Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Babki piaskowe, serniki, słodkości

124

Komentarz

  • Mniam!!!!!!!!!!!!
  • Zrobiłam dzisiaj babeczki piernikowe z ciasta z bananami i czekoladą. Do środka dałam powidło a na wierzch polewę z białej czekolady:)
  • Zrobiłam dzisiaj babeczki piernikowe z ciasta z bananami i czekoladą. Do środka dałam powidło a na wierzch polewę z białej czekolady:)
    Podziękowali 1ewaklara
  • @aga---p weź no! Zmieniam szybko stronę, żeby sie nie zaślinić a tu znowu babeczki. Chyba zaraz przyjadę skoro ich aż na dwie strony zrobiłaś... ;)
    Podziękowali 2aga---p babka4
  • edytowano grudzień 2018
    Poratujcie. Był kiedyś na orgu przepis na serniko- makowiec? Bo zrobiłam kiedyś pyszny o mąż prosi żebym znowu zrobiła a ja nijak nie pamięta czy miałam stąd przepis czy sama wymyśliłam. :p
  • Wyszły boooooskie! Najlepsze w moim życiu!:)
    Jutro robię chmurkę malinowa. Moja zachcianka ciazowa!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Co robicie na sylwestra?

    Proszę o przepisy dla niedołężnej, ledwie chodzącej a raczej siedzącej kucharki:)

  • Aga wez sie połóż!! :*
    Podziękowali 3Skatarzyna Bridget In Spe
  • Co na słono dla gromadki dzieci?
    Co na słodko i na szybko?
  • A na serio to zrobilabym murzynka z potronej porcju (czyli wymieszać i na dużą blachę) galaretki l, wielki garnek popkornu i zapiekanki na kupnych bulkach/bagietkach. 
    Ale nie robie bo 8 rok z rzedu pracuje w sylwestra;)
    Podziękowali 2Skatarzyna aga---p
  • ten sernik Odrobinki gdzie leży?
    główna domowa ciastowa wyjechała, ale Wojtek z Tosią też coś by upiekli. Teraz robią ciasto z jabłkami,  twaróg czeka.
  • Agnicha powiedział(a):
    O szarlotka jeszcze szybka i prosta
    nigdy tego nie zrozumiem :D żeby szarlotka była dobra to trzeba z 2 kg jablek umyć, obrać, pokroić, poddusić lub zetrzeć
    w tym czasie  to można 2 inne mieszane/ucierane ciasta zrobić :)

    to tak jak na pytanie co na szybki obiad ludzie odpowiadają : naleśniki :D
  • Trzeba mieć słoiku z jabłkami na szarlotkę, wtedy szybko :)

    Jak duża blacha tego odrobinkowego?
  • aga---p powiedział(a):
    Co na słono dla gromadki dzieci?
    Co na słodko i na szybko?
    @aga---p do przygotowania w 15-20 minut :
    1.
    biszkopty (kupne)
    owoce (banany,mandarynki,pomarańcze,jabłka lub jakieś owoce z puszki)
    bita śmietana

    Można albo to wszystko wymieszać i dzieciom nakładać,albo przygotować składniki i niech sobie każdy komponuje.
    Zamiast biszkoptów mogą być galaretki wcześniej przygotowane i pokrojone w kostkę (wtedy nie 2 szklanki wody na torebkę galaretki a 1 szklanka)


    2
    .Bajaderki z resztek ciast albo ze zmiksowanych (potłuczonych wałkiem) herbatników i biszkoptów.
    Do okruchów wrzucasz (jak lubisz) kakao (w zależności od tego czy chcesz mocno czy mniej kakaowe to więcej lub mniej).
    Dodajesz pół słoika dżemu lub powideł (co tam masz,chodzi o to żeby było troszkę kwaskowo w smaku),
    a do tego powolutku wlewasz stopione masło lub margarynę.
    Ilość masła/margaryny taka,żeby tworzona masa dała się ugniatać jak ciastolina.
    Formujesz kulki albo wałeczki.
    Jak wałeczki to kroisz na plastry.
    Można to jeszcze obtaczać w cukrze pudrze,kakao,posypce do ciast itd.ale bez posypki  też jest pycha.

    3.Owocowe szaszłyki.
    Owoce (banany,jabłka,mandarynki,kiwi) kroisz w kawałki i nakładasz na patyczki do szaszłyków.
    Inna wariacja tego samego :suszone owoce (daktyle,śliwki,morele) z powbijanymi wykałaczkami.
    Albo w miseczkach jako przekąska.


  • Mamy kilo i bez problemu zmieniamy proporcje;)
  • uJa powiedział(a):
    Agnicha powiedział(a):
    O szarlotka jeszcze szybka i prosta
    nigdy tego nie zrozumiem :D żeby szarlotka była dobra to trzeba z 2 kg jablek umyć, obrać, pokroić, poddusić lub zetrzeć
    w tym czasie  to można 2 inne mieszane/ucierane ciasta zrobić :)

    to tak jak na pytanie co na szybki obiad ludzie odpowiadają : naleśniki :D
    @uJa yyyy ja szybką szarlotkę robię na cieście biszkoptowym
    Na dno foremki skrajam jabłka,posypuję je cukrem z cynamonem,na to wlewam ciasto biszkoptowe i wio-do piekarnika.

    A naleśniki...kurcze ale naprawdę się je szybko smaży.
    Smaży się jeden, w tym czasie smaruję ten usmażony serem czy dżemem i myk,myk zrobione.
  • @AB znaczy no może mi tak wydaje,przez to że cały czas jestem zajęta-jednego smażę,drugi zawijam.
    A harpie i tak wyżerają z pod ręki to co świeżo zawinę :mrgreen: 
  • @kasha, zalezy ile osob do jedzenia i jaka maka.
    U mnie z pelnoziarnistej idzie szybko, nas 5 i schodzi max 10 naleśników
    Co podejrzewam z maki bialej to 10 nalesnikow zjada na spokojnie nastolatek.
    A jak masz ze 3 chlopcow,  to juz niezly wynik.

    Z pierogami tez bezsensu jest przy kilku chlopcach. 
  • ja kupuję w sezonie xxx kg jabłek i przygotowuję mus jabłkowy w słoiki

    jak nie mam musu to tylko dodaję świeże jabłka
  • MonikaN powiedział(a):
    @kasha, zalezy ile osob do jedzenia i jaka maka.
    U mnie z pelnoziarnistej idzie szybko, nas 5 i schodzi max 10 naleśników
    Co podejrzewam z maki bialej to 10 nalesnikow zjada na spokojnie nastolatek.
    A jak masz ze 3 chlopcow,  to juz niezly wynik.

    Z pierogami tez bezsensu jest przy kilku chlopcach. 
    @MonikaN naleśniki robię z białej.
    Nigdy nie liczyłam ile tych naleśników ale miska na masę 2,5 litrowa,mniejszej nie biorę, bo muszę dorabiać.
    Kółka na pierogi-ależ jestem sprytna :mrgreen: -wykrawam miseczką,taką "flaczarką".
    Zjadają po kilka i wypas .
    I zawsze robię więcej niż potrzebuję.
    Nadwyżki na surowo zamrażam,potem jak nie mam weny/czasu na gotowanie to jest gotowy obiad.
    Podziękowali 1Rejczel
  • ja tam nigdy nie wykrajalam kółek z ciasta pierogowego tylko kroję nożem na kwadraty i nic się nie marnuje i nie trzeba od nowa zarabiać resztek
    zdania nie zmienię :D:D
    jak szarlotka ze słoika to ok jest szybka :D ale jak trzeba sie z jabłkami namęczyć to nie jeste
  • uJa powiedział(a):
    ja tam nigdy nie wykrajalam kółek z ciasta pierogowego tylko kroję nożem na kwadraty i nic się nie marnuje i nie trzeba od nowa zarabiać resztek
    zdania nie zmienię :D:D
    jak szarlotka ze słoika to ok jest szybka :D ale jak trzeba sie z jabłkami namęczyć to nie jeste
    Wiem że to zabrzmi dziwnie,
    ale może dlatego ,że mam fajny przepis na ciasto pierogowe,
    a może dlatego,że te wielkie jakoś tak się szybciej robi,
    no,no ja lubię lepić te pierogi.
    Tak sobie usiądę,włączam sobie muzykę,
    i tak sobie lepię,odkładam,lepię odkładam, a potem je gotuję albo smażę i jeszcze wszyscy się cieszą,bo pierogi...
    Podziękowali 1Rejczel
  • Malgorzata powiedział(a):
    Boszsz,  jak ja marzę żeby cokolwiek jedli w ilosci " po kilka i wypas " .
    Chyba w drugim życiu tak będzie.
    @Małgorzata ale one wychodzą naprawdę wielkie.
    To taka wersja xxl normalnego pieroga.
    Jeszcze farszu się tam zmieści a zmieści.
    Ja po zjedzeniu 2 mam dość jedzenia na pół dnia.

  • Ooooo jabłka jeszcze mam od jan_u to szarlotke zrobię choc sama średnio lubie.


  • edytowano grudzień 2018
    @kasha, takie calzone? 

    Szybkim ciastem jest murzynek, piernik czy jak tam zwal.

    Maka, jaja,  powidlo, cukier,  kakao i maslo do jednej miski, wymieszać, wlać na blaszke i do piekarnika.
    Edit: jeszcze przyprawa do piernika


    Sernik , ktory ja robie tez jest szybki, spod to ciasto: maka, jaja, cukier i maslo. Wyrabiamy i wyklejamy spod.
    Masa, to: ser z wiaderka, kremowka, jaja i cukier oraz 2 lyzki maki, to wszystko sie do jednej miski i miesza, wylewa na ciasto i piecze.
  • @MonikaN no aż takie to chyba nie,bo calzone są chyba jak pół talerza.
    Moje takie na 1/3 talerza.
    Farszu do jednego pieroga pakuję dwie,trzy łyżki do zupy.

  • Murzynka mi teściowa obrzydziła ale fajne jest Brownie i ciasto czekoladowo pomarańczowe:)
  • aga---p powiedział(a):
    Murzynka mi teściowa obrzydziła ale fajne jest Brownie i ciasto czekoladowo pomarańczowe:)
    W jaki sposob?
  • aga_p jak stare jest Wasze najstarsze? Może już czas by zostało ciastowym? nawet jak są dwa dyżurne ciasta w tym murzynek ;) ale sami zrobią to już coś!
    Podziękowali 1MonikaN
  • Ja mam w planach ciasto shrek i salatka (makaron ryzowy, kukurydza, groszek, szynka w kostkę, ogorek kisz w kostke, majonez i dwie lyzki musztardy). To taka sałatka ekspresowa i bardzo dzieciom smakuje. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.