Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1212224262745

Komentarz

  • A bambino mio muślinowe są gorsze od ecopi? Bo różnica w cenie znaczna...
  • gorsze, dużo gorsze

    Bambino Mio to ciut lepsza tetra

    a ECOpi to chyba Ci pokazywałam - takie grube 80x80 z niebielonej bawełny (jeszcze ciemniejsze niż niebielone Kikko)
  • [cite] kluska:[/cite]Dziękuję Marsjanko. No, niestety, to PUL.
    Szkoda..

    Dlatego moim zdaniem nie warto tych najtańszych "chinek" kupować

    reklamuj u sprzedawcy te trefne pieluchy - jeśli kupowałaś od firmy rękojmia to 2 lata, jeśli od osoby prywatnej - 1 rok
  • Rodzice, którzy kupują maluchom wielorazowe pieluchy, po zmianach przepisów płacą 23-procentowy VAT. Podczas gdy na jednorazówki obowiązuje stawka 8-procentowa, pisze "Rzeczpospolita".

    Jak z materiału, to dodatek odzieżowy - uznało Ministerstwo Finansów i zakwalifikowało pieluszki wielorazowe do tej kategorii artykułów. W efekcie, od 1 stycznia, przy kasie zamiast 8 proc. VAT trzeba zapłacić 23 proc.

    - Czy pieluchę nosi się na głowie, że została dodatkiem odzieżowym? - pytają rodzice, którzy zdecydowali, że ich dzieci będą używać pieluch wielorazowych. Te są u nas coraz popularniejsze. To już nie tylko zwykła tetra, znana sprzed lat, ale specjalnie szyte i zapinane pieluszki z nieprzepuszczalnych materiałów. Wielu rodziców używa ich, bo dzieci są uczulone na jednorazowe.

    I pomyśleć, że np. w Wielkiej Brytanii samorządy zachęcają rodziców do używania wielorazówek, bo zmniejsza to ilość śmieci na wysypiskach. Noworodki dostają w prezencie od gmin specjalny pakiet wielorazowych pieluszek.

    "Rzeczpospolita" pisze, że choć resort finansów nie odpowiedział na jej pytania w tej sprawie, to jednak nieoficjalnie dowiedziała się, że urzędnicy myślą co w kwestii zdrowej pupy począć.



    no.
    jakby powiedział Dyzma
  • dzięki Prayboy! Mnie też to zirytowało...
  • właśnie gadają o tym w Sejmie, ciekawe czy coś wywalczą
  • kurcze... wlasnie mala nosila przez godzine taka eko-mamy i nic nie zrobila... nie wytrzymalam cisnienia i juz jest w pampersie... bo ona ma biegunke i odparzona pupe... jak jej wczoraj zalozylam taka eko co M kiedys kupil na allegro to w pol godziny byl mokry brzuszek i plecy... czy one moga byc za male dla niej czy po prostu tak jest ze sa za tanie i ciekna?
  • ja czesem na szybciocha nie schowam w otulacz CAŁEJ tetry i przecieki murowane :wink: zasada taka, że otulacz musi otulać wkład - cały :cool:
  • wklady mam takie z mikrofibry... te z allegro zakladalam jej latem i fajnie nie przeciekaly... az zaczely... takie najtansze.. naughty baby... no i ten wklad rzeczywiscie czasem sie przesunie... bo pieluszka przy nozkach jest sfastrygowana gumka a on nie- to nigdy nie bedzie idealnie... ale teraz wychodzi mokre bardziej gora... no i nie wiem...

    to jest typ kieszinka wiec wklad na 100 nie wystaje
  • hmm... na kieszonkach to ja się nie znam... ale sprawdź czy PUL nie ma dziur, tzn. czy jest cały czy gdzieś nie popękał (za tym polarkiem)
  • [cite] MAFJa:[/cite]wklady mam takie z mikrofibry... te z allegro zakladalam jej latem i fajnie nie przeciekaly... az zaczely... takie najtansze.. naughty baby... no i ten wklad rzeczywiscie czasem sie przesunie... bo pieluszka przy nozkach jest sfastrygowana gumka a on nie- to nigdy nie bedzie idealnie... ale teraz wychodzi mokre bardziej gora... no i nie wiem...

    to jest typ kieszinka wiec wklad na 100 nie wystaje

    1. w czym pierzesz?
    2. czy przy korzystaniu z kieszonek używasz kremów do pupy?
    3. używasz 1 czy 2 wkładów?
    4. sprawdź PUL czy się nie rozwarstwił/ nie uszkodził
  • PUL jest caly i suchy...watpie zeby puszczal... raczej jakos pod spodem przecieka..przy nogawkach i gora...

    kremu uzywam przy eko teraz ale tak ciut.. tam gdzie odparzone najbardziej...

    1 wklad - i to moze byc to... chociaz latem przeciekalo dopiero jak wklad byl super ciezki... a teraz ledwo wilgotny... :/ obawiam sie ze przy dwoch by bylo jeszcze gorzej z np. dopasowaniem dziur na nozki..
  • Marcela dasz mi jakis namiar na te extra spodnio-pieluche ktora mial Twoj J. u nas ????
  • Ja po dzisiejszej wizycie u Taji i Łucji muszę w wol;nej chwili zasiąść tu z herbatą i cały wątek od a do z przeczytać.
  • [cite] MAFJa:[/cite]PUL jest caly i suchy...watpie zeby puszczal... raczej jakos pod spodem przecieka..przy nogawkach i gora...

    kremu uzywam przy eko teraz ale tak ciut.. tam gdzie odparzone najbardziej...

    1 wklad - i to moze byc to... chociaz latem przeciekalo dopiero jak wklad byl super ciezki... a teraz ledwo wilgotny... :/ obawiam sie ze przy dwoch by bylo jeszcze gorzej z np. dopasowaniem dziur na nozki..

    Mam też Naughty Baby, córka ma 20 msc, i nadal z powodzeniem używamy - na dłuższe wyjścia 2 wkłady + małą pieluchę tetrową wkładam w środek. 2 wkłady myślę, że możesz spokojnie używać, dopasowuje się dobrze. Jak smaruję kremem, to posypuję to mąką ziemniaczaną, aby nie było takiego kontaktu kremu z pieluchą.
  • dzieki za rady - maki z zasady nie uzywam... a kremu przy tych w zasadzie tez nie trzeba wiec chetnie poprobuje z tym wielowkladziem :)
  • Promama, dopiero teraz zauważyłam - tu masz http://sklep.chusty.com.pl/index.php?cPath=5_162_166
    link do gaci. Wściekle drogie. Ja mam dziedziczne.
  • Wiecie czy to jest ta sama marka?

    http://www.nowamatkapolka.pl/go/_info/?user_id=769&lang=pl

    Ja od paru dni mam nowe hobby - polowanie na wełniaki:wink:

    Zaczęło się od przypadku - kupiłam w moim ulubionym sklepie z używkami parę body wełniaczkowych i są RE-WE-LA-CYJ-NE :bigsmile:

    ale gatek nie było niestety, a jednak zalanolinowane wełniaki pasują nam bardziej od najbardziej bajeranckich otulaczy pul i innych...
  • Agga, to to. Starszacy też noszą bluzki i legginsy, w kółko - z trudem pozwalają z siebie zedrzeć na noc. Cieplutkie, przewiewne, rewelka.

    Wełniaczki absolutnie rulez. Wełniaczki z lanoliną rulez podwójnie.
  • można wydziergać :wink: ja właśnie szukam wełny merino i daje babci :wink:
  • a dziś widziałam w TV Reni Jusis , która opowiadała min. o wielorazówkach i dowiedziałam się, że od stycznia wszedł na nie vat 23%, podczas, gdy w niektórych krajach kobiety jeszcze dostają na nie dopłaty:devil:
  • [cite] Prayboy:[/cite]Rodzice, którzy kupują maluchom wielorazowe pieluchy, po zmianach przepisów płacą 23-procentowy VAT. Podczas gdy na jednorazówki obowiązuje stawka 8-procentowa, pisze "Rzeczpospolita".

    Jak z materiału, to dodatek odzieżowy - uznało Ministerstwo Finansów i zakwalifikowało pieluszki wielorazowe do tej kategorii artykułów. W efekcie, od 1 stycznia, przy kasie zamiast 8 proc. VAT trzeba zapłacić 23 proc.

    - Czy pieluchę nosi się na głowie, że została dodatkiem odzieżowym? - pytają rodzice, którzy zdecydowali, że ich dzieci będą używać pieluch wielorazowych. Te są u nas coraz popularniejsze. To już nie tylko zwykła tetra, znana sprzed lat, ale specjalnie szyte i zapinane pieluszki z nieprzepuszczalnych materiałów. Wielu rodziców używa ich, bo dzieci są uczulone na jednorazowe.

    I pomyśleć, że np. w Wielkiej Brytanii samorządy zachęcają rodziców do używania wielorazówek, bo zmniejsza to ilość śmieci na wysypiskach. Noworodki dostają w prezencie od gmin specjalny pakiet wielorazowych pieluszek.

    "Rzeczpospolita" pisze, że choć resort finansów nie odpowiedział na jej pytania w tej sprawie, to jednak nieoficjalnie dowiedziała się, że urzędnicy myślą co w kwestii zdrowej pupy począć.



    no.
    jakby powiedział Dyzma


    że sobie zacytuję :wink:
  • [cite] AB:[/cite]jak sie uzywa kremu, to się nie uzywa maki ziemniaczanej...albo-albo...

    AB, ale to tak dla zasady, czy jest jakiś powód do tego?
  • Dziewczyny welniane supe gatki widzialam ostatnio ze sa do kupienia w pieluszkarni. Rozne kolory.
    O ile nie zeszly za szybko..
  • To nie wiedziałam, że moja z tych pancernych:)
  • AB, to jak sobie radzisz w razie poważniejszych odparzeń, będę wiedziała na przyszłość, jak trafi się delikatniejsze dziecię. Bo mam też papierki jednorazowe, ale jakoś wogóle nam nie podchodzą.
  • Ja odkad przeszlam z pampersow na wielo wogole nie wiem co to odparzenia :)
  • Annabe - to te same gatki, Manymonths, Babyidea, zwał jak zwał. Przebłysk ludzkiego geniuszu.
  • Ja uzywam glownie otulaczy flip. Mam kilka close parent i bylam z nich bardzo zadowolona ,ale jak mi synek podrosl to juz mniej je lubie ,draznia go rzepy.

    Prefoldy nie przesuwaja sie w otulaczu. Na co dzien w domu stosujemy tylko prefoldy, na wyjscia kieszonki.

    Hmm jestem ciekawa tych welnianych otulaczy? Takich nie mamy. Jak czesto sie je pierze?
  • @Jadwigo - w czwartek wysłałam Ci w końcu paczkę priorytetem na poczcie - mam nadzieję, ze dojdzie koło poniedziałku. Kurier nie chciał wziąć, bo ponoć źle zapakowałam :confused: ( w ogóle przepraszam za wewnętrzne opakowanie, ale chciałam zrobić tak, żeby się plastik nie uszkodził), w każdym razie wysłałam Ci otulacz IsmeVisme i jeden polarkowy, z których Felka ju z wyrosła (polarkowy jest hand made)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.