Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

12346

Komentarz

  • @uJa Można uszyć , Ja Się Właśnie przymierzam:)
  • hehehe piernikowy fajny, ale oskubią go przy pierszym posiedzeniu ;)


    @Aga85 taki? https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvgYnbztXDEI__PHtH0AQapD_41D9N_OQrx_unfXbTc-ljdWb_

    fajny !

  • Właśnie ten:)
  • piernikowy Kajtek by zjadł razem ze świeczkami!
    Podziękowali 3asiao Katia mamuma
  • edytowano listopad 2016
    My mamy gwiazdę betlejemska zrobioną chyba 3 lata temu. Z kopert jest zrobiona zielonych i czerwonych. 
    Pierwszy rok byla totalnie koszer: cytat z Pisma Świętego, do tego obrazek Świętego/Świętej i tekst o tychże.
    Drugi rok mniej koszer, w niektórych kopertach były pierniki, ozdoby na choinkę z filcu i inne drobiazgi.
    Trzeci rok, obecny, będą Swieci z biografia, będą krótkie cytaty z Pisma Świętego, oraz drobne prezenty, ale takie wyczekane, z których mozemy cos wspólnie zrobić.

    Edit: do kopert wkladam kartkę z cytatem, z biografia Świętego oraz zdjęcie, a dodaktowo info jaki bonus dzis mają :). Bonusy trzymam ja, bez dostępu dla Nich i adekwatnie do dnia wydzielam.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Bomba :) Ile ma wysokości ?????
  • O, jakie cudo!
  • @Anna78 jakieś 45 cm

    Podziękowali 1Anna78
  • u mnie dzieci zrobiły na dużym brystolu kieszonki na zadania, więc już włożyłam pierwsze
  • W temacie adwentowym, szukam prawdziwej historii św. Mikołaja nadającej się dla 5-latka. Takiej prostej hagiografii.
    Wpadło Wam coś takiego online do wydrukowania?
    Nie chodzi mi o książkę, do jutra muszę tekst wydrukować.
  • Tak ale autorką jest @akajka  ona tu czasem bywa. 
    Poszukam.
    Podziękowali 1uJa
  • o tak tą historię Akajki czytam dzieciom co rok :) tylko w tym roku znowu zgubiłam, jak znajdziecie link poproszę !
  • up  :) jak ktoś nie ma to jest czas by zrobić
    a jak ktoś ma to tez już czas na przygotowywanie zadań  ;) 
    ja mam zawsze z nimi problem...
    Podziękowali 2blaekie wiesia
  • Może ja sobie zrobię? Taki z cytatami.
  • Ja zbieram na razie rolki po papierze ☺ a na gotowe zadania od szanownych i jakże pomocnych forumowiczow nieśmiało liczę
  • Ja co roku wielkie przygotowania a potem guzik z tego wychodzi :( jestesmy niesystematyczni, codziennie dzien wyglada inaczej i konczy sie na tym ze zrobimy z 5 dni zadania a potem wszystko lezy i przypominamy sobie o tym po swietach :(
  • jak rozumiem mniej zadan w tym roku! jupi... mniej wymyślania ;)
  • edytowano listopad 2017
    U nas mało zadan, bardziej dbamy by codziennie czytac fragment Biblii i zeby dzieci zapoznaly się codziennie z jednym Świętym.
  • pewnie nie za mądre pytanie a propos świętych - czy wybieracie jakoś specjalnie świętych czy tych, których jest wspomnienie na dany dzień?

  • edytowano listopad 2017
    @blaeki, u nas 4 raz kalendarz ze Świętymi. 
    Pierwszy wybieralam Świętych z rodziny, tzn na koncu byl zawsze sw Joachim i sw Anna, sw Józef, Maryja i Pan Jezus, a z rodziny, to patroni dzieci, rodziców, dziadkow, cioc, wujkow,kuzynek i najlepszych kolegów moich synów. 


    Pierwszy kalendarz przygotowywalam dla 3,5 latka stąd taki klucz doboru Świętych.

    Kolejny rok juz zmieniałam, baza, czyli koncowka taka sama, a reszta roznie.

    W zeszłym i w tym zmieniam większość, bo moje dzieci mają specjalne zeszyty do wklejania Świętych plus zyciorys. Jako, ze wizerunki Świętych drukuje na papierze naklejkowym.

    Edit:

    I te zeszyty mają juz 3 rok i porównuja, o ten Święty juz byl, tez tez, tego znamy itp. 

    I we Wszystkich Świętych 7 latek caly dzien wertowal ten zeszyt.

    I św. Mikolaja tez zawsze daje :).

    Podziękowali 2blaekie Joannna
  • @Agmar, a czemu zapominacie? My mamy w pokoju dzieci, na ścianie przyjlejona Gwiazdę Betlejemska, hand-majd, z kopert czerwonych i zielonych, z numerami kolejnego dnia Adwentu. I to dzieci pamiętają, żeby wyjąć z koperty Świętego.
    Podziękowali 1Joannna
  • MonikaN powiedział(a):
    @Agmar, a czemu zapominacie? My mamy w pokoju dzieci, na ścianie przyjlejona Gwiazdę Betlejemska, hand-majd, z kopert czerwonych i zielonych, z numerami kolejnego dnia Adwentu. I to dzieci pamiętają, żeby wyjąć z koperty Świętego.
    Nie wiem jakos tak wychodzi... Np jedziemy na zajecia rehabilitacyjne na 15 do 16 (wiec prosto po szkole do bilgo a jak juz jestesmy to do mamy wstapie tez i jest 18 ) wracamy i zasypiaja po drodze i spia do rana - mamy czesto takie dni wyjazdowe i jakos tak wychodzi a potem sie juz zapomina i leci jakos. Fakt jak maz za granica to bardziej zorganizowani jestesmy ale jak on jest to my rozlaźli
  • Nie, no moi często przed snem wyciągają
     I do snu Im czytam/czytamy, a jak Twoje zasypiaja w samochodzie, to nie ma juz jak.

    Na pewno jesteście super zorganizowani, zadni tam rozlazli!
    Podziękowali 2Joannna Agmar
  • No dobra, a tak lopatologicznie, jakie to są zadania, jakie historie? I jak to robicie zeby to był kalendarz. Zrobiłabym Ani ale nie wiem jak i noe wiem jak to podać zeby 5 matkę zainteresowało.
  • @MonikaN ten pomysł z zeszytem to wart jest przemyslenia. Dzięki. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.