Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bajki jakie polecacie

13»

Komentarz

  • @Aniuszka - u nas leća Kot Filemon, Bolek i Lolek, Bob Budowniczy, Zaczarowany ołówek, Tomek i Przyjaciele...

  • @Aniuszka - u nas leća Kot Filemon, Bolek i Lolek, Bob Budowniczy, Zaczarowany ołówek, Tomek i Przyjaciele...

    TaK! Smok Wawelski, Wróbelek Elemelek, Reksio - nawet ja to oglądam z przyjemnością ;-)
  • oo Wróbelek - o tym musimy pomyśleć!
  • zdecydowanie "Marta mówi " poecam,"koziołek matołek",też jest ok zwłaszcza gdy pomyślę,że nawet moi rodzice to oglądali:)
  • Jak byłam w sanatorium to w tv leciała taka fajna bajka (kilka odcinków widziałam) "Duża Rodzinka" czy jakoś tak. O słonikach. Ktoś kojarzy?
  • O, rety, nie wiedziałam, że Wróbelek Elemelek został sfilmowany. Mam książeczkę ze swojego dzieciństwa jeszcze, całe fragmenty rozdziału "Jak Wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek" synek zna na pamięć (ale nie chce zupełnie słuchać o innych perypetiach głownego bohatera, za długie jednak rozdziały jak na taki wiek).

    Kot Filemon - bardzo lubiłam w dzieciństwie, muszę synka zapoznać koniecznie, dzięki. Ostatnio jakoś książka wyszła, ale to chyba dla starszych dzieci - dużo tekstu i sporadycznie obrazki.

    Ze starych dobrych rzeczy to jeszcze mi się przypomniało "Przygód kilka wróbla Ćwirka".

    I jeszcze rosyjska bajka o rybaku i rybce - uwielbiam rosyjskie filmy rysunkowe, mają takie płynne ruchy i łagodne kontury. 

    I jeszcze bardzo lubiłam "Muminki", ale tylko te na podstawie książek Tove Jansson. 
    I Misia Colargola. 
  • Jeszcze co do "Fifi Niezapominajka" - mieliśmy taki zryw, że Ala to oglądała, jest sympatyczna, ale jak się przejrzy kilka odcinków, to okazuje się, że niemal każdy jest o jedzeniu. To nas trochę zraziło - że nie mają większych problemów niż to czy ktoś coś komuś zje/upiecze/poleje miodem itd. ona cały czas robi jakieś ciasteczka, deserki i inne słodycze...

  • Savia , może chodzi o "Wielka Rodzinka"? Moje dzieci ostatnio z chęcią oglądały"Wyspa dinozaura".No i lubią jeszcze czeskich sąsiadów
  • Włączyłam ostatnio czterolatkowi "Żwirka i Muchomorka" - przybiegł z płaczem, że się boi  @-)
    mieliście pojęcie jakie horrory nam za młodu wciskali???????
    =))
  • Moje dzieci miały wielką fazę na Klub Przyjaciół Myszki Miki
    już nawet mówiły jak Miki... (w tym samym rytmie...)
    jestem więc wdzięczna RobinHoodowi, że tę fazę przerwał...

    Myszka jest ok, ale te współczesne bajki są nadawane na takich wysokich tonach, że nawet jak siedzą u siebie w pokoju i oglądają, to ja siedząc u siebie wszystko słyszę i mi to przeszkadza
    tymczasem jak oglądają tego RobinHooda nawet w tym samym pokoju co ja jestem, to mi nie przeszkadza wcale, nie jest taki piskliwy chyba

  • Włączyłam ostatnio czterolatkowi "Żwirka i Muchomorka" - przybiegł z płaczem, że się boi  @-)
    mieliście pojęcie jakie horrory nam za młodu wciskali???????
    =))
    Tam horror, to propagowanie homozwiązkow (tak samo jak z resztą Bolek i Lolek) ;)

    Rumcajs, Makowa Panienka

    Przy okazji moja żona odkryła jakieś parę miesięcy temu w sieci (tubka) genialne bajki pod nazwą Маша и Медведь, nawet dla dorosłych jest to po prostu świetne.


  • Tam horror, to propagowanie homozwiązkow (tak samo jak z resztą Bolek i Lolek) ;)

    A Bolek i Lolek nie są braćmi? :-?


    Homo to jest w teletubisiach (a raczej transwestyci).
    Savia , może chodzi o "Wielka Rodzinka"?
    Być może. Muszę poszukać.


  • A Bolek i Lolek nie są braćmi? :-?


    Nie wiadomo. Mieszkają sami. Czasem się Tola pojawia. Trójkącik normalnie.

    @Savia dodałem emotke, aby potraktować mój komentarz z dużym przymrużeniem oka.
  • Czułam, że drwisz  B-) :D
  • Dobrze czułaś.
  • a pamiętacie serial Alf ?
    Może to dla starszych dzieci. Nic zdrożnego w nim nie zauważyłem.
  • edytowano wrzesień 2013
    Obowiązkowa bajka dla każdego chłopca:

  • edytowano wrzesień 2013
    a teraz z mojego dzieciństwa...co udaje się podawać dzieciom..."Barbapapa" ( kto pamięta rączka do góry! - byłam totalna fanka jako 2-3 latek) I "Pan Kreseczka" ( czyli słynny Balum Balum z lat siedemdziesiątych)
  • Balum Balum to kultowe jest
  • ula plelum makłati
    - Polenta !
    - Siiii

    Pamiętacie ?
  • edytowano wrzesień 2013
    Haku będzie dzieciom puszczała:

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.