Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

15681011111

Komentarz

  • Bedę miała motywację coby małą na drzemkę popołudniową kłaść.
  • [cite] Tomira:[/cite]Bedę miała motywację coby małą na drzemkę popołudniową kłaść.
    Ja też:bigsmile::bigsmile:
  • [cite] pustynny_wiatr:[/cite]
    [cite] Lila:[/cite]aha, Aśka, na Twoim miejscu to dołączyłabym jeszcze intencję za Twojego proboszcza... szkoda, że nie słyszał biedaczek o nowennie... :angry:

    ale tak na serio, to mozna tylko jedna intencje, prawda?

    i jeszcze raz sie upewniam:

    codziennie przez 54 dni minimum 3 dziesiatki rozanca, tak?
    pierwsze 27 dni - blagalne
    kolejne 27 - dziekczynne

    cos jeszcze?

    Pustynny, poczytaj tu Nowenna nie do odparcia
  • Pustynny - nie trzy dziesiątki a trzy części czyli 15 dziesiątek
  • [cite] Bridget:[/cite]Zasady przepisałam-

    Zasady Duchowej Adopcji są proste. Jest to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst podajemy, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie - jak post lub walka z nałogiem.

    Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń, w razie jednorazowego zapomnienia trzeba wydłużyć okres modlitwy o jeden "zapomniany" dzień. W przypadku dłuższej przerwy, modlitwę trzeba podjąć na nowo od początku.

    Po zdecydowaniu się na duchowa adopcje należy złożyć prywatne przyrzeczenie. Powinno się tego dokonać przed wizerunkiem Ukrzyżowanego lub Matki Najświętszej.

    Dzięki stokrotne!!! Ja jak zwykle po swojemu, swoimi słowami prosze Matkę Bożą, a raczej codziennie jej o tym marudzę. Ona wie że ta moja nadgorliwość to z serca płynie:D Mam nadzieję, że sie nie zmarnuje...
    Ostatnio jak "zaadoptowałam" to zaszłam w ciązę sama.
    Za drugim razem też.
    :D
    Na razie karmię...

    sorry za OT
  • Dziekuje Lila! Mianuje Cie zastepca! ;)

    Prosze o oficjalne potwierdzenie udzialu w NP.

    Dziekuje ;)
  • Ja. A moja lista jest dłuższa niż Emilii.
  • Zapisuje. Bede miala w domu na scianie te liste. Jako moderatoe zobowiazuje sie, do zamowienia Mszy Sw w intencji osob w tej wspolnocie modlitewnej + jesli sie uda [jesli!] kazdemu wyslac upominek drobny. Dzikuje!

    Ktos jeszcze???:wink:
  • Wielorybku-ja podobnie,z tym ,ze tę dodatkowa przeznaczam na dzieci za które sie nikt nie modli np przerwał Adopcję...
  • ja też, od 8.09
  • szatan zrobi wszystko by zniechęcić do różańca
  • Spisałam wszystkich zainteresowanych:

    1. Bridget
    2. agnieszkamamaani
    3. Aśka
    4. Tomira
    5. Olesia
    6. MonikaMa
    7. Arletta
    8. Aleks
    9. Joanna9
    10. Katia
    11. Haku
    12. Celinka
    13. Marcelina
    14. Aneta
    15. Lila
    16. ProMama
    17. Iśka
    18. Agusia
    19. E.milia
    20. pustynny_wiatr
    21. Agnieszka&5
    22. Andzia25
    23. Małgorzata32
    24. DOEtata
    25. Mariusz (mąż Joanny9)
    26. Helenka
    27. balum
    28. DamianGS
    29. basja
    30. Filip (mąż basji)
    31. magmonda
    32. Gregorius
    33. Karol (mąż Haku)
    Jeśli kogoś pominęłam to przepraszam.
  • wow-ale nas się zrobiła banda:tooth:
  • Mam nadzieję, że wszyscy potwierdzą :bigsmile:
  • Pięknie!!! Serce rośnie jak się patrzy na tę listę.
    dziewczyny, damy radę!
    Nowennę można dzielić, czyli np. rano jedna część w południe druga i wieczorem trzecia. Jedną tajemnicę odmawia się tylko 15 min (sprawdzałam). Cóż zatem jest 45 min na przeciw wieczności :wink: a jak się Niebo cieszy :bigsmile:
    czyli od 8-mego 45 min forum mniej :wink:
  • Czyli dla tych co zaczynają 8 września
    Część błagalna - 8 wrzesień - 4 październik
    Część dziękczynna - 5 październik - 31 październik

    Ja chyba sobie zanotuję na kalendarzu ściennym
  • [cite] Joanna9:[/cite]Pięknie!!! Serce rośnie jak się patrzy na tę listę.
    dziewczyny, damy radę!
    Nowennę można dzielić, czyli np. rano jedna część w południe druga i wieczorem trzecia. Jedną tajemnicę odmawia się tylko 15 min (sprawdzałam). Cóż zatem jest 45 min na przeciw wieczności :wink: a jak się Niebo cieszy :bigsmile:
    czyli od 8-mego 45 min forum mniej :wink:
    Joanno9 - czegoś chyba nie rozumiem - napisałaś - jedną tajemnicę - a przecież chodzi o jedną część
  • ja rozważałam
  • O nie!
    Ja tu właśnie miałam napisać, że mocno ograniczam forum od 8-go
  • [cite] Aśka:[/cite]
    [cite] Joanna9:[/cite]Pięknie!!! Serce rośnie jak się patrzy na tę listę.
    dziewczyny, damy radę!
    Nowennę można dzielić, czyli np. rano jedna część w południe druga i wieczorem trzecia. Jedną tajemnicę odmawia się tylko 15 min (sprawdzałam). Cóż zatem jest 45 min na przeciw wieczności :wink: a jak się Niebo cieszy :bigsmile:
    czyli od 8-mego 45 min forum mniej :wink:
    Joanno9 - czegoś chyba nie rozumiem - napisałaś - jedną tajemnicę - a przecież chodzi o jedną część
    :bigsmile::bigsmile:
  • Sory, piszę w pośpiechu, oczywiście chodziło mi o część (5x10 Zdrowaś) :bigsmile:
  • [cite] Aśka:[/cite]Czyli dla tych co zaczynają 8 września
    Część błagalna - 8 wrzesień - 4 październik
    Część dziękczynna - 5 październik - 31 październik

    Ja chyba sobie zanotuję na kalendarzu ściennym
    A ja to samo chciałam napisałaś Asiu!!:shocked:
  • [cite] Aśka:[/cite]Czyli dla tych co zaczynają 8 września
    Część błagalna - 8 wrzesień - 4 październik
    Część dziękczynna - 5 październik - 31 październik

    Ja chyba sobie zanotuję na kalendarzu ściennym
    i jakich patronów mamy! 8 września- wiadomo:wink: 4.10 św. Franciszek, 5. 10 św. s. Faustyna, a kończymy w wigilię Wszystkich Świętych Pańskich!!!
  • Dodam otuchy wszystkim wątpiącym - jestem makabrycznie niezdyscyplinowana a to mój trzeci rok w Żywym Różańcu Forum Frondy i 33 dzień Nowenny Pompejańskiej.

    Nie zastanawiam się jak to możliwe i nie myślę, czy dam radę. Koncentruję się na danym dniu. Najlepiej modli mi się przy karmieniu i na spacerze.

    Przy Nowennie Pompejańskiej zrobiłam 3 dni na próbę - szło jak z płatka, było cudownie, wszystkie wydarzenia "płynęły" razem z modlitwą. Teraz oczywiście jest znacznie, znacznie ciężej ale to wbrew pozorom pomaga skoncentrować się na "zadaniu" w danym dniu. Im jest cieżej, tym większa też radość i błogość po ostatniej Zdrowaśce.

    Najważniejsza sprawa: nie zostawiać wszystkich części na wieczór.
  • [cite] agnieszkamamaani:[/cite]
    [cite] Aśka:[/cite]Czyli dla tych co zaczynają 8 września
    Część błagalna - 8 wrzesień - 4 październik
    Część dziękczynna - 5 październik - 31 październik

    Ja chyba sobie zanotuję na kalendarzu ściennym
    i jakich patronów mamy! 8 września- wiadomo:wink: 4.10 św. Franciszek, 5. 10 św. s. Faustyna, a kończymy w wigilię Wszystkich Świętych Pańskich!!!
    A 12 pazdziernik Sw.Maksymilian M.C no i rok Kolbianski:wink:
  • pRZYPOMINAM: tylko jedna intencja!!!

    zawsze zsostawiam na wieczor... nie mam innej opcji. Kazdy niech mowi tak, jak mu wygodniej!!!
  • No dobra- dopiszcie i mnie!
  • [cite] Aśka:[/cite]Pustynny - nie trzy dziesiątki a trzy części czyli 15 dziesiątek

    :fm:

    a ja wczoraj na wpol spiaca zrozumialam ze chodzi o 3 dziesiatki, i se pomyslalam - ale o co tyle halasu?

    no to mam za swoje :bm:

    ale coz, slowo sie rzeklo :cb:
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]No dobra- dopiszcie i mnie!
    Czyli 24 osoby :bigsmile:
  • [cite] Marcelina:[/cite]Ja. A moja lista jest dłuższa niż Emilii.

    Pochwal się, a nie skąp bliźnim wymówek, może któraś będzie przydatna?! :wink::wink::wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.