Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1242527293045

Komentarz

  • a mnie zastanawia, że ludzie się na to łapią. Ostatnio jakieś zabaweczki reklamowali, tandetne kucyki z różową grzywą czy coś. i też oczywiście z kryształkami.
    Nie moge odszukac teraz artykułu ktory ktos pisal na temat tej kawy w papierowych kubkach (jakąś ma to nazwe jak sie bierze i pije w autobusie czy gdzies tam) u nas to sie nazywa w "trzesącym sie kubku". Zamiłowania do tandety... marzeniach o łazience ze złotymi kurkami i sraniu gdziekolwiek...
  • Tetro - jak nowiutkie ze sklepu, to zalanolinowane, nie musisz tego robić przed pierwszym użyciem. Gdybyś jednak chciała je wyprać przed założeniem maluchowi, no to zalanolinować - jak wyżej ordynuje AB
    :)
  • mi  tetrowe pieluchy po iluś praniach zrobiły się twarde i szorstkie. Macie pomysł jak je zmiekczyć?
  • a ten kwasek to do płukania dać, czy do prania? Prać z proszkiem, czy tylko z octem?
  • to jak z tym PULem? któraś chce? będę jutro zamawiać stąd: http://www.myllymuksut.com/sewing-accessories-other-c-18_89.html ; jest wersja po angielsku, żeby można było się połapać o co chodzi.
  • Mam ostatnio paskudne wrażenie, że Felka paskudnie unika jednorazówek i jak tylko założę jej wielo natychmiast idzie ciemna seria...
    Myślicie, że możliwa jest taka przemyślność u 5,5 miesięcznego dziecka?
  • złośliwa jest, nie powiem:) moje czekały ze zrobieniem kupy aż je przewinę po nocy. w świeżą pieluszkę lepiej się najwidoczniej robiło. i w ten sposób w ciągu 10 minut przewijałam dwa razy:)
  • @HAku, mozliwa jest :)
  • A ja po rozmowie z Tają się pocieszyłam, że wcale nie muszę wydawać majątku, będę robić ekonomiczne próbu róbu ze wszystkim-pieluchami, myjkami i w ogóle
    =D>
  • Agnieszko, kupiłam "ręczniki dla gości" w IKEA po 1zł za sztukę i są lepsze niż tetra (najtańsza dziadowa kosztuje u mnie w Tesco 1.90) naprawdę - otulacz trzeba mieć jakiś dobry (my teraz potrzebujemy ze 3 na dobę
    #:-S przez złośliwość włochatego kluska) a wkłady to pewnie jak leci
  • Dziewczyny, czy Wasze pociechy rowniez robia kupe przez nogawke welnianych otulaczy? U mnie plaga jakas
    :-((
  • @Sarcella - Moje pociechy robiły kupę wychodzącą obiema nogawkami i górą na plecach, a czasem również górą z przodu. Twoja plaga mi nie imponuje ;-)
  • edytowano kwiecień 2012

    a właśnie miałam wywlec wątek ;) Jak Wam idzie w nocy z wielo? Przewijacie?

     

     Dziś miałam akcję: przytulam moją Wichurę a tu mokro od pupy do pleców! No to wśród płaczu i protestów przewijanie i przebieranie w nocy. I w związku z tym nie wiem? To była akcja z kieszonką, z flipem i mocną czyli muślinową tetrą jest jakby lepiej no ale też się zdarza akcja nocna... z Wełniakiem to mam wrażenie, że mokra jest już w środku nocy... i nie wiem co czynić!

    :|

     

    E: Moja Ł. ma 5,5 mc :D

  • no ja też zaczęłam ją trzymać w nocy w jednorazówkach ale ... bym wolała w wielo :|
  • a właśnie miałam wywlec wątek ;) Jak Wam idzie w nocy z wielo? Przewijacie?

      Dziś miałam akcję: przytulam moją Wichurę a tu mokro od pupy do pleców! No to wśród płaczu i protestów przewijanie i przebieranie w nocy. I w związku z tym nie wiem? To była akcja z kieszonką, z flipem i mocną czyli muślinową tetrą jest jakby lepiej no ale też się zdarza akcja nocna... z Wełniakiem to mam wrażenie, że mokra jest już w środku nocy... i nie wiem co czynić! :|  E: Moja Ł. ma 5,5 mc :D
    Pakuję w śpiwór i się nie przejmuję :D a jak się rozbudzi nocą i się bawi, co się czasem zdarza, wówczas przewijam.

    W sumie jak przewijam jest źle, bo się rozbudza,
    Jak jest w jednorożcu, wówczas źle bo odparza i capi siuśkami
    Ostatnio nawet z kieszonek się wycofałam - czy jest we flipie czy w kieszonce tak samo przesiąka. Więc jak mi czasem zasypia ze zwykłym wkładem na noc, to się specjalnie nie przejmuję.


  • ale co masz wełniany śpiwór? czy polarkowy?
  • Moje dziewcze jako ze przesypia ciurkiem od 21 do 6.30 , nie jest w miedzyczasie przewijane. Spi w tetrze z welnianymi gaciami albo we Flipie i rano jest ok, bez przeciekow. Nie wiem, czy oby nie za wczesnie sie ciesze, bo Elunka ma dopiero 3 miesiace, wiec byc moze ze jeszcze duzo atrakcji przede mna. Poki co, wielorazowki chwale wszem i wobec!
  • ale co masz wełniany śpiwór? czy polarkowy?
    gruby :D

    z bawełny z podszewką w środku. Czasem podszewka jest mokra.

  • Haku moja tak ma ( z tymi kupami od miesiąca) jak tylko włożę tetrę zaraz kupa, czasem i 2 - 3 otulacze na dzień zepsuje ( a więcej nie mam) i znowu jednorazowe aż nie wypiorę. U nas się już zrobiło powiedzenie:

    "Chcesz mieć kupę, załóż tetrową pieluchę" działą :P
  • Na noc uzywam kieszonek Wonderoos one size, tylko z dodatkowa wkladka, chyba bambusowa. Teraz zbieram sie do kupienia rozmiarowej pieluchy, moze uda sie bez dodatkowego wkladu. Cora ma prawie 2 lata, i od jakiegos czasu troche body mokre przy nozkach, ale poza tym to ok.
  • Dziewczyny, czy któraś ma myjki wielorazowe własnej produkcji, np. z pociętego ręcznika?
    Nie mam pomysłu jak skutecznie je "wykończyć" żeby się brzegi nie siepały?
  • chyba lepiej polar ciac ( jakis stary koc np.), przynajmniej sie nie siepie.
  • edytowano kwiecień 2012
    o, dzięki za pomysł !
    ps.ale on się sprawdza jako myjka?? jakiś taki "mażący" mi się wydaje
  • edytowano kwiecień 2012
    nie wiem, bo nie stosowalam,ale wiem, ze @AB tak robi, moze ona cos napisze.
  • w sumie co prawda to prawda.. ja mam te myjki, bo ja mam zlew typu miska. Jest dość wysoko i targać tam coraz więcej ważącą Ł. jest mi po prostu ciężko...
  • @Haku mu lecimy na jednorazówkach, ale bardzo często się zdarza, że młody czeka, aż  zmienię pieluchę na czystą i momentalnie kupa.
  • Ja mam taki zlewik, że albo się mieści pupa albo nogi...:D Felka ostatnio nauczyła się robić deskę i tyle jeżeli chodzi o porządne mycie.
    Haczor chce opanować mycie pupy pod prysznicem.
  • Polarowe fajnie się sprawdzają, ale słyszałam też że te jednorazowe można prać i całkiem dobrze potem służą.
    Ja niestety też stosuję chusteczki, czasem miseczkę z wodą. Zlew mam za mały i ciągle zimną wodę - więc wkładanie tam pupki odpada:/
  • Ja mam dwie myjki, chyba bambusowe, koszt 8 zeta i już 4 msc nie wydaję na chusteczki :)
  • edytowano kwiecień 2012
    Ja mam cheeky wipes, zestaw bawełnianych i też mi się genialnie sprawdzają! Ale drogie to jest jak nie wiem co!!! Gdybym nie dostała na to pieniędzy to chyba bym sobie nie kupiła... ;)

    e:literka mi uciekła!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.