Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sernik Odrobinki

13»

Komentarz

  • Ktoś nie lubi sernika???
  • U mnie w domu nikt. Ani Ania, ani mój mąż ani moi rodzice. Tylko ja. Ale w sylwestra i h eje o zrobię.
  • Jak nie lubię żadnych słodyczy to sernik i owszem B)
  • Jak nikt nie lubi to sobie kup tyle ile sama zjesz w jakiejs dobrej cukierni i juz, bo pozniej bedziesz musiala wtryniac sama cala blache albo zzielenieje i wywalisz.
  • Rejczel nie kupuje w cukierni, nie lubię, mam zgagę. Lubię tylko swój. Na sylwestra zrobię i się podzielę ze znajomymi.
  • O, ja tego z netto uzywam. Tylko ten kupuje. Nie eksperymentuje z sernikami. Albo slaski kolocz albo wiedenski pieke.
  • wujek mi upiecze 
  • Kupiliśmy dużo sliwek suszonych, zastanawia mnie czy sernik z takimi śliwkami będzie ok dla moich niejadkow sernikowych. Duza porcja wychodzi?
  • Dzieci raczej nie lubia takich wynalazkow i beda wydlubywac te sliwki. U mnie moze jedno by zjadlo te sliwki? 
  • Ja eksperymentalnie dam daktyle. Rodzynki grzebali, śliwki pokrojone zjedli to zobaczę z daktylami B) jeszcze
  • Czy owoce na ten spód można położyć mrożone, czy wszystko się rozleje? 
  • Mam pytanie, ostatnio dwa razy zdażyło mi się że mi lukier po jakimś czasie zaczął spływać z sernika. Przy nakładaniu był bardzo gęsty a po dniu jakby się spocił i popłynął, a był w chłodnym pomieszczeniu. Jaka może być przyczyna? Nie chcę w tym roku tego błędu popełnić. Acha! Nakładałam na zimny sernik.
  • @awia a może było za zimno? Ja kojarzę, że dekokracji z lukru nie można wstawić do lodówki bo popłyną. 
    Podziękowali 1awia
  • Nie wiedziałam, myślałam że ma być zimno....
  • Ja ostatni raz w życiu zrobiłam sernik. 
    Jestem niezadowolna. 
    Robiłam wedle przepisu Eluni, na jej kanale jest to sernik na krakersach czy jakoś tak. 
    Może zły ser, bo użyłam President w wiaderku, tylko taki zresztą był do nabycia u nas. Wszystko wedle przepisu, a sernik chudy, kruszy się, mało słodki. 
    Jak ktoś chce dietetyczny sernik, to zapewne przepis świetny. Ale te chudosc jego czuć. 

    Zreszta, na dwa mazurki i sernik, tylko jeden mazurek miał powodzenie. 

    Tyle się narobilam, wszystko nieudane... 


  • Ale nie opadł, kształt zachował niemal idealny. 

    Może jajek za mało? Tam w przepisie były 4 jajka na wiaderko. Pytam, bo może jednak kiedyś zrobię i coś trzeba będzie zmodyfikować. 
  • Przepis wygląda smacznie:)
  • @szczurzysko jak za mało słodki to można go jeszcze uratować - polukrowac i czesc. A jak jest suchy, nieslodki i się rozwala to można zrobić jeszcze taki myk: trochę masła(a z łyżkę, dwie), cukru(że 3 lyzki), 1 łyżkę kakao i tak z 1 -2  łyżki wody. Najpierw woda+ cukier + kakao a do tego masło. Mrugnie razem, troszkę zgęstnieje i na ukrojonej porcji ciasta już na talerzu robimy piękne zygzaki tą polewą. 

  • Obejrzałam sobie ten odcinek na kanale u Eluni i myślę sobie, że przyczyną tej suchości sera o której piszesz @szczurzysko jest prawdopodobnie to, że do sera nie idzie tam masło, jest tylko pół masła do tych herbatników na spód. Jak na prawie kilogram sera( Elunia troszkę tam na dnie wiaderka zostawiła do rolady jajecznej) to 3/4 szklanki cukru to może być troszkę za mało, zależy czy bardzo kwaśny ser.
    Mam doświadczenie z sernikiem wiedeńskim( bez spodu - sam ser) i taką miarę, że na kilogram sera w przepisie stoi 1 szkl.cukru i 3 cm następnej. I to jest tak w sam raz. Dodam jeszcze, że piekę z twarogu( który blenduje) nie z serów wiaderkowych więc z tymi wiaderkowymi i ich kwasnoscia/słodkością nie mam doświadczenia.
  • Sernik polany czekoladą. Ale gorzką. Aczkolwiek teraz.nysle, że lukier lub mleczna czekolada lepiej by temu sernikowi zrobiła. 
    To, że mało słodki, to da się przeżyć, ale warto faktycznie dołożyć cukru jak mieliby być dla gości, bo domownicy zjedzą.

    U mnie innego sera się nie dostanie, tylko jeden wiaderkowy i to też nie zawsze. Ale faktycznie, masła trzeba będzie dodać. 
    Podziękowali 1Rejczel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.