Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nieprawda dziecięca

2

Komentarz

  • Otóż właśnie, o tym mówię. Finansowo bywa różnie, ja narzekać nie mogę absolutnie, za to ciągle jeszcze, nie wiem jak długo, wolno mi wychowywać dzieci po swojemu.
  • @Gregorius:
    Ważne, że trwacie tam razem.
  • swiatopogladowo to bywa trudno czy to w kraju katolickim , innowiernym, czy tez zroznicowanym, telewizja, szkola i niternet "pomogaja" w wychowywaniu.
    Najleprza pomoca w wychowaniu dziecka jest mozliwosc poswiecenia mu czasu, a w np. Polsce to nie latwe
  • [cite] forma:[/cite]swiatopogladowo to bywa trudno czy to w kraju katolickim , innowiernym, czy tez zroznicowanym, telewizja, szkola i niternet "pomogaja" w wychowywaniu.
    Najleprza pomoca w wychowaniu dziecka jest mozliwosc poswiecenia mu czasu, a w np. Polsce to nie latwe
    Wiesz w Polsce nawet w tzw opinii publicznej pewne wartości jeszcze żyją, ludzie jeszcze walczą. Przynajmniej mam takie wrażenie.
  • ja niestety mam inne doswiadczenia..
  • [cite] forma:[/cite]ja niestety mam inne doswiadczenia..
    Byłaś dłużej na emigracji?
  • nie na emigracji jestem od niedawna
  • Tak to ładnie z zewnątrz wygląda.
    Zwłaszcza, jeśli czytasz fora lub portale katolickie.
    Ale wyjdź na ulicę- gówno z prądem płynie, aż niemiło...
  • [cite] forma:[/cite]nie na emigracji jestem od niedawna
    Można wiedzieć gdzie? bo nie zaznaczyłaś się na mapce...
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Tak to ładnie z zewnątrz wygląda.
    Zwłaszcza, jeśli czytasz fora lub portale katolickie.
    Ale wyjdź na ulicę- gówno z prądem płynie, aż niemiło...
    Przynajmniej te fora i portale są!
  • jesli chodzi o ludzi to wszedzie sa tacy sami, niezaleznie od kraju
  • Manchester-Anglia
  • tu ludzie tagrze walcza ale z reguly nie na internecie ale we wlasnych srodowiskach
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Tak to ładnie z zewnątrz wygląda.
    Zwłaszcza, jeśli czytasz fora lub portale katolickie.
    Ale wyjdź na ulicę- gówno z prądem płynie, aż niemiło...
    Chcesz powiedzieć, że nie mam po co wracać? No ładny demotywator.
  • [cite] forma:[/cite]tu ludzie tagrze walcza ale z reguly nie na internecie ale we wlasnych srodowiskach
    Nie rozumiesz chyba o co mi chodzi. Bo jakoś nie spotkałem Austriaka mającego poglądy na wartości, nazwijmy to "odwieczne" chociaż w 1% zbliżony pogląd. Polaków znam masę.
  • [cite] forma:[/cite]tu ludzie tagrze walcza ale z reguly nie na internecie ale we wlasnych srodowiskach
    Forma, nie zrozum mnie źle, nie chcę się czepiać, ale ortografia jest ważną częścią naszego języka i warto (zwłaszcza na emigracji) zwracać na nią uwagę.

    Może to trochę górnolotne, ale miłość do Ojczyzny i języka ojców objawia się także w tak prostej rzeczy, jak szacunek do zasad rządzących tymże językiem

    Tylko proszę, nie obrażaj się, dalej będę czytać wszystko, co piszesz.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Chcesz powiedzieć, że nie mam po co wracać? No ładny demotywator.
    Skądże!
    Wracaj, może jak się wszyscy razem przysadzimy, to to gówno zawrócimy?:wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]
    ..miłość do Ojczyzny i języka ojców objawia się także w tak prostej rzeczy, jak szacunek do zasad rządzących tymże językiem
    Jakże prawdziwe. Znasz dobry podręcznik do gramatyki abym mógł sobie przypomnieć ( w szkole gramatyki nie lubiłem, z ortografią za to problemów nie miałem - teraz mam większe, ale tu na forum odpowiednia wtyczka do liska mnie wyręcza.)
  • Prawdę mówiąc, nie znam.:shamed:
    Ale na pewno któraś z dziewczyn- polonistek coś doradzi.
  • Forma, nie zrozum mnie źle, nie chcę się czepiać, ale ortografia jest ważną częścią naszego języka i warto (zwłaszcza na emigracji) zwracać na nią uwagę.

    Może to trochę górnolotne, ale miłość do Ojczyzny i języka ojców objawia się także w tak prostej rzeczy, jak szacunek do zasad rządzących tymże językiem

    bardzo was przepraszam ale mam dyslekcje polaczona z dysortografia... a polske bardzo kocham i tesknie, gdyby tak nie bylo nie bylabym na tym portalu
  • [cite] forma:[/cite]
    bardzo was przepraszam ale mam dyslekcje polaczona z dysortografia... a polske bardzo kocham i tesknie, gdyby tak nie bylo nie bylabym na tym portalu
    Z góry zaznaczam, że to nie złośliwość: na dysortografię jest lekarstwo: słownik
  • niestety to trzeba leczyc a w moim wieku to trudne, faktycznie moglabym posac z slownikiem w dloni ale zajelo by to wieki.
    a tak po zatym to zes my trochawo odplyneli od tematu
  • Niewygodnie pisać ze słownikiem, po za tym słownik nie leczy, tylko błędów nie robisz, więc nie jest lekarstwem.
    Ale może pomóż Formie, jak zainstalować taką wtyczkę, jak ta, która działa u Ciebie?
    U mnie też podkreśla, ale ja myślałam, że to tak samo z siebie.:shamed:
  • Gregoriusowi chyba chodziło o to, że w komputerze można sobie słownik włączyć, by sam Ci sprawdzał błędy...
  • chyba normalnie będę uleczona z dolegliwości bo znalazłam program do sprawdzania pisowni na google
  • haha działa!!!!
  • No to świetnie! :bigsmile:
  • No a mi gógiel nie potrzebny, do firefoksa polecam tą wtyczkę:
  • Mój parszywy program nie chce tego przyjąć
  • forma: a jaką przeglądarka się posługujesz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.