Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

12467

Komentarz

• Ewentualnie Fenistil żel może być na zmiany, jak bardzo swędzą. Jest bezbarwny.
    Ale poza działaniem przeciwświądowym, to z niego pożytku nie ma, bo na gojenie się krost nie ma korzystnego wpływu.
  • Ona twierdzi że ją bolą, jak na nią patrzę to się jej nie dziwię..
    Co nie przeszkadza jej łobuzować, właśnie bawi się na mnie we fryzjera. Chyba będę łysa...
  • Po jakim czasie od kontaktu z ospą Wasze dzieci dostały krostek?
    Pytanie naturalnie do tych którzy znają czas styczności z chorobą.
  • Ok 14 dni
  • Moja córeczka po 21 dniach od wysypania syna.
  • Ok trzy tygodnie
  • u mnie 15 dni
  • z tym, że o ile chodzi o Martynkę, to jeśli karmiona Twoim mlekiem a Ty chorowałaś to duże szanse, że nie zachoruje.

Ja dzień przez wysypką (czyli w najbardziej zakaźnym czasie) miałam kontakt z 5 tyg dzieckiem znajomej, nie zachorowało.
  • Wiem.
    Ale mimo wszystko jest ryzyko.
    Wybieramy się 1szego do kardiologa, to będzie 16dni po kontakcie.
    Mam dylemat moralny czy iść, czy przekładać.
    Nie chcę dzielić się ospą z innymi czekającymi na operację niemowlętami. Widziałam tam dzieci w naprawdę złym stanie...
  • Piszą, że się wylęga 10-21 dni, u nas to było 21, a co robić, to ja bym też nie wiedziała. To zależy też chyba od stanu Martynki , jeśli przełożenie wizyty jest możliwe, to może bym przełożyła, i jak minie te 3 tygodnie, to będzie wiadomo chora, czy nie.
  • edytowano maj 2016
    @Silesia - a nie możesz się skontaktować z tym kardiologiem (czy jego pielęgniarką, czy inną rejestratorką) i zapytać, co ich zdaniem powinnaś zrobić?
  • albo może Cię do izolatki wezmą i odizoluja od innych dzieci
  • albo przełożyć wizytę na 10 dni później to juz będzie wiadomo czy chora czy nie
  • edytowano listopad 2016
    Aaaa i zaraziłam się ospą od córki. Wczoraj z trudem wróciłam z uczelni, a przy biurku siedziałam w kurtce, dostałam gorączki, ale czułam taki ból w różnych miejscach ciała, że miałam wrażenie, że ktoś mi wierci, a potem mnie walcem traktuje. Myślałam, że to grypa, ale okazało się, że to wstęp (jak na razie epizody bólowe i gorączka się utrzymują) do ospy; po południu pojawiły się kropki, dużo kropek. Wiecie może czy Heviran można zażywać w trakcie karmienia piersią? @Aneczka, zażywałaś może ten specyfik? @palusia, jak będę w ciut lepszym stanie, niż teraz, zapraszam Gabrysia.:)
  • Piszą,że przenika do mleka matki,a to silny lek,ja bym nie brała.
  • nie wiem jak się ma Heviran do karmienia piersią. W ogóle mi się wydaje, że on mało skutecznyj est, ja go brałam ale przerwałam gdzyż dostałam obrzęku naczynioruchowego i było podejrzenie, że po nim właśnie. Choć w końcu wygląda, ze to po ibupromie było, którego przy ospie niemożna a ja o tymnie wiedziałam. Skończyło się na pogotowiu i kroplówce:-)
  • @olgal, @Aneczka08, dzięki. W związku z tym zastanawiam się nad sensownością pójścia z tym do lekarza. Można cokolwiek innego jeszcze zażywać? Doraźnie Paracetamol (1 na dobę) zażywam.  

• edytowano listopad 2016
    można heviran przy kp. I moim zdaniem przy ospie u dorosłego warto. edit. Przepraszam za bolta cos mi się przedstawilo
  • Przestudiowałam ulotkę i do mleka przenika 0,3 mg/kg masy ciała dziecka. Przy założeniu, że dzienna dawka dla dorosłego to ok. 1000mg, to tamta ilość jest minimalna. Ponadto, dzieci od 2 roku życia mogą zażywać ten lek właśnie w dawce dla dorosłego; ryzyka więc nie ma. Zobaczę jak będę się dalej czuła. @andora, dzięki.
  • a do lekarza chyba nie ma sensu o ile czujesz się na tyle żeby do nas pisać. Pamiętam jak moja koleżanka (zresztą lekarka) zachorowała w wieku 30 lat na ospę. Przez pierwszy tydzień opiekowałyśmy się nia na zmianę z jej matka bo nie była sobie w stanie herbaty zrobić. Choroba z dojściem do siebie trwała miesiąc.
  • Czy ospa u niemowlaka może mieć łagodny przebieg w postaci czerwonych plamek o średnicy ok. 3-4mm zmieniających się po dniu w takie małe białe pęcherzyki? Od dwóch dni wysypuje jej brzuszek najbardziej, lekko buzie, pupę i karczek. Nie ma gorączki, jest tylko bardziej senna niz zwykle i taka markotna. 2 tygodnie temu miała kontakt z chorym dzieckiem w przychodni. Mieliśmy zamiar jutro jechać do prababci i nie chcielibyśmy jej zarazić półpaścem. :(
    Podziękowali 1Dorota
  • Moja siostra się ode mnie zaraziła jako niemowlę i miała tylko 3 krostki, gdyby nie moja ospa, ti nikt by się nie domyślił, że chora.
    Podziękowali 1mamlu
  • Przejdziemy się chyba dziś do przychodni dla pewności. 
  • @andora, wczoraj wieczorem miałam przypływ sił po przeciwbólowym. W nocy nawet do toalety bardzo trudno było mi się udać i rano - koszmar. Oj, ja rozumiem, co ta lekarka musiała czuć.
  • Mój syn zaraził się ospą ode mnie jak miał 4 miesiące (ja go karmiłam piersią i sama zaraziłam się jako dorosła osoba od córki) i niestety miał bardzo dużo krostek :( Blizenki ma do dziś (ma 6 lat). My z córką nie mamy śladów.
    Też przeszłam ciężko, a jeszcze musiałam się chorym niemowlakiem opiekować...
  • Jeśli dobrze pamiętam, to heviran ma największą skuteczność, gdy zacznie się go brać na samym początku choroby.
  • Jak ja sie ciesze, ze mialam ospe jako dziecko. Tylko czemu moja 8 latka nie chce sie nigdzie zarazic? 
  • może już miała jakaś poronna?
  • Tez o tym myslalam. Bylysmy kiedys w gabinecie pediatry po chlopcu z pieknym wykwitem, nawet pani doktor zasugerowala, ze pewnie bedzie miala ospe, a tu nic. Przedszkole, szkola, wiele razy byly chore dzieci, a moje zadne.
  • Dzisiaj gorączka mi minęła i jestem w miarę "na chodzie". Kropki są jednak wszędzie, wszędzie i niemiłosiernie swędzą. Nie mogę siedzieć, muszę chodzić i coś robić, bo w innym razie trudno wytrzymać. Stosuję piankę Poxclin i w nocy zażyłam Fenistil i po pielgrzymkach nocnych urządzanych w domu, zasnęłam na chwilę. Jednocześnie zapadła decyzja o odstawieniu półtorarocznej córki od piersi (nosiłam się już jakiś czas z tym zamiarem), bo nocne karmienie stało się bardzo trudne (z boku na bok, w jednej pozycji przy tym swędzeniu - niemożliwe); dzięki temu mogę brać większą dawkę Heviranu. Znacie jeszcze jakieś sposoby na złagodzenie swędzenia???

Podziękowali 1mamuma
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.