Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejanska!

16791112111

Komentarz

  • [cite] Aśka:[/cite]Spisałam wszystkich zainteresowanych:


    - Agusia
    - E.milia
    - pustynny_wiatr


    Jeśli kogoś pominęłam to przepraszam.

    :shocked::shocked::shocked: Paczpan, człowiek przedstawi swoją listę wymówek, to go na inną listę wciągną... Oj, Aśka. Pan Bóg ci to wynagrodzi... Dobra, oficjalnie potwierdzam. Lila, paskudo, z tym karmieniem mnie zagięłaś! ProMamo... eh. Idźcie, zarazy.
  • E.milia, dobrze je podsumowalas :ag:
  • Żadna nie będzie przydatna, a do większości wstyd się przyznawać. O. Ale intencja mnie gryzie w serce. A można mówić, o co się modli?
  • ja zaczynam dzisiajjjjjjj.... boje sie :ii:
  • pu-sty- nny! pu- sty- nny !:swingin:
  • E.milio - ja Cię wpisałam na listę zainteresowanych, jeszcze nie zadeklarowanych na podstawie Twojego postu:
    Uprasza się o instrukcję dla laika. Zrozumiałam tak - codziennie cały Różaniec (część radosna, bolesna i chwalebna, można dorzucić światła, ale nieobowiązkowo). Można wsystkie 3 ciurkiem, można po kawałku. 27 dni błagalne, 27 dziękczynne. Oprócz Różańca specjalna modlitwa. Odmawiać można tylko w jednej intencji. I rzecz dla mnie niejasna - coś wspominałaś, ProMamo, że prosiłaś Anioła Stróża, żeby odmówił za Ciebie, jak nie dawałaś rady, o co chodzi?
    :bigsmile:
    Pomyślałam, że chyba jesteś zainteresowana :wink:
  • nagle dopadly mnie watpliwosci...

    czy ja dam rade???

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    moze na poczatek cos bardziej lightowego????

    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • Pustynny wiesz że to czarny miesza
  • Wiecie co - tam jest jeszcze coś takiego jak "Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego w intencji..." a potem przez 27 dni modlitwa błagalna na zakończenie całego różańca a przez kolejne 27 dni modlitwa dziękczynna

    Ktoś o tym pisał?
    Ja wystartuję - potwierdzam się
  • Ja kupiłam sobie za piątkę książeczkę o NP na allegro.
  • DOBRZE BĘDZIE!
  • Dasz radę!:thumbup:
    Wszystkie damy radę i tyle! Nie siać paniki w szeregach
    :gx::gx::gx:


    Super, że trochę przesunęłam, bo zmieniła mi się intencja na pilniejszą:aa:
  • Wrzućcie te dodatkowe modlitwy, co?
  • "Jak odprawiać Nowennę Pompejańską - rady praktyczne:
    1. Dzień w którym rozpoczynamy nowennę Pompejańską zaznaczamy w kalendarzu.
    2. Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia przez te 54 dni odmawiamy dawne trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać cztery części - z Tajemnicami Światła
    3. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części Różańca Św. wymieniamy najpierw intencję (krótko i zwięźle i tylko jedną intencję), a następnie mówimy:
    "Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego"
    4. Przez 27 dni odmawiamy tak zwaną część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części Różańca Św. odmawiamy następującą modlitwę:

    "Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen."

    5. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy tak zwaną część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części Różańca Świętego odmawiamy następującą modlitwę:

    "Cóż Ci dać mogę o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie - ile mi sił starczy będę rozszerzać cześć Twoją o Dziewico Różańca Świętego w Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałam/em, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś; o ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobrą, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen."

    6. Niezależnie od modlitw końcowych, zapisanych w punktach 4 i 5 niniejszych "rad praktycznych" każdą z trzech części Różańca Św. (np. chwalebną) kończymy (bezpośrednio po jej odmówieniu ) trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:
    "KR??LOWO R??ŻAŃCA ŚWIĘTEGO - M??DL SIĘ ZA NAMI."
  • ehhh boje sie ze nie podolam, ale tak mi si daty zgadzaja, ze to nie moze byc przypadek...

    (dzien zakonczenia - przy pierwszym dniu dzisiaj, ostatni dzien wypadnie mi dokladnie miedzy dwoma szczegolnymi dniami, i oba sa zwiazane z intencja)

    tak wiec wzielam byka za rogi i odmowilam juz przed chwila pierwsza czesc :fm:

    najwieksza trudnosc: domagajaca sie uwagi starszaczka... ale jakos dalam rade :bigsmile:
  • Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

    Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

    Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

    Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec iâ??przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

    Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

    Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

    Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej:

    Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

    Tu masz szczegóły: http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/05/nowenna-pompejanska/
  • Pustynna - dasz radę!
    Ja dziś na próbę już też zaczęłam, nie wiedząc że Ty zaczynasz na poważnie. Nie jesteś sama!:kissing:
    Nawiasem mówiąc, wstaję o 5, najpierw brewiarz, potem jedna część różańca. Pozostałe dwie w ciągu dnia. Jest dobrze.:winkkiss:
  • Za mna druga czesc :bigsmile:
  • Bardziej niz na wypowiadanych slowach, skupiam sie na kazdej z tajemnic, na wersie z Biblii odpowiadajacym kazdej dziesiatce, i modlitwa sama idzie - taka medytacja. Mam wtedy mszalik otwarty na stronie z tajemnicami i przed zaczeciem kazdej nowej dziesiatki zerkam i ustawiam mysli we wskazanym kierunku. Pieknie dobrane sa te fragmenty, nad ktorymi mamy medytowac :bigsmile:

    Mam tylko watpliwosc, jak odmawiac na spacerze - po pierwsze, jak pamietac te tajemnice (po jakims czasie pewnie nie bedzie z tym problemu), po drugie, jak sie nie pogubic przy ewentualnych rozproszeniach drogowych.

    No nic, wieczorem sprobuje i zdam Wam relacje
  • Joanna 9 napisala, co trzeba.

    Nie siac paniki !!! Bedzie dobrze!
  • ProMamo, jesli Ty to wszystko odmawiasz na raz, to szacun :shocked: i to wieczorem... juz rozumiem, czemu czasem potrzebny Aniol Stroz :bigsmile:
  • a z drugiej strony sama dzisiaj prztestowalam, jak ciezko idzie kiedy dzieciaki nie spia. ale dalam rade :bigsmile:

    dzien nr 1 za mna :bigsmile:

    czekam na Was az sie przylaczycie :eh:
  • Kochani kontakt do Was to dobry pomysl. Jesli ktos ma wole, to prosze o nr. tel na priv. Dzieki!

    Pustynna nie wiem jak to jest, ale dalismy rade z mezem kilka razy :wink:
  • Po pierwszym dniu (wiem, wiem, najłatwiejszym...:wink:) powiem tak - już mi się podoba.:bigsmile:



    Ale ja różaniec zawsze lubiłam.:wink:
  • Ja również potwierdzam. Mam nadzieję, że dam radę.
  • I ja mam taką nadzieję.
    W każdym razie baaardzo chcę i będę się starć.:wink:
  • Od kilku dni widzę jak rozwija się ten wątek... i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem:smile: Ruah działa nawet przez telewizor:wink:
    Dziś przyszła do mnie taka myśl:
    skoro się już tak wspólnotowo łączymy się wokół NP to czemu nie pójść dalej... jak to mawia się u mnie w pracy: sky [heaven] is the limit :smile:
    Otóż pójdźmy na całość! a co! 'Proście a otrzymacie, kołaczcie a otworzą Wam'; 'bądźcie jak tak wdowa'; 'nastawajcie w dzień i nocy'...
    może udałoby się uzbierać do wspólnoty... 54 osoby! tak aby każdego z 54 dni nowenny była odmawiana cała nowenna tzn.: każdego z 54 dni byłoby odmówione 27 x 3 części błagalne i 27 x 3 części dziękczynne.
    Wspólnie byśmy się modlili we wszystkich intencjach które byłby w sercach wszystkich modlących się...
    Zostały 2 dni aby uzbierać 30 osób... zachęcam szczególnie Panów... póki co niewiast jest 24 razy więcej niż facetów.

    Sursum codres!
  • Łosz... po bandzie...
  • No ja miałam skromniejszy plan - żeby uzbierać 27 :wink:
  • Chłopaki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.