Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

13567

Komentarz

• Moje nadal maja. Wysypało ich 25.12.2015 koniec był 5.01.2016 teraz mamy 4.02 i maja ślady.
  • Mi kilka ranek goiło się... Rok.
    Najgorzej te na głowie bo porobiły mi się małe łyse placki.
    Na szczęście włosy odrosły.
  • Czy blizny po ospie smaruje się czymś?
  • Moja córka ma dziure na środku czoła po grudniowej ospie...
  • No właśnie chciałabym uniknąć takich dziur...
  • mojej się ostatecznie zagoiły
    co prawda trwało to kilka lat, ale miała spore dziury, które się jednak zagoiły
  • Dobrze wiedziec bo właśnie u mnie dwoje najmłodszych przechodziło ospe.I córcia ma paskudne plamy na brzuchu , które nie znikają a u syna mimo ,że później go zmoglo ładnie sie zgoily.
  • no to jest, u Asi na razie
    16 dni po kontakcie
    biedna ma jednocześnie zapalenie ucha leczone antybiotykiem i rumień zakaźny(na szczęście już schodzący)
  • No wlasnie moje dzieci 7 i 5 tez sie nie zarazily.Kilka razy kontakt mialy na bank, najpierw caly dzien bawily sie z moim bratem i nic. W przedszkolu co roku jest epidemia a ini nic :/.
  • Bratem, ktory w nocy po zabawie dostal goraczki a rano go zsypalo.
  • Klaudia,a może miały tylko mało objawowo przeszły? Podobno czasem na 2-3 małych pryszczach się kończy ;)
  • To czym się teraz leczy? Jaki trend obowiązuje?
  • Byc moze, ale to mozliwe zebym w ogole nie zauwazyla?
  • Jaglanka ;)
  • edytowano maj 2016
    @uJa - fiolet na krosty i fenistil w kroplach przeciwświądowo. Choć ostatnio jakąś piankę ktoś polecał, chyba @Pax
  • bosz bosz umrę na tą ospę z pewnością
    aaaaaa ;)
  • Pomodlimy się za Twoją duszę ;-)
  • octenisept

fioletu z asinej głowy nie zmyłam skutecznie do dziś...
  • edytowano maj 2016
    Moja siostra miała jedną krostkę, gdyby nie normalna ospa u mnie, to mama by jej nie zauważyła.
  • a my nie wiwmy czy byla ospa. u fa w zeszlym roku przed wielkanoca padla cala grupa. ona miala 4 krosty w wielkanoc sama.. goraczki brak.. do tego tosia nic.. czy mialy czy nie- noe wiadomo. powinny byly miec :)
  • Czy jeżeli córka od wczoraj ma kropki (rano 1 , wieczorem 6) wszystkie na jednej nodze, nie doszły żadne nowe od wczorajszego wieczoru to jest to ospa?
    kropki są czerwone, mają taki jakby biały wodnisty czubek, trochę swędzą ale nie dużo to to jest ospa?
    jak długo trwają rzuty? kiedy mogę się spodziewać kolejnego wysypu jeśli to to?
  • edytowano maj 2016
    Czasem dzieci mają kilka kropek.

Znam jedną dziewczynkę, co miala 3 kropki.
  • @uJa - pokaż zdjęcie! :-) Rzuty ospy co jakieś 2-3 dni zwykle. Ale może być tylko jeden rzut. Częściej dwa lub trzy.
  • Pianke polecalam ja, choc nie uzywalam jeszcze na swoich dzieciach, bo ospy jeszcze nie mialy. Nazywa sie poxclin i szwagierka bardzo chwalila, ze super lagodzi swedzenie.
  • Poxilin to mi się z jakims klejem kojarzy:d gdyby tak buzie zakleic to mogłoby zadzialac;)

Poki co pojawila się 7 kropka ale nie mam pewności czy jej nie bylo wczoraj. Nadal wszystkie na jednej nodze i prawie nie swedza. Oby do rana; )
  • A ta pianka zostawia ślady?
    Bo do lekarza dopiero jutro pójdę a dziecku muszę ulżyć dziś.
    Wolałabym ją niepokolorowaną pokazać.
  • Z tego co wiem, to nie zostawia. Ale tak jak pisalam, ja nie stosowalam, tylko szwagierka.
  • u nas to chyba jednak nie ospa :D
    córce nie wyskoczyło nic nowego, tamte się zagoiły, wygląda na zupełnie zdrową.
    Pewność zyskamy pewnie po dwóch tygodniach bo albo zachoruje reszta rodziny albo nie, jednak skłaniam się ku stwierdzeniu że to fałszywy alarm
  • W okolicznych aptekach nie było.
    Nic to, mąż kupi jak z pracy będzie wracał.
    Dam znać jakie to cudo ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.