Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

500 zł na każde dziecko

1140141143145146149

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2018
    Czemu zaraz szkoda? Jak komuś gdzieś źle to sobie idzie gdzie indziej. To tylko forum internetowe a nie kwestia życia i śmierci. Ludzie też likwidują konta na fejsbukach, instagramach itp. Albo mają likwidowane jak coś nieprawomyslnego napiszą. Normalnie można pomyśleć że dorosłe osoby tu piszą i troszczą się żeby ktoś nie został zraniony dosadniejszym wpisem na forum, zwlaszcza że poziom hejtu na tym forum o niskim poziomie oceniam jako znikomy. Serio aż tak mało w co poniektórych dystansu i realizmu ?
    Podziękowali 2MAFJa Aniela
  • Skoro to tylko forum internetowe, nie potrzeba jakichś hermetycznych kręgów i rytuałów inicjacyjnych ;) 
    Podziękowali 1beatak
  • Rytuały są właśnie że najfajniejsze! B)
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Naprawdę widzisz gdzieś hermetyczne kręgi? Ja mam w sumie więcej znajomych w realu a dzięki forum poznalam kolejnych i to równie albo bardziej wielodzietnych co i ja, rozumiejących nasze z mężem życie i dokonywane w nim wybory. A skoro na forum wstawiano wulgarne zdjęcia,  logowalo się wielu trolli mających nas, wielodzietnych ośmieszyć w rozmaitych kręgach , mediach itp tp stąd poczekalnia. 
  • Gdyby na tym forum nie było "hermetycznych kręgów i rytuałów inicjacyjnych " to pewnie byłby taki sam syf jak na kafeterii np.
  • J2017 powiedział(a):
    Chodzi o to, że dostęp do tego forum jest tak dziwny i utrudniony, że wiele nowych mających  coś do napisania  osòb, choćby chcących się w jakiejś sprawie poradzić na takim forum czy podzielić problemem nigdy nie będzie tu pisać, bo są zniechęcane na początku. Nie napływają tu żadne nowe osoby dlatego forum się wogòle nie rozwija, tylko dusi w sosie własnym. Takie moje spostrzeżenia.
    @J2017, dostęp nie jest utrudniony. Jak ktoś chce się czegoś poradzić, może sobie poczytać rady w danym temacie, już wcześniej komuś innemu udzielone. Tego jest mnóstwo. 

    Kiedyś rozmawiałam w realu z profesorem prawa rzymskiego, ojca jedynaczki. Powiedział mi, że bardzo dużo nauczył się czytając to forum, że poruszają go te dyskusje.
  • edytowano czerwiec 2018
    Odrobinka powiedział(a):
    @Coralgol ale to chyba w poszczególnych ludziach jest taki strach a nie jest to sprawa forum. Każde forum tego typu jest dość hermetyczne. Poza tym ja tam widzę nowych. 
    Możliwe, że w poszczególnych ludziach, chociaż przyznam szczerze, że na tym forum spotkałam się z tym chyba pierwszy w takiej skali, a na kilku forach się udzielam. 
    Poczekalnia i kwestia ochrony prywatności to jedna sprawa, inną jest atmosfera w niektórych wątkach, która po prostu przywodzi mi na myśl "oblężoną twierdzę". Fakt, tę atmosferę tworzą poszczególni ludzie.

    Ja zalogowałam się na to forum gdy byłam w ciąży z bliźniaczkami i chciałam porozmawiać najpierw w konkretnym wątku, oczywiście gdy dostałam dostęp już dawno sprawa była nieaktualna ;) Moje pierwsze wrażenie forum było bardzo pozytywne - np. to, jak ludzie się tu wspierają... Później jednak taka presja na jednomyślność, podejrzliwość gdy ktoś pisze cokolwiek "nie po linii" - to było bardzo przytłaczające.

    Czy nie możemy się po prostu pięknie różnić? Przecież niekoniecznie jest tak, że ktoś kto krytykuje konkretną rzecz na forum nie ma do niego sentymentu... A dyskusje na tematy np. polityczne zawsze będą wywoływać skrajne emocje.

    Teraz spodziewam się czwartego dziecka i chciałabym tu bywać, pisać szczerze o swoich przeżyciach, poglądach i odczuciach... 






    Podziękowali 1Klarcia
  • @Coralgol gratulacje ,
    Podziękowali 1Coralgol
  • "Później jednak taka presja na jednomyślność, podejrzliwość gdy ktoś pisze cokolwiek "nie po linii" - to było bardzo przytłaczające"
    ----------------
    @Coralgol, jak chcesz sobie coś poczytać "po linii" to idź na jakieś sub-forum GazWyb. Tam nie będziesz sie czuła przytłoczona. Ja rozumiem, że trudno znieść tą jednomyślność antylewicową, jeżeli są przyzwyczajenia lewicowe.
    Podziękowali 1tatinek
  • edytowano czerwiec 2018
    @makadorzyk - a nie chwaliłam się ;) Nie pomyślałam o tym. Nadrobię.

    @Aniela - ja właśnie nie dzielę ludzi na prawicowców i lewicowców ;) I nie rozumiem, do czego to w życiu potrzebne. Z różnymi partiami zgadzam się  (albo się nie zgadzam) w poszczególnych kwestiach i tyle.

    Czasem daję się wciągnąć w jakąś dyskusję, ale generalnie uważam, że życie jest zbyt fascynujące, by się frustrować przez polityków ;)
    Podziękowali 3beatak Aga85 Subiektywna
  • Odrobinka powiedział(a):
    Naprawdę widzisz gdzieś hermetyczne kręgi? Ja mam w sumie więcej znajomych w realu a dzięki forum poznalam kolejnych i to równie albo bardziej wielodzietnych co i ja, rozumiejących nasze z mężem życie i dokonywane w nim wybory. A skoro na forum wstawiano wulgarne zdjęcia,  logowalo się wielu trolli mających nas, wielodzietnych ośmieszyć w rozmaitych kręgach , mediach itp tp stąd poczekalnia. 
    dział dla nowicjuszy to akurat norma na różnych forach, dziwne jest raczej to że tu tego działu nie widać, nie wiadomo kto i dlaczego właściwie został przeniesiony z tej poczekalni.

    Aniela powiedział(a):
    "Później jednak taka presja na jednomyślność, podejrzliwość gdy ktoś pisze cokolwiek "nie po linii" - to było bardzo przytłaczające"
    ----------------
    @Coralgol, jak chcesz sobie coś poczytać "po linii" to idź na jakieś sub-forum GazWyb. Tam nie będziesz sie czuła przytłoczona. Ja rozumiem, że trudno znieść tą jednomyślność antylewicową, jeżeli są przyzwyczajenia lewicowe.
    Coralgol, masz dobry przykład tego syndromu oblężonej twierdzy ;) my-praworządni i oni-lewicowi z GazWyb...

    Podziękowali 2beatak Coralgol
  • edytowano czerwiec 2018
    jesli bardzo przeszkadza brak nowych osob zawsze mozna stworzyc forum gdzie dostep nie bedzie trudny :) i nie bedzie oblezonej twierdzy wtedy - roznorodnosc wielka, wymiana wszelkich pogladow itd. :) serio pisze :)

    Podziękowali 2Małgorzata32 Ania D.
  • J2017 powiedział(a):
    He he , np. zwolennicy npr to wg słusznej linii forum "ci lewicowi".

    Ciekawe kto w takim razie jest "centrowcem"? ;)
  • bardzo jestem ciekawa, jak osoba bezkrytycznie broniaca pisu definiuje lewicowosc ;) @Aniela, jakie lewicowe poglady na tym forum dostrzegasz?
  • Inzynierowa Mamoniowa by powiedziala: nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma, wrecz przeciwnie. 
    Podziękowali 1monia3
  • @J2017 a właśnie taki własny sos, jak to określasz, jest czymś najlepszym. Kto nie chce sosu, może iść na Kafeterię, tam wolny dostęp i widać dokładnie czym się kończy swobodny dostęp. Nie każdy chce siedzieć w śmieciach wykładanych przez coraz to "mądrzejsze" osoby. Maciek też zawsze mówił, że jak ktoś jest tak niezadowolony z forum wielodzietni.org, to może stworzyć własne, cudowne, idealne dla siebie forum. I tam będą takie zasady, jakie tylko zechce.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Pamiętam, jak ileś tak temu Bogna mówiła, że ona właśnie by chciała siedzieć w takim swoim gronie, bez tych wszystkich co wpadają i chcą koniecznie innych nauczyć swoich własnych reguł. Można poznawać świat innych, może czasem z bólem i dostaniem po nosie. Ale warto, bo to są zasady i wartości. 
  • Wszystko fajnie, ale to jest forum internetowe, a nie zamknieta grupa na fejsie. Teraz chyba Bogna tu nie pisze, moze zastosowala sie do waszej rady - nie podoba sie, to do widzenia.
  • stworz takie forum :)
    Podziękowali 2Małgorzata32 Klarcia
  • Przecież nowi widzą dyskusje na ogólnej zanim się jeszcze zdecydują zalogować. I mogą je czytać. 
    Podziękowali 4aqq mama83 MAFJa sylwia1974
  • Darcie pierza jest fajne. Pamiętam z dzieciństwa.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2018
    @Monia3 - ale tu jest forum, jest regulamin określający zasady współżycia, i nagle okazuje się, że kilka osób (wcale niekoniecznie twórców czy właścicieli tego forum), chce wypraszać innych, bo okazuje się, że ci inni mają w jakiejś kwestii odmienne zdania czy te zdania dominują w dyskusji. Z jakiej racji?

    Bo one kiedyś tam logując się liczyły, że tu się schronią przed światem i nie będą narażone na czytanie jakichś opinii? Sorry, to tak nie działa. Na forum jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach, forum temu właśnie służy, by być platformą dyskusji, a  niepożądane zachowania może określić właściciel w regulaminie.

    Raczej nikt tu nie atakuje wiary czy nie promuje aborcji.

    A jak ktoś ma jakiś problem z zaakceptowaniem tego, że inna osoba np. ma inne poglądy na NPR czy pracę zawodową kobiet (albo nie lubi jaglanki ;) ), to moim zdaniem to wyłącznie jego problem.




  • E tam wypraszać. Jak ktoś smędzi, że tu źle, niedobrze i fatalnie, to co ma się biedny męczyć? A nowym trudno zrozumieć, że nie chodzi o przekonanie ich do pewnych wartości, tylko jak nowy powie swoje, to powie, bo ma prawo. A jak stary bywalec zakwestionuje to, bo to ani sensowne, ani nie ma wiele wspólnego z wiarą, to zaraz afera.
  • edytowano czerwiec 2018
    A jak, teoretycznie, stary bywalec powie coś, co ani nie jest sensowne, ani nie ma nic wspólnego z wiarą? ;)

    Też tak może być. Staż na forum nie określa ani mądrości, ani wiary ;)


  • A czy stary bywalec smędzi cały czas, że mu tu źle?
  • Akurat ja rzadko udzielam się na forum ale takiego wsparcia modlitewnego, tylu słów wsparcia i zwykłych pytań czy innej pomocy nie trzeba to nawet się nie spodziewałam i to jest siła tego forum i za to dziękuję wszystkim
  • edytowano czerwiec 2018
    Coralgol powiedział(a):
    @makadorzyk - a nie chwaliłam się ;) Nie pomyślałam o tym. Nadrobię.

    @Aniela - ja właśnie nie dzielę ludzi na prawicowców i lewicowców ;) I nie rozumiem, do czego to w życiu potrzebne. Z różnymi partiami zgadzam się  (albo się nie zgadzam) w poszczególnych kwestiach i tyle.

    Czasem daję się wciągnąć w jakąś dyskusję, ale generalnie uważam, że życie jest zbyt fascynujące, by się frustrować przez polityków ;)
    Ja nie pisałam o politykach, ale o poglądach w ogóle. Jest teraz taki prąd filozoficzny, bardzo popularny, który rządzi umysłami ludzi i nazywa się "nowa lewica" czyli marksizm kulturowy.
    Podziękowali 3Rejczel Klarcia betka
  • Stali bywalcy też czasem piszą głupoty i też czasem za nie obrywają. Tylko czują się na tyle u siebie że jakoś to znoszą bez fochów. 
    Podziękowali 1sylwia1974
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.