Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sposoby na oszczędzanie

2

Komentarz

  • Ja tez wszystkich sama strzyge :wink:

    Juz mi ludzie spoza rodziny się odważają przychodzić pod nożyczki :cool:

    Mam pytanie - ktos sie gdzies tutaj chwalil, ze zalatwial sobie po budowach materialy budowlane na remont domu. Ktos moze pamieta kto to byl i na jakim watku??
  • Też od lat maszynką moich mężczyzn obrabiam.
  • Ja też strzygę sama.
    Ale ile się nasłucham, że maszynka podrapała ucho, że skaleczyłam, że źle...

    To już wolę, by poszli do fryzjera:confused: Bo ja się narobię, a tylko narzekanie...
  • my sporo na strzyżeniu domowym oszczędzamy

    9 - 4 = 5 głów do obcięcia
    razy 20 zł to 100zł jak nic. Za tyle masz maszynkę która działa przez kilka lat
  • Kupilam kilka lat temu maszynkę za 20 zł. Tam były nożyczki w komplecie.
    Chodzi już chyba cztery lata bez zarzutu a nożyczki ostre jak brzytwa mimo uzywania :cool:
  • ja mam dobrą maszynkę, tylko nie mogę precyzyjnych ruchów wykonywać, co zwykle kończy się podrapaniem...
  • Tak wcinając się w rozważania Macro-Carrefurowe uważam (i przetestowałam!), że najtańszy jest Selgros, przynajmniej jeśli idzie o spozywkę.

    Co do sposobów oszczędzania, to chętnie poczytam, bo nijak mi to w praktyce nie wychodzi :cry:
  • show_image_in_imgtag.php?filename=HC620.jpg&newxsize=170&newysize=170&fileout=
    Polecam tę maszynke(remington) ,bardzo długo mi sluży -tez sama strzygę co miesiąc 4głowy -oszczędnośc wielka.Ta maszynka najwięcej wytrzymala a koszt ok 95zł.
  • A ja chciałam zapytać, czy rzeczywiście na zmywarce się oszczędza? Bo ja mam zmywarkę dopiero od 2 miesięcy i właśnie rozliczyłam wodę za ten okres. Wynik - 10 m3 więcej niż zwykle...

    Nie spłukuję naczyń przed włożeniem do zmywary, staram się używać oszczędnych programów, zmywarka jest bardzo oszczędna (tzn. tak przynajmniej pisze w instrukcji) i nic innego raczej nie mogło wpłynąć na wzrost zużycia :cry:
  • 10 m3 to jest jakas potworna ilosc zmywan (wyszlo mi 666 ;)- zastanow sie, czy cos nie cieknie itp? A moze podlewasz ogródek?
  • na pewno oszczedza czas,
    a czas to pieniadz

    :cool:
  • @Ula:
    No właśnie nie podlewam, bo mam deszczówkę w beczkach :bigsmile:

    Jest nas 7 osób, rodzice też kombinują co się stało, że tak dużo i nijak nie możemy wymyślić. Pierwszą podejrzaną stała się więc zmywarka, którą włączam średnio 5 razy w tygodniu...
  • zmywarka to 10 - 13 litrów wody na mycie, albo jak Ula policzyła dla 15tu litrów - 667. Przez dwa miesiące musiałabyś myć cirka 10 razy dziennie. To nie to.

    Apropos, nam się własnie zmywara popsuła, a mamy ją od 10 lat. I weź teraz zmień przyzwyczajenia :confused:
  • 10 lat to i tak chyba nieźle, teraz żywot zmywarek, pralek itp jest podobno 7-8 letni. My w naszym mieszkaniu mieszkamy prawie 9 lat i po kolei wszystko się sypie. Zmywarka jeszcze dycha, ale czasem odmawia współpracy.
  • Mam takie wrazenie, ze kiedys to solidniejsze sprzety sie produkowalo.
    Mamy w domu zmywarke, ktora kupilismy juz z mieszkaniem, po prostu zostala po poprzednich wlascicielach. Ma juz okolo 20 (!!!) lat i ostatnio sie zamykanie zepsulo, tak, ze drziczki trzeka teraz taka guma dopychac, coby sie zamknely. Ale zmywarka zmywa calkiem ok.
    No i teraz mam dylemat, czy kupic nowa, ktora pewnie zacznie sie psuc, czy zostawic ta stara i modlic sie, zeby nas juz wiecej nie zalewala (zdazylo sie kilka razy, ze troche wody z niej wycieklo :confused:).
  • Mciejka nam też kilka razy zmywarka wyciekła, ale mój mąż to naprawiał. Problem był w uszczelce. Źle ułożyłam naczynia i one naciskały na uszczelkę - z tego co pamiętam.
    Jak mój maż wróci z pracy to go podpytam co to dokładnie było. Być może u Was jest podobnie.
  • nie, to nie wina uszczelki, tylko zamkniecia wlasnie.
    Urwal sie ten cypelek, ktory robi "klik", jak zamykasz zmywarke :wink:
  • A ja się zastanawiam czy zmywarka nie zużywa zbyt dużo prądu. W końcu wodę musi podgrzać. Za wodę nie płacę, ale za prąd już sporo. A zmywarki nie mamy, bo zawsze wynajmujemy mieszkanie.
  • a jaka to zmywarka co działa 20 lat? Jak firma? Ja mam AEG, i myślalem szczerze mówiąc, ze pociągnei dłużej (już raz moduł był naprawiany). Co ciekawe mechanicznie jest nie do zajechania, ale wlasnie elektronika padła. Mój nadworny elektronik, który mi poprzenio reperował milczy. Moze ktos ma kontakt to jakiegoś elektronika, który taki moduł moze zdiagnozować? Cena nowego to, uwaga: 1200PLN. Chore.

    Jak będe miał kupić nową to zastanowię się chyba nad Miele. Po cenie sądząc powinna ze 20 lat pociągnąć :bigsmile:
  • [cite] szczurzysko:[/cite]A ja się zastanawiam czy zmywarka nie zużywa zbyt dużo prądu. W końcu wodę musi podgrzać. Za wodę nie płacę, ale za prąd już sporo. A zmywarki nie mamy, bo zawsze wynajmujemy mieszkanie.
    jak zmywarka ma zużycie 10 litrów na cykl, to powiedzmy, ze do mycia potrzebuje 4-6 litrów, które trzeba podgrzać (mycie i ostatnie płukanie). Taką ilością chyba nie umyjesz takiej ilości garów. Już o czasie nie wspomnę...
  • Miele jak najbardziej polecam, maja naprawde dobry sprzet AGD, wygrywaja w kazdym tescie.
    A my mamy jakiegos Siemensa, bez elektroniki, dlatego tak dlugo dziala.
    U tesciow (chyba tez Siemesn) zmywarka byla kupiona tez juz uzywana i chodzi juz ponad 20 lat!
  • Miele mam odkurzacz. Ale nie na tyle długo, by chwalić jakość i długowieczność ich produktów. Następna będzie ich pralka chyba, bo kupowani pralki co 2 lata mija się z celem...
  • My mamy Indesita - niestety wlasnei przestal dzialac. Ma kolo 10 lat. Objaw jest taki, ze nie odpompowywuje wody, czyli np. przechodzi caly cykl i jak trzeba wylac wode to sie zatrzymuje. Probowalam na roznych programach i jest to samo, wiec doszlismy do wniosku, ze to chyba pompa.
  • @szczurzysko

    mam odkurzcz Miele od 5 lat, jak na razie bez zarzutu.
    Zaraz musze go znowu "przetestowac", a tak mi sie nie chce....
  • My mamy zmywarkę Boscha. Czwarty rok działa, jak na razie bez problemów.
  • [cite] Ula:[/cite]My mamy Indesita - niestety wlasnei przestal dzialac. Ma kolo 10 lat. Objaw jest taki, ze nie odpompowywuje wody, czyli np. przechodzi caly cykl i jak trzeba wylac wode to sie zatrzymuje. Probowalam na roznych programach i jest to samo, wiec doszlismy do wniosku, ze to chyba pompa.

    Ula a nie zatkała wam się odpływ wody po prostu? Ja miałam ten sam problem- pralka nie spuszczała wody, zatrzymywała się w środku cyklu. Była jeszcze na gwarancji, więc wezwałam pana. Pan wyjął kłębowisko syfu z odpływu i praleczka działa bez zarzutu:smile:
  • [cite] Ula:[/cite]My mamy Indesita - niestety wlasnei przestal dzialac. Ma kolo 10 lat. Objaw jest taki, ze nie odpompowywuje wody, czyli np. przechodzi caly cykl i jak trzeba wylac wode to sie zatrzymuje. Probowalam na roznych programach i jest to samo, wiec doszlismy do wniosku, ze to chyba pompa.
    Ja tez.
    Mnie za to śmierdzi z pompy.

    Czy to sie da wyczyścić samemu?
    Zanim szlag trafi??
  • Kiedyś przeglądałam właśnie zmywarki i Miele mi przypadła do gustu póki zer nie policzyłam :wink:
  • nam bardzo pomaga w oszczedzaniu nie kupowanie gotowcow (czyli zadnych gotowych sosow, pizz, deserkow itp.) i obczajanie raz na jakis czas najtanszych sklepow.

    odkrylismy ze najtaniej wychodzi robienie duzych zakupow, robienie spizarki w domu. i jemy wtedy najlepiej!!!

    np. dzisiaj, wiedzac ze jest piatek i ze gielda owocowo-warzywna nie bedzie w ten weekend dzialac, pojechalismy do sklepu ktory skupuje z tej gieldy. jest juz wlasciwie za miastem, ale warto bylo, bo sie pozbywali towaru przed weekendem:

    kupilismy chyba ze 40 kg warzyw i owocow za 30 euro!!! papryka, pomidory, kabaczki, salata, cebula, ziemniaki, nektarynki (prawie 8 kg za 20 zl), ananasy, czosnek, ogorki, jablka, cytryny, grzyby, noooo, juz nawet nie pamietam wszystkiego.

    wiadomo, nie zjemy wsystkiego na raz, ale sposobem na to (zeby sie nie zmarnowalo) jest np. zrobienie sosow i zawekowanie ich, albo zamrozenie. czesc nektarynek pojdzie na domowy dzem...

    tak samo z miesem, mamy kilka sklepow obczajonych, dodatkowo czaimy sie na jakies oxerty i wtedy kupujemy wieksza ilosc i mrozimy.

    rozne takie sztuczki :bigsmile:
  • @Bea, to Cie w razie czego bede podpytywac o sloikowanie miesa, tego jeszcze nie probowalam :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.