Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

11213151718111

Komentarz

  • wow - to dobre słowo :)
    fajny pomysł :)
  • Ja uważam, że trzeba mówić całe, z dopowiedzeniem w środku jest łatwiej (i tak się modli w mojej rodzinnej parafii, więc przywykłam).

    Ja kiedyś czytałam, że teologowie uznają, iż Maryja nie zaznała przykrości "ciążowych", tak jak i bólu rodzenia, jako wolna od grzechu pierworodnego.

    Pamiętam za to bardzo mocno rozważania księdza Mietka T. (Lila wie:), który mówił: "Zobaczcie, to było zaraz po Zwiastowaniu. Mogła siąść i powiedzieć - no, szykuje się niezła kariera! A poszła szybko w góry, do starej krewnej."
    Mnie wzrusza ten obraz - młodziutkiej, kilkunastoletniej dziewczyny, żwawej i zwinnej - i tej starszej, pewnie gdzieś czterdziestoparoletniej, niewolnej od grzechu pierworodnego, więc pewnie zmęczonej i opuchniętej. Trzymają się za ręce, połączone tymi "wielkimi rzeczami", pewnie i przestraszone...
  • Gregorius - a ten znak zodiaku w profilu to masz po coś?
  • nazwa pompejański kojarzy mi się z pompkami... taki sam wysiłek w każdym razie, ale na pewno warto

    mówię różaniec codziennie jadąc rowerem, tylko ze skupieniem wtedy słabo.
  • czyli co? dopisywać? :wink:
  • ale jaka intencja? każdy sobie?
  • Słuchajcie a jeśli zdecyduję się na 2x dziennie o mogą być dwie intencje?
  • tak,
    jedna na 54 dni

    edit: ja do do Prayboya pisałam
  • [cite] Agnieszka&5:[/cite]Gregorius - a ten znak zodiaku w profilu to masz po coś?
    To googiel dodaje
  • [cite] Prayboy:[/cite]ale jaka intencja? każdy sobie?
    Tak każdy sobie, jak chcesz możesz zadeklarować
  • Oki :bigsmile:
  • [cite] Aśka:[/cite]Wow!
    chyba jest błąd w dacie - kończymy 31 października

    Znaczy kalkulator dat nie działa
  • mi zadziałał, chyba że źle
  • Aśka: "ja" poprawione (na blogu)
  • trzy części różańca to jakieś 40 minut dziennie, jadąc na rowerze albo po drodze do pracy "przy okazji" nie liczy się moim zdaniem, to żadne poświęcenie...
    dajcie mi 40 minut dziennie to się zgłoszę...
  • No mi wyliczył tak jak wyliczył
  • liczyłam ręcznie, kończymy 31.10
  • [cite] Prayboy:[/cite]trzy części różańca to jakieś 40 minut dziennie, jadąc na rowerze albo po drodze do pracy "przy okazji" nie liczy się moim zdaniem
    bo?
  • Greg co to znaczy współedytować, dopisywać tam coś?
  • Prayboy, jak nie poświęcenie? Zamiast myśleć o bzdetach, o których łatwo myśleć - koncentrujesz się na różańcu.

    Ale to chyba każdy robi jak uważa:smile:
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]trzy części różańca to jakieś 40 minut dziennie, jadąc na rowerze albo po drodze do pracy "przy okazji" nie liczy się moim zdaniem
    bo i tak wtedy mówię Różaniec, to nie wiem czy to będzie poświęcenie, wprawdzie czasem nie mówię a tu już bym miał ustalone...
    z drugiej strony - w weekendy nie pracuję:confused:
  • @Prayboy: tzn lepiej jadąc do pracy myśleć o bukach niż się modlić? Z resztą: musisz odmówić jak cię ktoś zagada, że nie możesz teraz rozmawiać, musisz "domodlić" do końca nawet jak nie zdążyłeś i już dojeżdżasz do pracy, nie możesz w tym czasie czytać gazet, czy książek. Różne takie. Jak najbardziej modlitwa w trakcie wykonywania innej bezmyślnej czynności jest też poświęceniem.
  • Namor - czyżbyś był chętny?:wink:
  • Mi też z kalendarzem w ręku wychodzi, że kończymy 31. 10, w wigilię Wszystkich Świętych Pańskich !!!
  • jadąc do pracy myśleć o bukach

    :thumbup:
  • już napisałem gdzie indziej. Modlę się o światło na tę sytuację, bo jestem w kryzysie i nie wiem co mi Bóg chce przez to powiedzieć.:cool:
  • Oficjalnie proszę o dopisanie do listy mego męża Karola :cheer:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Uwaga, to ma być pomoc dla wszystkich:
    http://nowenna-pompejanska-wielodzietni.blogspot.com/
    Kto chce współedytować, proszony o kontakt mailem. Zastrzegam sobie prawo do decyzji kogo będę dopuszczał.


    Na czym miałaby polegać współedycja?:cool:
  • skoro Ojczyzna wzywa nie będę głuchy na jej wołanie, dopisujcie od jutra.
    intencja wiadoma
  • Olesia: na dodawaniu wpisów. rozważań, itd. Relacjonowaniu kto ile danego dnia już odmówił. Możemy też zadeklarować intencje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.