Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poradnik 500+

13

Komentarz

  • Jeszcze nie dostałam decyzji 
  • Decyzji nie mam kasa była,wydana...
  • To pewnie tak szybko decyzji nie będzie..:(
  • Ja dostałam niedawno informację, że decyzja jest, jeszcze nie przyszła.
    Kasa na wrzesień przyszła z opóźnieniem.
  • Ale chyba świadczenia z tych nowych decyzji to dopiero za październik będą.
    Podziękowali 1wielorybek
  • Czy ktoś wie, jak długo jeszcze trzeba czekać na decyzję? niby ustawo do grudnia..:(
  • Ja złozyłam jakos pod koniec sierpnia, nic o decyzji nie wiem, a wypłaty od trzech miesięcy sa później niż wcześniej dostawałam przelew.
  • Złożyłam w połowie sierpnia przez bank. Wczoraj odebrałam decyzję. 
  • Ja byłam osobiście, musiałam tak być. Bo musiałam mój pit przedstawić i męża. Bo pracowałam tylko miesiąc i te panie zaznaczyły jako dochód utracony..te czekanie mnie wykończy. Jak jeszcze teraz w tym miesiącu kasy nie dostane, będzie ciężko.
    Mają dzwonić i nic..:( a składałam prze 10..
  • My też..dzwonił miły pan, podał maila, wysłałam zdjęcie papierów z tel i nie było problemu. 
  • A jak z podpisem? No ja nie wiem , ja nie ogarniam jak to przez bank. 
  • A u mnie cisza... sprawdziłam że wnioski doszły w sierpniu...  czekam
  • O nawet nie wiedziałam, gdzie się taki zaufany profil zakłada?
    Będę wiedziała na przyszłość
  • serio polecam ten profil zaufany na epuap. Założyłam dzięki @Agnicha i jestem jej ogromnie wdzięczna za to, że mnie zmobilizowała!
    500+, rodzinne, becikowe, ten "macierzyński" z urzędu, KDR. Wszystko załatwiam przez neta od prawie dwóch lat:D 
  • Ja nawet nie wiedziałam o czymś takim..muszę założyć
  • A jak się mam dziecko z orzeczeniem to też można prze bank? Czy tylko osobiście?
  • A ja to nawet nie zajrzałam, że mam zaufany profil. Nie pamiętam, żebym zakładała, ale kto wie. A prze, bank wniosek poszedł. Jeśli mam konto w banku, to am zaufany profil z automatu? 
  • @Laf2011 nie, profil zaufany załatwia się z administracją (gminną, US itp.), ale w tej chwili min. Streżyńska sporo zrobiła dla integracji tych systemów.

  • Szukam pomocy prawnej w zw. z zasiłkiem. Macie może wiedzę do kogo i gdzie się zgłosic?
  • Felicyta powiedział(a):
    Szukam pomocy prawnej w zw. z zasiłkiem. Macie może wiedzę do kogo i gdzie się zgłosic?
    http://telepapuga.pl/ ???
    Cejrowski & Cejrowski
    Nie jest to wolontariat!
    Podziękowali 1Felicyta
  • Felicyta powiedział(a):
    Podziękowali 1Felicyta
    20 minut/50 zł nie w kij dmuchał... :'(
  • Zdecydowałam zainwestować te 50zł  ;) Czekam dziś na rozmowę. Poza tym okazało się, że obok siedziby firmy przyjeżdżam kilka razy w tygodniu!
  • edytowano październik 2017
    Felicyta powiedział(a):
    Zdecydowałam zainwestować te 50zł  ;) Czekam dziś na rozmowę. Poza tym okazało się, że obok siedziby firmy przyjeżdżam kilka razy w tygodniu!
    Ale te ceny! Aż się kołtun jeży!
  • M_Monia powiedział(a):
    dowiedziałam się, że rodzice dzieci z domów dziecka otrzymują 500+. Wystarczy że swoje dziecko wezmą raz w miesiącu.
    Zawsze byłam za tym programem, ale no to trzeba zmienić. Samotna matka nie dostanie a tu takie coś. Dzieci takich z rodzin zastępczych czy domów dziecka, gdzie rodzice zabierają je tylko raz w miesiącu jest podobno nawet około 50 procent.
    Sprawdź dobrze, bo duże wątpliwości budzi ta informacja.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Na koniec tekstu jest informacja,  że nie dotyczy to przepustek, a jedynie dzieci faktycznie opuszczających placówkę. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Poza tym te 50% (a w zasadzie 30-50%) wydaje się przesadzone. Stykałem się z placówkami już jakiś czas temu, ale procent systematycznie kontaktujących się rodzin był dużo niższy. Oczywiście gdyby faktycznie za jednym dniem szło 500 zł mógłby wzrosnąć,  ale ta interpretacja budzi co najmniej wątpliwości,  a gminy jednak weryfikują sytuację rodziny przed wypłatą.
  • Doczytaliście do kńca?
  • Elunia powiedział(a):
    To dlaczego jak rodzice są rozwiedzeni to 500+ nie bierze ten co faktycznie wychowuje dziecko tylko kto pierwszy ten lepszy? Mam taka sytuację wśród znajomych niestety. Potem może jakoś sądownie dojdą ale juz wstecz nie dostaną.

    A temu pierwszemu nie grozi odpowiedzialność karna za fałszywe zeznania?
    Podziękowali 1Monika73
  • Wydaje mi się ,że w po rozwodzie  500 plus jest wypłacane temu z rodziców ,któremu sąd powierzył wykonywanie władzy rodzicielskiej.
    Podziękowali 2Dorotak Nika76
  • Jeśli powierzył obojgu - to temu , u którego dziecko ma stwierdzone miejsce zamieszkania.  Problemy mogą pojawiać się wtedy ,gdy oboju rodzicom powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej i mają nadal wspólne miejsce zamieszkania albo w opiece naprzemiennej moim zdaniem ...
    Podziękowali 1Nika76
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.