Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kilka przepisów na pasty i na pasztet

2

Komentarz

  • A słuchajcie czy ktoś zna jakiś sprawdzony przepis na pastę jajeczną? Mój mąż jadł kiedyś taką co to w sklepie są w malutkich opakowaniach (np w lidlu) i mu zasmakowało i zapytał czy umiałabym mu takie coś zrobić. A żonka niestety nie umie... :-) poradzicie coś?

  • Jajka utrzeć na tarce o drobnych oczkach lub zblenerować, odrobina musztardy i keczupu, może być szczypiorek. I majonez. Dla nas pychota.
  • Pastę jajeczną robi się z drobniutko posiekanego jajka z dodatkiem majonezu, odrobiny musztardy, szczypiorku i przypraw. Proporcji nie podam, bo nie znam, gdyż, patrz wyżej, robię na oko.
  • można zamiast szczypiorku cebulkę drobno posiekaną. też pyszne.

    musztarda absolutnie konieczna, choć nie za dużo.

  • edytowano listopad 2012
    Ja robię bez musztardy, a jaja o zgrozo duszę widelcem, co się nijak ma do drobniutkiego  posiekania, ale pozostaje bez wpływu na szybkość znikania pasty w paszczach rodziny ;)
  • Ja robię tylko z jajek, majonezu, soli, pieprzu i drobniutko posiekanej cebulki/szczypiorku
    taka (bez musztardy, masła, keczupu itp.) nam najbardziej smakuje, przy czym majonezu jest tylko tyle, by miało to konsystencję pasty, a nie ociekało majonezem
    i na pewno zdrowsza od kupnych
  • Ja robię pastę jajeczną z białym serem, majonezem, szczypiorkiem, pieprz, sól. 
  • A czy mi się zdaje, czy kiedyś Juka podawała fajny przepis na mięsny pasztet?
  • Dzięki wielkie za te przepisy :-). Nie wiedziałam, że to w sumie takie proste, ale zastanawia mnie ta musztarda?, na to bym w życiu nie wpadła. Ona dodaje jakiegoś specyficznego smaku, czy co?
  • musztarda jest zestawem przypraw, dobrze zbilansowanym. :-)
  • edytowano listopad 2012
    Pasztet wyszedł mi taki sobie - kruszy się...

    Ale zrobiłam też pastę z zielonej soczewicy z porem. P R Z E P Y S Z N A !

    I dzieci jadły na wyscigi. :-)
  • A ja pod natchnieniem tego wątka zrobiłam pasztet z soczewicy, kaszy gryczanej, selera, pietruszki i resztek warzyw z obiadu. Dobry wyszedł. Pasztetowy. I konsystencję ma OK.
  • A może ja nie za bardzo przepadam za warzywnymi pasztetami? To już któreśtam podejście... Mięsne uwielbiam!
  • ja za chwile dokoncze robic paste z dyni
  • U nas też pasta z dyni z cebulą. Dobra!
  • Hihi, śmieszne, jak się jadłospisy upodabniają ludziom, którzy je na co dzień porównują między sobą :)

    U nas wczoraj było risotto z sosem cebulowo-pomarańczowo-dyniowym. Wylizali do czysta.
    Pasty nie mają u nas wielkiego powodzenia, bo my ogólnie dość mało jemy chleba. Ale tę dyniową jedliśmy kiedyś i nam smakowała.
  • A ja zrobiłam dziś ze słonecznika zmiksowanego z rzodkiewką i szczypiorkiem( miało być, ale w domu był por, to się zmiksował zamiast szczypiorku). Dobre!
  • Ja za to wziełam ten nieszczęsny pasztet, wymieszałam z podsmażonym mielonym z cebulką i nadziałam tym bułeczki wkładając doń plasterek żółtego sera. Podpieczone dzieci dosłownie wessały. :-)

    Do tego była surówka z kiszonej kapusty.
  • A robicie pasztet z : zielona soczewica
                                  czosnek
                                  marchewka
                                  oliwa
                                  majeranek
                                  do smaku sos sojowy łagodny-miksować ?

  • Ja za to wziełam ten nieszczęsny pasztet, wymieszałam z podsmażonym mielonym z cebulką i nadziałam tym bułeczki wkładając doń plasterek żółtego sera. Podpieczone dzieci dosłownie wessały. :-)

    Do tego była surówka z kiszonej kapusty.
    u nas wersja w wydrążonej razowej bułce + z pasztetem z góry zmiksowaną kapusta kiszoną, cebulą i  pomidorem(wiem wiem, że juz się nie nadają) nie którzy z kawałkiem owczego sera-to wszystko zapiekane w maszynie do tostów-ciepłe i pożywne
  • No właśnie te bułki mnie intrygują - co można do nich warzywnego włożyć,żeby to było zjadliwe?
  • No właśnie te bułki mnie intrygują - co można do nich warzywnego włożyć,żeby to było zjadliwe?
    Nieudany pasztet :D
  • a można przepis na pastę dyniową bardzo ładnie poprosić? bo akurat zapasy dyniowe zrobiłam i czas zacząć korzystać...
  • Tak wogóle to prosze o przepisy na wymienione w tym wątku potrawy....
  • uduszona,lub upieczona dynia, podsmazona cebulka, czosnek wycisniety, troche oliwy, sol,pieprz, pestki dyni .a i jeszcze papryka w proszku do smaku, w moim przepisie jeszcze z przypraw byly kurkuma i curry. akurat na curry nie mialam wczoraj smaka wiec pominelam:)
  • Proporcje chociaż....  [-O<
  • ojej, w przepisie byly podane ale ja na oko wrzucalam.. na polowke upiieczonej malutkiej hokkaido dalam jedna cebule, 2zabki czosnku-ale to za duzo bo wyszlaa b.ostra, no a przyprawy to tak po szczypciie. jak czegos za malo w smaku to wiiecej dawalam.
  • jajka na twardo rozciapane widelcem + drobniutko pokrojona szynka + posiekany szczypiorek + trochę majonezu (na konsystencję) + (ewentualnie) sól i pieprz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.