Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chrzest

13»

Komentarz

  • Bo jest gospodynią na plebanii i to już wg niej oznacza, że my koniecznie musimy w tamtej parafii chrzcić :(

    Ja sobie myślę - jak się rodziny obrażą, to pewnie wielodzietni podjadą ;)

    @Cart&;Pud - zdążysz z szatką? ;;)
  • i co jak będziecie chrzcić gdzieś indziej to nie przyjdzie?
    no to ma problem
  • edytowano czerwiec 2013
    A już pomijam fakt, że teściowa w ogóle ignoruje fakt narodzin wnuka :( - żeśmy ja kilkukrotnie zapraszali i wciąż ma różne ważne sprawy. Ostatnio miała wpaść, bo babcia (jej matka) miała zabiegi w okolicy i nie miała gdzie się przechować a ostatecznie nie przybyła (mimo, że cały dzień przekładała godzinę przyjazdu)
  • i co jak będziecie chrzcić gdzieś indziej to nie przyjdzie?
    no to ma problem
    bardzo możliwe.
    Ważne jest jeszcze to, że rzeczona parafia jest kawałek od Wwy (około 30-40km) a my nie mamy samochodu obecnie  =)) ale i tak to my powinniśmy przyjechać
  • Bo jest gospodynią na plebanii i to już wg niej oznacza, że my koniecznie musimy w tamtej parafii chrzcić :(

    Ja sobie myślę - jak się rodziny obrażą, to pewnie wielodzietni podjadą ;)

    @Cart&;Pud - zdążysz z szatką? ;;)
    OMG, Haku... Chrzcić 23 czerwca, jasna sprawa! :)
  • ło matko
    to widzę że też masz ciekawie :)


  • fajne czytania są na 23 czerwca:-) w sam raz na chrzest:-)
    no i to dzień ojca:-)
  • ja się przy chrzcie naszego pierworodnego nasłuchałam od rodziców, że "święta to się spędza z rodziną a nie pod mostem" - chcieliśmy chrzcić na Wielkanoc. Co poryczałam, to moje, a już mi się wydawało wtedy,  że stosunki m-y nami wróciły do normy sprzed ślubu, na który się obrazili. Wszystko nie przeszkadzało się im też obrazić o to, że mojej siostry, z ktorą było podobnie jak z nimi,nie wzięliśmy na chrzestną.
    Do urodzenia Broni tak się naprawiło, że z wdzięczności za okazaną pomoc poprosiliśmy, żeby została chrzestną małej. no i super, ale po samym chrzci urzadziła taką awanturę o nic, że pożałowałam decyzji. rodzice nie przyjechali, chociaz stosunki juz byly ok. Za to z J. tylko pytali: ochrzciliście już?
    żeby nie było, bardzo praktykujacy katolicy.
    mam żal, ale z czasem coraz mniej mnie to obchodzi. a na chrzestnych (poza moją siostrą) przyjaciele: katolicy, małżonkowie, tacy, z którymi utrzymujemy stały kontakt.

  • Przecież to oczywiste - jak moja teściowa jest gospodynią na plebanii to my powinniśmy co tydzień tam na mszę przyjeżdżać. Na wszystkie Święta itp i w dodatku w ogóle nie powinniśmy brać pod uwagę żadnych innych rozwiązań bo się X. Proboszcz obrazi...
    X_X

    Chrzest Feli był bardzo ładny - oprawa była ok, naprawdę wszyscy się postarali, ale wyprawianie imprezy w salce i komentarze teściowej o tym jak się napracowała itp dla mnie były już zbyt obciążające. I wtedy postanowiłam, że następnym razem robimy u siebie - teraz mam ogródek, więc może wystawnie nie będzie, ale chociaż wszyscy się zmieszczą.
  • no to jak postanowiłaś to rób:-) przyjęcie w ogródku - bomba!
    To Wy decydujecie a nie teściowa, może trzeba ją trochę ustawić i pokazać kto decyduje o Waszym dziecku
  • A w którym kosciele? Chyba naturalne jest, ze dziecko chrzci sie w swojej parafii w pierwszej kolejnosci. Nam robili korowody w parafii, w której mieszkalam od urodzenia, bralam komunie, bierzmowanie itp., bo zdarzylismy sie wyprowadzic z pol roku wczesniej (a zameldowani bylismy). Ale na szczescie nasz wiejski proboszcz nie robil problemów. Myslelismy tez o sw. Annie, vbo tam bralismy slub i chrzcilismy najstarszego, ale to tez okazalo sie nie do przejscia. 
  • nasza parafia obecnie bardzo średnia. Chyba byśmy chrzcili w poprzedniej - tam jesteśmy w DK więc myślę, że problemu by dużego nie było. Mylę się?

    A Haczor - cóż... waha się, a tu decydować szybko trzeba. Pokażę mu Wasze komentarze.
    Jak wybierze, tak będzie dobrze. Byleby jakieś decyzje zapadły

  •  Pokażę mu Wasze komentarze.
    Boszsz.... to chyba wytnę to o miejscu teściowej. :))
  • nie, to ja mam "forum zamiast mózgu" ;)
  • a Haczor ma dystans do mamusi
  • Ktoś gdzieś kiedyś podawał link do sklepu z ładnymi sukienkami na chrzest, ale nie mogę znaleźć?
    Może ktoś pamięta?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.