Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Babki piaskowe, serniki, słodkości

1235»

Komentarz

  • Teściowa na każde święta od 16 lat murzynek suchy taki:)

    Najstarsza ma 12 i niezbyt lubi kucharzyć choć czasem coś próbuje, trzyma się przepisu, robi to długo ale wychodzi.
    Podziękowali 2Skatarzyna MonikaN
  • Zrobiłam wlaśnie makowo cytrynowe babeczki z mojej orkiszowej mąki:)
    Ciekawe czy wyszly bo to pomysł na prędce...
  • aga---p powiedział(a):
    Teściowa na każde święta od 16 lat murzynek suchy taki:)

    Najstarsza ma 12 i niezbyt lubi kucharzyć choć czasem coś próbuje, trzyma się przepisu, robi to długo ale wychodzi.
    Mojej 5 latce dzis wyszedl suchy cos musiala w proporcjach pomieszać ale sie nie wtracalam. Przekroilam na pół przelozylam dżemem polalam polewą i wyszlo ciasto eksluziffff;)
    Podziękowali 3Skatarzyna aga---p kowalka
  • Zrobię chyba jutro tosty Giady:
    Smaruje się dwa chlebki na zewnątrz majonezem a do środka mieszanka serów z czymś np szpinak albo pesto i to do piekarnika
  • aga---p powiedział(a):
    Zrobię chyba jutro tosty Giady:
    Smaruje się dwa chlebki na zewnątrz majonezem a do środka mieszanka serów z czymś np szpinak albo pesto i to do piekarnika
    A co ze srodkiem robisz? Ej nie umiem sobie tego wyobrazić.
  • Do środka masa: twarożek ser parmezan i szpinak zblendowane
  • sernik poprawny, bez rewelacji, raczej wolimy wiedeński .
  • Kupiłam włoskie biszkopty i zrobiłam tiramisu
    Podziękowali 1aga---p
  • edytowano luty 2020
    @jukaa mam taki:

    Na sernik gęsty,ciężki
    Ciasto kruche

    * 150 g zimnego masła
    * 280 g mąki
    * 50 g cukru pudru

    Składniki posiekać, aż powstaną drobne okruszki. Wysypać na blachę i ugnieść równą warstwę.
    Piec 10 minut w temp. 200 stopni. Wyjąć z piekarnika, a piekarnik wyłączyć.

    Masa serowa


    * 300 g masła
    * 1800 g tłustego twarogu
    * 400 g cukru
    * 10 dużych jaj
    * 4 łyżki mąki ziemniaczanej

    * 1 puszka brzoskwiń w syropie

    Brzoskwinie osączyć i pokroić w kostkę ok. 1 x 1 cm.

    Masło rozpuścić, przelać do dużej miski, w której będzie ucierana masa i odstawić żeby przestygło.
    Ser zemleć w maszynce (wystarczy 1 raz ale ja wcale nie miksuję,bo moi lubią "grudki")
    Do miski z masłem wsypać cukier i ucierać, aż zbieleje.
    Miksując dodawać po trochu twarogu i po 1 jajku. Na koniec dodać mąkę ziemniaczaną i zmiksować.
    Na podpieczony spód wyłożyć 1/2 masy, ułożyć brzoskwinie, przykryć resztą masy, wyrównać powierzchnię.
    Piekarnik nagrzać do  120 stopni.
    Wstawić sernik i piec 80 minut (sernik nie powinien się rumienić, jeśli zacznie to można go przykryć folią aluminiową).
    Po tym czasie piekarnik wyłączyć i zostawić sernik na ok. 1 godzinę. Otworzyć drzwiczki i zostawić, aż sernik wystygnie.

    Proporcje na wielki i wysoki sernik (blacha 25 x 40 cm)
    Dobrze jest wyłożyć blaszkę papierem do pieczenia.


    Albo taki na lekki ale jest do niego potrzebna gazeta ;)

    Składniki:
    1 kg sera półtłustego
    1 puszka brzoskwiń (83 dag)
    5 jaj
    1/2 szkl. oleju
    1 szkl. cukru
    2 szkl. mleka
    2 budynie śmietankowe lub waniliowe (na 0,5 l mleka każdy)
    20 dag herbatników do wyłożenia formy

    Wykonanie:
    Tortownicę wyłożyć herbatnikami. Brzoskwinie osączyć z syropu, pokroić w kostkę i rozłożyć na herbatnikach.
    4 żółtka i 1 jajko utrzeć z połową cukru, nadal ucierając porcjami dodawać na przemian ser, olej, mleko, a na końcu proszek budyniowy.
    Masa będzie bardzo rzadka, ale tak ma być.
    Z białek ubić pianę, dodać pozostały cukier i delikatnie wymieszać z masą serową.
    Masę wylać na brzoskwinie.

    Uwaga pieczenie :)
    Piekarnik nagrzać do 250 stopni. Boki tortownicy obłożyć przygotowanymi mokrymi opaskami z gazety.(prawdziwej typu wyborcza,kolorowe gazetki się nie nadają).
    Wstawić do piekarnika na 10 minut, po czym wyjąć.
    Nie bać się, nie opadnie!
    Piekarnik wystudzić do 160 stopni.
    Opaski zdjąć i jeszcze raz namoczyć w wodzie.
    Ponownie owinąć formę i wstawić do piekarnika na 1 godzinę.
    Dzięki takiemu pieczeniu sernik jest lekki i puszysty.

    Po upieczeniu można polać polewą:

    Polewa (krem):
    100 g ciemnej czekolady
    100 ml śmietany 30-36%

    Czekoladę połamać na kawałki i podgrzewać razem ze śmietaną aż do zagotowania, po czym zdjąć z ognia.
    Ubijać mikserem, aż krem będzie gładki i zgęstnieje.


    Przepis na tortownicę o śr. 28 cm(dla ostrożnych-można dorobić "kołnierz" z alufolii.Albo wziąć większa blaszkę :) )







  • Baba z babą w babeczki. 
  • Jaka dużą baba!
    Podziękowali 2Skatarzyna AgaMaria
  • A jaka słodka! :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Jaka dużą baba!
    Jak na drożdżach. ;)
  • Nie miałam kisielu dałam mąki ziemniaczanej do piany.
  • Bardzo ladnie wyglada to ciasto! Z przepisu przypomina mi troche pleśniak, z ta roznica, ze tu dodaje sie ser a do plesniaka orzechy wloskie i drzem z czarnej porzeczki ale tak w przekroju ciasto prezentuje sie b.podobnie.
    Jedna rzecz bym tylko zmienila jak bede piekla: poltlusty twarog zblenduje sama żyrafą, mam niezbyt dobre zdanie o serach wiaderkowych.


  • Woaderkowy Piątnicy albo z netto albo Włoszczowa są bdb.
  • A w ogole to ciekawa jest ta stronka, @Aneczka08, mnostwo przepisow na rozne ciasta. Cos wyprobujemy :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ja jeszcze polecam wiaderkowy ser z Wielunia.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Delfiko jest w netto pod ich własna marką. Wieluń the jest ale czasem ciężko dostac
  • Wieluń jest w Auchanie...
  • Aneczka08 powiedział(a):
    super przepis na sernik mam, dwa razy robiłam i rewelacja



    Namówiłaś mnie :) Zrobiłem wczoraj i właśnie jestem po drugim kawałku, bo wchodzi wyjątkowo dobrze. No i ten aromat przy pieczeniu :) Zamiast kisielu wiśniowego miałem malinowy i w całym mieszkaniu zrobiło się słodziutko. Bardzo fajna alternatywa na różne uroczystości, bo elegancko wygląda.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano czerwiec 2020
    Ciasto wyglada bardzo apetycznie i chyba wypróbuję   ale przepis nadaje się do humoru zeszytów:
    "Ciasto podzielić na 3 części troszkę mniejszą, średnią i największą (powinny być mniej więcej takiej samej wielkości"

  • Ta duża musi być koło 320-330 g, bo nie wystarczy na cały spód przy tych wymiarach blaszki. Autorka mocno przesadziła z tym "podobnej wielkości" :)

    Po zjedzeniu połowy sernika stwierdziliśmy też, że do sera można trochę mniej cukru dać.
  • Wielkanoc nadchodzi!
  • Czy można zrobić ciasto na patelni?
  • Ale wątek!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.