Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do znawców pralek!

13567

Komentarz

  • edytowano grudzień 2012
    Teoretycznie na gwarancji, ale kupowałam wysyłkowo i sklep miał dosłać podbitą gwarancję, a nie dosłał.
    Zapomnieliśmy o tym - niestety.
    Ale masz chyba dowód zakupu ? Zadzwoń do Urzędu Ochrony Konsumenta, powinni powiedzieć Ci co robić jeśli sklep nie przysłał podbitej książeczki gwarancyjnej. Nie mów, że zapomniałaś tylko , że czekałaś i niedoczekałaś się.
  • Podepnę się pod temat z problemem z suszarką!

    Moja roczna suszarka kondensacyjna, której pracę tak sobie chwaliłam, od niedawna wycina mi wstrętny numer!
    Wyłącza się, miga kontrolką, wg której ma pełen zbiornik z wodą i trzeba wylać. Problem w tym, że normalnie wystarczy wylać po skończonym cyklu suszenia. Teraz wyłącza się w trakcie, a w zbiorniku czasem wody tyle, co na łyżce by zmieścił. :(
    Co z tym?
    Katarzyno, miałam podobnie jakiś miesiąc temu.
    Przyczyną okazał się faktycznie przytkany wężyk odpływu.
    W mojej suszarce jest on dość cieniutki i wystarczył drobiazg, który nie został zatrzymany na  filtrach.

    Mieliśmy też tak na początku uzytkowania, kiedy nie czyściliśmy zbyt czesto tego drugiego, wewnętrznego filtra.
  • @Agagaw możesz mi napisać, jak się do tego dobrać? W miarę "techniczna" jestem i różne rzeczy robię sama, dam radę, czy fachowiec niezbędny?
  • katarzyno, niestety nie pomogę. 
    Mój Mąż się tym zajmował, a obecnie jest w morzu i nie mam z nim kontaktu.
    Wiem jedynie, że robił to samodzielnie, i troche to trwało.
  • Wczoraj miałam wstawione pranie.

    Antek zrobił zwarcie instalacji elektrycznej i wywaliło korek.

    Pralka po tym sfiksowała. Włączam jakikolwiek program, odpala, po czym od razu przechodzi w opcję "koniec prania".

    Jedyne co się udało szczęśliwie odpalić to program odsysania wody, dzięki czemu nie zalało mi łazienki po otwarciu drzwiczek.

    Jak żyć, jak żyć??? buuu
     - całe pranie leży w misce a kolejne brudaki czekają w kolejce. :(
  • Jeżeli siadł programator, to macie... przechlapane, że tak nieśmiesznie powiem. Jeśli wierzyć panu-od-pralek, który coś tam u mnie instalował, elektronika to to, co siada najczęściej i czego nie opłaca się naprawiać :(
  • @Agnieszka5, mnie w podobnej sytuacji pan spec kazał zrestartować programator - tj wyjąć na 30 min wtyczkę z kontaktu. Coś tam się chyba jeszcze robiło, ale nie pamiętam
    :-?
  • Wtyczka wyjęta od dwóch dni - zaraz sprawdzę z jakim efektem ;)
  • no i co ?
  • na razie nic - mężu przyjechał i przejął temat :D
  • no i w ogóle nic :(

    mąż wydobył z czeluści zabłąkaną skarpetkę, wyczyścił filtr, podłączyliśmy i dalej nie działa. Jutro przychodzi magik od pralki.
  • Agnieszko, niech magik będzie tak skuteczny, jak nasz od suszarki - kwadrans poszperał, złotówki nie wziął!
  • Myśmy naszą ze 3 eazy naprawiali aż nasz magik od pralki mówi po co państwo ją naprawiają nie lepiej kupić nową ? Widocznie żal mu się nas zrobiło.
  • Moja jednak musiała pojechać do warsztatu, ale już dziś jest do odbioru. Poszedł niestety sterownik (nowy 500,-) ale pan nam podłubał i zrobi za 150,-.
  • no właśnie o tym mówię
  • jaką nową pralkę kupić?
    moja po 13 latach padła wczoraj :( spalił się prawdopodobnie programator 
    b-(
    muszę szybko na coś się zdecydować - a tu w sklepach wybór i rozbieżność cen okropna 
    jakie funkcje warto?
    bo pojemność duża wskazana

    pomóżcie

    ^:)^
  • Agax4, chwalę sobie pralkę BOSCH max7. Ma już ładnych kilka lat, działa bezawaryjnie, a pracy ma naprawdę dużo. Najczęściej włączam 2 dość długie z wielu programów -z odplamianiem i wstępnym. Bo moje dzieci to straszne brudasy. ;) Czasem przydaje się i ten najkrótszy, piętnastominutowy. 
  • edytowano marzec 2013
    Kumpel ma sklep AGD mówi że firma BEKO jest niedoceniana. Tania i dobra.
    Produkcja odbywa się w Turcji, ale technologia taka jak w Europie.
  • Help! Załączyłam pranie jak zwykle i.....chwile później swąd palonego czegoś-tam rozszedł się  po łazience :-O
    Wszystko natychmiast powyłączałam! Po zdjęciu górnej klapy (żeby gasić pożar...) i ponownym załączeniu, pralka chwilę poobracała pranie po czym wszystko stanęło i wyświetlił się błąd: HE2.
    Pralka samsung nano silver. Czy jest szansa, zeby cos wymienić, czy od razu mam szukać nowej? Obdzwoniłam kilka punktów naprawy i nikt nic nie umie powiedzieć, poza wizytą płatną min. 6 dych. 
  • Help! Załączyłam pranie jak zwykle i.....chwile później swąd palonego czegoś-tam rozszedł się  po łazience :-O
    Wszystko natychmiast powyłączałam! Po zdjęciu górnej klapy (żeby gasić pożar...) i ponownym załączeniu, pralka chwilę poobracała pranie po czym wszystko stanęło i wyświetlił się błąd: HE2.
    Pralka samsung nano silver. Czy jest szansa, zeby cos wymienić, czy od razu mam szukać nowej? Obdzwoniłam kilka punktów naprawy i nikt nic nie umie powiedzieć, poza wizytą płatną min. 6 dych. 
    według wszystkowiedzącego forum elektroda.pl - prawdopodobnie grzałka padła
  • edytowano maj 2013
    Pralka naprawiona przy pomocy męża. Grzałka była dobrym śladem: jakis konektor? na czymś obok się nadpalił i wystarczyło przylutować. Co za ulga!
  • Konektora od grzałki nie polecam lutować, ponieważ przez grzałkę płynie bardzo duży prąd i to lutowanie będzie się grzało i od grzałki i od prądu.
    Lepiej jest założyć nowy konektor.
    Piotr
  • Mam problem z pralką.
    Od jakiegoś czasu nie płucze dobrze i nie odwirowuje. Puszczam więc dodatkowo wirowanie. Ale czasami rzeczy są w takiej pianie, że trzeba jeszcze raz wypłukać.
    Filtr jest czysty.
    Co to może być? Co jeszcze mogę zrobić?
  • Ja miałam przypadek podobny - pan dał mi garść małych groszowych monet, które nie utknęły w filtrze, ale gdzieś indziej. Nie umiem tego wytłumaczyć - nie byłam przy całej naprawie.


  • U nas nikt nie nosi monet luzem w kieszeniach.
  • To ja bym sprawdzała przewód odpompywujący - czy jest sprawny.
  • Filtr czyściłam. Bez rezultatu.
  • zapytaj na forum elektroda.pl podając dokładny model pralki i objawy - na tym forum wypowiada się dużo serwisantów - pomogą zlokalizować problem


    fachowcy z elektrody zdiagnozowali bezbłędnie problem z naszą popsutą suszarką (koszt grzałki z przesyłką poniżej 200 zł), maszynką i krajalnicą Zelmera (koszt części do obu urządzeń - ok. 20 zł z przesyłką) - mój mąż sam wymieniał części, bo na forum dostaliśmy nawet instrukcje serwisowe
  • To moze państwo Mańkowstwo powiedzą co tam znajdowaliśmy w ich pralce w okolicach pompki :) eh, dobrze ze ja mam większość chłopaków w domu ....
    Musisz sprawdzać krok po kroku. Jak filtr czysty, to rozkrecasz pompkę, potem sprawdzasz wąż. Zakładam, ze pompka ci chodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.