Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

11112141617111

Komentarz

  • i dalej tak jak pisała agnieszkamamaani - bez "święta Maryjo"?
  • Oczywiście , ze ze Święta Maryjo dalej, tak jak zawsze, Więc wcale nie krócej tylko dłużej.
  • Nie, to dopowiedzenie jest takim przerywnikiem. Potem mowisz dalej "Święta Maryjo..."
  • No to się wyjaśniło.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Oczywiście , ze ze Święta Maryjo dalej, tak jak zawsze, Więc wcale nie krócej tylko dłużej.
    no właśnie nie wiedziałam dlaczego niby krócej, ale może faktycznie łatwiej?
    Nie wiem.
  • No właśnie, ja też niby już miałam intencję sprecyzowaną, ale teraz jakoś mam wątpliwości. Chyba przegadam to wieczorem z mężem i postaram się go namówić na wspólne odmawianie.
  • Kochani - PIEKNIE !!! To kto jeszcze???


    Aaaa i jesli idzie o telefony to przypominam, jesli ktos moze to niech wysle mi swoj numer tel na priw.

    Poki co wyslaly 3 osoby.

    Z Msza Sw w intencji naszej wspolnoty Rozancowej dam znac po niedzieli dopiero.
  • [cite] Aśka:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Oczywiście , ze ze Święta Maryjo dalej, tak jak zawsze, Więc wcale nie krócej tylko dłużej.
    no właśnie nie wiedziałam dlaczego niby krócej, ale może faktycznie łatwiej?
    Nie wiem.
    Niektórym łatwiej medytację zwrócić ku treści tajemnicy przez te dopowiedzenia.
  • [cite] ProMama:[/cite]
    Z Msza Sw
    W którym rycie? :wink:
  • Dobra: ostatnie pytanie: czy wszyscy odmawiający mają jedna intencje, czy każdy sobie?
  • Święta Maryjo mówi się raz - na końcu tajemnicy z dopowiedzeniami.
  • Kazdy osobiscie ma jedna:wink:

    Gregu no niestety nie dam rady w rycie ktorym lubisz:wink: , ale pomysle nad tym
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] ProMama:[/cite]
    Z Msza Sw
    W którym rycie? :wink:
    :crazy:
  • Greg, super ze dolaczasz do grona!!!

    a mi przyszlo do glowy, ze fajnie by bylo dzielic sie tu w tym watku refleksjami nt. wiary, jakie nas nachodza podczas odmawiania rozanca, skojarzeniami, poruszeniami...

    Mnie dzisiaj strasznie kopnelo po jajach (pardon my frencz) przy odmawianiu pierwszej czesci, drugiej tajemnicy

    (2.Maryja nawiedza sw. Elzbiete - matke Jana Chrzciciela.

    Wielkie rzeczy uczynil mi Wszechmocny (Łk 1,49))*

    ze Maryja mowi to, bedac na samym poczatku ciazy, ze wszystkimi naleznymi dolegliwosciami i trudnosciami, bez meza, nie wiedzac jeszcze co ja czeka, bedac mloda dziewczyna, mogac miec pretensje, bac sie...a ona mowi pelna wdziecznosci: wielkie rzeczy uczynil mi Wszechmocny...

    Ile zaufania!!!!!

    Czy my tez nie powinnismy tak postrzegac niektorych trudnosci, ktroe nam sie przydarzaja? Ja wiem ze jej sytuacja byla wyjatkowa, ale to nie szkodzi chyba temu, aby byla dla nas inspiracja, right?

    * taki cytat z Ewangelii jest w moim mszaliku z lat 60., nie wiem czy wszedzie sa te same fragmenty. u mnie jest podane wydarzenie plus krotki cytat z Biblii, nie zawsze tylko z NT, czesto tez z Ksiegi Izajasza itp. - a jak Wy bedziecie odmawiac? z pamieci czy zerkajac? mi to zerkanie na spisanie tajemnice z odpowiednim cytatem baaaardzo pomaga.
  • Greg, każdy ma swoją. Ale swoją drogą....
    Może następnym razem podejmiemy jakąś wspólną?
  • [cite] Gregorius:[/cite]Kurtka wodna, tylko czy ja zdążę podczas przejazdu tramwajem do roboty? Bo inaczej raczej nie dam rady.
    Przy tym co się u nas dzieje z pewnością.
  • Jeszcze się tylko upewnię że chodzi o cały różaniec trzy razy? Dobrze rozumiem?
  • dobrze Tomira :)
  • :shocked:
    nie, chodzi o 3 części rożańca dziennie, czyli np. radosna, bolesna, chwalebna - dziennie
  • hmmm, chyba myślimy o tym samym
  • No to wszystko wiem :wink:
  • Pustynna - ja z głowy mówię, ale staram sie trwać myślami przy tajemnicach i wydarzeniach.. faktycznie piękne rzeczy sobie człowiek uświadamia i oczy się otwierają :)

    po mojej nowennie "Nawiedzenie św. Elżbiety" stało się moją ulubioną tajemnica :)
  • @pustynny,
    super refleksja!
    Może to dlatego, że jeszcze nie wiedziała, co ją czeka?

    Mnie się najbardziej podoba w tej tajemnicy to, że kobieta w ciąży poszła usługiwać innej, w bardziej błogosławionym stanie. To pokazuje, że ciąża to nie tylko stan jęczenia, ale także działania. A także (co dla mnie jest już trudniejsze), że przychodzi taki etap, że trzeba przyjąć usługiwanie.
  • [cite] Agnieszka&5:[/cite]Święta Maryjo mówi się raz - na końcu tajemnicy z dopowiedzeniami.
    Ej, no weźcie się zdecydujcie :wink:
  • Odmawiam od dwudziestu kilku lat w ten sposób.
  • ProMamo - doszedł mój numer?
    Ja chyba raczej decyduję się na rezygnację z forum na ten czas, chociaż już sama nie wiem...
  • Ja też wysłałam numer - ale mi skrypt nie zawsze działa :cry:
  • ja tez wysłałam :)
  • Uwaga, to ma być pomoc dla wszystkich:
    http://nowenna-pompejanska-wielodzietni.blogspot.com/
    Kto chce współedytować, proszony o kontakt mailem. Zastrzegam sobie prawo do decyzji kogo będę dopuszczał.
  • Wow!

    chyba jest błąd w dacie - kończymy 31 października
    a na liście pod nr 3 jest "ja" czyli Aśka :wink:
    Zaraz poprawię na liście
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.