Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

egzaminy ED

2

Komentarz

  • My dla kl. II  dostaliśmy we wrześniu wymagania z zakresu obowiązkowego i rozszerzonego z polskiego, matmy, przyrody i zajęć komp. Wiemy też z jakim podręcznikiem pracuje szkoła. Nie czuję się niespokojna o egzamin.
  • Czytam Was i myślę sobie jak nas indywidualnie traktują.
    Nie koniecznie korzystnie.
    Od środy do piątku w naszej szkole są rekolekcje. Nasze dzieci poszły, ale jak wczoraj mąż odbierał, to sie okazalo, że jednego z chłopców nie ma. Okazało się, że po rekolekcjach, ok. 14 piszez cała klasą sprawdzian z matematyki i polskiego.Jak mąż to usłyszał, to zabarał dziecko. I dziś się dowiedział, że za chwilę pisze z matematyki- bez wcześniejszej informacji(od wczoraj)i zakresu materiału. Zreszta o rekolekcjach tez nic nie wiedzieliśmy od owej nauczycielki.
    Także widzisz natalinko nawet i tak może być.

    Pytanie: Czy wypada zwrócić uwagę na pewne łamane aspekty czy olać całkowicie szkołę(która i tak łaskę robi, że nas egzaminuje)?Podejrzewam, że po aferze, możemy nie otrzymać zgody na dalsza ED
  • @Arletta - nieźle... ciężko mi nawet to sobie wyobrazić... no chyba, że dziecki jak meble - skoro jest, to się jakoś zagospodaruje.

  • Agnieszka63, rzeczywiście - podstawa programowa i program (inaczej rozkład - dodatkowo owe rozkłady są różne w różnch szkołach, a nawet w tej samej, gdy uczą różni nauczyciele) na dany rok to coś innego. I pewnie dlatego się nie zrozumialyśmy.....

    Na szczęście udało mi sie odnaleźć kilka takich odpowiedzi, które powoli rozwiewają moje wątpliwości dotyczące egzaminów.
    Może porozmawiaj z rodzicami o podręcznikach z jakich oni korzystają. Ja osobiście tak bym chciała, ale moja szkoła nie interesuje się podręcznikami z jakich korzystam, Szkoła robi egzamin wg wybranych przez siebie podręczników i koniec, kropka.
    Np. ja fizykę, matematykę i chemię mam swoją, bo tutaj liczą się głównie zadania, więc nie ma znaczenia podręcznik.
  • To samo z językami obcymi, wybieram swoje, nawet się nie przyznaję.
  • Katarzyno, dziękuję. O taką odpowiedź mi chodziło.

    U mnie tylko jest jeden mały problem - moi Rodzice powiedzieli zdecydowane "nie" podręcznikom. ale poradzimy i bez tego.
    hehe słyszałem o takich co powiedzieli "nie" podstawie programowej i też dają redę

    Podstawa programowa jest stworzona z myślą o szkole. Przecie widać na pierwszy rzut oka czy z dzieckiem ED się pracowało w w roku czy nie.

    Jest spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą i jest ED... ja wolę to drugie.
  • edytowano lutego 2013
    Wcale nie musi być widać na pierwszy rzut oka czy pracowało się z dzieckiem, jeżeli wcześniej nie znało się dziecka i jego możliwości.

    Mnie jest obojętne, czy nazywam uczenie w domu ED czy spełnianiem obowiązku szkolnego. Sama nie jestem taka zdolna, aby wymyślać sobie jakies oryginalne programy nauczania. Ja wręcz przeciwnie, UCIEKAM od jakiś cudownych programów. Moim celem jest, aby dziecko poznawało  świat, w którym żyje, a przez to coraz lepiej poznawało Stwórcę i Zbawiciela.
  • Piszę to z punktu widzenia nauczyciela czyli mnie. Mi nie jest obojętne jak to zwał ponieważ ED jest realizacją pewnej idei (założenia) że rodzic wie co jest dla jego dziecka dobre i że nie chce dla niego źle natomist spełnianie obowiązku już tego nie zakłada tylko pozwala rodzicowi na samodzielne realizowanie określonego programu.
    Egzaminy państwowe są o tyle ważne, że potrzebny jest papier "Oczywiście dzieci takie muszą zdawać egzaminy państwowe, jeżeli chcą awansować w życiu, bo dzisiaj nie zdobędzie się pracy bez świadectwa ukończenia jakichś szkół". Prof. Maciej Giertych "Z nadzieją w przyszłość", arspolitica 2005, str. 80
  • Taw zawsze możesz zmienić ustawę - znam jednego co ją już zmieniał - fajny człowiek - więc myślę, że Ci się uda;)
  • Jedynym korzystnym społecznie typem pracy dla dobra rodziny jest ten,
    który nie myśli o przystosowaniu swej rodziny do warunków społecznych,
    lecz warunków społecznych do swej rodziny, to znaczy nieskrępowanego
    jego rozrostu i wyprzedzającej ją kapitalizacji. JMosdorf "Wczoraj i jutro"
  • No to mówié.
  • edytowano lutego 2013
    Ja naprawdę nie mam nic przeciwko programowi z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, nawet w podręczniku do gimnazjum z biologii nic nie wspominają o ewolucji (polka z ewolucją zaczyna się w liceum). Do programu z jęz. polskiego dobrałabym niektóre teksty inne, niektóre bym wyrzuciła, ale sam program pozytywnie mnie zaskakuje. Tak samo z historią czy geografią - chociaż tutaj z natury ogarnia mnie ziewanko, nie lubię tego uczyć. Oczywiście treści z WOSu całkiem bym zmieniła.

    Wg mnie problemem jest przystawianie tego samego programu do wszystkich dzieci w tym samym wieku tak samo - ale to już jest związane z ideologią socjalizmu. Bo jeżeli socjalizm zlikwidowałby obowiązek szkolny to państwo socjalistyczne przestałoby panować nad społeczeństwem.
  • Odkopuję wątek i wołam @Namorowa

    Opisz mi dokładnie, jak umawia się na egzaminy u Sawickich, kiedy, terminy na ich stronie dotyczą tylko kl.6 i gimnazjum. 
    Jak z noclegami? Czy się rezerwuje i jeśli tak, to kiedy trzeba to zrobić? 
    Moje dziewczyny są w 3 i 1 klasie podstawówki. Czy jest egzamin Trzecioklasisty? Co przygotować na ustny z angielskiego?
    Podpowiedz ze swojego doswiadczenia, bo mnie lekka panika przed nieznanym ogarnia ;)  mąż też musi z dużym wyprzedzeniem zaplanować urlop na czas egzaminów. 

    Czytałam ten wątek, czytałam Twojego bloga, ale konkretów potrzebuję :-SS
  • też bym chętnie blog Namorowej poczytała - tylko nie znam adresu..... podrzuci ktoś?
  • edytowano lutego 2014
    @AnkaAso na ich stronie są wszystkie terminy dwa pierwsze to egzamin gimnazjalny i szóstoklasistów, 3 i 4 termin to maj i czerwiec. Piszesz do nich maila z wybranym terminem imionami i nazwiskiem dzieci i klasą do jakiej są przypisane i już.
    O tym gdzie będziecie zakwaterowani dostaniecie maila bliżej terminu, który wybraliście.
    Moi w zeszłym roku byli w GOK-u.
    E: Egzaminu trzecioklasisty nie było, a z angielskiego nie masz wymagań?

  • @Namorowa - wielkie dzięki  ^:)^
    Mamy też przywieźć jakieś prace dzieci z całego roku i w sumie nie bardzo wiem, co zabrać :-?  Co kryje się pod tajemniczym słowem "projekt" w odniesieniu do dzieci z edukacji wczesnoszkolnej? Proszę podrzuć mi parę konkretnych pomysłów na te prace dzieci.

    Czy przy zakwaterowaniu uzwględnione jest młodsze rodzeństwo uczniów? Wybieramy się całą rodziną.
  • Nie mogę znaleźć wątku o ED więc pozwólcie że tu zadam pytanie.

    Chciałam się zapisać do Poradni i nie wiem jak ją znaleźć. Szukałam w miejscu gdzie będziemy za 2/3tyg mieszkać przez jakiś czas. Ale na stronie widzę, że są konkretne szkoły podlegające pod nią. Czyli mam jednak znaleźć poradnię pod którą podlega szkoła do której będę chciała zapisać syna? Czy prywatne szkoły podlegają pod państwowe ppp?

  • z tego co mi wiadomo po PPP podlega sie z racji miejsca zamieszkania a nie uczeszczanej szkoly, przynajmniej tak u mnie jest w Zielonce.
  • gdyby bylo tak ze musze szukac poradni do ktorej nalezy szkola dzieci to musialabym w gory jechac ;-)
  • W PPP obowiązuje rejonizacja - tam obsługuję, do którego rejonu należy szkoła. Jedynie badanie szkolne pzred szkołą można w dowolnej wykonać - bo się jeszcze nie jest zapisanym do żadnej szkoły.
  • Można w prywatnej dowolnej zrobić też
  • @Agnieszka82 - dlatego mnie do Szczecina z Warszawy wysyłają! Bo oni zajmują się szkołami z rejonu. A Ciebie przyęli, choć masz dzieci w szkole "w górach"?:)
    Muszę prywatnie.
  • @MagdaCh czyli jak mam dziecko w zerówce pod Szczecinem to przyjmą mnie w warszawskiej poradni, bo jestesmy przed I klasą?
  • Tak. Ustnie można powiedzieć, że planujecie do nich do rejonu :)
  • Ale ja tak nie planuję...
  • zadzwoniłam do dwóch. tam gdzie teraz mały chodzi do przedszkola i tam gdzie bylby zapisany do szkoły. powiedzieli mi dwie różne rzeczy. O tym czy taką opinię mogą wystawić muszą zapytać dyrektora poradni..

    W tej naszej powiedziała, że musimy do PPP gdzie chcemy zapisać do szkoły. W sąsiedniej dzielnicy zaś uznali, że musimy tam gdzie teraz należymy z racji przedszkola. Bo przecież nie ma pewności czy jednak wybierzemy szkołę w ich rejonie a oni tylko te obsługują... Więc zapytałam, co jeśli za miesiąc nie będziemy już nigdzie należeć bo wypowiedzenie w przedszkolu złożone? A to nie mam pojęcia. Muszę dyrektorki zapytać co z Panią zrobić..... zonk.

     

    @-)
  • no i pytanie " a co dziecku dolega że nie może pójść do szkoły? "

    no comments.

  • edytowano lutego 2014
    Tebacha: Ja taką wskazówkę usłyszałam w warszawskiej poradni. Jeżeli masz jakieś objekcje to najlepiej zgłoś się tam, gdzie planujesz. 
  • 3.1. Kto mo˝e zgłosiç si´ do poradni psychologiczno-pedagogicznej?
    Z usług poradni mo˝e korzystaç ka˝dy, kto jest do tego uprawniony, czyli:
    l rodzice lub opiekunowie prawni z dzieçmi ucz´szczajàcymi do szkół i placówek
    z rejonu poradni lub z dzieçmi, które nie ukoƒczyły szóstego roku ˝ycia, zamiesz -
    kujàcymi w rejonie szkół podstawowych w rejonie poradni. Skierowania nie sà
    wymagane, rodzic nie musi te˝ informowaç szkoły/placówki, do której ucz´szcza
    dziecko, o skorzystaniu z pomocy poradni;

    czyli małe dzieci w wieku przed-szkolnym - rejonem zamieszkania i nic nie musisz dodawać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.