Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

12467

Komentarz

  • ja też bardzo prosze:)
  • proszę Was o maile albo może ktoś mi podpowie jak na forum podpiąć załącznik?

  • To dla starszych dzieci ale od kilku lat robię lampiony ze słoików szklanych w ciekawych kształtach (preferowane wielokątne a nie okrągłe), maluje farbkami witrażowymi a do środka wstawiamy tealighta (w tym roku zrobiłam z cienkiego drucika konstrukcję, żeby łatwiej było wyciągać do zapalania.

    Córa na swoim namalowała krzyż, roratkę, gwiazdę i serce, ja zrobiłam z motywami z Izajasza jest robaczek, orzeł, drzewo Jessego, żródło na pustyni, góra, rzeka -obrazki są proste, schematyczne ale rodzina trafnie wszystkie odgadła. Dziadek dorobił rączki z linki nylonowej do prania.
  • edytowano grudzień 2013
    Bardzo się cieszę, bo wreszcie udało mi się razem z córką zrobić wieniec adwentowy. Mąż z chłopcami wykonał mały żłóbek, który akurat zmieścił się w środku wieńca. Dzieci mają wkładać do żłóbka sianko za dobre uczynki:)

    ale super pomysł, że w środku wieńca jest żłóbek!
    nie omieszkam zpapugować !
  • Ale mnie natchnęliście - dzięki :)

    Nie mogę sie tylko przekonać, do tych zadań.
    Myślę, by zrobić Szopkę, a każdy sam będzie wykonywał figurkę i dostawiał, warunkiem dostawienia będzie retrospekcja z wynikiem = byłem uprzejmy dla rodzeństwa w upływającym dniu. Jak nie - figurka czeka na następny dzień - mam nadzieję, że coś uda się dostawić ;)


  • ale super pomysł, że w środku wieńca jest żłóbek!
    nie omieszkam zpapugować !
    ja po przeczytaniu posta zrobiłam to samo, nasz żłóbek mieści się idealnie!
  • Chciałabym w tym roku wykonać z dzieciakami coś takiego:


    image

    Macie pomysły na 24 zadania?
  • Pomysł znajomych:
    Na drewnianej deseczce ustawiają malutkie drewniane pudełeczko, do tego cztery świeczki i ozdoby (gałązki, szyszki jak na choinkę, małe bombki).
    Pod koniec dnia, przy kolacji każdy kładzie do pudełeczka (czyli żłóbka) małe kawałki sianka (trzeba wcześniej przygotować i przyciąć) w ilości odpowiedniej do ilości dobrych uczynków..
    Chodzi o to żeby pokazać jak przygotować miejsce dla Jezusa: w żłobku bo im żłóbek pełniejszy tym Jezuskowi wygodniej i w sercach czyli po prostu czynić dobro.
    Co niedzielę przy modlitwie albo głównym posiłku zapalać świeczki (jak na adewntowym wieńcu, w pierwszym tygodniu jedna itd.)
    Dorośli też dokładają sianko do żłobka.
    To dobra opcja i dla dziewczynek i dla chłopców.

    W wigilę przy kolacji uroczyście wkłada się figurkę Jezuska do żłóbka i zapala wszystkie świeczki.

    My też będziemy to praktykować w przyszłości :)
  • Ooo widze że powtarzam, bo ktoś już rzucił ten pomysł ;)
  • w tym roku zamiast wieńca wystąpi taki świecznik:
    image
    ze stosownym wypełnieniem :)
  • @krajrogalikow czy ja bym moglanprosic o taka Twoja ksiazeczke ?/tzn o teksty?
  • edytowano listopad 2015
    Pamiętacie w jakim wątku były pomysły na kalendarze adwentowe.
    Kto chwalił się dużo wcześniej. Pomysł taki sam jak @Agnieszki5 z pudełek po zapałkach, ale też były fajne pomysły na zobowiązania adwentowe.
  • O nie @Elunia wykopałaś te straszne wątki i zaraz będę planować co zrobić na ten czas okołoświąteczny, o nie ;).
  • edytowano listopad 2015
    @katarzynamarta szkoda ale teraz wiem czemu brak wpisów z 2014
  • Kupiłam taki kieszeniowy z filcu w ciuchach, kieszenie małe, co do nich można włożyć?
  • edytowano listopad 2015
    .
  • edytowano listopad 2015
    Jak wypali pomysł z filcowym z ciuchlandu to pomyślę o bardziej rozwiniętym projekcie, dwa lata temu był sznurek ze złotymi i srebrnymi woreczkami, nie wiem gdzie był błąd -ale przeważnie kończyło się kłótnią, płaczem i manipulacją zawartością.
  • @ramatha dopiero dziś przeczytałam, obiecuję, że odkopię ten plik z zadaniami adwentowymi jutro i wyślę - podaj maila na priv
  • @Małgorzata a pochwalisz się :) Ja też staram się stworzyć nasz rodzinny kalendarz.
    Wczoraj podsunęli mi pomysł na zadanie jak rozegrali męski turniej szachowy. Jeszcze cytat i już.
  • A ktoś ma namiar na ładnie wypisane cytaty do wydruku? Najpiękniej by było je wykaligrafować tu jest na forum jedna utalentowana, moja mama w sumie też powinna umieć ładnie pisać, może ją poproszę.
  • A czy ktoś miał dla dzieci karteczki o życiu świętych włożone do kalendarza? Wydaje mi się, że o tym ktoś pisał, @MonikaN może Ty?
  • U nas dopiero jak się na nagrobku przeczyta to wiadomo jak kto się naprawdę nazywał... Jak się zapytasz to każda mówi "Elżbieta" ...
  • Tylko ja pewnie i tak się nie wyrobię ze zrobieniem czegokolwiek lub ostatecznie w wielkich nerwach na ostatnią chwilę :(
  • Ja mam gotowy kalendarz z ciuchów, za 6zł filcowy, kieszonki 6x6 cm, już u mnie na drzwiach wisi i paczy na mnie, jeszcze nie wiem co tam powkładać więc czytam tu.
  • w sklepie TIGER są malutkie dreniane spinacze czerwonego koloru
    takie jak babcine do prania ale mniejsze
    z cyferkami 1 do 24
    po 6 czy też 8zł paczuszka
    mogę komuś podesłąć
    dziś będę obok tego sklepu
  • Małgosia nie nie chodziło mi o to, dla mnie super, że chwalicie się pomysłami i tym, że roicie sami. Tu na forum :) Czytając codziennie czytania z dnia pomysły same przychodzą do głowy. Pozdrawiam :)
  • podziękuj mi znikło- @Lila, dziękuję taki kalendarz dla nas super! :x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.