne

13

Komentarz

  • Te hafty są bardzo proste, tyle, że kolorowe.
  • Ja nie znam przepisów, od tego jesteś Ty.:wink:
    Dlatego pytałam.

    Za to znalazłam to:
    "Ołtarz okrywa się potrójnym obrusem, z których wierzchni ma sięgać z boków ołtarza do posadzki względnie stopni. Te obrusy jak i korporał, na którym bezpośrednio kładzie się hostię i patenę, również i palka, którą przykrywa się kielich, powinny być białe i z lnianej materii. Zapytać możecie, czy nie byłaby odpowiedniejszą droższa materia dla okazania większej czci Najświętszemu Sakramentowi? Nie, bo bielizna lniana przypomina nam owo prześcieradło białe, lniane, czyste, w które był owinięty Pan Jezus po złożeniu z krzyża, przypomina i te pieluszki, w które Go okryła N.M.Panna w stajence betlejemskiej, bo zapewne dla ubóstwa na cenniejszą materię zdobyć się nie mogła. Przypomina nam wreszcie, jak to Boski Zbawiciel stał się dla nas ubogim, byśmy Jego ubóstwem byli bogatymi i wzywa nas do starania się o ubóstwo ducha czyli pokorę.

    Materia ta ma jeszcze inne znaczenie. Wiadomo wam, moi drodzy, w jaki sposób bieli się płótno lniane â?? że pod wpływem promieni słonecznych i polewania wodą nabiera ono coraz więcej świeżości i białości. Tu głęboka dla nas nauka, jak to zwolna, przez ciągłą pracę nad zepsutą naturą, przez krzyżowanie naszego ciała, nabywamy białości cnót, stajemy się godnymi dziećmi Pana Jezusa."


    Spróbuj zgadnąć, gdzie to znalazłam...:cool:
  • Obrus jest przecieżÂ biały, a w Twoim fragmencie nie ma nic o haftach.
  • No właśnie. Nie ma.:cool:
    Gdyby miały być, to z pewnością skrupulatni do bólu Lefebryści by o tym napisali.
  • @C&P: znalazłaś to na KNO (strzelam na ślepo)
  • @C&P: słusznie się czepiasz.
  • A co to jest KNO?
    Bo nawet mr Gógiel wymiękł.:wink:
  • KNO = kronika novus ordo, taki blog ( z którego przypuszczalnie mona te zdjęcia z neonowej I-szej Komunii wzięła)

    Skoro nie z KNO - to z książki x. Cozela ?
  • Gregorius. Wzięłam z FF :wink:
  • C&P: no ale w zacytowanym przez Ciebie organie prasowym wiadomego bractwa, dyskusja jest o obrusie na Mszy Św trydenckiej, a na zdjęciach kard. Wyszyński odprawiał NOM.

    Jestem pozytywnie zaskoczony - od kiedy czytasz ZW online?
  • Ładny świecznik i fajny dres jednego z gości.
    Dres jest ok. Tylko czemu ksiądz bez szalika?
  • :rolling:
  • A propos "świeczników"
    Tu można nabyć http://www.polcaal.fundacja.org.pl/index.php?cPath=32_42

    No i jeszcze "instrumenty liturgiczne"

    http://www.polcaal.fundacja.org.pl/index.php?cPath=44_46 :shocked:
  • Dziękuję, ale mam w mieszkaniu żarówki stuwatowe i nie potrzebuję świeczek :cool:
  • Maciek, ale tam jest napisane, że to "wyposażenie liturgii"...
    No chyba, że neonom garaż wynajmujesz :wink:
  • Dziś kładą tynk w garażu, więc gdyby ktoś chciał w sobotę skorzystać, to nie widzę przeszkód :cool:

    Czy dobrze mi się wydaje, że każda wspólnota neo musi mieć swój własny zestaw sprzętów liturgicznych?
  • w związku z tematem (w końcu to "zagadki liturgiczne"), to ja też mam pytanie...
    Co to za "instrument liturgiczny"?
    image

    W opisie piszą, że to "Plastikowe shakery w formie róznych owoców" :shocked::shocked::shocked:

    Co wy tam coctaile robicie na tych liturgiach?
  • Drinki chyba.
  • Może to taka forma zamkniętego obiegu darów liturgicznych...
  • [cite] mona:[/cite]Co wy tam coctaile robicie na tych liturgiach?
    A co innego można pić w sobotni wieczór?:wink:

    Jakiś matoł to opisał, bo to są grzechotki.
    Nasze dzieci używają ich w czasie śpiewania Gloria i Alleluja w czasie Eucharystii.
  • Grzech otki? Co to za grzech?
  • Taki grzech, że na Mszy możesz... se pomachać ogórkiem...
  • Wiesz, Gregorius, każdy ma swoje tajemne skróty.

    :cool:
  • Wiem, na mnie też wołają "Grzechu" a potem jak żona mówi do znajomego xiędza (Polak z resztą): "Żyję n lat z Grzechem" to dostaje odpowiedź : "temu można zaradzić - zapraszam na spowiedź"
  • ROTFL! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Ino po co żydować katolicką Mszę hanukkowymi świecznikami to ja naprawdę nie wiem...
  • pliz, nie róbmy z tego forum kolejnej dyskusji liturgicznej jak na fk czy ff, bo ja zaczynam już te wątki omijać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.