Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pneumokoki

13»

Komentarz

  • A że śmierdzi kasą, to na pewno. Jak widzę mechanizmy przetargów w służbie zdrowie, to wiele rzeczy śmierdzi kasą, a te które nie śmierdzą kasą, często śmierdzą za to szajsem : (
  • Mnie w dyskusjach o szczepionkach irytuje to , że są one bardzo spolaryzowane. Właściwie trudno znaleźć kogoś , kto się na tym lepiej zna i nie stoi konkretnie po jednej stronie barykady. Tym bardziej, że badania też można skonstruować pod wyznawaną tezę.
  • Martyna - mi chodzi o to, że ludzie przestali masowo szczepić MMR (przynajmnieij w UK tak piszą), że słyszy się o chorujących dzieciach na odrę, wielkie larum, bo parę przypadków odry. Ospa w szkole, każdy niemal ma. I wasze chorują. Mówię o bezpiecznych chorobach zakaźnych (odra, ospa, świnka).
    A moje nie. A 3 z 4 nieszczepione.
    Jedyne co potrafią złapać, to przeziębienie i zapalenie ucha, jak na złość.
  • @MartynaN priv ci wysyłam.
  • -Mam to samo Martyna-dlatego podpytuje gdzie sie da..
  • edytowano styczeń 2015
    U nas dzieci nieszczepione na ospę, pięcioro ich jest, i każde przeszło ospę inaczej - jedni łatwiej, inni trudniej. Dodam, że syn miał 7 m-cy i bardzo spokojnie (na cycu już nie był). Jeden z chłopaków miał raptem 20krost. Gdyby był zaszczepiony to pewnie byśmy piali nad skutecznością szczepionki. A tymczasem to jest indywidualna sprawa. Ja dość ciężko przechodziłam (razem z nimi!), no ale bez dramatu. Kilka dni i po zabawie.
  • Zapytam tu - nie szczepiłam na MMR - a teraz słyszę że wraca odra. Powiem szczerze że boję się zarówno szczepienia jak i konsekwencji nieszczepienia. Bardzo dużo podróżujemy,jesteśmy w skupiskach ludzi,starszaki chodzą do szkół i też mogą coś przynieść...ogólnie dzieci mam zdrowe,nigdy nie brały antybiotyków (najstarsza tylko raz w życiu) a mają już lat naście. Niemowlaska też nie choruje ale ja zaczynem popadać w jakieś schizy typu wyjść z domu czy nie. Zastanawiałam się nad zaszczepieniem jej jak skończy dwa lata (maleje znacznie możliwość ewentualnego autyzmu).Potem myślałam coby wcale nie szczepić...co mi doradzacie? I proszę,może ktoś wie czy istnieje realne zagrożenie zarażenia odrą?
  • Miałam sepsę meningokoki i zapalenie opon mózgowych jak miałam 9 mcy
    kilkoro dzieci wtedy zmarło w Wwie a w Olsztynie ropoznano chorobę i podano antybiotyk w ciemno - akurat zadziałał.
    Byłam w ciężkim stanie, reanimowali mnie, ale przeżyłam i ponoć nie ma większych konsekwencji ;)
  • Ja miałam odrę bez żadnych powiklan, ponad tydzień nie było diagnozy i miałam 40st i majaki, potem wysypka i diagnoza.
  • Wiecie dziewczyny, skrobnę wam wieczorem może coś na priva. Bo kurczę, ani się w temacie szczepień nie czuję, żeby iść w dalsze dywagacje, które będą "wisieć" w sieci, ani nie chcę upubliczniać bardziej swoich dylematów i pisać o pacjentach.
  • @Haku

    a Ty swoich nie szczepilas,nie?
  • @Aneczka08 a czy Ty byłaś szczepiona przeciwko?
  • @elizarybka

    ale gdzie o tym powrocie odry słyszałaś?
    Bo ja tez widziałam na tvn24.pl wielkie tytuly o powrocie odry.
    Po doczytaniu okazalo sie,ze chodzi o 80 przypadków w USA.
  • Właśnie w tv i gdzieś w internecie czytałam . Wiem że to nie do końca wiarygodne,niemniej martwię się na zapas.
    Pomijając kwestię obawy przed samym zaszczepieniem...
  • A ja o ospę jeszcze zapytam - @MartynaN @beabea - czy słyszałyście o tym, że wirus ospy po przechorowaniu może być przyczyną nowotworu? Taką informację mi kiedyś siostra podała jako argument za zaszczepieniem dziecka - tylko nie sprawdzałam na ile to faktycznie potwierdzone badaniami, a na ile to tylko podejrzenie.
  • @chabrowa wtedy nie szczepili dzieci na odrę z tego co pamietam
  • ospę przechorowałam po 30tce na 3 tygodnie przez własnym ślubem:-) Poza duża ilości bąbli miałam praktycznie zero swędzenia.
  • pneumokoki i meningokoki w uk są refundowane , w Pl to ciągle duże pieniądze.
  • @MartynaN - czyli dobrze rozumiem , że dla dzieci powyżej 2 lat meningokoki typu B są mniej groźne ?

    Moje dwie najstarsze były zaszczepione na meningokoki typu C jak ok. 8 lat temu była histeria na tle zgonów dzieci i młodzieży ,mój mąż się uparł,bo on ma skłonności do paniki w takich sytuacjach. Po tym jednak , co tu przeczytałam ,zastanawiam się , czy nie zaszczepić też młodszych.
  • Zakażenia menigokokowe są najczęstsze u dzieci do 5 lat, potem u nastolatków i młodych dorosłych do 21 r.ż. W pierwszym roku życia przeważają zakażenia meningokokami grupy B, potem od drugiego roku życia grupy C, ale to statystyka. W praktyce nikt nie może zagwarantować, że mimo że ryzyko teoretycznie mniejsze dziecko nie zachoruje na typ B.
    @MartynaN - trzeba by było zaszczepić oddzielnie na typ B i na typ C. Nie ma "wspólnej" szczepionki. Co do pytania o gruźliczaki OUN lub gruźlicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to się jeszcze nie spotkałam. Możliwe, że po prostu do nas nie trafiają tylko są np. od razu kierowane do Szpitala Zakaźnego.
  • @Hania, nie słyszałam o tym, że przebyta ospa może być przyczyną nowotworu. Czytałam za to, że są próby leczenia w USA (na razie na etapie prób klinicznych) wirusem ospy raka wątroby.
  • W sobotę odebrałam wyniki wymazu z nosa naszej 2-latki i wyszło, że ma bakterie popularnie nazwane pneumokokami. Oprócz brzydkiego zapachu z nosa nie było żadnych innych objawów. Dlatego zrobiliśmy ten wymaz na własną rękę. Dostała antybiotyk i oczywiście wskazanie do zaszczepienia. Nasze dzieciaki nieszczepione poza żółtaczką. Możecie coś podlinkować do poczytania o szczepionkach i ewentualnym ryzyku zaszczepienia na to paskudztwo. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie z tą bakterią.
  • @gielki na dziecisawazne.pl wrzuć tytuł Pneumokoki - groźni wrogowie czy sprzymierzeńcy?
    To dość obszerny tekst. Mnie swego czasu pomógł podjąć decyzję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.