Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Po tradsowsku...

13»

Komentarz

  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]A DN powstał do wyciągania ludzi z dna ku Chrystusowi. To, że teraz często wyciągają ludzi z kościoła do salek parafialnych, to już inna sprawa.

    @Maciek:
    A jak to działa w Opus Dei?

    Ewangelizacja? Nie wiem, kiedyś jeden ich kapłan namawiał mnie abym się przyłączył do OD. Wiem, że prowadzą regularne rekolekcje. Kazania mają dobre, lubię ich. Szkoda, że brakuje im odwagi na birytualizm (tak jak to robił ich założyciel)
  • ja jestem neonem i u nas od niedawna w niedzielę odprawiamy laudesy, narazie daleko jesteśmy z oprawą:shamed: nie umiemy z mężem odmawiać Jutrzni, ale czytamy czytania z niedzieli, potem Ojcze Nasz, modlitwy dziękczynne,błogosławieństwo głowy Rodziny, ostatnio nawet udało nam się zaśpiewać pieśń z Jutrzni:bigsmile:
    daleko nam do doskonałości, ale ufam, że uda się nam wprowadzić laudesy na stałe.
    Nasze dzieci są małe - Sara ma 20 miesięcy Tereska pół roczku, więc nie potrafią się modlić, ale co wieczór modlimy się z dziećmi - narazie w dużym pokoju ale chcemy u dziewczynek powiesić krzyż, obraz Pana Jezusa i Maryi i będziemy się z nimi modlić u nich w pokoju, na kolanach - jak już teraz zaczniemy modlitwę z dziećmi praktykować to potem będą same wiedziały i pamiętały o modlitwie przed snem.

    AAAaaaa no i Biblię dla Dzieci chcemy zakupić, żeby z dziewczynkami siadać w niedzielę i im ją czytać:bigsmile:

    apropo - macie jakąś wybraną, poleconą, sprawdzoną Biblię dla Dzieci?niewiem jaką kupić:confused:
  • Mi się podoba Biblia dla Maluchów wydawnictwa Vocatio.
  • a90282c3647d68cd707195b4119700b3.jpg
    U nas sprawdziła się ta i.... tylko ta.
    Inne jakieś infantylne były, co nie znaczy, że pisane dla dzieci albo z prostotą, tylko komentarze jakieś takie "kremówkowe".:wink:
    A ta jest naprawdę godna polecenia.
  • Nawet na Blogmedia dziękują Tomkowi Torquemadzie
    http://www.blogmedia24.pl/node/21567
  • @Cart&Pud

    możesz podać wydawnictwo?
  • Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - bardzo ładny.

    I jeszcze słowo do Pawła o roli świeckich. Rzeczywiście, przez dwa tysiące lat swojej historii Kościół wypracował model, w którym inaczej traktowano świeckich, a inaczej duchownych, którzy w radykalny sposób się od świata odcinali. To, że świętych było więcej wśród osób, które wybrały radykalniejszy model życia nie powinno dziwić. Sam Zbawiciel mówi przecież: "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Mk 8, 34). To naśladowanie znalazło swój najdoskonalszy wyraz w życiu monastycznym. Ostatnie kilkadziesiąt lat to próba wszczepienia ducha zakonnego w życie świeckich. Supernumerariusz Opus Dei czy członek neokatechumenatu na dalszych etapach Drogi to ktoś, kto przypomina zakonnika zwolnionego ze ślubu czystości. Żyjemy w Kościele jako hybrydy świeckich i duchownych w różnej proporcji. Dlatego trzeba mieć świadomość, że porównania z dawnym epokami są na starcie skażone błędem.
  • My się modlimy w Wielki Piątek. A co?
  • Idź i głoś, czy ktoś Ci zabrania? Pisałem o modlitwie za nawrócenie pogan i żydów, która była w liturgii wielkopiątkowej i nadal tam jest.
  • zadowolić Boga
    ---
    A Ty jesteś dobry w zadowalaniu Boga?

    Armagedon!
  • A propos wrocławskich "tradsów"
    wroclaw_otwarcie_siedziby_2_nowa.jpg

    We wtorek 25 listopada, we Wrocławiu został poświęcony nowy lokal Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Na kameralnej uroczystości otwarcia nowej siedziby zgromadziło się ok. 40 osób. Oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia i Instytutu im. ks. Piotra Skargi obecna była wrocławska młodzież licealna i akademicka oraz zaproszeni goście.

    Po poświęceniu lokalu przez kapłana do zgromadzonych przemówił prezes Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Przybliżył on zebranym już prawie dziesięcioletnią działalność SKCh i Instytutu. Nawiązał przy tym do myśli i walki ideowej wybitnego, katolickiego myśliciela brazylijskiego prof. Plinia Correi de Oliveira oraz jego dzieła jakim jest międzynarodowa rodzina Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) do której należy Instytut.

    Nowa siedziba będzie przede wszystkim służyła środowisku związanemu z Krucjatą â?? Młodzi w Życiu Publicznym, a więc młodemu pokoleniu działaczy katolickich zainspirowanych ideami TFP.

    żródlo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.