Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

123457»

Komentarz

• @Katanna a jak Karolek? 
  • Zapalenie krtani w rozkwicie. Dostał pulmicort, ale jakoś słabo pomaga. Rozumiem, że za 2 tygodnie u niego ospa ;)
  • No to pięknie. 
    Z ospą zawsze można mieć nadzieję ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • @Katanna przy zap krtani dobrze, zeby dosc chlodno w domu bylo, lepiej sie oddycha. Moja corka po ok 2 dniach pulmicortu miala slyszalna poprawe. 
    Podziękowali 1Katanna
  • Czy ospa wietrzna moze wysypac bez gorączki ?
    Podziękowali 1Bea
  • Jasne. U nas tylko 2 z 7 miała gorączkę. Reszta full energii i tylko krostki.
    Podziękowali 1Ania_B
  • @aga---p a ile czasu trwala wysypka ?
  • Ponad 2 tygodnie i niestety nie na raz przechodzili. Rok temu chorowała mi 3 i to trwało 7 tygodni razem:( 
    Podziękowali 1Ania_B
  • U nas 4 i ponad 2 miesiace 
  • Omg jak sobie przypomne nasz zeszloroczny grudzień to mi słabo:)
    Podziękowali 2aga---p Bea
  • U nas sama ospa nie była zła. Gorzej ze rownolegle jak jeden miał ospę do drugi trzydniowke która trwała tydzień i dużo bardziej powalała niż ta ospa..
  • no u nas nie byłaby zła gdybym ja jej nie miała :D
    Podziękowali 1MAFJa
  • T ma wysypkę na przedramieniu. Wygląda jak ospowa - podeszła płynem. Od piątku noc do niedzielnego ranka gorączkowała.
    Ogólnie blada, bez apetytu o skarży się na ból mięśni i kości?
    Ospa w rodzinie (był kontakt)
    Jest nadzieja, że to coś innego?
    Kiedy powinien być kolejny rzut krost?
    Kurczę, nie pamiętam
  • Nadziei brak:( chyba do 24h są nowe kropeczki.
    Podziękowali 1Bea

• Czy to moze byc ospa?
    Jakos mi dziwnie wyglada, bardziej na pryszcza, ale to u 4 miesieczniaczki.

• Tu inne ujecie.
  • Mamy u chłopców ospę. Wczoraj wyszły krostki. Starsze dziewczyny nie przechodziły ospy i nie mają krost jeszcze. Pytanie mam do doświadczonych czy dziewczynki mogą chodzić normalnie w świat dopóki nie mają objawów. Teraz czekają nas w przyszłym tygodniu  konkursy, egzaminy itp nie chce być źródłem zarażenia dla innych ale z drugiej strony siedzieć 2 tygodnie tak w razie czego... to też ciężko i trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy a egzamin przekładać .  :/ Chłopaki to wiadomo kwarantanna, ale one to nie wiem. Poradźcie coś pliiiz. 
  • Ospą zaraża się zanim wystąpią objawy. 
  • edytowano 10 marzec
    U mnie tez obecnie ospa, najmlodsza ma, starsza która jeszcze nie przechodziła razem z nią siedzi w domu. Z tego co czytałam to zaraża się od 2 dni przed wystąpieniem krost, ale ja wolę nie narażać innych zwłaszcza kobiet w ciąży, o których nie muszę wiedzieć, że w niej są, a także starszej córki, gdyby teraz przed ospą miałaby złapać np. jakąś infekcję miałaby kombo. 
  • Generalnie jak my byliśmy po kontakcie to pediatra zaleciła chodzić pierwsze 10 dni od kontaktu a później niż w domu. 90% infekcji to 14dzien
    Podziękowali 1camille
  • No właśnie tak mi też lekarka mówiła że na kilka dni przed się zaraża już. Więc siedzimy. Żeby nie rozsiewać i żeby samemu nic nie złapać dodatkowo. 
  • Jak często smaruje się kropki tym fioletem?
  • Synek teraz tak lekko przechodził, że wystarczyło raz, jak napełnily się płynem.  Ale w  sumie kilka razy, bo że 3 wysypy były, smarowalam każdą nową z płynem. 
  • Fioketem po myciu smarowalismy ale w jak najbardziej od razu.. wiele już nie rosło 
  • U nas sprawdziły się też szybkie kąpiele w nadmanganianie potasu, fioletem (wodnym roztworem) malowałam tylko w newralgicznych miejscach, nie widziałam różnicy w szybkości gojenia z filetem i bez. 
    Podziękowali 1Katia
  • Młodszy synek dwuletni to ma tylko 5 krostek i wszystkie bez płynu. Zaczynali tak samo, młodszy nic więcej nie ma a starszego dosyć mocno posypało już 3 razy. Czekamy jak to się rozwinie. 

Czyli smarować fioletem po myciu i wszystkie nowe gdy się pojawią? Dobrze rozumiem? Na opakowaniu nie ma dawkowania. 
  • dokładnie tak:)
  • Polecam na ospowe krostki mydło siarkowe :) Przecież chodzi po prostu o wysuszenie, farbować nie trzeba ;)
    Uważam, że to dzięki takiemu myciu praktycznie nie mam śladów po ospie, która 6 lat temu zmieniła mój cyferblat w talerz siekanego mięsa :s
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.