Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

1143144145147149

Komentarz

  • W artykule pisało o bonach nie gotówce ,tak więc jeśli mi piesek zdechnie to nie skorzystam , ten bon można wykorzystać tylko u weterynarza lub w niektórych sklepach zoologicznych też średni biznes dla człowieka
  • U mnie każde dziecko chce zwierzątko
    Muszę to przemyśleć  :D
  • Ale to my ludzie jesteśmy odpowiedzialni za te zwierzęta, za niekontrolowane rozmnażanie, za traktowanie zwierząt jak przedmiot/zabawkę dla dzieci... Te zwierzęta też czują, cierpią i odczuwają ból...przez nas ludzi bardzo często ... Oczywiście nie dopuszczalne jest stawianie psa czy kota na równi z człowiekiem, ale to nie znaczy,że mamy być obojętni na ich los... Uważam,że powinno się problem bezdomności jakoś rozwiązać, ale na pewno nie usypianiem tych zwierząt... Nie wiem czy sposób Jakiego jest dobry, na pewno bardzo kontrowersyjny...Ale mam wrażenie,że część osób tu wypowiadających się chyba nie zrozumiała bądź nie przeczytała dokładnie jego planów. Nikt do ręki tych pieniędzy nie dostanie...więc jak ktoś tu pisze,że przygarnie psa i dostanie tysiaczka a potem zwierza porzuci to się bardzo myli
  • edytowano lipiec 2018
    @Tola pewnie taki jest zamysł aby zebrac głosy ludzi, tak jak to w polityce, ale chyba karmy psiej jeść nie będą, a nie sądzę aby w sklepie zoologicznym kupiło sie cos dla ludzi hihi. Tych pieniędzy nie dostanie nikt do ręki...Chociaż tak sobie myślę,że można by taki bon odsprzedać nawet za połowę ceny...i obie strony zadowolone... No pewnie to rozwiązanie nie byłoby dobre, niemniej jednak uważam,że powinno się coś z problemem zwierząt zrobić. Obowiązkowe sterylizację, gdzie miasto choćby część kosztów pokrywało...chipowanie też obowiązkowe ale bezpłatne... My sterylizowalismy  naszego psiaka to zapłaciłam 400 zł. To bardzo dużo według mnie i często taka kwota zniechęca ludzi ...
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tym bardziej powinno się jakoś to rozwiązać, bo utrzymanie takiego schroniska to ogromne pieniądze..  
  • Tak możliwość bezpłatnej lub dofinansowanej sterylizacji to podstawa 
    Za sterylizację suni zapłaciłam 180 zł a sprawdzałam cenę we wszystkich okolicznych gabinetach weterynaryjnych wyceniano na 280-380 zł psiak ważył 6 kg , dużo osób taka kwota zniechęca zwłaszcza że za większego psa więcej trzeba zapłacić ,
    Powinna być możliwość uspania psa jeśli nie chce się go dłużej trzymać - też by było mniej bezdomnych psów 
    A tak nie mogę trzymać to wywalam na ulicę jak nikt znajomy nie chce 

    Podziękowali 1Klarcia
  • M_Monia powiedział(a):
    Aneczka. w Polsce nie stawia się wyżej zwierząt ani ich nie równa z ludźmi. Znów słyszałam jakieś schronisko ma być likwidowanebi 300 psów do uśpienia i koty. Zdrowe zwierzęta. Płakać się chce.Dopiero jak będziemy syci dopiero cokolwiek pomożemy tym biednym zwierzętom. Takie podejście też jest źle. Adopcja to tylko nazewnictwo. Adopcja to często ratunek od śmierci.
    Nie fajnie...

    Ale...w momencie kiedy brakuje na wszystko jakie jest inne rozwiązanie?

    Usypiac niepełnosprawnych???

    Mspanc
  • Sylwik powiedział(a):
    Tym bardziej powinno się jakoś to rozwiązać, bo utrzymanie takiego schroniska to ogromne pieniądze..  
    Pewnie że powinno i że koszty 

    Niech mi ktoś wytłumaczy po kiego grzyba trzymać w schronisku psa przez 2,5, czy 10 lat? Albo ciężko chore, takie bez łap ślepe takie które nie najedza się same? Itp 

    Czy nie były by mniejsze koszty i czy nie było by bardziej humanitarne, gdyby chore od razu usypiać a zdrowe np jak przez rok nie znajdą nowego domu to uspac?

  • Małgorzata32 powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Aneczka. w Polsce nie stawia się wyżej zwierząt ani ich nie równa z ludźmi. Znów słyszałam jakieś schronisko ma być likwidowanebi 300 psów do uśpienia i koty. Zdrowe zwierzęta. Płakać się chce.Dopiero jak będziemy syci dopiero cokolwiek pomożemy tym biednym zwierzętom. Takie podejście też jest źle. Adopcja to tylko nazewnictwo. Adopcja to często ratunek od śmierci.
    Nie fajnie...

    Ale...w momencie kiedy brakuje na wszystko jakie jest inne rozwiązanie?

    Usypiac niepełnosprawnych???

    Mspanc
    Na ludzi powinny być pieniądze z kasy chorych, przecież odprowadzamy składki co miesiac...Trzeba by naprawić system, aby pieniądze nie uciekały bezsensownie. Przecież to co się dzieje to jest chore. Dlaczego aby dostać się do dermatologa muszę najpierw zarejestrować się do ogólnego lekarza. To jest marnotrawstwo, zle zarządzanie... Co więcej jeśli do tego dermatologa przyjdę np. z grzybica stóp, to podejmie to leczenie,ale jeśli do tego mam jeszcze grzybicę paznokci to muszę mieć osobne skierowanie... Czy to jest normalne? 
  • Rozpatrując temat czysto teoretycznie (bo nie wierzę, zeby do realizacji doszło ;) ) to nie jest tak, ze bierzesz psa i ktoś ci za to płaci, a psa mozesz zakopać.
    Pomysł jest taki, że w ramach przygarnięcia psa ktoś daje ci na początek tysiaka do zagospodarowania wyłącznie na potrzeby tego zwierzaka. Ale tego psa będziesz mieć w załozeniu dłuzej, niż rok a bon dostaniesz RAZ. Czyli utrzymujesz psa potem za swoje, a koszty utrzymania przez państwo nieco maleją. Ekonomia i tyle. 
    Sam pomysł uważam za dobry, boję się jedynie, ze jak zawsze u nas-praktyka pokazałaby zupełnie co innego
  • Małgorzata32 powiedział(a):

    Inicjatywa niegłupia. W ramach bonu zapewne będzie karma. Gdyby to ode mnie zależało, to wprowadziłabym bon comiesięczny na karmę i bezpłatny dostęp do weterynarza. Po prostu, zwierząt w schroniskach jest za dużo, a nie wolno usypać zdrowych i sprawnych, bo zabraniają tego przepisy unijne.
    Natomiast ludzi, którzy zwierzaka wyrzucą, albo zrobią mu krzywdę należało by karać wysoką grzywną lub nawet pozbawieniem wolności.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Zaraz po tym odbędą się protesty właścicieli czworonogów ,którzy psy kupili ,że też chcą tysiąc na psa. B)


    Chyba aż tak głupi to Polacy nie są - czy?
    Przecież myślący racjonalnie wiedzą, że bon za wzięcie zwierzaka ma na celu rozładowanie tłoku w schroniskach. Wydanie zwierzaków przyniesie niemałe oszczędności.
    Mam też nadzieję, że miejsce pobytu przyjętego zwierzaka będzie pod odpowiednią kontrolą.

    Nie wiem jak to w schroniskach wygląda, ale z Fundacji jest bardzo trudno dostać kota, nawet jeżeli chce się za niego zapłacić. Starałam się o kocura, którego nikt nie chce przyjąć, mógł być ślepy, bez łapki. Wymagania były dla nas nie do przeskoczenia - osiatkowany balkon, a wynajemca mieszkania na to mi się nie zgodzi. Gdybym balkon osiatkowała, to tylko miałam zapłacić koszty biletu (w obie strony) wolontariusza, który by mi zwierzaka przywiózł i dać jakąś darowiznę na Fundację.
    W końcu kota kupiłam w Niemczech od prywatnych ludzi, którzy mieli go dosyć. Nie wymagali niczego, z radością sprzedali za dychę. Inną sprawą jest, że Zbój już spacer z III p. (przez balkon) zaliczył.
  • hipolit powiedział(a):
    Monia, w kraju, w którym niepełnosprawni maja limit na pieluchy, dawanie kasy czy nawet bonu za przygarnięcie zwierza jest żenujące...


    Już nie ma limitu na pieluchy. :)
  • M_Monia powiedział(a):
    Aneczka. w Polsce nie stawia się wyżej zwierząt ani ich nie równa z ludźmi. Znów słyszałam jakieś schronisko ma być likwidowanebi 300 psów do uśpienia i koty. Zdrowe zwierzęta. Płakać się chce.Dopiero jak będziemy syci dopiero cokolwiek pomożemy tym biednym zwierzętom. Takie podejście też jest źle. Adopcja to tylko nazewnictwo. Adopcja to często ratunek od śmierci.

    To nie może być prawda - zdrowych zwierząt nie wolno usypiać. Dostali by takie kary, że głowa mała. Nota bene - ochrona zwierzaków jest jedyną brukselską dyrektywą, która mi się podoba,
  • jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji eugenicznej
    echhh no
    taki sam populizm, jak twierdzenie np tego, ze dopóki w domu dziecka będzie choc jedno dziecko to kobiety nie powinny rodzić własnych, że dopóki dzieci w krajach trzeciego świata będą umierać z niedożywienia i chorób w Polsce nie powinno się wypłacać wyprawkowego  ...
    Jest wiele obszarów do zagospodarowania
    Podziękowali 3Sylwik Klarcia Aga85
  • nowa powiedział(a):
    Sylwik powiedział(a):
    Tym bardziej powinno się jakoś to rozwiązać, bo utrzymanie takiego schroniska to ogromne pieniądze..  
    Pewnie że powinno i że koszty 

    Niech mi ktoś wytłumaczy po kiego grzyba trzymać w schronisku psa przez 2,5, czy 10 lat? Albo ciężko chore, takie bez łap ślepe takie które nie najedza się same? Itp 

    Czy nie były by mniejsze koszty i czy nie było by bardziej humanitarne, gdyby chore od razu usypiać a zdrowe np jak przez rok nie znajdą nowego domu to uspac?


    Na szczęście - dla zwierząt i osób wrażliwych - jest zakaz usypiania zdrowych zwierząt. :)
  • edytowano lipiec 2018
    @Klarcia zakaz niby jest, ale wystarczy,że stwierdza,że pies nie rokujący, bo zamknięty w sobie, bo z lękiem i nie nadaje się do "adopcji". Moja znajoma wyciąga takie psy przeznaczone do uśpienia...socjalizuje i psiaki znajdują super domki..  Oczywiście kto tam sprawdza czy nadawał się do uśpienia czy nie...Niedawno z takiej przechowalni wyciągnęła  60 psiaków które miały być uśpione...
  • edytowano lipiec 2018
    jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji eugenicznej
    Dokładnie!!!

    Z całym szacunkiem do zwierząt.

    Absurdy naszych czasów (i przepisów unijnych). Nie mozna uspic bezpanskiego psa, bo prawo zabrania. Ale całkiem legalnie mozna zabic nienarodzone dziecko....

    Ech...
    Podziękowali 1Rejczel
  • jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji eugenicznej
    Czyli póki aborcja jest legalna można znęcać się nad zwierzętami?
  • edytowano lipiec 2018
    Paprotka powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji eugenicznej
    Czyli póki aborcja jest legalna można znęcać się nad zwierzętami?

    @Paprotka na jakiej podstawie wysnułas taki wniosek?
  • Sylwik powiedział(a):
    @Klarcia zakaz niby jest, ale wystarczy,że stwierdza,że pies nie rokujący, bo zamknięty w sobie, bo z lękiem i nie nadaje się do "adopcji". Moja znajoma wyciąga takie psy przeznaczone do uśpienia...socjalizuje i psiaki znajdują super domki..  Oczywiście kto tam sprawdza czy nadawał się do uśpienia czy nie...Niedawno z takiej przechowalni wyciągnęła  60 psiaków które miały być uśpione...

    Uważam, że ta Twoja znajoma nie tylko powinna wyciągać te psy (bardzo cenna inicjatywa), ale zgłosić w odpowiedniej agendzie, że jest coś takiego praktykowane. Można by też zwrócić się do TVN z prośbą, żeby zrobiono o tym reportaż.
  • Klarcia to jest walka z wiatrakami...wysłałam Ci na priv filmiki...taki pies wtulony w kąt boksu nie nadaje się...wszystko jest legalne...a,że przy okazji jeszcze któryś straci życie...kto to sprawdzi...
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji poeugenicznej
    Dokładnie!!!

    Z całym szacunkiem do zwierząt.

    Absurdy naszych czasów (i przepisów unijnych). Nie mozna uspic bezpanskiego psa, bo prawo zabrania. Ale całkiem legalnie mozna zabic nienarodzone dziecko....

    Ech...
    Tak, patrząc w ten sposób to jest to absurdem... 

  • edytowano lipiec 2018
    M_Monia, tak to człowiek sam stworzył takie prawo... Sterylka aborcyjna jest jak najbardziej legalna. Chyba nawet małe psy i kocięta tuż po urodzeniu można legalnie uśpić...tak przynajmniej słyszałam...
  • jukaa powiedział(a):
    pomysł równie chory jak stanowienie  prawa o ochronie norek kiedy funkcjonuje ustawa o aborcji eugenicznej

    Zanim będziemy próbowali przeforsować ustawę o zakazie aborcji eugenicznej, to najpierw należy dobrze zorganizować pomoc dla dzieci niepełnosprawnych. Program "Za życiem" już ruszył, ale - jak wszystko zresztą - bardzo się ślimaczy. Na razie to najłatwiej dostępne jest tzw. "trumienkowe", trzeba poczekać, aż się program rozwinie. Jeżeli w samorządowych wyborach wygrają "nasi", będzie z tym znacznie łatwiej.
  • @Klarcia ;
    Predzej jednak wejdzie 500+ na kazdego psa niz rząd załatwi problem aborcji eugenicznej czy postulaty niepełnosprawnych...

     :# 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • M_Monia powiedział(a):
    Nowa ale jak można w ogóle pisać że należy usypiac zdrowe psy jak nie znajdą domu żeby koszty były mniejsze? 

    Normalnie bo trzymanie zdrowego zwierzaka 10 lat w klatce bez spacerów bez opieki ,bo nie jest opieką danie raz na  dzień jeść czy pić, a w weekend zdaza się że wcale , raczej dla mnie to jest znęcanie się i lepsze wyjście uspac, pies nie będzie się nad tobą litował tylko przy pierwszej okazji zaatakuje aby mu cokolwiek się nie podobało ,psy w schronisku nie są zdrowe ,one są po przejściach i nawet po latach pamiętają i mają napady leku agresji , miałam psa bezpańskiego trafił do mnie tak pobity że weterynarz nie wiedział jak dotknąć żeby bólu nie sprawić wyleczylam kąpałam karmiłam dbałam i mnie zaatakował po pół roku jak przechodziłam koło niego dobrze że miał wadę zgryzu , 
    Podziękowali 3Rejczel Klarcia jan_u

  • Sylwik powiedział(a):
    @Tola pewnie taki jest zamysł aby zebrac głosy ludzi, tak jak to w polityce, ale chyba karmy psiej jeść nie będą, a nie sądzę aby w sklepie zoologicznym kupiło sie cos dla ludzi hihi. Tych pieniędzy nie dostanie nikt do ręki...Chociaż tak sobie myślę,że można by taki bon odsprzedać nawet za połowę ceny...i obie strony zadowolone... No pewnie to rozwiązanie nie byłoby dobre, niemniej jednak uważam,że powinno się coś z problemem zwierząt zrobić. Obowiązkowe sterylizację, gdzie miasto choćby część kosztów pokrywało...chipowanie też obowiązkowe ale bezpłatne... My sterylizowalismy  naszego psiaka to zapłaciłam 400 zł. To bardzo dużo według mnie i często taka kwota zniechęca ludzi ...
    @Sylwik mam psa ze schroniska wysterylizowanego i z czipem.
    Taka norma,że każde wychodzące zwierzę było tak wypuszczane wysterylizowane,zaszczepione i z czipem.

    @nowa mój pies jak go braliśmy był tak brzydki,że kobitka 3 razy pytała czy na pewno go chcemy.
    Po 2 miesiącach bycia z nami tak się fizycznie zmienił,że znajomi pytali co się stało z tym poprzednim brzydalem.
    Podziękowali 3Sylwik Coralgol Klarcia
  • @kasha ja nie mówię o wyglądzie toż i ja jak przygarnęłam mopika to straszył wyglądem potem byli chętni go kupić bo był w typie pekińczyka wygląd nie ma znaczenia , ważny jest stan zdrowia wiek,i okres jaki pies się włóczył zanim trafił do schroniska oraz ile czasu tam przebywa
    @Malgorzata masz rację w mało którym schronisku zależy na dobru zwierzaka tylko liczy się to że dostają na jego utrzymanie i ile im zostanie zysku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.