Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Globalne oszustwo - drogi wyjścia

135

Komentarz

  • Tu nie chodzi o limit tylko o minimum , zarabiaj nawet 10 razy więcej niż najbiedniejsz byle ten najbiedniejszy mógł się za swoje ZAPRACOWANE pieniądze utrzymać
  • A 63: Irkub, masz racje, w końcu państwo ma nam służyć. Ingerencja nie zawsze musi być czymś złym.
    Powszechnie uważa się, że służbę posiada ktoś bardzo zamożny - powiedzielibyśmy teraz "ktoś z fanaberiami" - ale nie mniej to on płacił za te usługi z własnej kiesy.
    Nic nam do tego.

    Ale żeby każdy miał służącego, kto w lot wyjdzie na przeciw jego rozmaitym potrzebom i to w osobie państwa ? Dziecko zrozumie, że to niemożliwe.

    Kolejny zabobon.

    Państwo jest nam potrzebne aby stało JEDYNIE na straży wolności przed wrogami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz tymi zadaniami gdzie trud jednostkowy jest niewystarczający, a pożytki powszechne, np. infrastruktura.

    Czymkolwiek innym się zajmuje: robi to GORZEJ i DROŻEJ, niż zrobilibyśmy to sami.
    Więc ta ingerencja wiąże się zawsze ze stratą wolności i powiększeniem niewoli.
  • Państwo jest nam potrzebne aby stało JEDYNIE na straży wolności przed wrogami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz tymi zadaniami gdzie trud jednostkowy jest niewystarczający, a pożytki powszechne, np. infrastruktura.

    Czymkolwiek innym się zajmuje: robi to GORZEJ i DROŻEJ, niż zrobilibyśmy to sami.
    Więc ta ingerencja wiąże się zawsze ze stratą wolności i powiększeniem niewoli.
    liberalistyczne bla, bla, bla
  • Nie Agnieszko63, lecz tak mówi zdrowy rozsądek.
  • Agnieszka 63 - socjalistyczne bla bla bla
    bardzo merytorycznie - prawda ?
  • [cite] DamianGS:[/cite]Nie Agnieszko63, lecz tak mówi zdrowy rozsądek.
    A papieże, co mówią?
  • Przypomnij proszę.
  • Hobbes kontra Rousseau?
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    [cite] DamianGS:[/cite]Nie Agnieszko63, lecz tak mówi zdrowy rozsądek.
    A papieże, co mówią?

    no popatrz, tyle się dzieje, że nie zauważyłem ....
    VII przykazanie już nie obowiązuje ???
    tylko np. w dni nieparzyste czy już całkiem zniesione ?
  • [cite] Adalbert:[/cite]
    no popatrz, tyle się dzieje, że nie zauważyłem ....
    VII przykazanie już nie obowiązuje ???
    tylko np. w dni nieparzyste czy już całkiem zniesione ?
    Nie wiesz, że jedyną słuszną interpretację tego przykazania przedstawia pewne radio?
  • Pytanie tylko czy ten co tyrał od rana został okradziony dlatego że dostał tyle samo co ten który robił godzinę?
  • dostał tyle za ile zgodził się pracować
  • Taw: tyle, że ten drugi wcale się nie umawiał, nie stawił do pracy a temu pierwszemu zabrano tłumacząc, iż ten drugi nic nie ma (przy okazji zabierający temu pierwszemu przywłaszczył sobie większość zabieranej wartości)
  • [cite] DamianGS:[/cite]Przypomnij proszę.
    Tradsowi mam przypominać ?:shocked:
  • Ostatnio ojciec rozmawia z takim... człowiekiem podróżnikiem... parobkiem co to trochę tu trochę tam za miskę strawy (apropo służących to niektórym taki styl odpowiada i nie ma co na siłę dawac im zasiłków) i mówi: przecie jest jakaś tam ręta socjalna zgłoś się, a on na to (człowiek juz nie młody) Rysiek ale jak to tak brac? przecież ja w życiu nie pracowałem (praca zawodowa)
    Więc... mam predyspozycje do sądzenia, że człowiek z natury jest jednak pracowity i uczciwy.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    Nie wiesz, że jedyną słuszną interpretację tego przykazania przedstawia pewne radio?
    A skąd Ty możesz cokolwiek wiedzieć w temacie, skoro nie słuchasz?!
  • Ja mu opowiadam.
  • Dobry z Ciebie chłopak!
  • Troszku przekręcam...
  • [cite] Taw:[/cite]Troszku przekręcam...

    ... odkręcam ?
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    Nie wiesz, że jedyną słuszną interpretację tego przykazania przedstawia pewne radio?
    A skąd Ty możesz cokolwiek wiedzieć w temacie, skoro nie słuchasz?!
    Bo ostatnio włączyłem latem (znaczy ojciec włączył, bo wiernym słuchaczem jest) i stwierdziłem, że od założenia ich gospodarcze poglądy (socjalizm z domieszką komunizmu) nie zmieniły się ani trochę. Czas aby RM się wyleczyła z socjalistycznych fantasmagorii. Myślę, że przypowieść do której się tu odwołał Taw może być dobrym początkiem.
  • Marks z Leninem w najlepszych snach nie oczekiwali, że nadejdzie dzień gdy ich mrzonki będą głoszone pod szyldem "Katolicki głos w Twoim domu"
    Czy to znaki końca świata ?
  • [cite] Adalbert:[/cite]Marks z Leninem w najlepszych snach nie oczekiwali, że nadejdzie dzień gdy ich mrzonki będą głoszone pod szyldem "Katolicki głos w Twoim domu"
    Czy to znaki końca świata ?

    Naprawdę zachęcam do zapoznania się ze Społeczną Nauką Kk, są tam pisma papieży - encykliki i przemówienia od Leona XIII do aktualnie zasiadającego na stolcu Piotrowym.
  • Klarciu, dzięki!!:swingin:
  • W życiu nie słyszałem by Kościół głosił systemowy podział dóbr.
    Rozumiem, że Agnieszka stoi na pozycji, że należy się człowiekowi z pracy innych po prostu za życie, za fakt istnienia?
  • @Klarcia i Agnieszka63: podajcie w której encyklice i który papież proponuje dystrybucję taką jakiej tu bronicie. Czekam...
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Klarcia i Agnieszka63: podajcie w której encyklice i który papież proponuje dystrybucję taką jakiej tu bronicie. Czekam...

    Na opracowanie tego tematu nie mam siły.
    Nie tyle bronię dystrybucji dóbr - wcale nie podoba mi się ideologia, która jest propagowana przez kanadyjskich cwaniaków - ile próbuję wykazać, iż Nauka Społeczna Kościoła jest diametralnie różna od tego, co nam z kolei próbują wciskać liberalno- gospodarcze cwaniaki, typu Korwin-Mikke.
  • To może z drugiej strony:
    - co diametralnie różnego od zasad wiary i moralności ( bo w tych dziedzinach nauczanie papieża ex cathedra jest nieomylne) znajdujesz u cwaniaka JKM.
    Materiału mniej więc zagadnienie łatwiejsze.
  • [cite] Klarcia:[/cite]Nauka Społeczna Kościoła jest diametralnie różna od tego, co nam z kolei próbują wciskać liberalno- gospodarcze cwaniaki, typu Korwin-Mikke.
    Jest różna, ja wcale nie jestem fanem korwinizmu.
  • [cite] Adalbert:[/cite]To może z drugiej strony:
    - co diametralnie różnego od zasad wiary i moralności ( bo w tych dziedzinach nauczanie papieża ex cathedra jest nieomylne) znajdujesz u cwaniaka JKM.
    Materiału mniej więc zagadnienie łatwiejsze.

    Prawdę mówiąc nie znam poglądów JKM na temat wiary i moralności, może poza tym, że gościu popiera legalizację narkotyków i prostytucji.

    Ale katolicy mają przyjmować całe nauczanie Stolicy Apostolskiej, czyli Naukę Społeczną Kościoła również.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.