Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bo chodzi o to, żeby pomagać Kościołowi

edytowano grudzień 2009 w Arkan Noego
Wystarczy wymienić nazwę tej wspólnoty, by wywołać skrajne reakcje u rozmówcy. Od zachwytu i podekscytowania w głosie, poprzez pobłażliwy uśmiech, aż po zjadliwe komentarze o sekcie wewnątrz Kościoła. Stół zamiast ołtarza. Własne pieśni. Chleb Eucharystyczny wypiekany przez członków wspólnoty. Taniec. Specyfika Eucharystii neokatechumenalnej odbiega od tego, do czego przyzwyczajeni są katolicy spoza wspólnoty.

>> więcej
«13

Komentarz

  • Od siebie mogę rzec tyle, że znam stamtąd (Neokatechumenatu) kilkoro porządnych ludzi. O liturgii niewiele wiem (zdecydowanie za mało, żeby się wypowiadać).
  • Minęły 2 dni od Madrytu i już się czepiają
  • ale właściwie kto się czepia?

    Maciek zamieścił linkę do ciekawego wywiadu - a wszyscy odbierają ją jak atak? :shocked:

    to chyba jakaś depresja po najeździe na forum mateuszo_pawło_klarć :sad:
  • @Marsjanka: nie depresja, tylko niektórzy członkowie niektórych wspólnot już tak mają, że wszystko, co nie chwali pod niebiosa ich środowiska, przyjmują jako atak.
  • Stanisław jak zwykle konkretny.:thumbup:
    Bardzo dobry tekst, moim skromnym zdaniem. Dzięki Maćku!
  • Jak zwykle również KNO skomentowała podany przez Macka wywiad.
  • Czego Ty mnie chcesz znerwić w ostatnim dniu tego roku?:wink:
    Jak czytam Dextimusa, to mi się śledziami odbija.
  • @C&P: nie chcę Cię znerwić, możesz przecież na spokojnie się do tekstu Dex'a ustosunkować (jak chcesz). Chętnie bym coś takiego poczytał, nie powiem.
  • Są ludzie, z którymi polemika jest niezdrowa. Zwłaszcza w moim stanie.
    :wink:
  • Ale ja szczerze bym konkretną polemikę z tekstem Dex'a poczytał, czy któryś z naszych forumowych neonów jest chętny?

    C&P: Twój stan Ciebie usprawiedliwia.
  • Ja tam ostatnio lubię neonów za kilka rzeczy. Ale Dexa też lubię.
  • [cite] Bogna:[/cite]Ja tam ostatnio lubię neonów za kilka rzeczy.
    Te kilka rzeczy, to pewnie te, w których się pokrywają z tradsami
  • [cite] Gregorius:[/cite]Ale ja szczerze bym konkretną polemikę z tekstem Dex'a poczytał, czy któryś z naszych forumowych neonów jest chętny?

    Dex wykazał w s swym tekście złą wolę (a może ignorancję), więc nie da się merytorycznie o tym dyskutować.
  • Dex jak chce sie uczepić to się uczepi. Przeczytałem kilka linijek i mnie mdli.
  • [cite] maniek:[/cite]
    Dex wykazał w s swym tekście złą wolę (a może ignorancję), więc nie da się merytorycznie o tym dyskutować.
    Maniek tak generalizując też wykazujesz zła wolę... Może tak jakieś konkrety?
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Dex jak chce sie uczepić to się uczepi. Przeczytałem kilka linijek i mnie mdli.
    Niektórych to nawet mdli, jak kapłan używa kadzidła podczas Mszy Św.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Dex jak chce sie uczepić to się uczepi. Przeczytałem kilka linijek i mnie mdli.
    Niektórych to nawet mdli, jak kapłan używa kadzidła podczas Mszy Św.

    A to ciekawy temat. Znam osobę, która naprawdę ma z tym problem i msza z dużą ilością okadzeń jest dla niej męczarnią. Co ma zrobić na uroczystej, mocno okadzanej mszy?
  • [cite] Namor:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Dex jak chce sie uczepić to się uczepi. Przeczytałem kilka linijek i mnie mdli.
    Niektórych to nawet mdli, jak kapłan używa kadzidła podczas Mszy Św.

    A to ciekawy temat. Znam osobę, która naprawdę ma z tym problem i msza z dużą ilością okadzeń jest dla niej męczarnią. Co ma zrobić na uroczystej, mocno okadzanej mszy?

    Robisz Offtop aby ułatwić Damianowi odnalezienie pewnych wątków?
  • Wątek bez OT to wątek stracony.

    A z okadzaniem to temat który mnie żywo interesuje. Czy msza bez okadzeń jest gorsza, jeśli ktoś ma problemy z wytrzymaniem w dymie?
  • Droga baaardzo OK.:boogie:
    Zarówno Liturgia, jak i cała formacja.
    Niestety, nie dla małżeństw, w których jedna osoba jest letnia w wierze.:cry:
  • Dzięki Panowie. Poczytałem o drodze.
  • [cite] Namor:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Paweł i Ola:[/cite]Dex jak chce sie uczepić to się uczepi. Przeczytałem kilka linijek i mnie mdli.
    Niektórych to nawet mdli, jak kapłan używa kadzidła podczas Mszy Św.

    A to ciekawy temat. Znam osobę, która naprawdę ma z tym problem i msza z dużą ilością okadzeń jest dla niej męczarnią. Co ma zrobić na uroczystej, mocno okadzanej mszy?

    Poświęcone kadzidło wykorzystuje się w specyficznych warunkach, gdy złe duchy obezwładniają zniewoloną osobe pozbawiając ją kontaktu z otoczeniem. Dym poświęconego kadzidła drażni złe duchy, co przyczynia się do ujawnienia ich obecności, a także do ich oddalenia. Pomaga kapłanowi w rozeznaniu złych duchów.


    :confused:

    Z wyznań egzorcysty:
    Ponieważ podczas egzorcyzmu, jeżeli w człowieku jest obecny zły duch, to doznaje on straszliwych cierpień i w ten sposób jest zmuszony ujawnić swoją obecność.

    Widać wtedy jak wezwanie imienia Jezusa, Maryi, woda święcona, krzyż, kadzidło lub relikwie dosłownie "parzą" złego ducha doprowadzając go do wściekłości.


    http://swjozef.com/duszpasterstwo/szatan_swiadectwo_egzorcysty/712.html
  • Zły duch, złym duchem - ale są osoby, które mają astmę alergiczną i zwyczajnie nie mogą przebywać w zadymionym - nawet kadzidłem - pomieszczeniu.

    A gdyby diabła za pazuchą diagnozować wrażliwością na kadzidło - to Klarcia może godzinami przebywać w świętych oparach.:aa:
  • Wracając do głownego tematu. Jak neoni pojmują powszechność kościoła? Po co im inny obrządek mszy?
    Jak się porówna mszę z eucharystią neońską to włos na głowie staje. Po co te menory, obruski, chlebek, słodkie wino z Izraela, zydowskie tańce, izolowanie się od parafii itp. itd. To już tradycja łacińska nie wystarczy? A może NOM się neonom nie podobał i zamiast wrócić do mszy trydenckiej wymyślili sobie coś własnego?
  • Żeby nie było, że się czepiam. Są pozytywne efekty działań NEO. Choćby ich stosunek do wielodzietności :smile:
    Ale, na Bóg, nie jestem w stanie zrozumieć po co im własna msza? Nie wystarczyła by normalna msza w niedziele o oddzielnej godzinie w nawie głównej kościoła lub bocznej kaplicy ?
  • Kadzidło!... Uwielbiałem zapach kadzidła w Kościele czasów PRL, z kawałkami żywicy z naszych iglaków i kuleczkami jałowca... być może obecnie używane kadzidła są bardziej "kadzidlane", sprowadzane specjalnie ze wschodu, ale bardzo mi brak tamtego zapachu...
  • Kadzidło... mmmm... :cool:

    Kiedyś jakiś ynteligięt dosypał u dominikanów w Krakowie kadzidełek i w całej bazylice waliło a la opium :ea:
  • Alergia na kadzidło?
    Przecież w tłumie ludzi zgromadzonych na niedzielnej mszy na pewno znajdzie się ktoś chory na grypę - czy z tego powodu nalezy zakazać zgromadzeń?

    ABSURD!!
  • Palce mnie świerzbią aby komentować, zwłaszcza po ostatnich wpisach Śpiocha (które by wymagały pewnej poprawki), ale nie dam się
  • Oj rozumiem Cię....:dw:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.