Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ogłoszono datę beatyfikacji Jana Pawła II

edytowano styczeń 2011 w Polityka
Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II, co formalnie kończy proces beatyfikacyjny polskiego papieża. Beatyfikacja odbędzie się 1 maja. Ksiądz Sławomir Oder powiedział, że już teraz można zacząć modlić się o cud, który jest wymagany do następnego kroku, jakim byłaby kanonizacja polskiego papieża.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/beatyfikacja-jana-pawla-ii/ogloszono-date-beatyfikacji-jana-pawla-ii-modlmy-s,1,4110165,wiadomosc.html
«13

Komentarz

  • cieszę się ogromnie

    wreszcie będzie powód by świętować 1 maja :wink:
  • Ja już mam 1 V imieniny naszego Józia-Robotnika! :-D
    Ale JP2- czemu nie, we Wrocławiu Plac 1. Maja zmieniono właśnie na Pl. JP2 ;)
    Roboczo nazywałem go "Plac Jana Pawła Pierwszego Maja"
  • Po ludzku był największym z synów Polski.
    Szkoda tylko, że często sprowadza się Jego postać i nauczanie do poziomu "kajaków" i "barki".
  • Kndrsk1 - znam ten plac pod nazwą: jednego maja:bigsmile:
  • no to długi weekend w Rzymie
  • @Damian, a kremówki?! NIE ZAPOMINAJ O KREMÓWKACH!!! :gx:
  • długi weekend w Rzymie z paczką kremówek i w kajaku
  • Szczyt religijności w stylu pop: płynąc kajakiem śpiewać barkę zagryzając kremówką.
  • Asiao - z barką na ustach:)
  • Tak, tylko jak płynąć do tego Rzymu z temi kremówkami :shocked:. Morzem, panie, morzem...:cool:
  • [cite] asiao:[/cite]no to długi weekend w Rzymie

    Też bym chciała!

    Kiedy umarł JP II bardzo chciałam brać udział w pogrzebie. Niestety byłam dwa tygodnie przed porodem Pawła. Pomyslałam sobie, że jak bedzie beatyfikacja, to wtedy się wybierzemy. Ale i tym razem będzie raczej trudno...

    No, może na kanonizację się uda?

    A tak w ogóle, to piękna data- Niedziela Miłosierdzia!
  • A poważnie bardzo się cieszę :bigsmile:. Cieszymy się Oboje. To będzie tegoroczna Niedziela Miłosierdzia. Nsz ślub był 2 kwietnia w pamiętna wigilię Święta Miłosierdzia :smile:. Cieszy nowy Orędownik w niebie :smile:.
  • Pamiętam jak w Krakowie/Łagiewnikach siedzieliśmy na karimacie a Jan Paweł II ogłaszał święto Miłosierdzia Bożego. Nie wiedzieliśmy co robić czy wstać czy klękać..
  • Całe szczęście, że to Niedziela Miłosierdzia, bo 1 maja to dla mnie data podwójnie brzydka. Ogólnie to się cieszę.
  • kolejny znak dla Polski.
    znowu ta niedziela, jak rok temu i jak 6lat temu...
  • A u mnie termin na 1 maja :bigsmile:
  • Ks. prof. Marek Chmielewski z Instytutu Teologii Duchowości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zwraca uwagę, że 1 maja jest terminem szczególnie wymownym.

    http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=109663
  • 1 V to także data naszego ślubu cieszę sie!
  • Aleks, naszego też!!! :bigsmile:
  • Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
    P.
  • Agusia może jeszcze 1999? O ile to nie tajemnica.
  • Nie, troszkę później, 2004 :smile: Miło, że obchodzimy rocznicę tego samego dnia :bigsmile:
  • Czy JP2 zostanie świętym wszystkich religii ?
  • Komus mete w Kraku szykowac? :wink:
  • W Kraku? W Rzymie by się przydała meta...:cool:
  • Jak sie nie ma co sie lubi... :wink:

    Nad Rzymem mysle, meta jest, ale bilety juz dzis mega w gore poszly...:confused:
  • W Rzymie polecam Camping Tiber pod Rzymem.

    http://www.campingtiber.com/
  • [cite] Lila:[/cite]wiecie co, z pogrzebem JPII też tak było, że służby straszyły, że miejsca nie bedzie, ze nie da się dojechać, brak noclegów dla pielgrzymów - ale to ściema
    Jak ktos chce - to dotrze
    znam relacje wielu, którzy w ostatniej chwili wyjeżdżali, albo bez szans pratycznie na dotarcie do Rzymu, a wszystkim się udało tam być
    Dokładnie tak. Wystraszeni doniesieniami mediów ludzie zostawali na przedmieściach, tymczasem autokarem dało się dojechać pod sam Watykan i dostać się na plac po cierpliwym przeczekaniu problemów decyzyjnych obsługi.

    Wanda, super!
  • [cite] Wanda:[/cite]To ja się przyznam, że - zainspirowani tym wątkiem - spędzilismy dzisiejsze przedpołudnie wyszukując tanie połączenia lotnicze do Rzymu na ten weekend i udało się - będziemy tam! :) :cheer::cheer:

    Wanda, a możesz dać jakieś namiary na priva?
    Bo u nas tenat nie schodzi z tapety... Mąz też bardzo zapalony do wyjazdu.
    Już nawet rozważyliśmy sprawę opieki nad dziećmi- akurat dla nich bedzie to środek ferii wiosennych.
    Tylko jeszcze nie mieliśmy czasu szukać...
  • Ale Wam zazdroszczę !

    Nie wiem czy ktoś pamięta , kiedyś pisałam o naszym prywatnym cudzie z udziałe dopiero co zmarłego JPII . Jakbym chciała tam być , niestety , to raczej mało realne :confused:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.